Jump to content

Koju gitaru posedujete?


BLACK JESUS

Recommended Posts

ti ono po principu gain-a nikad dosta...???

e pa vidis tu gresis...ljudima se cesto cini da neki gitaristi imaju mnogo vise drive nego sto stvarno imaju...to je cela filozofija svirke na marshallu...nema dobrog tona dok ga ne ocepis(osim ako nemas marshall-ov snagas koji kosta 300jevr.)...a kad ga ocepis onda ti treba jos vrlo malo

nekog vanjskog gaina...dobijes onaj blagi efekat fuzziranja kad opalis riff...

Share this post


Link to post
Share on other sites

lemmy,sg-a mozes da kupis i za manje pare...mislim polovnog naravno...

 

Pa da...isto tako mogu kupiti i Pearl kopiju za 150 eura.I sta sam napravio?Nista.

 

Poenta u svirci na Marshallu je sledeca...steknes direkt u njega,bez ikakvog singl ili multi efekt procesora,pedale i ostalih sranja,otpanjis do jaja i przis.Clean zakon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

he ali tu se ne zavrsava prica...u koji box...???

4x30 ili 4x75...vintage ili bluespeakers...???

ipak je 4x30w vintage pravi izbor...ali i najskuplji...

 

E to se vec mora probati i videti...sa tim vec nisam imao toliko iskustva...ali sam se za JMP-1 i 9200 dosta igrao...ali nisam probao puno kabineta...jebiga nisu mi dali smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Nemackoj pre jedno godinu dana...bio kod ortaka u poseti...kaze on meni "danas idemo u luna park"...i odvede me u jednu od najvecih prodavnica muzicke opreme u svetu tj. u Musik-Produktiv...he he kakvo je to samo bilo odusevljenje smile.gifsmile.gifsmile.gif ...ma kakav crni Disneyland smile.gifsmile.gifsmile.gif ...ceo celcati dan sam isprobavao opremu...a nisam ni obisao celu radnju 8O

Share this post


Link to post
Share on other sites

lemmy duso nisam rekao da kupis kopiju nego polovnog...

nov ne vredi za ziv kurac...nego lepo odi na www.ebay.com registruj se...i kad skupis pare kupi jednog starog...ne mozes da pogresis...

 

e jebiga sad, u poslednje vreme prilicno pratim gitare na ebay i nazalost ogroman procenat njih ljudi salju samo po americi i u kanadu... nadje se jos po neko ko salje i u evropsku uniju i japan recimo.... al u globalu da ti neko salje u jugoslaviju, tesko :cry: na sta naravno treba dodati velike troskove postarine smile.gif

 

sto se tice jcm 2000, kosta malo (biggrin.gif) vise od 1000 evra i kod nas i u inostranstvu (ako govorimo o marty-evom pojacalu posto on ima combo 2x12... ne znam kolko je glava)... sto nas dovodi do pitanja cemu to?! Ako neko oce tako nesto (hi gain) nek si nabavi mesu/soldano/engl/sta god... smile.gif

 

i nije mi jasan ovaj odnos cry baby i bad horsie! U sky je cry baby original 120e, u americi je oko $70... tamo je bad horsie oko $130, odatle mi nije jasno kako je ovde ili u nemackoj toliko mala razlika!!!!!

 

sto se tice srbije i gibson sg cinimi se da sam vidjao po oglasima doticne za oko 500 evra...

 

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valley Arts California Pro, iz kog je izvadjena S. Duncan aktivna i stavljeni Joe Burden magneti. (posto pretpostavljam da niko ne zna o cemu se radi) Valley Arts su bili mala manufaktura u L.A. koja je sklapala male serije hi-end gitara i izradjivala gitare po narudzbi za baje tog vremena. Zatvoreni su pocetkom 90-ih. Steve Lukather (moj najomiljeniji srpski gitarista) iz Toto je recimo bio ekskluzivac Valley Arts-a. Poprilicno vredna gitara a jako teska za nacji, bila su tri u jugi, sad mozda dva, Randja ima drugog i platio ga je toliko (bar kako sam cuo) da je sramota javno recji.

Ibanez Jam 777LNG, serijski broj 0044, mislim da sam ga kupio ponajvishe iz besa, zato sto je bio relativno jeftin, a to je prva serija Jam-a, bas takvog je Steve Vai svirao na David Lee Roth-ovom spotu "Stand Up" kad sam bio mali dete. Sad mogu da umrem.

Japanski Squier, ali iz prve dve godine izrade, kada su ih sklapali od USA delova, tako da je sve od drveta preko chivija do magneta - Fenderevo made in USA. Drugar koji je godinama trgovao gitarama mi je prodao foru, pa sam onda proveo neko vreme trazeci Squiera iz te serije. Najbolji odnos cena/kvalitet i verovatno zadnja gitara koju bih prodao ako bih morao da ih sve rasprodam. Radi bolje od vecine Standard Stratocastera USA koje sam probao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valley Arts California Pro, iz kog je izvadjena S. Duncan aktivna i stavljeni Joe Burden magneti. (posto pretpostavljam da niko ne zna o cemu se radi) Valley Arts su bili mala manufaktura u L.A. koja je sklapala male serije hi-end gitara i izradjivala gitare po narudzbi za baje tog vremena. Zatvoreni su pocetkom 90-ih. Steve Lukather (moj najomiljeniji srpski gitarista) iz Toto je recimo bio ekskluzivac Valley Arts-a. Poprilicno vredna gitara a jako teska za nacji, bila su tri u jugi, sad mozda dva, Randja ima drugog i platio ga je toliko (bar kako sam cuo) da je sramota javno recji.

Ibanez Jam 777LNG, serijski broj 0044, mislim da sam ga kupio ponajvishe iz besa, zato sto je bio relativno jeftin, a to je prva serija Jam-a, bas takvog je Steve Vai svirao na David Lee Roth-ovom spotu "Stand Up" kad sam bio mali dete. Sad mogu da umrem.

Japanski Squier, ali iz prve dve godine izrade, kada su ih sklapali od USA delova, tako da je sve od drveta preko chivija do magneta - Fenderevo made in USA. Drugar koji je godinama trgovao gitarama mi je prodao foru, pa sam onda proveo neko vreme trazeci Squiera iz te serije. Najbolji odnos cena/kvalitet i verovatno zadnja gitara koju bih prodao ako bih morao da ih sve rasprodam. Radi bolje od vecine Standard Stratocastera USA koje sam probao.

 

he...zanimljivo...imao sam prilike da sviram joe barden magnete...

doduse na stratocasteru...

i sa obzirom na to da nisu preskupi zvuce fenomenalno...zaffa iz fuzzboxa je cini mi se imao barden-a na nekoj gitari...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

hehehe...isao danas do sky music-a...i gledam neki novi model les paul-a...

voodoo se zove...2000 i nesto jevreja...ja hteo da umrem od smeha...jos pitam prodavca iz zajebancije kao:'sta,ti meni das dve hiljade jevreja da ga nosim kuci...???"

 

 

neverovatno sranje...nikad u zivotu nisam video novog gibsona koji je toliko isfusaren...kao da i nije lakiran...jedino sto mi se svidja je kofer od imitacije zmijske koze...pitam ga koliko kofer,a on mi rece 300e...!!!!

nisu normalni...!!!!

Buduci da ni jedan Les Paul ne vredi tih para ...

 

Pre neki dan sam gledao u lokalnom Sound Land-u neke instrumente, i video Les Paul-a od 12000 eura (da, 12 hiljada) koji je isto sranje kao i onaj od 5000 (Zakk Wylde) i svi ostali Les Paul-ovi. Jedine pristojne gitare koje je Gibson ikad napravio su Explorer i Flying V (i ostali derivati tih gitara) Gibson je generalno precenjen, a da ne pominjem koliko je (bar meni licno) neudoban za sviranje i koliko ima (opet bar meni) odvratan zvuk.

 

Bilo koji Fender strat USA (da ne pominjem fat strat i slicne insturmenete) tuce Gibsona samo tako. A bolji kostaju koliko kosta naj jeftiniji Les Paul ...

Ibaneze, ESP-ove i Jacksone bolje da ne pominjem icon_smile.gif

 

A sada i treci put da kazem sta ja sviram icon_smile.gif (u nadi da se postovi nece opet izgubiti)

 

Ja licno sviram Jackson KBX bass (ovaj iz avatara), i imam jedan jako fini Fender Jazz Bass (koji se inace prodaje). Pojacalo koje vozim je Fender Sidekick Bass (40w) a jednog lepog dana ce doci i Glockenklang koji je za sada samo mislena imenica icon_smile.gif

 

http://member.newsguy.com/~iznogud/jackson1.jpg

http://member.newsguy.com/~iznogud/jackson2.jpg

http://member.newsguy.com/~iznogud/jackson3.jpg

http://member.newsguy.com/~iznogud/jackson4.jpg

http://member.newsguy.com/~iznogud/jackson5.jpg

 

Imam i jednog mnogo dobrog Squier-a. Cuveni Stagemaster 7FR, i jednu kopiju strata (rucno izradjenu, ali malkice losije icon_razz.gif)

 

http://member.newsguy.com/~iznogud/gitare.jpg

http://member.newsguy.com/~iznogud/gitare2.jpg

 

 

Moja najdraza svira Ibanez RG2550 Prestige, koji se kroz Boss GT-6 kaci u Fender pojacalo od 15W (nesecam se tacnog modela)

 

http://member.newsguy.com/~iznogud/okruzenje.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buduci da ni jedan Les Paul ne vredi tih para ...

 

Pre neki dan sam gledao u lokalnom Sound Land-u neke instrumente, i video Les Paul-a od 12000 eura (da, 12 hiljada) koji je isto sranje kao i onaj od 5000 (Zakk Wylde) i svi ostali Les Paul-ovi. Jedine pristojne gitare koje je Gibson ikad napravio su Explorer i Flying V (i ostali derivati tih gitara) Gibson je generalno precenjen, a da ne pominjem koliko je (bar meni licno) neudoban za sviranje i koliko ima (opet bar meni) odvratan zvuk.

 

Bilo koji Fender strat USA (da ne pominjem fat strat i slicne insturmenete) tuce Gibsona samo tako. A bolji kostaju koliko kosta naj jeftiniji Les Paul ...

Ibaneze, ESP-ove i Jacksone bolje da ne pominjem icon_smile.gif

Gitara je kao riba, ne odgovara svakom liku ista... LP je za one koji su solidno ovladali ekspresivnim nacinom sviranja - bluza i r'n'r-a... Vlatko Stefanovski je, kada je bio sada u BGu, rekao da je tek krenuo da otkriva kakva je dzitra LP... Sada se covek navukao! icon_wink.gif Ibanez ti je gitara koja ti kaze legato-bato-vibrato-rucka... LP kaze stani, sacekaj, benduj i onda vibrato iz prsta...

LP kosta mnogo i to stoji, da ne vredi toliko para - ne vredi onome ko ne zeli LP... Gitara ima telo i vrat od mahagonija i top od javora koji oduzima dah pri svakom pogledu a pri svakom okidanju zice te sasolji po mudima... Varijacije istog topa uticu jako na cenu gitare i sam top moze kostati koliko 2, 3 prosecne gitare... Ja bih voleo da imam LP-a ali ga ne bih svirao (kakav misjuzidz icon_twisted.gif ). Razlog je u tome sto volim stratolike gitare koje imaju manje od 20kg i jedan specifican oblik vrata...

LP i Strat ne mogu da se porede zato sto nisu od istog drveta, imaju totalno razlicit raspored i tip magneta - jednom recju nisu namenjeni za isti stil sviranja. Bitno je u koje pojacalo ubadas LP. Ako ga ubodes recimo kod svoje drage u F Frontman 15R - onda se moze desiti da cujes neko krcanje i krkljanje! icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja licno ne volim LP, ne osecam izazov da sviram, da se borim sa gitarom, kao sto je slucaj sa stratom, koji morate da svirate mushki, inace se nista ne desava. LP je prilicno lako svirati, ne na onaj ibanez nacin, ali lako. Nekako mi je dovrsena gitara, tu nema truda.

Tehnicki, on je vrlo jasno usmerena gitara, i voleo bih da mi finansije podrzavaju i to da imam LP kod kuce u zbirci jer ima svoju jasnu namenu. Mozete od njega dobiti neki topao lead, neke Jazzy tonove, ali ono u cemu je najbolji je cepacka svirka, i mislim da je to najbolja gitara zvucno na planeti za rifashenje. Nedostaje joj definicija donekle, i zato sam skoro uvek u paru sa njom i snimao strata sa manje gain-a na sebi, ali sam po sebi LP je naj HM gitara na planeti. Pretpostavljam da je glavni razlog za to sto je malo sviran u tim varijantama izgled, i to sto je skala kraca, pa je malo problematicnije rastimavati se u neke D stimove i slicno.

 

Ja kako sam vec rekao licno nisam ljubitelj gitare, ali da imam novca vise nego sto mi treba, bila bi mi jako korisna kao alatka, u toj ulozi u kojoj je najbolja - LP u Marshall-a i udri tuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...