Jump to content

Black Sabbath


Srki

Recommended Posts

Jbg, ja ih gledao 2005, i naravno da sam, najblaže rečeno, bio oduševljen, jer sam gledao omiljeni bend, iako sam ranije mislio da to nikada neću doživeti. Objektivno gledano, koncert Judas Priest-a od prošle godine je bio 10 puta bolji. Nije uopšte bitno ko svira, već kako sve to zvuči i izgleda. Ako neko pred penziju hoće da pravi oproštajnu turneju i slično onda to treba da bude ili odlično ili da ne bude uopšte.

 

Ja sam uzeo kartu za fanpit, iako nemam veliku želju da ih gledam ponovo. Ali jednostavno ne mogu sebi da dozvolim da ne odem na kocert, jer eto, to je Black Sabbath, i tako nešto se uopšte ne dovodi u pitanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad vec serete , kakav tony martin , ozzy je najveca legenda metala , ni meni se ne svidja ovo sto se dogadja ali ocigledno se ozzy tu malo sta pita , u ostalom treba se zapitati zasto wardu nesto smeta a geezeru ne ?...

To je vec stvar ukusa prijatelju...Sto se mene tice Ozy nikad nije bio ni do kolena Roniju . :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Često u umetnosti nije najomiljeniji ili najuticajniji neko ko je najkvalitetniji. Možemo raspravljati ko je bolji ili najbolji pevač, ali mislim da je Ozzy najuticajniji lik heavy metal muzike, više od Dia, Halforda, Lemija, Brucea ili šta ja znam koga sve. Lično sve nabrojane volim više od Ozzyja, ali mislim da je ipak Ozzy metal Bog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Često u umetnosti nije najomiljeniji ili najuticajniji neko ko je najkvalitetniji. Možemo raspravljati ko je bolji ili najbolji pevač, ali mislim da je Ozzy najuticajniji lik heavy metal muzike, više od Dia, Halforda, Lemija, Brucea ili šta ja znam koga sve. Lično sve nabrojane volim više od Ozzyja, ali mislim da je ipak Ozzy metal Bog.

Mozda...ali ja ipak na koncert idem da bi video Tonija i Geeza ^^ :meshuggah:

Mada bih voleo da se stavi anketa na forum metal god battle...pa da vidimo kako ce Ozzy da prodje.Mislim da bi ga Bruce razvalio kao Panta pitu ... :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu svi pevaci Sabbath-a bolji od Ozzy-ja ali je on ipak ikona metala, meni licno najveci heroj. Mozemo se raspravljati dal otici na cert ili ne bez Warda, ja kazem otici. Video sam Sabbath i sa njim i bez njega i mogu reci da su bez njega bolje zvucali, 98-e, sa Vinny-jem, ali ne zbog njega, jednostavno je koncert razbio, ali mi je bilo draze da ih vidim sa Bill-om iako se videlo na njemu da nemoze da svira ko ranije, a Ozzy je dzabe bio zategnut od operacija plasticnih, videlo se da se raspada i da nepeva sve uzivo...lepo sam video jer sam bio tacno ispred njega, ali ipak idem na cert ko god da lupa jer ovo je sad stvarno zadnji put. Ali se jos nadam da ce se sporazumeti, i mislim da su Tony i Geezer vise love dobili od Bill-a zato i nece da svira. Ipak je on tu najmanje bio aktivan sto se tice Sabbath-a, ne racunajuci Ozzy-ja, jer njega brani ona kurvetina...neko je lepo postavio pesmu Digital Bitch i dobio + za to. Vidimo se na koncertu :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne idem na ovo, a ni na metaliku, osećao bih se neiskreno prema samom sebi, nisam bio nikad vatreni fan ni jednog od ova dva benda, volim šta su tony i geezer snimali sa diom i t.martinom, volim stare ozzy-jeve albume, volim i stare metalikine albume, ali ne volim to u šta su se ti ljudi pretvorili.

 

a lovu za ulaznice ću potrošiti na par mikrofonskih stalaka i kablova

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali ne volim to u šta su se ti ljudi pretvorili.

 

S obzirom na to da ćemo svi piti kafu sa njima svaki dan a neko se možda i venča sa nekim članom to je vrlo bitna stavka.

 

Ništa lično ali zašto bi me boleo kurac u šta se ko pretvorio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam napunio mozda 18 godina, shvatio sam da je sve to biznis, posao kao i svaki, i onda te boli uvo sta ce oni da rade, slusas muziku i to je to. Dok neki zaprde 25-30 godina i clanove bendova dozivljavaju kao rodjenu bracu, heroje, bla bla...pa se onda razocaraju...kao da su ovi nepogresivi supermenovi ili sta vec...Kad postanu slavni, muzicka industrija ih uzme pod svoje, tako je uvek bilo i bice...sve se vrti oko para....i picke, sto bi rekao Sisus :D

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam, gadno mi da gledam to - ozija i šeron, larsa i hetfilda, nekako mi kreće pegla

 

Prethodni koncert Metallice ovde je bio posle izlaska St. Angera. Još pre toga je Metallica svojim izdanjima i ponašanjem počela opasno da mi ide na kurac, ali kad sam čuo da dolaze da sviraju, nisam imao dilemu da li ću otići na koncert. Znao sam da će biti do jaja, bez obzira što 10-15 godina nisu snimili ništa po mom ukusu i nisam se prevario. To je bio jedan od najboljih koncerata koji sam u životu video, iako sam Hetfilda i Larsa prezirao kao ljude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja umesto da bacim pare na trulu metallicu sam u 2004 skupio pare da bi u 2005 odgledao Isis/Jesu u zagrebu, pain of salvation i meshuggu u budimpesti i Isis, Sunn0)), Mastodon i Fantomas u danskoj.

 

Jes, samo je tih 30 evra falilo za kartu do Danske :mhihi: Ja van BGD nisam išao na svirke iz 103 razloga, a sad ni u Bgd ne stižem da odem, tako da ću uvek ispratiti koliko mogu ono što se ovde dešava, a dalje od BGD samo ako dobijem 7 na lotou, pa da ne moram da radim, a da imam kinte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa poenta je da kad preskocis trulex svirke matorih bendova po BGu cele godine, skupis pare da gledas neki prioritet po svetu pre nego sto i oni postanu trulex i svrate u BG :haha:

A Metallica nije trulex live. To ne možeš da kežeš ni pijan! Ako se uzme u obzir da u BGD pre toga nikad nisu bili, svaki iole fan nije imao dileme da ode ili ne. E sad, ako ti je prioritet Jesu/Nisu/Možda Jesu Možda Nisu, onda je izbor jasan.

 

Za Black Sabbath danas važi ono što je tad važilo za Metallicu. Moraju se videti, jer su legende i zato što je ovo poslednja prilika da ih vidimo, ma šta mislili o članovima benda pojedinačno i o njihovom radu u poslednjih 20 godina. Valja nam uživo videti jedne od najvećih legendi metala/rocka i ljude koji su umnogome zaslužni za svu muziku koju danas volimo i slušamo.

  • Upvote 4
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...