Jump to content

Koju gitaru posedujete?


BLACK JESUS

Recommended Posts

E al vidis, tu je fazon icon_smile.gif nisu njemu napravili no su mu dali gwb icon_smile.gif... Postoji teorija koja vazi sa signature modele, i po njoj onaj koji potpisuje gitaru icon_wink.gif dobije par komada koje su rucno napravili njihovi najbolji graditelji (mislim, zavisi koliko je lik koji potpisuje poznat, al u globalu bi trebalo da prave neki od najboljih graditelja) dok signature modele koji ce se prodavati na siroko prave ili masinski (jeftiniji modeli) ili rucno, al ih prave nebitni likovi... Posto mislim da ibanez nije bas poznat po rucnoj radinosti svojih instrumenata ja sam doveo u pitanje kvalitet gitare na kojoj svira malone. E sad, mozda su oni willisu dali par najboljih jkomada, pa ovaj dao njemu jedan... i tako to icon_smile.gif

 

i koji je to prosli bas? I sto mu je ona gitara koju svira na cynic turneji ruzna onako? icon_wink.gif)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sve je to meni poznato , zato i mislim da su za Sean-a posebno pravili model isto kao za Willis-a , mislim sada kao da se svi Ibanezi prave masinski , ne verujem...

 

Brate ta gitara jeste ruzna ali jesi li ti druskane izvalio kako to cudo zvuci.....ONO je TON , NIKAD JACI i BOLJI!!!! .....Kapiram da je ono Kubicki bass.Evo pa uporedi...

user posted image

Edited by The Eagle Nature

Share this post


Link to post
Share on other sites

E al vidis, tu je fazon icon_smile.gif nisu njemu napravili no su mu dali gwb icon_smile.gif... Postoji teorija koja vazi sa signature modele, i po njoj onaj koji potpisuje gitaru icon_wink.gif dobije par komada koje su rucno napravili njihovi najbolji graditelji (mislim, zavisi koliko je lik koji potpisuje poznat, al u globalu bi trebalo da prave neki od najboljih graditelja) dok signature modele koji ce se prodavati na siroko prave ili masinski (jeftiniji modeli) ili rucno, al ih prave nebitni likovi... Posto mislim da ibanez nije bas poznat po rucnoj radinosti svojih instrumenata ja sam doveo u pitanje kvalitet gitare na kojoj svira malone. E sad, mozda su oni willisu dali par najboljih jkomada, pa ovaj dao njemu jedan... i tako to icon_smile.gif

 

i koji je to prosli bas? I sto mu je ona gitara koju svira na cynic turneji ruzna onako? icon_wink.gif)

icon_da.gificon_da.gif , ah KUBICKI, brate kako to moze biti ruzna gitara, ona je samo drugacija, ali ton jooooj icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da se i ja napokon izjasnim:

Ibanez Paul Gilbert

 

 

user posted image

 

 

samo je fingerboard od rosewooda i braonkast je rolleyes.gif

Nije to gitara koja je bas prikladna za metal....svaka cas' Paul-u ali....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se ,mnogo lepa gitara, koja mnogo dobro zvuci(bar kada je Sean svira icon_smile.gif ) ali je malo skupa icon_da.gificon_da.gif

predpostavljam da si onda negde video cenu ili samo nagadjas da je skupa... ako je ovo prvo, da li bi mogao da das neki link ako si na netu video?

 

p.s. zasto pgm ne bi bio dobar za metal?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda je Mainac mislio na izgled ph34r.gif

ajd sad mi kazi da onaj headstock nije metalaski? icon_smile.gif a i kad bolje razmislis izgled cele gitare (osim recimo one dve nacrtane f rupe) izgleda "opasno/brzo/zajebano" sto bi reko moj brat icon_wink.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad smo vec kod toga, ne postoji MJ signature, vec samo par custom gitara koje je pravio esp... tako da icon_smile.gif il te neko zajebo ili imas M2 icon_smile.gif) (sto je bolja varijanta nego da te neko zajebao icon_smile.gif)

 

http://www.ultimatemetal.com/forum/showthread.php?t=139428

Svasta rade sa ovim MII, tu gitaru najvishe drkaju icon_smile.gif

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...3725229923&rd=1

 

A ovo je neki NLO icon_smile.gif

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...3724810510&rd=1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm... mogao bih i ja da kazem koju.

 

Dakle, moja bas oprema je Ibanez SR800, vjerovatno najbolja gitara koju je Ibanez ikad napravio u odnosu cijena/kvalitet. Jedan od najpopularnijih thrash metal baseva. Elektronika sa ovog modela je i na svim skupljima ista. Drvo je sugava americka lipa, ali bas to mu daje suplji metalni ton. Vrat nikad tanji, zice nikad nize. Idealan za prolupavati Maiden, Manowar i sl. Stekam ga u Hughes & Kettner BassKick 313 (na prodaju).

 

Gitare koje trenutno posjedujem su americki Fender strat nepoznatog godista, rucno radjenog vrata, te sa EMG humbackerom koji se moze razbiti da radi kao singl i dva Fender Texas special singla; Epiphone Demon flying V FX koji posjeduje na sebi i chorus i distorziju. Obe su na prodaju, put Les Paula je put najvece moguce istine!!! Naravno, ovo se steka iskljucivo u Boss MT-2.

 

I tako to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...