Jump to content

Reverend Bizzare


Agarth

Recommended Posts

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Vrlo interesantno, treba uskoro da izadaju i split sa Bunkur

 

tracklist:

 

Reverend Bizarre - The Gate of Nanna

Bunkur - Solomon's Gate

 

Beherit obrada, hm interesantno... Samo, pitanje je kad ću to čuti pošto će izgleda biti totalno limited-edition vinilno izdanje u nekih 200 primeraka... Ako uspete ovo da nađete, odma zgrabite i queueujte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 10 months later...
Guest Daemonium

Jebem ti zivot,raspadose se REVEREND BIZZARE!Na njihovo sajtu nista,nije updateovan godinu dana,ali nadjoh na nekim drugim sajtovima...

 

RIP

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Cinjenica da o ovako dobrim bendovima, da rto priznajem da sam ih ja cesto pustao sa zadovoljstvom, ne moze d ase napravi kvalitetna diskusija jer jednostavno dobar deo ljudi sa YUM-a nikad nije ni cuo za bend, samo govori koliko su stvari u ovoj zemlji nisko pale i koliko su kriterijumi kvaliteta srozani. To otvara i pitanje ima li uopste smisla otvarati teme o neki dobrim bendovima tipa Boris, Church of Misery ili pak Worship? Mislim da je vreme da pravimo presiju na Metal Hammer da objave tekst o doom metalu kao sto su uradili one o gothic i industrial zvuku..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, to je sasvim očita stvar. Eto, ja sam bio na ovom forumu i ranije, sveukupno oko 3 godine, otvarao sam par tema o prilično velikim bendovima iz žanra, da bi za te 3 godine skupili u najboljem slučaju 10 komentara... Sećam se da je na hrvatskom pandanu yuma situacija bila čak još i gora, dok nisu razdvojili ove nebulozno sklopljene forume na doom posebno i na gotik metal. Onda se kako vidim dosta ljudi informisali u vezi doom metala... A ovde recimo tema o jednom Solitude Aeturnusu ima jedva 5 komentara za sveukupno 3 godine od kako je otvorena... Jad i beda.

Inače, ja trenutno pišem prilično iscrpan tekst o ovoj sceni koji će se pojaviti u jednom našem većem zinu kad taj tekst budem uskoro priveo kraju... Ideja za neki dajdžest overvju u MH-u je naravno dobra, ali, bilo bi dobro kad bi se izbegli standardni biseri koji su vrlo očekivani od MH-a...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cinjenica da o ovako dobrim bendovima, da rto priznajem da sam ih ja cesto pustao sa zadovoljstvom,  ne moze d ase napravi kvalitetna diskusija jer jednostavno dobar deo ljudi sa YUM-a nikad nije ni cuo za bend, samo govori koliko su stvari u ovoj zemlji nisko pale i koliko su kriterijumi kvaliteta srozani. To otvara i pitanje ima li uopste smisla otvarati teme o neki dobrim bendovima tipa Boris, Church of Misery ili pak Worship? Mislim da je vreme da pravimo presiju na Metal Hammer da objave tekst o doom metalu kao sto su uradili one o gothic i industrial zvuku..

Pa, i nisi bas skrz u pravu. To sto je mali broj ljudi na yum-u cuo za bend jeste donekle tacno, ali isto tako je sumanuto i ocekivati da tema o bendu ima strana koliko i npr. HIM. Doom generalno nije za svakoga a postoje bendovi koje cak ne vare ni svi fanovi doom-a.

Isto u vezi sa tim ide i cinjenica da se dobar deo ljudi odavde koji bi imali sta da kazu na temu jednostavno smorio, ili ne dolaze na forum, ili nemaju volje da komentarisu zbog raznih likova koji se pojavljuju na temama sa komentarima "jao divni su, slusao sam taj album cak 5 puta" onda ponove kako su divni i nekoliko puta zaredom nabrajaju omiljene pesme, postuju tekstove i ubacuju gomile onih srca, poljubaca i nekih kuraca.

 

To otvara i pitanje ima li uopste smisla otvarati teme o neki dobrim bendovima tipa Boris, Church of Misery ili pak Worship?

 

U ovom trenutku mozda i nema jer se diskusije o tim i slicnim bendovima vode na "jednoj avantguarde temi", jebiga tamo je izgleda ekipa koja bi i drzala u zivotu eventualno izdvojeni doom forum. A kad smo kod tog izdvajanja verovatno bi to, sto kaze Agarth, pomoglo u promovisanju doom-a kao zanra.

Ipak, mislim da treba otvarati takve teme jer ce neko vec cuti za bend i na taj nacin ali opet se vracamo na ono sto sam rekao na pocetku, ljudi koji bi to mogli da otvore nisu preterano zainteresovani za edukaciju clanova yum-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 11 months later...

Doom metal heroes REVEREND BIZARRE have topped the the Finnish single chart with what may be the most improbable single chart entry ever, their 16-minute edit of the song "Teutonic Witch".

REVEREND BIZARRE's new double album, "So Long Suckers", which will reportedly be the group's final release, will be issued on August 8 via Spinefarm Records. The track listing for the effort is as follows:

 

CD1:

 

01. They Used Dark Forces/Teutonic Witch

02. Sorrow

03. Funeral Summer

 

CD2:

 

04. One Last Time

05. Kundalini Arisen

06. Caesar Forever

07. Anywhere Out Of This World

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...