Jump to content

Potražnja muzičara


Recommended Posts

Е хоћу и ја да се курчим. Ако некоме треба ритам гитариста за метал/хард рок/алт-рок/панк, нека ме контактира на ПП. Брате, блеји ми Slammer овде и скупља прашину! icon_smile.gif

Edited by sharkey

Share this post


Link to post
Share on other sites

idi begaj...kako prdi ova...

 

 

Pa, devojka trazi ljude za bend, sta je tu lose? icon_uhoh.gif

 

Ovde, ako si zensko i pokusas da okupis ljude za ozbiljan rad uvek se nadje neko ko ce da proziva, zasto?

 

Da ne bude zabune, ne poznajem je ali naisla sam na isti problem...

 

Kritika je konstruktivna

Pozz

 

musik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji su zasnovani na chinjenicama, sve zene bi otprilike htele da sa prosecnim ili nikakvim muzicarskim iskustvom naprosto na gotovo dodju u neki bend gde ce neko drugi da pravi muziku, cesto da pise tekstove, da se cima oko ostalih stvari a one eto kao da budu frontmenke... Naprosto nijedna riba nije izgurala neki bend, osim mozda Skvo... gde bi bio kraj mojih argumenata icon_smile.gif

 

Sad, da ne bude da sam sovinista, evo ja sam voljan da pomognem da se stereotip opovrgne, tj. ako neka devojka orgaizuje grupu gde ce ona da radi sve "prljave" poslove, a moje da bude samo da se pojavim na probi sa basom i sviram ono sto mi se kaze, pristajem da radim za nju icon_mrgreen.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji su zasnovani na chinjenicama, sve zene bi otprilike htele da sa prosecnim ili nikakvim muzicarskim iskustvom naprosto na gotovo dodju u neki bend gde ce neko drugi da pravi muziku, cesto da pise tekstove, da se cima oko ostalih stvari a one eto kao da budu frontmenke... Naprosto nijedna riba nije izgurala neki bend, osim mozda Skvo... gde bi bio kraj mojih argumenata icon_smile.gif

 

Sad, da ne bude da sam sovinista, evo ja sam voljan da pomognem da se stereotip opovrgne, tj. ako neka devojka orgaizuje grupu gde ce ona da radi sve "prljave" poslove, a moje da bude samo da se pojavim na probi sa basom i sviram ono sto mi se kaze, pristajem da radim za nju icon_mrgreen.gif

legendo pivopije.gifpivopije.gifpivopije.gifpivopije.gifpivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji su zasnovani na chinjenicama, sve zene bi otprilike htele da sa prosecnim ili nikakvim muzicarskim iskustvom naprosto na gotovo dodju u neki bend gde ce neko drugi da pravi muziku, cesto da pise tekstove, da se cima oko ostalih stvari a one eto kao da budu frontmenke... Naprosto nijedna riba nije izgurala neki bend, osim mozda Skvo... gde bi bio kraj mojih argumenata  icon_smile.gif

 

Sad, da ne bude da sam sovinista, evo ja sam voljan da pomognem da se stereotip opovrgne, tj. ako neka devojka orgaizuje grupu gde ce ona da radi sve "prljave" poslove, a moje da bude samo da se pojavim na probi sa basom i sviram ono sto mi se kaze, pristajem da radim za nju icon_mrgreen.gif

Ima jedan tip riba, ne znam kako se ta osobina (pojava?) zove; kada riba smatra da je svaki muški šovinista i samoživo đubre... E, to je predrasuda... I strašno mi ide na k***c.

 

Mislim da takve ribe sebe nazivaju feministkinjama, ali nisam siguran.

 

Jedno morate priznati- od ljudi koji se bave muzikom, mnogo je vise likova nego riba koji bi da se pojave u sređenom bendu sa gotovim aranžmanima i da se frontmenišu.

 

Možda zato što generalno ima više likova... I dunno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

- A PMS? Slusao neko kako ove cice riljaju, a HM frajeri?

- A sta bi sa Anom Popovic? Osecam da velikoj vecini ovde moze da drzi osnovne casove sviranja dzitre...

- Meni su KRAMP ekipa i stari drugari iz kraja - pa pitajte njih da li su Mela i Ivana dostojni clanovi benda!!! Zanima me sta Igor ima da vam kaze o tome, koji sa Melom svira od osnivanja benda.... a kad je to bilo. A Kramp sigurno nisu neki slinav "zenski" bend.

 

 

Priznajem ja da ima vise muskaraca u HM i rok bendovima, ali isto tako poznajem fenomenalne devojke - klasicne muzicare i kompozitore, etno muzikologe i teoreticare... pijanistkinje, oboistinje, perkusioniste u suknjicama koje kidaju timpane, vibrafone, dobosh i dzez bubanj, da poseru mnoge raspadnute metal bubnjare.. itd

 

Feminizam je S RAZLOGOM osnovan zenski pokret, jer ako batalimo proteklih 50 - 60 godina istorije, pre toga zene su bile u znatno losijem polozaju od muskaraca i sto se tice prava na obrazovanje, i slobode kretanja i govora, jednostavno slobode zivotnog izbora - bile su gadno potcinjene sto se tice svih osnovnih zivotnih prava tokom citave ljudske istorije. Nemojte mi reci da nije bilo tako. I da negde, zbog zaostalog mentaliteta i primitivnosti, i danas nije tako.... jednostavno, na mirko zivotnom planu u mnogim socijalnim strukturama drustva zene su zestoko potlacene - jednostavno jer su slabiji pol - fizicki su mnogo slabije - sto rezultuje nasilnim ponasanjem i izivljavanjem mnogih isfrustriranih muskaraca nad njima (oceva, muzeva, sinova...), ili su potlacene zbog seksualnog zlostavljanja i ucenjivanja na poslu... poslusajte cika Zappu sta im da vam kaze o tome...

 

Ovaj pokret (tj, pokreti feministickih stremljenja) se bori da se zene zastite od ovakvih nepravdi..... no, nema veze, ovo nije tema o tome.

Edited by Abramelin

Share this post


Link to post
Share on other sites

od ljudi koji se bave muzikom, mnogo je vise likova nego riba koji bi da se pojave u sređenom bendu sa gotovim aranžmanima i da se frontmenišu.

Iskreno, nikad nisam gotivio ljude koji se pojavljuju sa gotovim aranzmanima i 'oce da frontmenisu. To valjda treba zajedno i spontano da se radi kroz svirku i druzenje.

 

Ko ima gotov aranzman nek sedne lepo za komp i izaranzira sta hoce... sto se mene tice, ne treba mi neko sa glanc gotovim pesmama, ako hoce da svira samnom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu da verujem kako plitko razmisljaju pojedini likovi na ovom forumu.Rock,metal i uopste alternativna muzika su namenjeni intelektualcima/ili barem inteligentnim ljudima,ali izgleda da su se u ovoj zemlji definitivno sve vrednosti poremetile.Najveca glupost je upotreba termina "frontman",gnusam se toga.Bend je homogena zajednica i tu nema isticanja,svi su jednaki i neophodni.Hvala ljudima koji su stali u moju "odbranu".Ostale koji me i ne poznaju molim da ne komentarisu moje poruke,jer se to njih ne tice.Za kraj citiracu svog strica : "Mislim na korak

koji je najtezi

kada je najlaksi

koji vodi do onog pravog

i jedinog, istinskog..."

 

Ko razume shvatice!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate sta ste vi radili doka ja nisam bio tu.... icon_uhoh.gif

Feminizam je S RAZLOGOM osnovan zenski pokret, jer ako batalimo proteklih 50 - 60 godina istorije, pre toga zene su bile u znatno losijem polozaju od muskaraca i sto se tice prava na obrazovanje, i slobode kretanja i govora, jednostavno slobode zivotnog izbora - bile su gadno potcinjene sto se tice svih osnovnih zivotnih prava tokom citave ljudske istorije. Nemojte mi reci da nije bilo tako. I da negde, zbog zaostalog mentaliteta i primitivnosti, i danas nije tako.... jednostavno, na mirko zivotnom planu u mnogim socijalnim strukturama drustva zene su zestoko potlacene - jednostavno jer su slabiji pol - fizicki su mnogo slabije - sto rezultuje nasilnim ponasanjem i izivljavanjem mnogih isfrustriranih muskaraca nad njima (oceva, muzeva, sinova...), ili su potlacene zbog seksualnog zlostavljanja i ucenjivanja na poslu... poslusajte cika Zappu sta im da vam kaze o tome...

Da brate ,ali zato su zene nisu bilo TOLIKE kurvetine kao sto su sada,zato je upravo davanje prava zenama omogucilo da se jos vise jebu na svim poljima umetnosti i sire...Gde god stignu kad god stignu... icon_da.gifpukeface.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rock,metal i uopste alternativna muzika su namenjeni intelektualcima/ili barem inteligentnim ljudima

ko ti je to rekao?

Manowar? Poludeli samoubilachki grungeri? Motley crew? Axl Rose?

 

bilo kakva muzika je za ljude koji to vole. Isti pritom ne moraju da budu chlanovi mense

 

dosta spama od mene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu da verujem kako plitko razmisljaju pojedini likovi na ovom forumu.Rock,metal i uopste alternativna muzika su namenjeni intelektualcima/ili barem inteligentnim ljudima,ali izgleda da su se u ovoj zemlji definitivno sve vrednosti poremetile.Najveca glupost je upotreba termina "frontman",gnusam se toga.Bend je homogena zajednica i tu nema isticanja,svi su jednaki i neophodni.Hvala ljudima koji su stali u moju "odbranu".Ostale koji me i ne poznaju molim da ne komentarisu moje poruke,jer se to njih ne tice.Za kraj citiracu svog strica : "Mislim na korak

koji je najtezi

kada je najlaksi

koji vodi do onog pravog

i jedinog, istinskog..."

 

Ko razume shvatice!

Prvo u bendu nikako, ali nikako nisu svi jednaki, mozda mogu svi da budu jednaki clanovi kad se placa proba i kad se dele pare, ali uvek ima nekog ko ce vise da ulozi sebe, neko ko ce uraditi vise od ostalih na kreativnom planu i neko ko je nominalni vodja, cija je rec poslednja. Tako je i sto se isticanja tice, neki ljudi se naprosto vise isticu od ostalih, neki su to zbog zvuka, neki da loze publiku, neki i za jedno i za drugo, bend treba da bude homogen, ali u smislu slozan, da bude vodjen istom idejom, a takav nacin koji ti podrazumevas je nemoguc u praksi.

 

Izvinjavam se, eto zaboravio sam Anu Popovic, a sto se tice Krampa ili Abonosa ili tako nekog... mislim, ne kazem da zene nisu punopravni clanovi benda, cak naprotiv, ali proverite koliko te devojke ucestvuju u pravljenju pesama. Zaboga, jebena Tarja nije cak pisala ni textove svojih pesama, a kamoli da se zezala s' muzikom...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji su zasnovani na chinjenicama, sve zene bi otprilike htele da sa prosecnim ili nikakvim muzicarskim iskustvom naprosto na gotovo dodju u neki bend gde ce neko drugi da pravi muziku, cesto da pise tekstove, da se cima oko ostalih stvari a one eto kao da budu frontmenke... Naprosto nijedna riba nije izgurala neki bend, osim mozda Skvo... gde bi bio kraj mojih argumenata icon_smile.gif

 

Sad, da ne bude da sam sovinista, evo ja sam voljan da pomognem da se stereotip opovrgne, tj. ako neka devojka orgaizuje grupu gde ce ona da radi sve "prljave" poslove, a moje da bude samo da se pojavim na probi sa basom i sviram ono sto mi se kaze, pristajem da radim za nju icon_mrgreen.gif

 

 

Bas me interesuje da li to govoris na osnovu svog iskustva?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da brate ,ali zato su zene nisu bilo TOLIKE kurvetine kao sto su sada,zato je upravo davanje prava zenama omogucilo da se jos vise jebu na svim poljima umetnosti i sire...Gde god stignu kad god stignu... icon_da.gifpukeface.gif

 

A ti si, brate, izgleda bas do jaja ogorcen na zenski rod.

Nekako, nemam sta da ti odgovorim na ovakav post.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo u bendu nikako, ali nikako nisu svi jednaki, mozda mogu svi da budu jednaki clanovi kad se placa proba i kad se dele pare, ali uvek ima nekog ko ce vise da ulozi sebe, neko ko ce uraditi vise od ostalih na kreativnom planu i neko ko je nominalni vodja, cija je rec poslednja. Tako je i sto se isticanja tice, neki ljudi se naprosto vise isticu od ostalih, neki su to zbog zvuka, neki da loze publiku, neki i za jedno i za drugo, bend treba da bude homogen, ali u smislu slozan, da bude vodjen istom idejom, a takav nacin koji ti podrazumevas je nemoguc u praksi.

 

...sto se tice Krampa ili Abonosa ili tako nekog... mislim, ne kazem da zene nisu punopravni clanovi benda, cak naprotiv, ali proverite koliko te devojke ucestvuju u pravljenju pesama. Zaboga, jebena Tarja nije cak pisala ni textove svojih pesama, a kamoli da se zezala s' muzikom...

Imas gadno pogresnu predstavu o sviranju i funckionuisanju benda - nikada, ni jedan bend u kojem sa svirao, a vucaram se po raznim bendovima vise od 12 godina, nije bio ovako koncipiran. Nebitno da li smo cepali thrash metal, funk-fusion, ili dub, alter rock-noise... sta god. Muzika koju ja stvaram sa drugarima (a sviram iskljucivo samo sa drugarima), nastaje iz uzasno mnogo svirke i stalnih imporivzacija na neke teme koje se vremenom grade, gde se probe snimaju i kasnije uz opusteno druzenje komentarisu, i onda stvari se aranziraju i sredjuju - ZAJEDNO. OK je da neko dodje sa rifom, tekstom ili ritmom - do jaja - ali, ne znam, nikada nisam trpeo nekog ko se namece, ustvari, kad bolje razmislim, nikada nisam svirao sa nekim ko se tako namece i pokusava da diktira... niti sam svirao sa nekim ko moli druge da na probu dodju sa gotovim materijalom - taj je dosadan i nekreativan lik. Ni jedan bend sa kojima sa svirao... od ORIONA (benda sa kojima sam godinama po BGu svirao metal obrade (i nesto autorskih stvari u nekom power-heavy fazonu) i za koji vecina vas ne moze da zna jer smo po SKCU, Bozidarcu, i raznim srednjim skolama svirali redovno od 1995 - 1999 - ekipa Stainless, Havoc, Orion, Neufirious Hell itd.), do danasnjih zajebancija sa drugarima.... napr Imaginary Time Path Integrals.

 

Kad bolje razmislim, poznajem uzasno mnogo raznih muzicara (i skolovanih i ne), koji sviraju mnogo razlicite muzike (od metala i roka, do dzeza i regea), i zaista ne znam da neko ovako razmislja.

 

Naravno, nije da ti ja nesto kenjam, svakom njegovo i ta prica.

Samo, ne budi siguran da sve svuda funkcionise kako si ti istripovao.... konkretan primer nek ti bude izjava Rogera Watersa u dokumentarcu o snimanju Dark Side of the Moon-a, gde on sam kaze kako su cesto satima improvizovali samo u Em i C skali i tumarali u beskraj da dodju do ideja i glavnih rifova. Sad, ako mislis da su i Floydi budale - OK.

Edited by Abramelin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, ovaj forum mi majke mi nije jasan. Kapirate li vi da pripadate tzv. heavy metal subkulturi, koja čini 0.007% svetske populacije, a vi napadate jadnu ribu što hoće da peva treš i koljete se međusono oko toga kako treba da izgleda bend. Bend treba da stvara muziku, a članovi da se međusobno ortače. I tu stoji tačka. Ni meni se ne sviđa izraz "frontmen", i ne koristim ga ja, nego likovi koji su pevali po bendovima u kojima sam svirao... A od takvih mi je puko k***c, pa sada radim instrumentale. S obizrom na to da svi slušate približno istu muziku, nosite približno istu odeću i gotovo sigurno imate duge kose (pripadate istoj subkulturi), vaši stavovi (u globalu gledano) se razlikuju za 0.2%, što je vama dovoljno za prepucavanje i oftopikovanje ove plemenite teme.

Naravoučenije:

1. Poslušajte Floyde (dark side) da vidite šta je bend koji DIŠE zajedno (jbg, ajde, disao...)

2. Poslušajte Zappu da vidite šta je sekšual hresmnt et d urkplejs

3. Poštujte ženski rod kao sebi ravan, kao i njihovo muzičko stvaralaštvo

4. Ako ste frustrirani zbog raskida, keve koja vas bije ili babe koja vas tera da joj masirate noge, popite pivo, odvrnite Slayer i ne iskaljujte bes na drugim nedužnim pripadnicama lepšeg pola

 

Aj sad dosta offtopic.gif, nego ja vas da pitam ima li neko ko hoce da lupa bubanj u thrash-speed bendu (BG) koji je žestoko inspirisan srednjevekovnom i renesansnom muzkom, a radi instrumentale. E, da, spiking ov uič, imam gotove aranžmane. Ko oće, neka šibne PM, pa dam mu dam MIDI da baci sluh...

 

Pis, ljudi, mejk metal, not uor.

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj zonfa, brate.

Zbog silnih frontmena i ostalih ego freakova i ja sam pre jedno 7 godina poceo da sviram iskljucivo instrumentalnu muziku... i danas, pored svega sto slusam i sviram, i pored toga sto vec 6 godina nemam dugacku kosu, ja u dubini duse jesam najiskreniji metalac (slusam sve od Sabbatha do Cynica), ali mi se metal smucio od velikog broja nalozenih likova koji se prze ko ce bolje, ko ce brze, ko ce u picku materinu da bude veca faca. Priznajem, likovi koji cepaju dub i rege nisu optereceni ovim stvarima, i ne samo oni.... niko normalan nije opterecen ovim tripovima, isto ni gomila mojih drugova metalaca... prvi ti iz Krampa.

 

Sta bi danas sa onim:

 

"Heavy Metal is the law that keeps us all united free

A law that shatters earth and hell

Heavy Metal can't be beaten by any dynasty

We're all wizards fightin' with our spell"

 

he,he, he ... it ako dalje.

Edited by Abramelin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta, znaci dobra muzika moze samo da se izrodi improvizacijom?!

Brate, ja govorim iz sopstvenog iskustva. Ja cesto i citave pesme napisem sam kuci, danima i danima ih pravim dok se ne iskristalise aranzman, uklapanje rifova, itd...a posle sa drugarima iz benda dodam/oduzmem, lepo uklopimo sve, ne postoje pravila.

Mozes ti da pricas o Floydima do sutra ali takodje imas gomilu bendove gde je jedan covek alfa i omega (npr. Death) i gde je to vise nego sjajno funkcionisalo/funkcionise, kao npr. Morbid Angel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

covek alfa i omega (npr. Death) i gde je to vise nego sjajno funkcionisalo/funkcionise, kao npr. Morbid Angel.

 

 

Ovo za Chucka te razumem, ali ne budi siguran da je sve uvek svirano ko sto je on dirigovao. ON jeste idejni tvorac muzike i tekstopisac, ali od Humana na ovamo on je oko sebe bogovske muzicare... koji su takodje mnogo uticali na Death.

 

Necu da ti pricam o Floydima do sutra... niti cu dalje polemisati na ovu temu. Naravno, muzika moze da se radi na milion nacina...

 

Istina je da su mnoge dobre pojave u muzici poteke od jednog coveka - gomila dzeza funkcionise tako, kompletna klasicna muzika, dosta metala i roka... isto tako uzmi Roberta Frippa koji je sam komponovao gomilu genijalnih stvari za King Crimson, John McLaughlin za Mahavushnu Orchestra... Frank Zappa je iskomponovao ludilo muzike za razne rok muzicare i dzez big bendove sa kojima je svirao... necu ni da spominjem genijalnog free jazz kompozitora Sun Ra... neko donese napisan predlozak, pa se ljudi vrte oko toga, ili striktno o tome pricaju.

 

Ali ne govorim ja samo i ultimativno o nacinu pravljenja muzike vec o vasem buljaskom stavu... ko sta treba da glumi, sta da svira i kakvu frizuru da nosi... ostalo napusiti kurcem. Pogotovo ako je zensko. Koji ste vi klinci.

 

S obzirom da te ne poznajem, niti tvoj rad - pozivanje na tvoje licno iskustvo mi ne znaci previse... za Chucka i stoji prica, i kapiram te.

 

Sta, znaci dobra muzika moze samo da se izrodi improvizacijom?!

 

Pre nego sto si poceo da pricas, trebao si, molim te, lepo DA ME CITIRAS gde sam ja to rekao da muzika moze da se izrodi SAMO IMPROVIZACIJOM... ja sam govorio kako ja pravim muziku i meni znani muzicari (mada smo milion puta odsvirali nesto vec smisljeno i to prilagodili nama), i koliko niko od nas ne trpi takve lozacke stavove. Glupost, nikada nisam rekao da muzika moze da se izrodi samo improvizacijom, Vagner nije pusio gandzu i improvizovao sa orkestrom da smisli Prsten Nibelunga.

 

Zaista mi je zao ako se tako veliki kompozitor poput tebe nasao uvredjenim. To malo vise govori o tebi, nego o onome sto sam ja pricao - jer, ja to nigde nisam rekao. Samo sam rekao da ono sto su doticni tvrdili - ne vazi u svakom slucaju. Sem u njihovom - mozda.

Edited by Abramelin

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Bas me interesuje da li to govoris na osnovu svog iskustva?

Pa da, i iz iskustva nekih mojih ortaka...

Naravno, to je samo dosadanje iskustvo i podlozno je promeni, kao sto rekoh evo 'ocu da sviram za bilo koju ribu odavde koja 'oce da pravi autorski metal bend, i to najozbiljnije, saradjivacu, necu podjebavati, necu je muvati, 'ocu samo da potvrdim ili opovrgnem svoju hipotezu.

 

 

Povodom one ravnopravnosti, naravno da svi kazu kako je ceo bend zasluzan, ja sam cak protiv onog da ispod svake pesme pise ko je pisao muziku, ko je pisao text, ali ne postoji takva stvar kao doprinosenje u istoj meri, uvek ce biti neko ko ce doci sa idejom, rifom ili textom, ne moze muzika tek tako da nastane iz kontemplacije, naravno da bend usavrsava pesmu, ali pesmu pocinje pojedinac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas gadno pogresnu predstavu o sviranju i funckionuisanju benda - nikada, ni jedan bend u kojem sa svirao, a vucaram se po raznim bendovima vise od 12 godina, nije bio ovako koncipiran. Nebitno da li smo cepali thrash metal, funk-fusion, ili dub, alter rock-noise... sta god. Muzika koju ja stvaram sa drugarima (a sviram iskljucivo samo sa drugarima), nastaje iz uzasno mnogo svirke i stalnih imporivzacija na neke teme koje se vremenom grade, gde se probe snimaju i kasnije uz opusteno druzenje komentarisu, i onda stvari se aranziraju i sredjuju - ZAJEDNO. OK je da neko dodje sa rifom, tekstom ili ritmom - do jaja - ali, ne znam, nikada nisam trpeo nekog ko se namece, ustvari, kad bolje razmislim, nikada nisam svirao sa nekim ko se tako namece i pokusava da diktira... niti sam svirao sa nekim ko moli druge da na probu dodju sa gotovim materijalom - taj je dosadan i nekreativan lik. Ni jedan bend sa kojima sa svirao... od ORIONA (benda sa kojima sam godinama po BGu svirao metal obrade (i nesto autorskih stvari u nekom power-heavy fazonu) i za koji vecina vas ne moze da zna jer smo po SKCU, Bozidarcu, i raznim srednjim skolama svirali redovno od 1995 - 1999 - ekipa Stainless, Havoc, Orion, Neufirious Hell itd.), do danasnjih zajebancija sa drugarima.... napr Imaginary Time Path Integrals.

 

Kad bolje razmislim, poznajem uzasno mnogo raznih muzicara (i skolovanih i ne), koji sviraju mnogo razlicite muzike (od metala i roka, do dzeza i regea), i zaista ne znam da neko ovako razmislja.

 

Naravno, nije da ti ja nesto kenjam, svakom njegovo i ta prica.

Samo, ne budi siguran da sve svuda funkcionise kako si ti istripovao.... konkretan primer nek ti bude izjava Rogera Watersa u dokumentarcu o snimanju Dark Side of the Moon-a, gde on sam kaze kako su cesto satima improvizovali samo u Em i C skali i tumarali u beskraj da dodju do ideja i glavnih rifova. Sad, ako mislis da su i Floydi budale - OK.

Ja samo ne znam da li si ti druze svestan cinjenice da svaki bend funkcionise na svoj nacin...ne postoje tu nikakva "pravila" ...svako ima svoj licni pristup muzici i prilicno je glupo pricati o tome ciji je pristup "bolji" ...kazes da slusas instrumentalnu muziku? ...E pa onda uzmi na primer od Satch-a sa jedne strane Surfing With The Alien a sa druge onaj bluesy "Joe Satriani" album ...prvi je odradio maltene potpuno sam, tacnije sve izuzev nekih deonica na bubnju...a drugi je totalno suprotan ...znaci skroz je odradjen u nekom "jam fazonu", gde je bend doprineo celokupnom zvuku i "vajbu" albuma...a i jedan i drugi album su jebeno fenomenalni!

Evo jos jedan primer...Dream Theater...oni bas zajednicki prave albume...i kada se dobro istripuju dobijemo remek delo kao sto je Awake, a kada se lose istripuju dobijemo govno kao sto je Octavarium...

Onda Iron Maiden...e iako oni takodje zajednicki prave pesme, zna se da Harris tu vodi glavnu rec...diktator tako reci icon_smile.gif ...jednostavno covek voli da cacka malo po svakoj pesmi, a i zasto da ne... "uglavnom" je u pravu icon_smile.gif ...e kada nam je gosn. Harris dobro inspirisan dobijamo metal klasike poput TNOTB, POM, PS, SIT, SSOASS...a kada se Harris istripuje da je najbolji na svetu onda dobijamo bljuvotine kao sto su No Prayer For The Dying i X Traktor icon_smile.gif

 

Poenta je u tome da ne trebas da ogranicavas sebe nikakvim pravilima i "reperima" o tome kakav jedan bend treba da bude...sto bi rekao jedan moj dobar drugar "Sta god vas radi bate, sta god" icon_smile.gif ...uvek treba biti otvorenog uma icon_da.gif ...znas ono, sto ljudi sto i tjudi...tako da respect za svakoga ko radi ono sto najvise voli i ko je iskren, dosledan sebi i pre svega bendu kakav god pristup prema muzici imao icon_da.gif ...jer kada bi svi imali isti pogled na muziku i svet jednostavno ne bi bilo zanimljivo icon_wink.gif

 

Aj' ziv bio, i manje kenjaj-vise sviraj icon_smile.gificon_wink.gifpivopije.gifpivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...