Jump to content

Koju gitaru posedujete?


BLACK JESUS

Recommended Posts

Taksista?! Pa ne bih mu dao ni travu da mi pokosi. Svi su oni debili, osim lika koji radi u odeljenju sa klavijaturama, on je OK, ljubazan i hoce da pomogne, a ne kao ovi ostali cim te vide padne im mrak na oci.

i onda se ljudi pitaju kako je propao rokenrol... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ЈЕБЕНИ ВИТЕЖЕ ЈЕБО ТЕ ЈЕБЕНИ МАЧ КОЈИМ СИ ПОСЕКАО ЈЕБЕНОГ ЗМАЈА У ЈЕБЕНОЈ ЧАРОБНОЈ ШУМИ ШТА ЈЕ ОВО ЈЕБЕМ ТИ СЕМЕ И ПЛЕМЕ!??!?! icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif Ово је НАЈГОРИ комад дрвета који сам у животу видео (не рачунајући Совјетску "Тонику")!!!!!! icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

To crveno nije 'kill switch' nego “Fire button” trimer. Montiran je u kucistu VCS pota. U kombinaciji sa volume pot-om se prakticno ponasa kao pasivni ekvilajzer. Omogucava da postepeno splitujes magnet (VCS = Variable Coil Split), dobijajuci zeljeni zvuk tipa regularnog hambakera, hambakera sa nizim izlazom, P-90, vruci single coil a la DiMarzio HS-3 ili vintage single coil a la al-ni-co Fender. Radi naprava icon_da.gif ...

 

P.S. Cujem bas malopre da su Vlatko i Alan Holdsworth narucili po jednu ph34r.gif .

 

pivopije.gif

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

To crveno nije 'kill switch' nego “Fire button” trimer. Montiran je u kucistu VCS pota. U kombinaciji sa volume pot-om se prakticno ponasa kao pasivni ekvilajzer. Omogucava da postepeno splitujes magnet (VCS = Variable Coil Split), dobijajuci zeljeni zvuk tipa regularnog hambakera, hambakera sa nizim izlazom, P-90, vruci single coil a la DiMarzio HS-3 ili vintage single coil a la al-ni-co Fender. Radi naprava icon_da.gif ...

 

P.S. Cujem bas malopre da su Vlatko i Alan Holdsworth narucili po jednu ph34r.gif .

 

pivopije.gif

U jebote nisam ni znao za ovo...jel mogu i ja da nekako ugradim to dugmence?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Killswitch je Buckethead-ov izum icon_da.gificon_smile.gif

 

That's a spring-loaded circuit interruptor. The positive lead coming from the volume is connected to one side of the circuit and the lead that terminates at the positive of the output jack (tip) is on the other side. When the button is depressed, the spring-loaded side is pushed away from the contact that is connected to the jack. When the button is released, the spring-loaded terminal reconnects to the output terminal. They sell these switches at Radio Shack, Napa Autoparts, and many other sources. Any decent guitar tech could install one for about $25 or less. Buckethead's technique, however, is not so easily acquired.

In some cases, you have to pay for the Les Paul style guitar to be completely rewired to accomodate a single volume control (some techs won't do quick fixes based upon pride associated with creating an optimally functional circuit). I do think it's a more durable and practical installation than a toggle switch for this type of guitar effect, but you lose the extra volume control on a Les Paul-- which can be very effective for blended sounds

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

Killswitch je Buckethead-ov izum icon_da.gificon_smile.gif

dobra je fora. mislim da moze da se napravi bez problema, posto postoje takvi indusrijiski prekidaci. a kakva je ta njegova tehnika sa tim switchom?

 

inace, taj bakethed izgleda da je neki kul gitarista, jel? moracu da preslusam nesto od njega, pa ako te ne mrzi da mi preporucis sta je dobro (da ne uzimam neke radove koji su mu onako)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobra je fora. mislim da moze da se napravi bez problema, posto postoje takvi indusrijiski prekidaci. a kakva je ta njegova tehnika sa tim switchom?

 

inace, taj bakethed izgleda da je neki kul gitarista, jel? moracu da preslusam nesto od njega, pa ako te ne mrzi da mi preporucis sta je dobro (da ne uzimam neke radove koji su mu onako)...

Buckethead je toliko genijalan da prevazilazi sve moguce granice razuma icon_smile.gificon_smile.gificon_da.gif ...videces i sam icon_wink.gif ...u principu imam ja skoro sve od njega...a to je otrilike 3 giga vrhunske mjuze icon_smile.gif ...no, na svu srecu dobar je za preporucivanje posto svira sve sto mu padne na pamet...i pored solo karijere ima jedno 10-15 side pojekata, koji su na veliko cudo mozda cak i bolji icon_smile.gif ...najbolje bi bilo da mi kazes u kom si "muzickom fazonu" trenutno pa da ti preporucim neki njegov album koji bi ti najvise odgovarao...

 

pivopije.gif

 

 

E da...u vezi killswitcha...odlucio sam da i sebi ugradim jedan u Pacifiku...umesto tone pota...da li bi bio voljan da mi pomognes?

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

a kako to radi? jel ima negde neki link?

 

p.s. sta je to "kill switch" (znam za grupu killswitch engage)?

Raspitacu se konkretno. Mrzi me da rasklapam.

 

Ne kapiram uzgred killswitch. Imao sam neku djitru neko vreme sa killswitchem (nije mi jasno koja je to fora, kao Buckethead 'patentirao', to je imao Eddie tamo negde sedamdesetih, keve mi). Ja sve kao zaboravim cemu to sluzi, onda mi dodje ortak i kao 'kako radi killswitch, a? A, a?". WTF.

 

P.S. Gledao sam i BMay-a i on je imao neko slicno napravo na 'Red Special'.

 

P.P.S. Buckethead je naravno do kese icon_rockdevil.gif .

 

P.P.P.S. NajJaci mi onaj 'instructional video iz ostave sa onim lutkom.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da...u vezi killswitcha...odlucio sam da i sebi ugradim jedan u Pacifiku...umesto tone pota...da li bi bio voljan da mi pomognes?

nikakav problem, naravno da hocu. imam jedino ovakav killswitch, pa ako ti se svidja mozes koliko danas da dodjes kod mene sa gitarom pa da ugradimo. icon_smile.gif

 

user posted image

 

samo sto mu je ova kapice crvena.

kao sto vidis, ugradjuje se u rupu precnika 6mm, i mislim da ce da legne u rupu od pota. mada, malo mi je sumnjivo sto heocas da stavis kswitch UMESTO tone pota. ko jos zrtvuje tone zbog ovoga.. al' dobro, ako si tako smislio, zasto da ne.. icon_smile.gif

 

nazalost, ovaj taster je od plastike, ali ako pazis i ne ponasas se bahato prema njemu trajace ti dugo.

 

pozdrav pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ladno imas killswitch u gajbi!!! icon_smile.gif

 

Mogo' bi da dodjem danas...taman da ti donesem Buckethead-a icon_da.gif

 

malo mi je sumnjivo sto heocas da stavis kswitch UMESTO tone pota

 

Imam 3 gitare icon_cool.gificon_smile.gif ...a i ne bih da burgijam po Pacifiki...ionako mi sluzi samo za drljanje, koji ce mi tone pot icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ladno imas killswitch u gajbi!!! icon_smile.gif

 

Mogo' bi da dodjem danas...taman da ti donesem Buckethead-a icon_da.gif

 

 

 

Imam 3 gitare icon_cool.gif  icon_smile.gif ...a i ne bih da burgijam po Pacifiki...ionako mi sluzi samo za drljanje, koji ce mi tone pot icon_smile.gif

pa moj sto lici na stovariste, ko zna sta tu sve ima sto ni ja ne znam. wallbash.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

ostatak sam ti odgovorio na pp da ne privatizujemo po temi. icon_smile.gificon_smile.gif

 

 

p.s. vidi ako mozes da poneses od baketheda ovo sto je marko predlozio, plus nesto po slobodnoj proceni, i obavezno neke pesme u kojima koristi killswitch. icon_rockdevil.gif

Edited by imaginos

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa moj sto lici na stovariste, ko zna sta tu sve ima sto ni ja ne znam. wallbash.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

ostatak sam ti odgovorio na pp da ne privatizujemo po temi. icon_smile.gificon_smile.gif

 

 

p.s. vidi ako mozes da poneses od baketheda ovo sto je marko predlozio, plus nesto po slobodnoj proceni, i obavezno neke pesme u kojima koristi killswitch. icon_rockdevil.gif

Ma ja ima da ti narezem sve na jedan DVD icon_smile.gif ...a na papiric cu da ti napisem preporucene albume i pesme icon_smile.gif

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...