Jump to content

Black Sabbath


Srki

Recommended Posts

  • 2 months later...

50 godina. Jebote. Da mi je neko rekao da će Sabbath-i da u roku od jedne godine izbace dva klasika od albuma koja će sveukupno uticati na razne žanrove metala i da kada im se vratiš posle toliko godina, i slušaš sve to iznova i iznova i dalje će imati žišku kao na početku. Evergrin album.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

50 godina od izlaska od Master of Reality albuma. 🤗

Kult od albuma, od početnog iskašljavanja na Sweat Leaf-a, pa eto sve do Solitude koja je jedna od najfolk pesama koje su napravili u čitavoj karijeri, mogo je dobar aranžman sa zvončićima i sa flautom na ovoj pesmi.

Children of the Grave je himna samo takva i svaki metal bend bi želeo da je napisao nešto slično u njihovoj karijeri.

Omot je isto specifičan što su napuštene neke jače i sugestivnije slike, sve je crno i samo ime benda i naziv albuma. Negde je Iommi spomenuo da je to njihov ponajviše Spinal Tap momenat, pre Spinal Tap-a.

Otišao sam da izvrtim vinil u čast izlaska ovog remekd dela. Uzdravlje!

  • Like 2
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Odslušao sam skoro Iommi-evu autiobiografiju (Iron Man) pa mi ove priče manje-više bile poznate sve, ali kul sastavljeno ovako.

Inače, dobar audiobook, čita Bev Bevan baš, i potpuno mi promenilo sliku o Iommiu, maltene svakih 5 minuta se svodi na "...and then we did a lot of coke" :haha:Mislio sam da je Ozzy oduvek bio najveći "drogaš masni" tu, ali po čutom ne zna se ko je gori bio otprilike.

Sad sam prešao na Ozzyevu, lik koji čita očaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...