Jump to content

Koju gitaru posedujete?


BLACK JESUS

Recommended Posts

Može al svašta nešto bolt on :). Vrlo je moguće da je neko njemu takođe prodao tu gitaru kao MIJ i da je on u nekom trenutku shvatio, pa je hteo da je se otarasi (stajala je na oglasu 6 meseci sigurno), ko ga jebe...

 

 

U svakom slučaju nek te lepo služi taj Burny!

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, i te kineske su sasvim dobre gitare. Mislim da tu nema neke velike razlike u odnosu na japanske, osim mozda losije elektronike. Mislim da su cele od mahagonija. Na kraju krajeva i cena je ok. Za toliko se i Epifoni valjaju a ova je svakako bolja gitara. Sad, naravno da nije u redu sto te zeznuo, ali jbg. i sam si kriv po malo :bigblue: Koliko se secam na slici se video serijski broj otpozadi. Mislim da pocinje na FG. Dovoljno je bilo da si samo izguglao i pojavile bi se neke informacije. Ja sam tom liku slao linkove gde se navodi da je kineska, ali covek kaze da mu nisu dovoljno uverljivi dokazi, pa je ostala japanska :bigblue:

Kakogod, uzdravlje da ju sviras :pivopije:

 

PS

I onaj crni LP sa oglasa, sto je Ancalgon pomenuo, je takodje kinski. Bio sam i to objasnjavao na Muzickom forumu, cak sam kacio i slike iz kataloga. Ima i jedan sunburst koji je japanski.

 

Evo ima ovde i katalog iz 2012. Navedeno je koje su MIJ. Koliko vidim samo LP postoje japanski modeli, SG su sve kinezi.

 

http://www.fernandes.co.jp/catalog/

 

http://www.fernandes...-2012-Vol.2.pdf

Edited by LoveHateLove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ljudi na objasnjavanju i podrsci, ofc da sam sam kriv, ko sto rekoh gore za te pare bez problema bih kineza uzeo, kad videh mij navodni, bukvalno mi bilo kao ne seeeeeri, ali ok, sto kažeš, bolja je varijanta od Epiphona i sl za te pare

Kad budem LP uzimao nekad, ozbiljno cu prvo ovde da se konsultujem haha

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 years later...

https://www.thomann.de/intl/rs/harley_benton_sc_custom_ii_active_vintage_bk.htm

 

Inače jako lepo iskustvo sa ovom gitarom, s obzirom na cenu.

Prva električna koju sam nabavio posle ko zna koliko godina.

Jeftinija elektronika, potenciometri, čivije itd, ali za tu cenu sudeći po review-ima po netu, ne nadjoh bolju.

Sigurno ću menjati vremenom deo hardvera.

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

159959590_10224986460039504_734271725978

Kacih na fejsu, neki su vec videli vrv, al' da zapljunem i ovde, trenutno stanje moje bolesti teske, skupio na jednom mestu pred selidbu. Bolesno je, klavijaturista sam u bendu, ne sviram gitaru zvanicno :haha: (al ajd', sviram svakodnevno, pisem i snimam, pa mogu da opravdam nekako).

  • Like 3
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bruka gitare, bukvalno najbolje gitare koje sam probao u zivotu. A probao sam Mayones, Kiesel, custom Jacksone, Skervesen, Strandberg, maltene vecinu hype gitara danasnjice sam imao sanse da oprobam (imam do jaja radnju u Minhenu koja ima maltene sve takve boutique brendove), i Caparison su mi neprevazidjene. Za ovu levu dobijam maltene redovno cimanja iz Caparison grupa da je prodam, posto je prilicno redak model (Snow Storm TAT II) - al' nema sanse da se oprostim od nje 🙂 A ova desna mi je redovna koju archim do pakla i nazad (uglavnom za pisanje pesama i po nekad live), ima neki masivan low end koji ne mogu da objasnim, plus sam je upgrade sa Schaller Lockmeister i Dimarzio Titans pa zvuci zverski.

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Preselih se u novi stan pa spakovah radnu sobu :) 

dvkhwzrw6yt61.jpg

 

Drugi Caparison nije na slici (levo od kompa) - a ovaj Ibanez Xiphos mi je toy project, upgrade sam ga sa Evertune, i skroz sam krenuo da ga refinishiram (zavrsih stavljanje stainless steel pragova i generalno rad na vratu, krenuo sa finishom tela, kapiram za mesec dva da cu zavrsiti sa radom na njoj).

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...