Jump to content

Koju gitaru posedujete?


BLACK JESUS

Recommended Posts

cestitke :pivopije:

 

nadam se da je bio neki popust....ja svoje sve kupovao polovne...

 

treba uskoro da mi stigne jedna iz japana, putuje brodom vec 3 meseca, nikad da docekam....

 

inace, nema smisla da kacim slike gitara posto su fenderice u pitanju, Blagoje to ne tolerise :bigblue:

Edited by LoveHateLove

Share this post


Link to post
Share on other sites

cestitke :pivopije:

 

nadam se da je bio neki popust....ja svoje sve kupovao polovne...

 

inace, nema smisla da kacim slike gitara posto su fenderice u pitanju, Blagoje to ne tolerise :bigblue:

Хвала, скинули као цену 10 иљада на сајту, мада то ми личи на обичну жваку тај попуст јер је стандардна цена око 55 000 , а на ту су и спустили....

Мада ми је дао господин Марић 3 000 попуст на гитару на каси :D

 

Иначе моје запажање да је неописиво лакше свирати, и веће уживање на овако ( релативно ) квалитетном инструменту, осећам прелазак са оног сквајер весла на ову животињу :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 3 weeks later...

12108766_10208104334394864_7264353703794620743_n.jpg?oh=4dec9236f4a064d02a646c47e8fb02ae&oe=568BF271

 

Ovu gitaru sam kupio u gotovo ruiniranom stanju. Sva je bila izlupana i fleke od znoja su bile po celom vratu. Fabricka boja je bila neka odvratna tamno zelena. I pragovi su bili skroz istroseni. Onda sam jeodneo u Smederevo kod Ilijanija. Zapusena je rupa iz koje sam izvadio srednji single coil. Ofarbana je i izlakirana cela gitara u belo. Vrat je ofarban, ali mat. Novi pragovi i SD magneti. Ovo sad grmi bolje nego neke skuplje gitare. Farba i pragovi su me izasli sve zajedno 150 evra, a refinis vrata sam dobio gratis. Preporucujem svima da odu kod Ilijanija, jer covek je maksimalno korektan i profesionalan, a i cena je na mestu.

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Pre neki dan ujak mi je završio sa restauracijom moje prve gitare, Jolane............... :)

 

Pre:

 

c4a7ad_79f67fbe192e47aba7b4ab8fd5ae97a5.jpg

 

c4a7ad_fdfe3ed4a46b4a00895030ef15836032.jpg

 

Posle:

 

c4a7ad_088a3f3084b446d5ae16bae2c20d6bc8.jpg

 

c4a7ad_64145f61a2884ff981059254586002b4.jpg

 

Odneo sam je kod jednog čoveka na štelovanje, pa ćemo videti sa tehničke strane da li se isplati stavljanje nekih novih magneta recimo.. :)

 

Koga zanima, još slika ima na njegovom sajtu: http://zeccaradic.wix.com/bfvrp#!restauracija/c1s6x

Edited by Morphy
  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

A koje magnete ona ima, u kakvom su stanju?

 

Meni to greota, npr original magneti iz ovog mog Hohnera G2, pre bih kupio još jednu gitaru nego njemu da stavljam EMG kao što masovno ljudi rade.

A kamoli tek za neku vintage gitaru.

 

Ako mož se nazove masovnim nešto što ima veze sa Hohnerom G2 :bigblue:

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

A koje magnete ona ima, u kakvom su stanju?

 

Nemam blage veze koji su to magneti, po netu nisam ništa iskopao, osim kako je izgledala u originalu: http://guitarz.blogs...s-thinline.html

Nisam je duuuugooo svirao, tako da se iskreno ne sećam kakvog su zvuka bili, skupljala je prašinu.. nadam se da će je naštelovati koliko toliko :(

Svestan sam da je to gitara koju su Čehoslovačke komunjare pravile za široke mase kada su cene pravih gitara bile nepristupačne običnim smrtnicima i da je svaki komad drveta priča za sebe..

 

Jolana, kraljica noći

 

:blek:

Edited by Morphy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto to vazi i za Gibsone i Fendere od po par `iljada jevreja :D

 

Istina! :D

 

Da raportiram. Danas sam pokupio gitaru iiiiiiiiiiiiiii... I'm sad :'(

 

Moraću da menjam pragove, jer mi se ne čuje 15 tonova na gitari.. nisam rekao ujaku kada ju je restaurirao da ne dira pragove, niti mi je to palo na pamet. Samo ih je malo išmirglao, što je opet bilo dovoljno da se poremeti sve.

Moooožda još ima dovoljno mase na njima da mogu da se obrade bez zamene, ali to moram videti, čuo sam da se neki čovek iz NS-a bavi time.

 

Dalje, čivije su loše. Moraću da uzmem nove. Iako su doterane, loše drže i nisu toliko osetljive.

 

Ono što bi još možda na kraju trebalo uraditi, jeste zameniti kobilicu, kupiti neku telekasterovu kopiju i staviti umesto ove stare, jer ona je sada fiksirana koliko toliko, ali dok budem svirao moguće je da ću je pomerati rukom.

 

Magneti su, kako mi reče iznenađujuće dobri, bolji čak od ovih novih niskobudžetnih Skvajera. Potenciometri su kaže fantastični. Gitara je mekana, ima dobar sustain.

 

Sve u svemu trebalo bi uložiti još nekih 7,8 hiljada u nju. Naravno, pitanje je koliko će se to sve isplatiti na kraju, ali pošto mi je prva gitara, voleo bih da je vratim u život.

Share this post


Link to post
Share on other sites

LET64UT.jpg

 

Inače, evo ih sve moje cure na jednom mestu :) S leva na desno: Jolana 1973 Iris Thinline, Ibanez GRG270B, Fender Stratocaster USA, Gibson SG USA, Jackson RR3 Japanac i kineska Fender akustična. Pojačalo je lampaško Marshall JCM2000 TSL601.

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...