Jump to content

Koju gitaru posedujete?


BLACK JESUS

Recommended Posts

Pa zar ti ja nisam rekao da imam Sheryl Crow sig model... Hm...

Ma nemam ovo ali patim za gitarom koju sam vidio kod Ronana, ozvučena klasična gitara sa usjekom, zaboravio sam koja je firma ali mogu osjetiti sve njene obline kad zatvorim oči...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebi ga, malo spama nikad nije na odmet...

 

Inače imam akustičnu gitaru (zagrebačku, ne znam koji je model pošto je više puta šmirglana), i to mi je dosta, imao sam električnu, nekakva kopija Les Paula ali sam je prodao jerbo nisam imao novca da zbavim sebi pojačalo...

 

I patim za gitarom opisanom u prethodnom postu. Kad je sviram to je kao da milujem margarin. Kakav vrat, kakav zvuk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

NURG duso...pa ti ocigledno nikad nisi imao les paul-a...ko ga jednom uzme ne ispusta ga vise iz ruke...

s'obzirom na recenice iz tvog zadnjeg posta imas vrlo diskutabilno uvce...najblaze receno...

LP sam imao, svirao, i nemam nameru da ikad ponovim doticno iskustvo (radi se o LP 68' custom ili tako nesto) Gitara mi je preteska, neudobna za svirku, nevolim njen zvuk, i bla bla ...

i svakom slucaju post je bio subjektivan. ako ti vols LP, samo napred, udri ga do zore. Ja preferiram Fender i japanske gitare icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

. Ako ga ubodes recimo kod svoje drage u F Frontman 15R - onda se moze desiti da cujes neko krcanje i krkljanje! icon_wink.gif

taj fender frontman 15R je zacudjujuce dobro pojacalo u svojoj klasi. zvuk koji proizvede kad se pusti gitara kroz GT-6 je sasvim dovoljan za kucnu upotrebu. moje bass pojacalo je jos gore od toga, ali ipak radi icon_smile.gif Ali sta mi vise treba za vezbanje? Ionako najvise vezbam na suvo jer mi se bune komsije icon_smile.gif Kad bude malo vise para bice i vise muzike u vidu Glock-a za bass i Marshall-a ili Mesa-e za gitaru

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ja licno sviram Jackson KBX bass (ovaj iz avatara), i imam jedan jako fini Fender Jazz Bass (koji se inace prodaje). Pojacalo koje vozim je Fender Sidekick Bass (40w) a jednog lepog dana ce doci i Glockenklang koji je za sada samo mislena imenica icon_smile.gif

 

Neznam koji ce ti moj Jackson pored Jazz bassa? icon_confused.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj fender frontman 15R je zacudjujuce dobro pojacalo u svojoj klasi. zvuk koji proizvede kad se pusti gitara kroz GT-6 je sasvim dovoljan za kucnu upotrebu. moje bass pojacalo je jos gore od toga, ali ipak radi icon_smile.gif Ali sta mi vise treba za vezbanje? Ionako najvise vezbam na suvo jer mi se bune komsije icon_smile.gif Kad bude malo vise para bice i vise muzike u vidu Glock-a za bass i Marshall-a ili Mesa-e za gitaru

Znam da je ok pojacalo, imam ga kod kuce... Mana mu je onaj 8" zvucnik. Probajte da propustite frontmana kroz tvoje bass pojacalo (ono sigurno ima 10" ako ne i 12")...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznam koji ce ti moj Jackson pored Jazz bassa? icon_confused.gif

Volim instrumente sa neuobicajenim oblikom, i isto tako volim Duncan aktivne magnete i elektroniku koje imam u jacksonu icon_smile.gif

Da ne pominjem brzi vrat, 24 praga i slicno icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja licno ne volim LP, ne osecam izazov da sviram, da se borim sa gitarom, kao sto je slucaj sa stratom, koji morate da svirate mushki, inace se nista ne desava. LP je prilicno lako svirati, ne na onaj ibanez nacin, ali lako. Nekako mi je dovrsena gitara, tu nema truda.

Tehnicki, on je vrlo jasno usmerena gitara, i voleo bih da mi finansije podrzavaju i to da imam LP kod kuce u zbirci jer ima svoju jasnu namenu. Mozete od njega dobiti neki topao lead, neke Jazzy tonove, ali ono u cemu je najbolji je cepacka svirka, i mislim da je to najbolja gitara zvucno na planeti za rifashenje. Nedostaje joj definicija donekle, i zato sam skoro uvek u paru sa njom i snimao strata sa manje gain-a na sebi, ali sam po sebi LP je naj HM gitara na planeti. Pretpostavljam da je glavni razlog za to sto je malo sviran u tim varijantama izgled, i to sto je skala kraca, pa je malo problematicnije rastimavati se u neke D stimove i slicno.

 

Ja kako sam vec rekao licno nisam ljubitelj gitare, ali da imam novca vise nego sto mi treba, bila bi mi jako korisna kao alatka, u toj ulozi u kojoj je najbolja - LP u Marshall-a i udri tuci.

vrlo mi je zanimjivo ovo stanoviste...podseca me na one iz mytros-a...izazov je svirati fendera...!!!!!!!!!!!!!!???????????kakav bre izazov...???gitara svira sama...

nista lakse od fendera svirati...cinjenica...mozete i napraviti ekperiment da bi ste se uverili...argumenti...???

pa pored onog sto je nezapisivo,a to je sam osecaj,tu je i sledece:svi najveci instituti za ucenje sviranja tutnu na pocetku kursa squier-a ili fendera u ruke pocetniku...i vrlo dobro zna zasto...da bi sto lakse naucio da svira...svi narodnjaci do jednog(koji su u sustini cesto fenomenalni jazz-eri i slicno)kad ih pitaju zasto sviraju fendu odgovaraju isto:lak,mek,mlekce ton,uzak vratic...

slazem se da je na fendi mnogo teze napraviti dobru farbu nego na gibsonu npr.

ali reci da je to izazov...???nikako izazov...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa znam da nisi Slash(jer biti kao Slash ne znaci kurciti se sa Gibsonom) ,jer da imas bar malo mozga ne bi stavljao takve pozeraj slike i nervirao likove poput mene.

hehe...samo skupljam bodove za sledecu opkladu...zanimljivo je kako se malo ko uzdrzi da ne pocne da vredja...i sve to zbog jedne glupave gitare...

to je stvarno jadno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja licno ne volim LP, ne osecam izazov da sviram, da se borim sa gitarom, kao sto je slucaj sa stratom, koji morate da svirate mushki, inace se nista ne desava...

opet vrlo sumnjivo...jedan od ljudi koji je najvise proslavio fendera...naravno clapton...ga je ceo zivot pipkao...da,ne svirao nego pipkao...i zvucao je nestvarno dobro...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da i ja napisem nesto.....posedujem i Gibsona i Fendera, pa posto vidim da ih uporedjujete evo da kazem i ja svoje misljenje. Inace Gibson je Les Paul Standard 2002, A Fender je American Deluxe Fat Strat....

Pa ovako....definitivno je (barem meni) mnogo teze svirati Les Paula, kao prvo sto ima mnogo jasniji i cistiji zvuk, pa ko je navikao da "brlja" i "ceprka" po gitari nece se proslaviti, a kao druga sama konstrukcija i oblik gitare je takav da joj je otezan pristup, vrat je uzi od strata i deblji ( a da ne pominjem koliko je ova razlika izrazena u odnosu na ibaneza ), teska je 100 kila tako da duze svirke sa LP nisu preporucljive ako ne idete u teretanu. Pored svega ovoga LP po meni ima najmasniji, najdeblji i najnadrkaniji ton od svih gitara koje sam probao, takodje moze da zvuci i dosta posno, a clean moze da zvuci maltene ko klavir. E sad prednosti Strata su po meni sto je laksi za sviranje, moze i strat da se nabudzi sa nekim recimo EMG-om pa ce i on da bude dovoljno nadrkan, dozvoljava "brljanje" tako da je po meni on idealan za recimo neki SRV fazon, i ono sto Gibson nema je taj njegov neck pickup koji je jako autentican, prepoznatljiv i nezamenljiv...

Share this post


Link to post
Share on other sites

vrlo mi je zanimjivo ovo stanoviste...podseca me na one iz mytros-a...izazov je svirati fendera...!!!!!!!!!!!!!!???????????kakav bre izazov...???...itd...itd...ali reci da je to izazov...???nikako izazov...

Darijuse, jednostavno, izrazavam ozbiljnu sumnju da si imao dovoljno posla sa fenderovim instrumentima, a posebno da si imao prilike da pokusas da upraznjavas bilo kakvu high-tech svirku na istim. Ti si prvi covek koji tvrdi to sto tvrdi. Takodje nikada nisam cuo da ucitelji gitare guraju fender gitaru ucenicima, jedina veza postoji izmedju male cene squier-a i toga da se za te pare ne moze kupiti bolja gitara za ucenje.

svi najveci instituti za ucenje sviranja tutnu na pocetku kursa squier-a ili fendera u ruke pocetniku...
Interesantno, gde si to cuo, i cime bi potkrepio, posto nikada nisam video savet mladim gitaristima da sviraju Fendere u knjigama ili promo materijalu Berklija, niti na reklamama git-a.

opet vrlo sumnjivo...jedan od ljudi koji je najvise proslavio fendera...naravno clapton...ga je ceo zivot pipkao...da,ne svirao nego pipkao...i zvucao je nestvarno dobro...
Kojim istrumentom si izmerio jacinu pritiska prsta Eric Clapton-a na prag? Mislis vizuelno tako izgleda pa na osnovu toga zakljucujes? Jedan od razloga za ekspanziju gitara kao sto su Ibanezi medju high tech sviracima je izmedju ostalog i to sto je takav vrat, sirok, tanak i ravan sa Jumbo pragovima mnogo laksi za sviranje.

 

svi narodnjaci do jednog(koji su u sustini cesto fenomenalni jazz-eri i slicno)
Ti znas neke druge narodnjake u odnosu na mene. Interesantno.

kad ih pitaju zasto sviraju fendu odgovaraju isto:lak,mek,mlekce ton,uzak vratic...
Fender je generalno imao podelu na A B i C model vrata, pri cemu je A vrat odvratna tvorevina koja je dublja nego shira, a C vrat donekle noramalan. Proporcije samih vratova su se takodje menjale donekle od serije do serije. Fender ima generalno manje pragove, zavisno od modela, sto cini bending MNOGO tezim, i gitara je teza za kontrolu.

 

Zmijo, cudno ti je uporedjenje, (ako si hteo generalno da uporedis strat-ove u odnosu na LP) po svojim specifikacijama, Fat Strat ne spada u tipicne Stratokastere.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi vas savet,kupio bi neki malo bolji procesor,ili neku pedalu sa jacom distorzijom.Pa jel znate za neku slicnu pedalu kod nas.

I jos sta mislite o ZOOM 707ii procesoru, i da li vredi kupiti?

Ovo pitanje je skroz offtopic, ali... Zoom je bacanje para i jedina njegova prednost je sto mozes da se malo ucis sa efektima. Sta podrazumevas pod jacom distorzijom? Mislis na kvalitet izrade ili na specifican zvuk? Sve zavisi... Ako ti je ovo prvi dodir sa efektima i hoces da se zezas, uzmi zoom-a ali polovnog i 505II (50-ak evra, za razliku od 707 koji kosta nov 130-150EUR)... 707 ima neku kao expression pedalu, simulatore pojacala i realno jeste napredniji od 505, ali sam kvalitet zvuka koji daje je vrlo slican (ti simulatori pojacala mu omogucavaju pravljenje sire palete distorzija i donekle ozbiljnijeg zvuka)... Generalno mislim da bi ti svi ovde predlozili da kupis neku distorziju. To je dobar potez iz vise razloga: menjaces opremu ne zbog toga sto je ona loseg kvaliteta, vec u potrazi za drugacijim zvukom, o kvalitetu zvuka necemo puno trositi reci, pogledaj prethodne postove... Zooma ces zeleti da promenis posle 4 meseci maximalno, jer ces videti da je to ipak igracka... Ja bih ti recimo rekao da ti se za tih 100-130eur najvise isplati jedan dilej i jedna distorzija. Boss-ov dilej (koji, koliko mi se cini ima i reverb u sebi - mada su ovi efekti po svom karakteru jako slicni) je bio polovan 70EUR, a distorzije se krecu od 40-60EUR (budzetski modeli, doduse). Ovime ces moci da dodas smek svom clean-u i distorziji, i ako budes propustio gitaru kroz komp cak ti nece trebati ni pojacalo za vezbu - ako su ti hi-fi zvucnici dovoljno ozbiljni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Zmijo, cudno ti je uporedjenje, (ako si hteo generalno da uporedis strat-ove u odnosu na LP) po svojim specifikacijama, Fat Strat ne spada u tipicne Stratokastere.

Pa ja pricam o onome sto imam i sto sviram svaki dan i sto koliko toliko poznajem....a drugo Fat Strat ima samo prag vise drukciji bridge, elektroniku i lepsi finish....tj. veca je razlika u zvuku, nego u svirljivosti i obliku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja pricam o onome sto imam i sto sviram svaki dan i sto koliko toliko poznajem....a drugo Fat Strat ima samo prag vise drukciji bridge, elektroniku i lepsi finish....tj. veca je razlika u zvuku, nego u svirljivosti i obliku
Ma da teoretski je tako, ali Fender je uzasno nestalan po pitanju svojih gitara, znaci jedna gitara iz iste serije moze da ima malo drugaciji vrat ili da svira drugacije jer je zapalo takvo drvo, i to generalno, sto je starija gitara, to je jace izrazeno. Kod novijih Fendera, kvalitet je postojaniji od gitare do gitare... Ili je bolje da kazem NEkvalitet mhihi.gif

Fender je stvarno umeo da izbacuje takve daschuge od gitara da je to nestvarno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesantno, gde si to cuo, i cime bi potkrepio, posto nikada nisam video savet mladim gitaristima da sviraju Fendere u knjigama ili promo materijalu Berklija, niti na reklamama git-a.

nisam ni rekao da preporucuju...a i ne govorim o top of the line skolama...berkli je ipak berkli i zagovara individualnost...ali ja verujem svojim ocima ako nicem drugom...ako si godinama unazad kupovao casopise tipa total guitar...nisi mogao a da ne primetis reklame nekih boljih instituta koje su zauzimale i po dve strane...na slikama puna soba djaka...i squieri i fenderi u njihovim rucicama svi do jednog...osim ucitelja naravno...a ponekad i on...

 

no barem da vidim gde smo u raspravi...dakle...tvoje misljenje...koju gitaru bi preporucio pocetniku...???

Edited by darijus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti znas neke druge narodnjake u odnosu na mene. Interesantno.

dushane,ne zaboravi da sam ja provincijsko dete...veruj mi znam mnogo vise

"pravih" narodnjaka od tebe...tj. pravih majstora zanata...romskih muzicara i specijalno "belih"cigana...zacudio bi se koliko ima slicnosti u njihovoj interpretaciji narodne muzike i jazz-a...ja sam imao takve likove po celom mom komsiluku starom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan od razloga za ekspanziju gitara kao sto su Ibanezi medju high tech sviracima je izmedju ostalog i to sto je takav vrat, sirok, tanak i ravan sa Jumbo pragovima mnogo laksi za sviranje.

 

 

 

to je super...ali ne vidim kakve to veze ima sa LP-em... icon_confused.gificon_confused.gif

hoces da kazes da je ibanez po svirljivosti slicniji LP-ju nego fenderu...!!!!????

bas bih voleo da cujem argumente za tako nesto(ako se uopste mogu nacji...)... wallbash.gifwallbash.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ibanez Jam 777LNG, serijski broj 0044, mislim da sam ga kupio ponajvishe iz besa, zato sto je bio relativno jeftin, a to je prva serija Jam-a, bas takvog je Steve Vai svirao na David Lee Roth-ovom spotu "Stand Up" kad sam bio mali dete. Sad mogu da umrem.

Dusane, jel to ona zelena dzitra koju je g. Vai licno potpisivao a ima ih ukupno 777? DiMarzzio PAF pro, maple neck, scalloped poslednja 3 praga? Po carsiji se prica da hoces da je prodas, izjavi za Blic da li su te reci istinite... icon_wink.gif

Edited by LoodeeKooD

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...