Jump to content

Black Sabbath


Srki

Recommended Posts

nego sta,Roni moz pojede Ozija za uzinu.

Bolje bi mu bilo da prestane da se drogira i razvede se od one Sharon,i povuche onu tuzbu protiv Iommy-ja,jer je ipak on bio centar Sabbath-a,i bez Ozija bi Sabbath podjednako popularan bio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis obrnuto? Iommi jeste Sabbath ali je i Ozzy isto toliko. Stari albumi ne bi bili sto jesu bez njega. Iako mu je glas blagi uzas imao je nesto specificno, nesto sto je uticalo na bezbroj trad/stoner/heavy vokala.

 

Ima logike u tome cemu prichash, ali meni ce uvek Iommi ostati bog, otac i stvaralac za Sabbath. Posle onog MTV showa, Ozzy mi je ogadjen za ceo zivot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nije ogadjen uopste. Samim tim sto me nije briga sta se desava s njegovom porodicom vec kakav je trag ostavio u muzici. Mislim da je ovo resenje sa Diom najbolje moguce trenutno posto od rada sa Ozzy-jem nema nista ocigledno, barem zasad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sad je lako svirati Sabbathe i praviti sličnu muziku, ali ih (konkretno Ajomija) ja mnogo poštujem, čovek je sam izmislio potpuno novu vrstu muzike, izmislio je metalni rif, a to je dostignuće.

Maltene je i sve podžanrove metala izumeo - Black Sabbath doom (funeral), Lord of this World stoner, Children of the Grave, Symptom of the Universe thrash, Sabbath Bloody Sabbath heavy.. Jedini na koji nije imao direktan uticaj je black (death smatram nadogradnjom thrasha).

 

Master of Reality jedan od mojih omiljenih. Posle su zastranili sa nekim rock stvarima, nije bilo mnogo metala na kasnijim albumima sa Ozijem, a Technical Ecstasy i Never Say Die ne volem uopšte.

 

Era sa Ozijem mi mnogo više odgovara, ok je i ovo sa Diom, mada nisam nešto slušao.. Ono što mi se baš ne sviđa su neki albumi sa Martinom - Headless Cross je nešto što od jednog Ajomija nisam očekivao, nije uopšte metal.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maltene je i sve podžanrove metala izumeo - Black Sabbath doom (funeral), Lord of this World stoner, Children of the Grave, Symptom of the Universe thrash, Sabbath Bloody Sabbath heavy..

 

pretera ga b'e :ph34r: Iommy jeste izumeo heavy,i mozda uticao pomalo na doom i njemu slichni stoner i funeral,ali thrashom se moze nazvati muzika stvorena samo nakon novembra 1982,ili ti dobro poznatog Venom albuma :) takodje postoji josh oko 40 pravca sa kojima Iommy nema zajednichke tachke:nu,avangarda,hair,pop,death,power,speed,drone,crabcore...

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Slažem se da je pravi thrash tek od Black Metala, ali Children of the Grave i Symptom of the Universe jesu thrash, samo malko sporiji.. Venom je to samo ubrzao. Sad mi pade na pamet da Iommi možda i nije prvi izmislio thrash, pre Children postojale su punk pesme (Stooges). Zar strofa u Into the Void nije mid-tempo thrash?

 

Ti ostali pravci su uglavnom podžanrovi nekih drugih pravaca (od ovih što si ti naveo takvi su drone, death i speed, a pretpostavljam i crabcore... nemam pojma šta je crabcore); hair ne smatram metalom (verovatno ni pop); nu je po meni downtunovana verzija Pantere sa melodičnim gej delovima, a Sabbath ima dosta Panterolikih rifova (Under the Sun na primer, onaj zadnji deo, pre akustičnog); avangarda je avangarda, koliko ja znam taj žanr nema neku čvrstu definiciju (moguće da grešim?)..

Jedino priznajem da nisu imali uticaja na power, power su skrivili Mejdeni.   

 

 

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

pretera ga b'e :ph34r: Iommy jeste izumeo heavy,i mozda uticao pomalo na doom i njemu slichni stoner i funeral,ali thrashom se moze nazvati muzika stvorena samo nakon novembra 1982,ili ti dobro poznatog Venom albuma :) takodje postoji josh oko 40 pravca sa kojima Iommy nema zajednichke tachke:nu,avangarda,hair,pop,death,power,speed,drone,crabcore...

 

Brate ja kod 95 posto muzike koju slusam cujem Sabbath. To je tako, nema utjecajnijeg i znacajnijeg benda. Doom prije dooma, hevi metal prije metala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

HEAVEN & HELL drummer Vinny Appice underwent surgery on his right shoulder on November 30 for an injury sustained during the band's last tour.

 

The surgeon expects Vinny to be back behind the kit in about five months.

 

 

Iommi je operisao nedavno prste a i Dio je bolestan. U junu krecu na turneju. To je metal :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Black Sabbath su jedan od bendova preko kojih sam se i navukao na metal.

Iako prvi albumi tekstualno zvuce naivno ne moze se reci da nisu klasika metala.

Kada su se ujedinili sredinom devedesetih nadao sam se da cu imati priliku da ih gledam uzivo ali na žalost nije bilo prilike iako su bili relativno blizu u par navrata.

Sada na zalost ne verujem da ce originalna postava ikada nasatupiti vise zajedno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...