Jump to content

Post-rock


Recommended Posts

  • 3 weeks later...

pročitao sam sad da se ljudi od ostalih primata razlikuju samo po tome što vole da ostavljaju razne top10 (ili koliko god već) liste stvari.

 

daj da ostavim i ovde, možda neko nov vidi.

http://community.livejournal.com/postrockxchange/

 

ima i http://www.last.fm/group/AFTER%2BTHE%2BPOS...m/164/_/53552/9

 

definitivno treba čuti

Lights Out Asia - Garmonia

a ima tu još tona albuma. većina je dobra. ima i genijalnih mhihi.gif

Edited by KRANG

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Battles - Ep B/Ep C (warp) najvece iznenadjenje ovog semestra,all-star ekipa,precizan (erm) opis autechre za post-rock spektre/ tortoise senzibilitete.

 

najdrazi build up,crescendo,emotions,(s)explosions etc EF / final touch - hidden agenda.

myspace odgovor na moj excitement over beauty ...or give me death

 

Oh!

Thanks for the nice words. Im all stunned. To hear opinions like yours really make all the time we're spending on the roads and practice rooms worth the while.

I really hope we can come to Yugoslavia some day. Take care!

Love and joy!

/niklas

www.efmusic.nu

Edited by jack rose

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

pre neki dan slusam god is an astronaut, i ide pesma 'Dust And Echoes' sa ovog poslednjeg albuma. ta pesma=mogwai - hunted by a freak. bilo mi sesno sto je album inace dobar(ima jednu super stvar u kojoj ide dupli bas), a pesma je totalni rip off. onda sam nasao prethodni album ovde, gde btw ima jos gomila stvari. naravno za vecinu nisam ni cuo.

Edited by Superius Deus

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest lightning paw

eh meni je od toga "neceg novog" od after post rocka, kakogod, jako dobar ovaj bend

sparrows swarm and sing

 

bas su me pomerili daleko najdalje od svih ovih novih mlacenja-prazne slame math post rock-era (mislim na tracer amc, upcdownc, anoice, the strange death of liberal england, neil on impression,he is waching over us ... ... ... pa i prehvaljenih god is an astronaut).

 

sparrows swarm and sing su negde na tragu (ozbiljnosti u sirem smislu i ine prasinarske teatralnosti), naravno mislim na, gy!be... pomalo vec utonulog u zaborav naj benda ever icon_rolleyes.gif

al dobro o ukusima vredi raspravljati... zato smo i tu

ali meni su ss&s skoro sve sto volim u muzici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ihihih, pa nemojmo sada preterivati...

Prvo, kakve veze imaju Anoice u toj prici? Oni su vise neki Takeshi Kitanovi sledbenici koji (katkad uspesno) pokusavau da sacine soundtrack za Lutke 2.

A Tracer AMC i Up C imaju u sebi matematike koliko i Danilo Kis u svojim delima icon_smile.gif

Nema generalizacije tu, ima dobrih i ne tako dobrih (da ne kazem losih) pokusaja... Mene licno zabole da li je doslo do ekspanzije math post-rocka, neo post-rocka ili kojeg vec drugog shugavog derivata, gledam i iskljucivo ocenjujem pojedinacne radove, a u tome su Up C ili Tracer AMC jako jako dobri.

A, pored EiTs, GY!BE klonovi su najbrojniji u danasnjem post-rock zvuku, ja se nikako ne bih usudio nazvati ih zaboravljenim.

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest lightning paw

e, za ovo za danila kisa, dobijes po nosu icon_smile.gif

no, mislim da je srz bas u tome jako, jako dobri ?!? no.gif

 

no anyway, ja ionako nemam opravdanja da bilo sta dublje zalazim i komentiram... nego samo da ocutim sve te bendove, ja ionako samo sluasam molinu icon_rolleyes.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...

Post-rock slusam od skoro..zahvaljujuci jednoj osobi koja vise nije tu..ali to nije ni bitno..u svakom slucaju veoma sam joj zahvalna jer mi je pokazala jedan novi,totalno cudesan svet..tako da moje misljenje o post-rocku...totalno kul... :mrgreen:

ne znam ni zasto sam sve ovo pisala,ali eto... :meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...