Jump to content

Koju gitaru posedujete?


BLACK JESUS

Recommended Posts

Neki put kad se zezam uz Marty-ja drzim tako ruku. Inace, on zna da trza i normalno nego se folira. Zajebavams se, primetili ste da Marty duze vreme koristi samo bridge pickup. E pa kad hoce da solira i da to zvuci malo mekse i toplije a nema neck pickup on prebaci ruku (trzu) u neck poziciju. Kad ti je ruka u neck poziciji, 'lebdi' iznad zica tu negde oko neck magneta, ne mere se nasloniti ni na sta. Onda je on smislio taj stav gde zglob desne sake ukocis u mestu prosto. On onda svira pomalo iz lakta, zestoko rotira taj zglob ili pomera samo palac i kaziprst kad hoce brzo da skace izmedju zica. Pokazo nam tam pre jedno sedum osum leta bas na NAMM show-u, pa smo procaskali na tu temu. I'am negde i fotke. Zaboli ruka posle pola sata samo tako, mora coveku da udje u krv ta tehnika, i nekako naucis i da opustis ruku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Prvo sam imao Squier by Fender. :)

Pa zatim Apollo, bila je pas OK gitara, za te pare savrsena. :da:

Zatim sam kupio Ibanez RG 530 RoadstarII Japanac iz 1986

Pa zatim i Peavey Explorer

Sada planiram da uzmem Ibanez RG370DX Japanca, da mu tutnem Dimarzia i miran sam. :opusteno:

 

Uglavnom imam po 2 gitare, jedna u E a druga u D# da se ne smaram sa stimovanjem na svirkama. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Lead Star gitaru ali ne znam nesto preterano o njoj,cak i na netu nisam nasao neku specifikaciju o njoj tako da ako neko zna nesto o toj gitari ili jos bolje ako je imao nek napise nesto.Ko je proizvodi,kolika je cena itd..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam je kupio novu pre nekih 10 godina u tadasnjoj robnoj kuci.Gitara solidno radi i ima dosta mekan vrat.Znam da je na Lead Star-u svirao gitarista iz Atheist Rap-a i da je to sasvim zadovoljavajuce zvucalo i to je sve sto znam o njoj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam i ja Lead star HSS kombinacija.Jako lepo je radila u kombinaciji sa drugarovim JCM800,glava i kabinet,malo slabije na mom baby Marshall-u.Kvalitetno uradjena git. mislim da je nemacka izrada,ali je slabo drzala stim.Doduse ja sam eksperimentisao dosta,dotezao i otpustao vrat.Akcija je ponekad bila i 10mm.Zao mi sto sam je prodao,teska k'o tuch

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam i ja Lead star HSS kombinacija.Jako lepo je radila u kombinaciji sa drugarovim JCM800,glava i kabinet,malo slabije na mom baby Marshall-u.Kvalitetno uradjena git. mislim da je nemacka izrada,ali je slabo drzala stim.Doduse ja sam eksperimentisao dosta,dotezao i otpustao vrat.Akcija je ponekad bila i 10mm.Zao mi sto sam je prodao,teska k'o tuch

 

Moja je HSH kombinacija i takodje je slabo drzala stim pa sam joj promenio civije sto je poboljsalo stim,a u pravu si teska je ko tuch mada s`obzirom da spada u kategoriju niskobudjetnih gitara sasvim je OK i garantujem da je bolja od svih ovih kopija koje se sada prodaju po nekim radnjama a kostaju 200-300 evra!Za koliko si prodao gitaru?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za 125e pre 4 god. i menjao uz doplatu za usranog kramera koga mi je doslo da isecem motornom testerom.Tu sam se bas dobro zeznuo s obzirom da je Lead star bila u super stanju.To mi je bila prva gitara i sviruckao sam je 10-god.Nemoj je prodavati ako nisi prinudjen.Ove novije gitare u toj klasi su zesca sranja

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sad planiram da uzmem nesto drugo ali Lead Star ostaje kod mene a kad joj dodje vreme okacicu je na zid,jer ipak kod mene je desetak godina i nekako sam vezan za nju a pare za koje moze da se proda,ako uopste moze,su smesne!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Ti su jaci od amerskih. Bez zezanja. Ovi ameri sto 'znaju znanje' jure samo djapanesa Fendere iz 80-tih. Jebote, Japanci ih radili ne u fabrici nego u laboratorijskim uslovima, svaku djitru ponaosob cinculirali. Fanatici, to ti je. A Ameriji ti je proizvodi Mehos za minimum wage, pa ti vidi. A u Japanu sve bejahu rokit sajntists. Posto nisu smeli da prave rakete zbog NATO-a, pravili djitre. Dobro, karikiram. Malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...