Jump to content

Judas Priest


JUDAS

Recommended Posts

E, to se čeka. Da objave Nostradamusa, pa da krene turneja, a onda,... fingers crossed...

 

Nego, jeste li gledali juče na VH1 Rock Honors, bili su Queen, Judas Priest, Def Leppard i Kiss? Ovi "naši" su izveli Breaking the Law i You've Got Another Thing Coming, a pre njih su izašli Godsmack i (dosta bledo) odradili medley Electric Eye/Victim of Changes/Hell Bent For Leather. Bilo je i priče o bendu, sve u svemu, zanimljivo.

 

Što se tiče teme... slabo se priča o albumima iz sedamdesetih. To je najuticajniji period Priest-a i, po meni, muzički najkvalitetniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rocka Rolla je Govno! To i sami oni govore ... prvo sam Tipton ( a bogami i KK ) je izjavio da taj album nije ni blizu onoga sto je trebao da bude ... jer tu su izostavljeni i tiranin i genocide i the ripper i skratili su caviar and meths ( originalno trajala 10 minuta ) ... a Sad Wings je dobar album :da: ... sin after sin ... pa meni se ne svidja nesto posebno ... Killing machine ( hell bent for leather ... kao god hocete da ga zovete ) je dobar :da: ... takodje i stained class ... mnogo dobar ... live je isto super :da: ... proglasen za najbolji live album 70-ih ... iako ga je Halford overdubb-ovao u studiju :mhihi: ... ali opet ... najuticajniji na sve su Screaming For Vengeance i Painkiller ...

Edited by Anarki StarScream

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se Rocka Rolla sviđa; oni su se žalili na sam zvuk ploče, koji je bio dosta mekši od onoga što su oni očekivali.

 

Screaming i Painkiller jesu uticajni, ali ipak ne toliko koliko Sad Wings i Stained Class. Sad Wings je praktično začeo seme NWOBHM-a, mada sam bend nikada nije pripadao toj struji. A šta reći o Stained Class? Poslušaj samo naslovnu stvar i čućeš da su Iron Maiden itekako obratili pažnju. Saints in Hell? t... h... r... a... s... h...

 

E sad, Screaming For Vengeance jeste najzaslužniji sa svetsku popularnost benda, a Painkiller jeste izvršio uticaj na generaciju power metal bendova iz devedesetih, ali albumi iz sedamdesetih su predstavljali blueprint za mnogo širi spektar stilova. Razmisli samo šta se sve pojavilo prvi put u metalu upravo na tim albumima.

 

Ne bi bilo loše da potražiš na net-u šta je Kerry King rekao o Stained Class.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nešto opširnije? Nije mi jasno na šta se odnosilo ovo "jok".

ma nisam gledao taj VH1 Rock Honors

 

Rocka Rolla je Govno! To i sami oni govore ... prvo sam Tipton ( a bogami i KK ) je izjavio da taj album nije ni blizu onoga sto je trebao da bude ... jer tu su izostavljeni i tiranin i genocide i the ripper i skratili su caviar and meths ( originalno trajala 10 minuta ) ... a Sad Wings je dobar album :da: ... sin after sin ... pa meni se ne svidja nesto posebno ... Killing machine ( hell bent for leather ... kao god hocete da ga zovete ) je dobar :da: ... takodje i stained class ... mnogo dobar ... live je isto super :da: ... proglasen za najbolji live album 70-ih ... iako ga je Halford overdubb-ovao u studiju :mhihi: ... ali opet ... najuticajniji na sve su Screaming For Vengeance i Painkiller ...

be volim rockarolla

nije painkiller, pre je british steel

painkiller je previshe uradjen na silu iako je album ubica,...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi Bend koji sam poceo da slusam bio je Judas Priest...Evo ima već 7 godina...Moja hronologija:

1.Rocka Rolla - samo za hard core fanove kad su extra raspoloženi :mhihi:

2.Sad Wings Of Destiny - slažem se sa WS veoma uticajna i odličan album Lični favorit Dreamer Deciver :D

3.Sin After Sin - meni lično teško sranje koje ne mogu da slušam makar i 15 puta to bili Priesti i sami su priznali da je to bio period lutanja i kreativne krize 3 meseca nisu mogli ni riff da smisle... :sad:

4.Killing Machine - Vrhunski Album ,čudno što Halford peva dosta dublje,sve pesme dobre :razz:

5.Stained Class - Back To The Screaming And Yealing Judas Priest Vrh vrhova,uticajan album solo na Beyond bez reči...Jedino mi se ne sviđa Heroes End,ali sve pesme dobre :razz:

6.Unleashed n The East - Najbolji Live 70ih.... :razz: Emocija,izvođenje ,sve....Nisam znao za overdubovane vokale doduše... :confused:

7.British Steel - Album Koji je definisao značenje reči Heavy Metal Snimljen čisto sa Marshalla 100% perfekcija Sve pesme dobre :razz:

8.Point Of Entery - Ja ga volim celog iako je proglašen za komercijalu tog vremena i slabijeg je zvuka...

9.Screaming For Vengeance - Šta reći....Priest u punom sjaju ceo album dobar izdvojio bih Fever kao nešto zaista posebno u Priest karijeri

10.Defenders Of The Faith - Kao ceo album po meni najemocionalniji i veoma energičan...Inače Rock Hard Ride Free mi je da kažemo omiljena pesma ( ako može od Priesta Da ti postoji omiljena pesma :lol: )

11.Turbo - Za ovaj album mi mnogi posle dužeg slušanja tvrede da je najbolji...I to oni koji nisu mogli da ga svare!Po meni odličan,poslušati solo na Hot For Love....Sve pesme dobre :razz:

12.Priest...Live - Emocija, atmosfera,zvuk 100% svaka čast momcima...

13.Ram It Down - Odličan i veoma podcenjen album nikada mi neće biti jasno kako je to bio najmanje popularan album,ali ajde...Sve pesme dobre...

14.Painkiller - Kad god me neko pita šta je metal ja mu dam ovaj album.... :rockdevil:

15.Jugulator - Da je neko drugi napravio ovaj album ,a ne Priest bio bi to jedan od najboljih metal albuma 90ih,ali ovako jbg...

16.Demolition - Album je jebena perfekcija i stoji rame uz rame sa ostalim Priest albumima...Sve pesme dobre :razz:

17.Live In London - Nije loše Ripper pevao na par mesta me oduševio,Desert Plains JEBAO MATER 3x pa opet!!!! :rockdevil:

18.Angel Of Retribution - Po meni Logičan nastavak posle Painkillera kao da ova 2 albuma + 2 live-a nije ni bilo,vrhunski album i pesme sem Loch Nes koja se meni lično ne svidja,bubnjevi na Judas is rising kao da talasi idu na tebe svaka čast Travisu!!!!

 

Sve u svemu po meni jedini čist i pravi heavy metal koji je ikada postojao,na svim sem 3 albuma ( Sin After Sin,Rocka Rolla i Jugulator ) slušam album od početka do kraja,a to nije slučaj ni sa jednim drugim bendom.

Videćemo kakav je Nostradamus,ali mene samo razočarava što deda Halford Više ne može jednostavno da peva ,još malo pa će ko Čorba,a bio je kul tip!

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

3.Sin After Sin - meni lično teško sranje koje ne mogu da slušam makar i 15 puta to bili Priesti i sami su priznali da je to bio period lutanja i kreativne krize 3 meseca nisu mogli ni riff da smisle... :sad:

 

Prve tri pesme perfekcija, a onda... Dissident Fucking Aggressor! Ni ovo u sredini nije loše. Ali, Sinner, čoveče! :rockdevil: A i omot rula.

Edited by WS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Vertices

Treba mi (Ime-NAZIV) dobar VIDEO koncert od Judas Priest-a...

Nesto poput Maiden-a Rock In Rio...

Moraju da budu pesme:

 

The Hellion

Electric Eye

Painkiller

Freewheel Burning

Breaking The Law

Hell Bent For Leather

Living After Midnight

Itd. dobre stvari...

 

 

Hvala...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi (Ime-NAZIV) dobar VIDEO koncert od Judas Priest-a...

Nesto poput Maiden-a Rock In Rio...

Moraju da budu pesme:

 

The Hellion

Electric Eye

Painkiller

Freewheel Burning

Breaking The Law

Hell Bent For Leather

Living After Midnight

Itd. dobre stvari...

Hvala...

 

Jebiga, imaš onaj Electric Eye DVD, informiši se na sajtu benda...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi bilo loše da potražiš na net-u šta je Kerry King rekao o Stained Class.

Zasto bih koji kurac trazio ... jebe mi se za Kerry-ja ... znam ja koliko on voli judas priest ... volim ja i njegovu muzku ... ali on sere 200 mph ... muka mi je od njega kao osobe ... i plus sam rekao koliko ja volim taj album ...

 

A to zalili ... brate najbolje pesme su izbacene ... pa pljunuo bih na producenta i na album u isto vreme da je moj ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad, Screaming For Vengeance jeste najzaslužniji sa svetsku popularnost benda...

 

Vidis, secam se izjava K.K. Downinga koje je davao nakon slabije prodaje albuma "Screaming..." i "Defenders..." nego sto je bilo ocekivano. Nesto po sistemu, iako nisu prosli kako smo ocekivali, izuzetno smo ponosni na oba izdanja. I onda su snimili "Turbo", ne bi li promenjenim muzickim izrazom, a pogotovo imidzom, osvojili prekookeansko trziste...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi (Ime-NAZIV) dobar VIDEO koncert od Judas Priest-a...

Nesto poput Maiden-a Rock In Rio...

Moraju da budu pesme:

 

The Hellion

Electric Eye

Painkiller

Freewheel Burning

Breaking The Law

Hell Bent For Leather

Living After Midnight

Itd. dobre stvari...

Hvala...

Pa sa painkiller-om jedino ovaj sada aktuelni u bangladesh-u ... rising in the east ... ili tako nesto ... imam naravno.

 

Ali bez njega, apsolutno najbolji ( po meni ) live in toronto ... pre Defenders-a ...

 

A da ... realno, Halford-ov resurrection je logicni nastavak painkiller-a ( opet po meni ) ... Angel je dobar, ali nastavak painkiller-a ... :no:.

 

A painkiller ... bili besni ...

 

Ram it down ... mogao je bar malo bolje da se uradi ... ima djubreta na tom albumu ... love you to death npr ... Johny ... jebote koje govno ... uzas ... ali Ram it down je ekstra pesma ... I zapostavljen je jer je tada thrash bio up going ... Come and get it ... samo pocetak solaze da se izmeni ... Blood Red Skies savrsena ( opet po meni ) mozda bubnjevi da su drugacije zvucali ( na celom albumu , sem na naslovnoj pesmi ) ... ako bi uradili re-master mogao bi da bude ekstra ...

 

6.Unleashed n The East - Najbolji Live 70ih.... :razz: Emocija,izvođenje ,sve....Nisam znao za overdubovane vokale doduše... :confused:

Da, bio je bolestan to vece ... i meni je to omiljeni band ;). Pa da cuje se na bangladesh-u ... jebiga mator je ...

 

A travis ... znas da nije svirao u racer x-u mozda bih se i ja odusevio ... ali Gilbert ga je promovisao pre priest-a ... i da svirao je na ona dva fatalna albuma u Fight-u ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sa painkiller-om jedino ovaj sada aktuelni u bangladesh-u ... rising in the east ... ili tako nesto ... imam naravno.

 

Ali bez njega, apsolutno najbolji ( po meni ) live in toronto ... pre Defenders-a ...

 

A da ... realno, Halford-ov resurrection je logicni nastavak painkiller-a ( opet po meni ) ... Angel je dobar, ali nastavak painkiller-a ... :no:.

 

A painkiller ... bili besni ...

 

Ram it down ... mogao je bar malo bolje da se uradi ... ima djubreta na tom albumu ... love you to death npr ... Johny ... jebote koje govno ... uzas ... ali Ram it down je ekstra pesma ... I zapostavljen je jer je tada thrash bio up going ... Come and get it ... samo pocetak solaze da se izmeni ... Blood Red Skies savrsena ( opet po meni ) mozda bubnjevi da su drugacije zvucali ( na celom albumu , sem na naslovnoj pesmi ) ... ako bi uradili re-master mogao bi da bude ekstra ...

Da, bio je bolestan to vece ... i meni je to omiljeni band ;). Pa da cuje se na bangladesh-u ... jebiga mator je ...

 

A travis ... znas da nije svirao u racer x-u mozda bih se i ja odusevio ... ali Gilbert ga je promovisao pre priest-a ... i da svirao je na ona dva fatalna albuma u Fight-u ...

Pazi Halford-ov Ressurection i jeste u neku ruku logičan nastavak,ali opet se čuje pogotovo na solažama da to nisu K.K. i Tipton,inače realno taj album je 10x više Priest od Jigulatora i Demolition-a :da:

Fight nikad nisam poslusao ni neću...Bojim se.. :ph34r:

A ni TWO,jbt-e prva pesma se zove Im a Pig.. :mrtav:

P.S.Darkonet>Nightcrawler je sa Painkillera nikako u prvih 5 albuma tačnije to mu dodje 14 album ako sam dobro sračunao... :mhihi:

 

 

 

ti misliš u prvih 5 pesama..aaaa jbg 9 ujutru slabo radi mozak...ako je tako onda greška :ph34r::mhihi::udri:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@WS

@Anarki StarScrea...

 

Mislio sam na neki od ova tri:

 

Priest ... Live! (1987)

Live Meltdown (1998)

Live in London (2003)

 

Mada cu skinuti sada sva 3... :)

London i Meltdown su ti sa Ripper-om u ulozi pevaca ... a Live! je ok, ali bolji ti je onaj koji sam ti pomenuo u Torontu ... takodje je i ovaj poslednji Rising in the east ubica, mada se na njemu vidi da Halford vise ne vristi ...

 

 

A Painkiller_JP ... pa naravno kada je Roy Z pisao muziku ...a ona dva pajaca samo svirala ( Pat Lachman i Metal Mike ) ... taj covek ima svoj stil ... a fight ima 2 pesme ... Into The Pit i Nailed To The Gun ( mozda ce ti neko predloziti jos koju ... ali ostale su meni manje vise :puke: ... 2wo ( znaci nije Two, nego 2wo ) je uzas ... ja sam umro od smeha kada sam slusao gimp ... Crucible ima 2 do 3 pesme ... a ovaj 4 solo album koji se ocekuje ( i na kom Halford uporedo radi ) moze da bude ubica po onome sto sam citao ... Pat mu vise ne svira u band-u ( hvala ti boze ).

Edited by Anarki StarScream

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuo sam od nekog kada je Halford snimao vokale na jednom albumu priesta, i da su popucala stakla od vibracije zvuka. Neznam koliko je to tacno?

ako je to tachno onda su oni stvarno bogovi..

 

ali neverujem da je to moguce.. iz fizickih razloga: to moze desi samo sa vrlo tankim staklom, a u studijima su stakla debela nekoliko centimetara zbog zvucne izolacije i stoga frekvenzija glasa ne koze da ih potrese jer su previse kruta... a i morao bi da dostigne sopstveni harmonicni talas tog stakla koji je ja mislim daleko dole u infra zvuku i odradjenogo intenziteta...

 

ako sad nisam napravio logicku gresku ili se nisam prosrao, onda ne i trebalo da bude moguce... sad sta znam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Priest ... Live! (1987)

Live Meltdown (1998)

Live in London (2003)

 

Mada cu skinuti sada sva 3... :)

A Halfordov live in Brazil?

Ajoj kad krene Resurrection...

Jedino sta covek moze da uradi je da :udri: od srece!

:ph34r:

Edited by Wise Owl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...