Jump to content

Carcass


Paklenko 666

Recommended Posts

Napraviti kvalitetan, svez, relistenable ekstremni metal album u 2013 godini bez iole novijih stilskih inovacija i devijacija (primitivnih/retro/brutal/tech i ostalih skretanja) je epohalan podvig. Cak je i produkcija cista ko suza kako u cisto tehnickim atributima tako i u estetskim. Skoro sigurno album godine.

DM album koji zvuci bezvremeno - koliko je takvih izdato u poslednjih 15 godina?

Edited by Čarli
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sad, da je baš bezvremeni, to bolje da pustimo vremenu da odluči :) Curnuo je pre dva dana i trenutno nikako ne može da bude bezvremeni :)

 

mislim da me nisi shvatio na pravi nacin - nisam rekao da je muzikoloski bezvremen i "instant antologican" nego da ima tu cisto zvucnu komponentu bezvremenosti. znaci da ne zvuci ni moderno ni retro nego jednostavno kao dobra muzika

Share this post


Link to post
Share on other sites

исиловах албум последња три дана, па иако је све већ речено, да бацим коју, пошто је у питању један од најдражих ми бендова у животу и свемиру.

 

дакле, албум је просто и једноставно - савршен. нема нити једног лошег момента. replay value је бесконачан, јер чим се албум заврши, одмах имам жељу да га опет пустим. рифови и разне финте су класично Каркасовски, што значи да грешке нема. Вокер лудак звучи као и пре 17 година, плус што има и неке форице које феноменално изводи. што се продукције тиче, нису могли бољи посао да обаве. фаворите је тешко издвојити, али неке топ ствари су ми Thrasher's Abbatoir, Noncompliance to ASTM F899-12 Standard (колико јебено генијалан назив, а колико сам по'ватао и текст је одличан), The Granulating Dark Satanic Mills, Captive Bolt Pistol и Mount of Execution.

 

дакле, закључак је да ово јесте албум године и један од најбољих албума изашлих у последњих 15 година.

Share this post


Link to post
Share on other sites

исиловах албум последња три дана, па иако је све већ речено, да бацим коју, пошто је у питању један од најдражих ми бендова у животу и свемиру.

 

дакле, албум је просто и једноставно - савршен. нема нити једног лошег момента. replay value је бесконачан, јер чим се албум заврши, одмах имам жељу да га опет пустим. рифови и разне финте су класично Каркасовски, што значи да грешке нема. Вокер лудак звучи као и пре 17 година, плус што има и неке форице које феноменално изводи. што се продукције тиче, нису могли бољи посао да обаве. фаворите је тешко издвојити, али неке топ ствари су ми Thrasher's Abbatoir, Noncompliance to ASTM F899-12 Standard (колико јебено генијалан назив, а колико сам по'ватао и текст је одличан), The Granulating Dark Satanic Mills, Captive Bolt Pistol и Mount of Execution.

 

дакле, закључак је да ово јесте албум године и један од најбољих албума изашлих у последњих 15 година.

 

matori mislim da si malo pristrasan i preterao si dosta. i meni se dosta svidja album, ima neke odlicne rifove i sve se lepo cuje, ali nije stvarno toliko specijalan da moze da se tvrdi da je jedan od najboljih albuma u poslednjih 15 godina.

 

meni zvuci kao brzi heartwork koji ima moderniju produkciju. dosta mi se svidja kako se dobos lepo cuje, taj udarac gruv, to volim. gitara je mogla biti malo masnija, ima dosta thrash prizvuka, to je mozda novina.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislio sam na onu vrstu pristrasnosti kada bend izbaci bilo sta a to ti je do jaja samo zato sto je to taj bend. u ovom slucaju nije ovo los album samo nije toliko dobar i specijalan kako si ga opisao. ;) bice sigurno jedan od najboljih albuma godine, to je sigurno, ali u poslednjih 15 godina, to je vec diskutabilno.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

па пази, да су избацили смеће албум, рекао бих да је срање, ма који бенд био :D мени ово јесте један од најбољих албума у последњих 15 година ;) и има тај replay value, који ми је можда и најбитнији када су у питању нова издања.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Одох синоћ у кревет уз звук овог албума, а богами и јутро дочеках са истим. Ух, шта да кажем а да се не понавља већ речено. Укратко ВЕОМА питко и свеже иако очекивано. Нисам још имао времена за општи утисак, али на прву лопту - то је CARCASS. Сјајна продукција, лепо и занимљиво за слушати. Честитке, наравно. У односу на неке бендове сличног жанра који су избацивали ових година албуме, далеко професионалнији. Доста има исецања који измамљују осмехе, и помало неочекиваних освежења. Све у свему - ВЕОМА добро. За бољу оцену бих ипак да још "одлежи".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Причајте шта `оћете али слажем се са Јаретом.И мени је вала ово албум године!! Не верујем да ће ме до краја године још нешто тако одушевити као овај албум.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislio sam na onu vrstu pristrasnosti kada bend izbaci bilo sta a to ti je do jaja samo zato sto je to taj bend. u ovom slucaju nije ovo los album samo nije toliko dobar i specijalan kako si ga opisao. ;) bice sigurno jedan od najboljih albuma godine, to je sigurno, ali u poslednjih 15 godina, to je vec diskutabilno.

 

Ništa čudno, ovde se može videti i da se album proglasi izdanjem godine samo na osnovu jednog singla :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Album je po meni ok , ima tu kombinacije poslednjih njihovih albuma ,sa nekim novinama upakovanih u dobru produkciju,i to je to , ali ništa spektakularno ili nešto što već nismo čuli od njih, ali da bude proglašen kao najbolji u poslednjih 15 godina , uff pa teško , oni jesu institucija ,to stoji ,ali ipak ovo nije album u rangu top death metal albuma , jer ipak nije to čisti death , više melodičniji sa uplivima gc i eto ovde na novom sa primesama thrash -a,tako da po meni ne može biti izdanje godine ili dekade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

није најбољи, већ један од најбољих. најбољи су Ironbound и The Electric Age. и ја не знам дашта су људи очекивали од овог албума? да пређу да свирају готик? наравно да није револуционаран албум, а ни звук, али то је јебени Каркас стил.

 

Каркас је институција, пушите га.

 

@Live: дешава се и да се то деси самом најавом албума :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...