Jump to content

Judas Priest


JUDAS

Recommended Posts

Ne moram ponovo da objašnjavam zašto je Nostradamus jako kvalitetan album, kakav se retko sreće.

 

Ne moras objasnjavati,zbog toga sto to po meni nije tacno i nema veze sa zivotom.Pa nemoj onda gubiti vreme.Sa druge strane,moram se sloziti da se takav album retko srece.Zaista,toliko dosade i smora na istom mestu se zaista retko srece.

Ja sam svoje misljenje izneo ranije,ali eto sada smo se dotakli ponovo.Dakle,ja nemam nista protiv promena i rada na drugaciji nacin.Nebitno koji je bend u pitanju.Ali samo ako je to dobro.Meni je Nostradamus smece.Jedna dosadna kompilacija navrat nanos napisane muzike bez ijednog jedinog interesantnog momenta.Dok sam slusao taj album,imao sam osecaj kao da su ga radili na silu.U fazonu:"Ajde mi da uradimo ovo,da ljudi vide da mi znamo i nesto drugo sem heavy rokacina,ubacimo neke orkestracije,naparavimo konceptualan album.Ajde,ajde,moramo,moramo,mozemo,mozemo!!!".I na kraju ispao suv kurac.Kita marjanova.

Iskreno se nadam da ce na sledecem albumu nastaviti da rade ono sto rade najbolje.Heavy metal.Judasovski heavy metal.Pokazali su da im promene bas i ne idu.Pa onda neka rade ono sto im ide.Koliko god promene znaju zvucati sjajno i sveze,ovo nije takav slucaj.A ja ne volim slusati losu muziku,samo dobru.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK ako tako misliš. Meni nije skoro nimalo dosadan, sem možda pojedinih deonica u nekim pesmama. I ne mislim da su ga na silu radili, pre bih rekao da su svoje godinama gomilane ideje uneli u njega (ponešto od tih ideja prisutno je bilo već na albumu Angel of Retribution, što pokazuje da ništa na brzinu nije rađeno). Svaka pesma ima svoju poruku i iskazuje jake emocije. Mene dok slušam na originalu i čitam tekstove sa bukleta, svaka od pesama pogađa na poseban način. Svaki element u muzici je na odgovarajući način doziran i odlično uklopljen, ničega nema ni previše, ni premalo. Što se promena tiče, ja mislim da ne postoji heavy bend koji je prošao kroz više promena u toku karijere, nego što je to Judas Priest. Nekad su promene bile negativne, kao na Turbo i Jugulator, nekad pozitivne, kao na Sad Wings of Destiny, Defenders of the Faith i Painkiller. Mislim da je i Nostradamus uneo jednu pozitivnu promenu, iako je fazon koji su svirali na Angel of Retribution bio takođe dobar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokazali su da im promene bas i ne idu.

A ja ne volim slusati losu muziku,samo dobru.

 

1. Pokazali su da im promene bas idu i to perfektno. Svaka pesma daje pouku, i dosta su dirljivi tekstovi. To sto ti volis neko thrash sranje, slobodno slusaj to ;)

2. Ne volim ni ja, ali ako ti smatras da je ovo losa muzika, onda stvarno u... (pretera ga lemmy)...

 

P.S cak se i Sloba slaze :):P:pivopije:;)

Edited by Aces High

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK ako tako misliš. Meni nije skoro nimalo dosadan, sem možda pojedinih deonica u nekim pesmama. I ne mislim da su ga na silu radili, pre bih rekao da su svoje godinama gomilane ideje uneli u njega (ponešto od tih ideja prisutno je bilo već na albumu Angel of Retribution, što pokazuje da ništa na brzinu nije rađeno). Svaka pesma ima svoju poruku i iskazuje jake emocije. Mene dok slušam na originalu i čitam tekstove sa bukleta, svaka od pesama pogađa na poseban način. Svaki element u muzici je na odgovarajući način doziran i odlično uklopljen, ničega nema ni previše, ni premalo. Što se promena tiče, ja mislim da ne postoji heavy bend koji je prošao kroz više promena u toku karijere, nego što je to Judas Priest. Nekad su promene bile negativne, kao na Turbo i Jugulator, nekad pozitivne, kao na Sad Wings of Destiny, Defenders of the Faith i Painkiller. Mislim da je i Nostradamus uneo jednu pozitivnu promenu, iako je fazon koji su svirali na Angel of Retribution bio takođe dobar.

 

Pa promene su to,ali nijedna nije toliko drasticna kao ova poslednja.Sve je to,manje ili vise,islo na neki svoj fazon,sem mozda "Turbo" koji je bio nesto drugaciji.Jugulator i Demolition ipak na neki nacin treba gledati kao zasebna izdanja,ipak je tu dosao novi pevac,ljudi su mozda hteli iz tog razloga razbiti neki svoj klise.Ali cinjenica je da su i to obicni heavy metal albumi,izvedeni na nesto drugaciji nacin.Sa druge strane,Nostradamus je bio bas bas drasticna promena.Orkestracije,veoma dugacke pesme,konceptualnost...dakle,totalno atipicno za Priest.U svakom pogledu.Ponavljam,ja nemam nista protiv promena,eksperimentisanja sa zvukom,istrazivanja novih terena i sl.Sve dok je to dobro.A po meni,Nostradamus je papazjanija bez ijednog interesantnog momenta,bez ideja,totalno usiljen,sa dosadnim pesmama,ubitacan za slusanje (ja mislim da me neko natera da to preslusam jos jednom,ubio bih se od muke)...i ono sto je veoma bitno,nema rifova.Jebes metal album na kome nema rifova.To je za mene automatski kurac na biciklu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Pokazali su da im promene bas idu i to perfektno. Svaka pesma daje pouku, i dosta su dirljivi tekstovi. To sto ti volis neko thrash sranje, slobodno slusaj to ;)

2. Ne volim ni ja, ali ako ti smatras da je ovo losa muzika, onda stvarno u... (pretera ga lemmy)...

 

1.Sta da ti odgovorim na ovo?Sta da ti odgovorim na ovo,majke ti?Kakva pouka,kakva dirljivost?Ja napisem da mi je album bezveze,iznesem razloge,a ti kazes da su tekstovi dirljivi.Brale,uskoro ti leti onaj grb iz potpisa sa juventus-serbia. :D Sto se tice ovoga thrash sranje,sada bih ja trebao kao da napisem da su poslednji Testament,Pitiful Reign ili Paradox za ovo remek dela,sto i mislim...ali to nema poentu.Svako hvali svog konja.A za mene je tvoj konj najobicnija sugava raga. :da:

 

2.Da,smatram.Dosadna,losa muzika.To sto su pesme dugacke,konceptualne i imaju orkestar,ne mora automatski znaciti da su i dobre (najbolji primer za to je i poslednji Manowar,koji je takodjer govno).Nije sve sto je "epski" automatski dobro.I u takvom pristupu muziciranju ima dobrih i losih stvari.Remek dela i sranja.Po meni,Nostradamus je sranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Видим да се о5 покренула расправа о новом албуму. Ја не могу да се изјасним прецизно. Обај албум сам чуо 2 пута ваљда и то полу-концентрисан. Предугачак је мајку му! То је оно што сигурно могу рећи за сад. х) Хајде, баш ћу да ставим на листу да га чујем поново натенане. Бар једну половину. Хихи!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lemmy, ključna reč u tvojim utiscima o Nostradamusu je ''dosada''. Možda ti ne bi bio toliko dosadan album kada bi ga poslušao više od tri puta - nakon više slušanja, dođeš u poziciju da ti se muzika dopada iako nema rifova i klasičnih heavy elemenata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono što ovom albumu daje poseban kvalitet je način na koji su se uživeli u lik Nostradamusa. Bukvalno, dok slušaš muziku i pratiš tekstove, možeš da stvoriš pred očima sliku o tome kako je taj čovek živeo i šta ga je mučilo. Zamisli da si ti vidovit i da ti u glavu same od sebe, protiv tvoje volje, dolaze vizije strahota koje će se dešavati čovečanstvu narednih vekova. Kako bi se osećao i ponašao? Judasi su našli inspiraciju upravo u tome i na jedan fin način pretočili to u umetnički izraz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lemmy, ključna reč u tvojim utiscima o Nostradamusu je ''dosada''. Možda ti ne bi bio toliko dosadan album kada bi ga poslušao više od tri puta - nakon više slušanja, dođeš u poziciju da ti se muzika dopada iako nema rifova i klasičnih heavy elemenata.

 

Za mene,dosada automatski znaci lose.Kako moze album biti dobar ako je dosadan?Znaci da je los.Album mi se sigurno ne bi svideo ni nakon 100 preslusavanja.Ja jednostavno takav tip muzike ne volim.E sad,ako ja ne volim,ne znaci da je lose.Postoji milion albuma koji se meni ne svidjaju,ali su sjajni.To primetim i ja,iako mi se ne dopadaju.Medjutim,konkretno za Nostradamus tvrdim da je dosadan i los.Vec sam izneo svoje impresije,nema potrebebe da ponavljam.I nikakva dodatna preslusavanja to ne bi promenila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uopšte ne mora da znači da ga ne bi zavoleo pre ili kasnije.

 

Evo, meni je, na primer, Sabbathov čuveni Master of reality bio težak smor koji mi na prvih par slušanja uopšte nije bio interesantan, bukvalno nisam mogao da se unesem u pesme, počeo bih da razmišljam o nekim desetim stvarima. Ali kako je prolazilo vreme, počeo sam da gotivim After forever, pa onda Sweet leaf, pa onda su mi ušli u uši rifovi iz Into the void, pa mi je čak i Solitude na kojoj sam par puta skoro zaspao postala jako prijatna. :da:

 

Nikad ne možeš da znaš. Šta te košta da mu pružiš Nostradamusu još koju šansu? Pa da možda igrom slučaja uđeš u naše Nostradamus appretiation udruženje. :)

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uopšte ne mora da znači da ga ne bi zavoleo pre ili kasnije.

 

Evo, meni je, na primer, Sabbathov čuveni Master of reality bio težak smor koji mi na prvih par slušanja uopšte nije bio interesantan, bukvalno nisam mogao da se unesem u pesme, počeo bih da razmišljam o nekim desetim stvarima. Ali kako je prolazilo vreme, počeo sam da gotivim After forever, pa onda Sweet leaf, pa onda su mi ušli u uši rifovi iz Into the void, pa mi je čak i Solitude na kojoj sam par puta skoro zaspao postala jako prijatna. :da:

 

Nikad ne možeš da znaš. Šta te košta da mu pružiš Nostradamusu još koju šansu? Pa da možda igrom slučaja uđeš u naše Nostradamus appretiation udruženje. :)

 

:pivopije:

 

Master of Reality sam zavoleo cim sam ga prvi puta cuo.Eto,opet se razlikujemo. :) Kako se ne primiti na onu rifcinu iz Into The Void. :rockdevil:

Sto se tice Nostradamusa,sigurno ga ne bih zavoleo.Kao sto sam vec rekao u prethodnom postu,ali ti taj deo verovatno nisi primetio,ja takav tip muzike ne volim.Ne svidja mi se to.Ako je kvalitetno i dobro,primeticu i smatracu kvalitetnim.Ako je lose,primeticu i smatracu losim.Ali ni u jednom ni u drugom slucaju necu slusati.Jednostavno.

 

za slušanje Priesta je potrebna i određena zrelost..

 

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Monday, May 25, 2009

 

JUDAS PRIEST UNLEASH NEW LIVE ALBUM, ‘A TOUCH OF EVIL: LIVE’

 

As the creators of a live release that is considered to be one of the all-time great concert recordings in the realm of heavy metal (1979’s ‘Unleashed in the East’), whenever Judas Priest announce a new live album, metalheads worldwide instantly take note. And on ‘A Touch of Evil: Live’ (due for release in July 2009 via Sony Music and Epic Records), the mighty Priest - which includes singer Rob Halford, guitarists Glenn Tipton and KK Downing, bassist Ian Hill, and drummer Scott Travis - doesn’t disappoint. Focusing primarily on fan-revered album cuts (all previously unreleased in live form on CD), ‘A Touch of Evil: Live’ features absolutely scintillating renditions of such Priest gems as “Riding on the Wind,” “Beyond the Realms of Death,” “Dissident Aggressor,” “A Touch of Evil,” “Eat Me Alive,” and the set-closing “Painkiller.” Also of note are the first live album appearances of standouts from Priest’s critically acclaimed 2008 concept double disc, ‘Nostradamus’ (“Death” and “Prophecy”).

 

Recorded by Martin Walker and Brian Thorene during the Judas Priest’s mammoth 2005 and 2008 world tours, ‘A Touch of Evil: Live’ also marks the first Priest album that producer Tom Allom has worked on since 1988 (co-producing along with the band). It was such Allom-produced albums as the aforementioned ‘Unleashed in the East,’ as well as ‘British Steel’ and ‘Screaming for Vengeance’ (among others) that made Priest not only one of the premier metal acts, but one of the leading global rock acts. As heard throughout ‘A Touch of Evil: Live,’ Priest remain a must-see live act…and a must-hear one, as well.

 

‘A Touch of Evil: Live’ track listing:

 

JUDAS RISING

 

HELLRIDER

 

BETWEEN THE HAMMER & THE ANVIL

 

RIDING ON THE WIND

 

DEATH

 

BEYOND THE REALMS OF DEATH

 

DISSIDENT AGGRESSOR

 

A TOUCH OF EVIL

 

EAT ME ALIVE

 

PROPHECY

 

PAINKILLER

 

ATouchOfEvil_250.jpg

Edited by Night Prowler

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda zanimljivo, ali već mi je jasno da neće biti neki essential live album. Ipak je to samo 11 pesama, nije to full show, a fale neki od najvećih hitova, tipa You've got another thing coming ili Hell bent for leather. Ali svakako ću pazariti ako mi se ukaže prilika. :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...