Jump to content

Accept


RNA

Recommended Posts

Nisam to ja izmislio, to je Evropa :haha:

 

Nego, na sajtu eventima stoji da koncert počinje u 18:00 :confused: Zar je moguće da je tako rano? Elem, početkom sledeće nedelje ću znati da li ću imati slobodan dan, i odmah potom uzeti kartu. Zbog Tankarda bi mi trebao i slobodan ponedeljak, mada tu bih možda i mogao da nađem način da se do jutra dovučem nazad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biće predgrupe, a ne verujem da počinje u 18, to piše samo reda radi. Biće tačna satnica na sajtu Petefija.

 

Nadam se da ću moći da odem na koncert (makar morala da častim deset piva) :haha:

 

Imaš na youtube snimljen ceo koncert sa ove turneje, iz Jekaterinburga, pa možeš da vidiš kakav je spektakl:

 

[media=]

[/media]

 

[media=]

[/media]
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Sta vise, odlicna :rockdevil:

 

Overio dakle i ja legende pre dve noci u 'Pesti, pa da ostavim koju o dogadjaju.

 

Pre svega, kod nas mozda nema ljudi na koncertima kao kod njih, niti koncerata kada smo kod toga, ali kod nas bar odlican deo ljudi je u 20im i 30im godinama. Tamo je to jebena manjina, uvek kad odem sam medju najmladjima, a i to malo sto vidim mladjih od mene u pola slucajevima sa roditeljima. Tako da za Fast As A Shark kada ocekujes da ce da te guraju sa svih strana od ludnice ispadne da ti headbangujes i deres se usamljen. Mrtvaci.

 

No, ko ih jebe. Redom, Omen, sto se tice bendova koje gledah live a nikada slusao pre, jedni od boljih. Heavy/hard rockish sa safe nesenzacionalnim pevacem. Simpatican glavni gitarista, fura Marcolin-ku i tamne naocare...mozda i jeste Messiah, pa da ga ne prepozna neko :haha: Sve u svem', 50 minuta, ok.

 

Accept posle tek pola sata cekanja krenuo svoju paljbu. Da krenem prvo sa listom, da ne upadam u zamku teranja pesmu po pesmu:

 

Hung, Drawn and Quartered

Hellfire

Restless and Wild

Losers and Winners

Stalingrad

Breaker

Bucket Full of Hate

Monsterman

Shadow Soldiers

Guitar Solo / Neon Nights

Bulletproof

Aiming High

Princess of the Dawn / Bass Solo

Up to the Limit

No Shelter

Pandemic

Fast as a Shark

 

Metal Heart

Teutonic Terror

Balls to the Wall

 

Ravno 2h, ja presrecan sve u svemu, odlicne nove stvari pale, neke koje su mi vec u top10-15 Accept pesama (Soldiers, Terror), odlicno mesanje starih, Restless, Losers, Breaker, Ajkula jebena...e kad je dosao jebeni dan kada sam cuo ultimativni nemacki speed metal hit! :rockdevil: Jedan od najsrecnijih live momenata. To i Breaker vrhunci, jebes ga.

Sredina seta, pocevsi od Soldiers zakljucno sa Princezom je kao neki jebeni veliki guitar/bass solo, dosta igrarija u i okolo pesama, a sve bilo dovoljno zanimljivo i zabavno i sve u svemu, nisam prisustvao koncertu sa bolje odradjenim solo deonicama do sada. Cak sam pozeleo u jendom trenutku da cujem i drum solo, cisto da vidim kako bi ispalo, sto mi se nikada nije desilo na gigu :haha: obicno se molim da bend istera pesmu vise nego solo...ali Hoffmann i Baltes su utvrdili jebeni zanat.

 

Kada ih pomenu, oni su definitivno prave vodje benda, vidi se i live. Wolf...ne znam kako propisno da nahvalim coveka. Pored Kaia definitivno najpozitivnija pojava koju sam video na stejdzu. Covek ne voli, on uziva u onom sto radi, ne znam da li je po zakonu da budes onoliko nasmejan i dobar dok sviras heavy metal. Onakva dominacija stejdzom retko moze da se vidi.

 

Frank je nekako neprimetan, jos sakriven pod onim kapcetom, Svarcman dobro radi posao, a Tornillo nije najharizmaticniji frontmen na svetu, ok to radi, ali nista vise od toga...a i anyway, nema cemu trud kada pored sebe imas pomenuti dvojac careva. Sa druge strane, vokalno stvarno nema sta da mu kazes, preodlican. Kao sa diska sto bi rekli. Sto se cuje da moze da radi, stvarno radi. Ne znam kako je ostalima dok su slusali stare pesme sa njime, ali meni uopste nije bilo cudno niti sta...jednostavno, kapa dole.

 

All in all, nadam se da cu nekada moci i ovde kod nas da ih gledam, pre svega jer bi atsmofera bila nX bolja, i to p mogucstvu u ovoj postavi :rockdevil:

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vratih se i ja iz Pešte, obavio svoju građansku dužnost i video trenutno najbolji bend na svetu. Koncert uspeo da nadjebe i onaj prošlogodišnji iz Kluba 202. Možda mi je falila još koja pesma sa Breaker-a, ali ih je prošle godine bilo dovoljno, pa je utisak upotpunjen. Znate onaj osećaj kad upijete zvuk na certu? E pa, ja sam se tako osećao. Celu noć u hostelu odjekivali su mi u glavi taktovi iz Restless and Wild, Stalingrad, Aiming High, Teutonic Terror... vrisak "...we're living ooooooon through yooou!", koji čekam da čujem uživo otkako je izašao novi album. Hoofman i Baltes se igraju instrumentima razdragani kao dečaci. Mark ima jebeno moćan glas, taman pomisliš da bi morao da krene da trokira, a on se na Teutonic Terror dodatno unese. Mađarska publika jeste po običaju statična, ali se i ona razgalila kako je koncert odmicao, toliko su kraljevi jaki da su uspeli to da izvuku iz njih.

 

Nego, jedna stvar mi je falila. Angelystor nije pomenuo, a ne znam jesam li ja sedeo na ušima u tim trenucima, ili sam u pravu - gde je deo sa "sign of victory" u Balls to the Wall??? Bio je samo "ooo" napev i krenuo poslednji refren, i to je to. Ne znam da li je to namerno ili slučajno izostavljeno.

 

No, da ne cepidlačim - svirka me oduvala, najbolja u malom prostoru otkako pratim koncerte. Za uspomenu, po prvi put sam kupio majicu sa turneje.

 

I naravno, sramota za beogradsku publiku da za ovako nešto nema dovoljno zainteresovanih ljudi da bi se nekom od promotera isplatilo da ih dovede, i to u situaciji kada dolaze u Atinu, Solun, Sofiju, Bukurešt, Zagreb, Ljubljanu i Budimpeštu - znači, samo Beograd ostaje crna rupa evropskog heavy metala, na trošak nas koji moramo da idemo van da bismo videli legende koje neće večno živeti i svirati da bi dočekali da ih ovde neko primeti.

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inače, kad je Omen u pitanju, malo sam zakasnio na njihov nastup, jer nisam ozbiljno shvatio najavu sa ulaznice da koncert počinje u 18. Za razliku od Pokolgep-a, koji mi je među omiljenim bendovima, Omen jedva da sam slušao - par pesama na youtube, i to je to. Skontao sam da su dobar bend, ipak je Kalapacs tamo dugo pevao. Ovu pesmu sam uspeo da prepoznam na certu:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav je bio zvuk u Pešti? Ja ih gledao večeras u Stokholmu, i, pa mogu slobodno reći da sam popizdeo! Bend jeste jeb'o milosne mame, da ne grešim dušu, ali zvuk, gore cepanje bubnih opni nego ono na Destructionu i Testamentu na Legacy festivalu, u životu mi nisu toliko uši otišle u kurac na nekoj svirci. Sad sam ih prvi put gledao pa ne znam da li im je to neki ustaljen trip da toliko napanje ili se tonac nacirkao.

 

Lista kao i na ostatku turneje, predrupa bio Wolf, fino otprašili, ali što reče gosn iznad na njihovoj temi, ubiše sa sing along na Voodoo. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

znači, samo Beograd ostaje crna rupa evropskog heavy metala

 

Ovo je tako bolna istina.

Unazad nekih 8 godina recimo, ova 2012. je ubjedljivo najgora koncertna godina kod nas. Naravno, ne govorim o stadionskim koncertima, nego o onim manjeg kalibra, poput ovog Accept i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav je bio zvuk u Pešti? Ja ih gledao večeras u Stokholmu, i, pa mogu slobodno reći da sam popizdeo! Bend jeste jeb'o milosne mame, da ne grešim dušu, ali zvuk, gore cepanje bubnih opni nego ono na Destructionu i Testamentu na Legacy festivalu, u životu mi nisu toliko uši otišle u kurac na nekoj svirci. Sad sam ih prvi put gledao pa ne znam da li im je to neki ustaljen trip da toliko napanje ili se tonac nacirkao.

 

Lista kao i na ostatku turneje, predrupa bio Wolf, fino otprašili, ali što reče gosn iznad na njihovoj temi, ubiše sa sing along na Voodoo. :haha:

 

Zar jos sviraju jebeni Voodoo? :haha: Sad gledam listu, zavidim za Savage Reaper-a!

 

U Pesti, k'o sto rece Bata, maalo jaci zvuk, ali ili sam se navikao tokom svirke ili su ga jednostavno podesili, posle par pesama vec uzivanje bez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...