Jump to content

Koju gitaru posedujete?


BLACK JESUS

Recommended Posts

Cuti ti tamo,ne brises prasinu sa gitare,a kacis slike :lol: ...

 

To je dokaz da ne vezbam :)

 

Lepa ti je gitara, Jel' to neki 1960. reissue?

Imam ja JCM800 (2203) i LP, cisto da ti potekne voda na usta, ali svirao sam LP i na drugim Marshall pojacalima (JTM, JMP, JCM900, cak i na MGX ili tako nesto, kineskim tranzistorcima) i odmah da ti kazem da LP radi posao na SVIM tim pojacalima, u zavisnosti od kutije na koju se steka glava. Ne znam kakvu trenutno kombinaciju imas, ali ja sam pre par dana u Sky Music-u kupio 2x12" (pre toga sam je dobrrrro iznjakao u radnji) za 17,900 i neki dinar (navodno je Engleska, ali je Kina 99%) i vise mi se svidja kako JCM zvuci na njoj nego na JCM kutiji 4x12".

Nadam se da ti se ne cini da nesto pametujem; pisem o onome sto sam svirao, video i cuo. I toplo ti preporucujem da, ako nisi, isprobas LP na svim mogucim pojacalima. Mozda te neko drugo prijatno iznenadi...

 

Mislim da jeste.

Ako nadjem povoljan JTM, JMP, JCM900 kupicu sto da ne. Probao sam Gibsona i na Mesa Boogie Mark II i Caliber 40+ i do jaja radi ali ko zna kad cu da skupim pare za takva pojacala.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je dokaz da ne vezbam :)

 

 

 

Mislim da jeste.

Ako nadjem povoljan JTM, JMP, JCM900 kupicu sto da ne. Probao sam Gibsona i na Mesa Boogie Mark II i Caliber 40+ i do jaja radi ali ko zna kad cu da skupim pare za takva pojacala.

 

JMP! :red:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam Gibsona i na Mesa Boogie Mark II i Caliber 40+ i do jaja radi ali ko zna kad cu da skupim pare za takva pojacala.

 

Da, zaboravio sam da napisem Mesa i VOX jer sam mislio da su oni preskupi za ono sto ti treba. Ej, a da probas kineskog VOX AC15? On je nov oko 550e, ali cuo sam da opasno radi. Ja bih ga probao da nemam ovo kod kuce... Mada za te pare mozes (malo teze) da nadjes i dobru staru englesku glavudzu. S tim da retko ko prodaje i savrsenom stanju za te pare. No, to verovatno i sam znas.

Inace, moju kutiju JCM800 su obletali razni preprodavci, spustali mi cak i na 250e, ali jos uvek je kod mene za 450e koliko sam ti javio kad smo se culi oko Nove godine. Tek da znas ako si jos uvek zainteresovan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma zasto da kupuje neka kineska sranja za 500 eur...bolje da bude strpljiv i da kupi ozbiljnu stvar.

 

Ma potpuno se slazem. Samo sam mu spomenuo da ga ne mrzi sve da isproba.

Kada ja nisam imao para za kupovinu instrumenata, a to je bilo dobrih starih '90-tih, onda su emigranti i narkomani nudili dobre sprave za male novce. Vecinu toga je pokupovao neki Adam, odneo preko i posle nazidao 2 kuce. Sad ljudi ljubomorno cuvaju ono sto im je ostalo i samo muka moze naterati coveka na prodaju dobrog pojacala.

Svakako neka se strpi da nekom pripadne muka ili da nekom ozedni vena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...