Jump to content

Post-rock


Recommended Posts

Neka ovo bude tema na kojoj cemo moji prijatelji Out Of Time, Azal, BodyMover i ja diskutovati o kanadskom i americkom eksperimentalnom (uglavnom instrumentalnom) post-rock-u, zeleci da nam se neko pridruzi u diskusiji...mrzi me da pricamo o ovome vise na Alogiji! 8)

 

Dakle, Godspeed You! Black Emperor, Mogwai, Explosions In The Sky, A Silver Mt.Zion, Labradford, Rachel`s, Tortoise, Below The Sea, Set Fire To Flames i ostali genijalni bendovi, sve na jednom mestu...have a pleasant talk! tongue.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

za pocetak da i ja izrazim odusevljenje s Explosions in the Sky, Earth Is Not a Cold Dead Place se moze nazvati legendarnim! Ja nisam ovako nesto ocekivao iskreno ali...

Bas u godinama kada GYBE nema vise sta da kaze dobijamo ovaj bend.

 

(idem videti nesto na jednoj drugoj temi, moram ovo postovati inace cu zaboraviti) smile.gif

 

poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slusajuci odredjene bendove cenim da su Explosions nesto najbolje sto se moglo desiti zanru...mnogo se toga jos treba cuti, ali posle The Earth-a imam osecaj da ne moram cuti vise nijedan album ovog zvuka! Toliko je mocan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

shto se tiche zanra koji je predmet ove teme mislim da bi mogao sa se podeli na 3 dela .

u prvi deo ulaze bendovi koji u svom sastavu imaju gomilu ljudi koji imaju gomilu gudala... tu, mislim da cemo se svi sloziti Godspeed nema premca... Efrim, glavna Godspeed faca, je organizovao i The Silver Mt. Zion Memorial Orchestra & Tra-La-La Band koji je na dobrom putu da zameni Godspeed... Set Fire To Flames, takodje Godspeed restl...

u drugi deo ulaze bendovi koji nemaju violine u standardnoj postavi ali su po atmosferi slichni onima iz prvog dela. Nisam slushao poslednji Explosions ali i Those Who Tell The Truth Shall Die... je dovoljno genijalan... mislim da je i Rachel's sa svojim Selenography takodje podosta genijalan... ovde bih pomenuo i Haunted House(tj. skoro sve shto je nastalo iz mozga Loren MazzaCane Connors-a)... tu su josh Labradford, Au Revoir Borealis, From Monument To Masses, Refree (latino varijanta)...

u treci deo ulaze bendovi koji su nedji izmedju... delimichno koriste i gudache, ali su vishe rock oriented za razliku od recimo Godspeed-a koji u sebi sadrzi elemente "klasichne muzike"... tu su svakako najachi Do May Say Think, a njihov poslednji album, Winter Hymn Country Hymn Secret Hymn, nije normalno koliko je dobar... takodje bih sa zadovoljstvom istakao Larval. Obidience, iz 2003., je mucho, mucho bueno (ne smem da kazem genijalan po 100 put, smuchice mi se)...

 

da bre, moze da se radi i podela na one koji su ptpuni instrumentali i one koji imaju neshto pevanja...

 

a, ako cemo da cepidlachimo, ima i ona: neki se inspirishu politichkim temama, a drugi jok... prilichno bitna stvar...

 

 

malo ( :roll: ) sam se kurchio al' pogodila me tema ko prstom u pekmez...

Share this post


Link to post
Share on other sites

e bre, jel je chuo ko shta od Aix Em Klemm? :?

 

pff, neshto?! imaju samo self titled album iz 2000.... voleo bih da chujem...

Adam Wiltzie i Bobby Donne chine band, a ovaj drugi je u Labradfordu... i ovaj prvi ima bend Stars of the Lid o kome ama bash nishta ne znam... ali ako je Labradford upleten u prichu, onda mora da je pricha vredna slushanja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi Tortoise:

 

posle dva slusanja smile.gif pola albuma zvuci kao mix njih i Deep Forest a pola kao nesto do jaja dosadno o cemu me mrzi da pisem, nije lose bas toliko ali zna ubiti u pojam.

 

Novi Air:

 

Ko procita upadne mu kita.

(najbolji album koji sam cuo od pocetka godine, stvarno nemam puno da kazem o njemu. Kupiti ga obavezno)

 

ken't:

 

Movietone su zakon! Sliche na 16 horsepower s malo vislje dinamike.

Fiend3, odlicno, posle jednog slusanja industrial indie rock smile.gif skroz dobro.

 

 

ostalo:

 

The Postal Service:

 

tako dobar indie pop da kida, ima jeftinih delova, drum n bassa, dronea, super-gay delova. must have.

 

 

jos ostalije koje ne zelim da pisem na incubus topic:

 

OBOZAVAM CAVE IN!!!

 

 

 

 

HAAAAARRR!!!

 

 

poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Trail of Tears will enter Dub Studio with producer Endre Kirkesola (Green Carnation, Blood Red Throne) on March 1st to start the recording of the 4th still untitled album. The band expects to spend 8-10 weeks for the recording. "

 

gde si ti video da ima da se skine novi album smile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gif ????

Share this post


Link to post
Share on other sites

prestani da kopas po toj elektronskoj pop sceni, jer sam ti i Postal Service - Give Up snimio... na kraju cu morati da bacim diskove :wink:

 

Jos nisam popravio onaj veliki hard tako da sam non stop deficitaran u free prostoru.

A i ta dva albuma sto imam (boards of canada i ovo) imam u bednom bitrateu tako da ce ovi moji da lete kad uzmem to smile.gif

 

Zanima me Franz Ferdinand - Darts of Pleasure, skoti, kazu reviews da zvuce kao mesavina The Strokes i Interpol a to je smrtno dojajno ako je tako.

 

No, nacji ce se to valjda smile.gif

 

poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Trail of Tears will enter Dub Studio with producer Endre Kirkesola (Green Carnation, Blood Red Throne) on March 1st to start the recording of the 4th still untitled album. The band expects to spend 8-10 weeks for the recording. "

 

gde si ti video da ima da se skine novi album smile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gif ????

 

 

 

Video sam to jos pre mesec dana, s time da ga nisam co vecj samo video. Mislio sam da je info relevantan.... No, jos cju da vidim pre nego pomislim da jos potrazim to smile.gif

 

poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

malisha nadji Trans AM, ako nemash... to ce da ima veze sa ovom temom, zadovoljice tvoju zelju za donekle electro zvukom, a i grande je bueno... nabavio sam Liberation koji treba da izadje tek i potpuno je neverovatan... John McEntire ih je uzeo pod svoje na pochetku... 'nachi chujem Labradford, Kraftwerk, New Order, King Crimson, Stereolab, From Monument to Masses... a i prilicho su duhoviti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...