Jump to content

Black Sabbath


Srki

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

ala bi bilo do jaja da dodju ali vise bih voleo da dodju sa Ozzy-jem, na neki način mi je bolji od Dia

 

imam jedan snimak od emisije the story of heavy metal tačnije o istoriji metala i prvo pominju sabbath-e i pominju kako je gitarista Tony Iommi otkrio đavoljevu tercu (devil's third) u pesmi black sabbath

 

jel može neko da mi objasni šta je to?

 

BLACK SABBATH ROOOOOOOOOCKS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :metalac::bend::rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reših da ostavim post ovde, iako retko kad zalazim u ove delove ...

 

Sabbath su jedan od bendova koje sam prve čuo i koje najduže slušam. Kad sve saberem i oduzmem ... to je valjda oko 12-13 godina :)

 

Za mene je omiljeni period Sabbatha kada je Tony Martin pevao. Ta tri albuma su mi najomiljnija iz opusa BS, prvenstveno zato što stvarno obožavam Martina (on mi je jedan od 5 naj pevača ikada), a i zato što su pesme nekako više raznovrsne, melodične, šta znam ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Devil's third iliti Tritone je neki "djavolski" zvuk koji stvara tensiju i jezivu atmosferu. Taj zvuk su, koliko ja znam koristili u srednjem veku za prizivanje Djavola. Ukucaj na google "tritone" , ispasce ti gomila podataka ;)

 

ukuco sam na google-u i jebote toliko nisam očekivao linkova :confused:

 

thanks :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za mene je omiljeni period Sabbatha kada je Tony Martin pevao. Ta tri albuma su mi najomiljnija iz opusa BS, prvenstveno zato što stvarno obožavam Martina (on mi je jedan od 5 naj pevača ikada), a i zato što su pesme nekako više raznovrsne, melodične, šta znam ...

Moj co'ek :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam mislio nikog da vređam

 

***iga svako ima svoj ukus i mišljenje

 

ne kažem ja da je Dio loš (ne da Bog) ili Tony

Ja mislim da ni Powerslave ne kaze da je Ozzy losh vec to da bi billo Sabbath i bez Ozzy-ja,jer je Sabbath osnovao Iommi koliko ja znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da ni Powerslave ne kaze da je Ozzy losh vec to da bi billo Sabbath i bez Ozzy-ja,jer je Sabbath osnovao Iommi koliko ja znam.

 

dobro zajebao sam se nisam mislio sabbath-a nego stila muzike tj. heavy metal

 

inače na prvih nekoliko strana teme i drugi ljudi su rekli ovo što sam rekao da bez OZZY-a...bla,...bla... :muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...