Jump to content

Alice Cooper


Crusader

Recommended Posts

Hm, imao je cika-Alice jos 20 godina pre albuma 'Trash' gomilu mnogo boljih... recimo 'Welcome To My Nightmare', ili 'Billion Dollar Babies'... glupo je sto svi spominju samo taj nesrecni 'Poison', ili, eventualno, 'Hey Stoopid'. Covek je bio legenda jos mnogo pre toga.

 

soror sanguinia

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 5 months later...

Hm, imao je cika-Alice jos 20 godina pre albuma 'Trash' gomilu mnogo boljih... recimo 'Welcome To My Nightmare', ili 'Billion Dollar Babies'... glupo je sto svi spominju samo taj nesrecni 'Poison', ili, eventualno, 'Hey Stoopid'. Covek je bio legenda jos mnogo pre toga.

 

soror sanguinia

 

slazem se u potpunosti

Covjek ima i odlicnih balada: Love is a loaded gun, Stolen prayer...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, imao je cika-Alice jos 20 godina pre albuma 'Trash' gomilu mnogo boljih... recimo 'Welcome To My Nightmare', ili 'Billion Dollar Babies'... glupo je sto svi spominju samo taj nesrecni 'Poison', ili, eventualno, 'Hey Stoopid'. Covek je bio legenda jos mnogo pre toga.

 

soror sanguinia

 

slazem se u potpunosti

Covjek ima i odlicnih balada: Love is a loaded gun, Stolen prayer...

 

Najjacha pesma ubedljivo Schools out.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da, da... Vincent Damon Furnier poznatiji kao Alice Cooper. Covek koji zbog muzike i svoje posvecenosti istoj lzvanicno promeni ime je LEGENDA!!! Ali Alice je jedan od najpotcenjenijih umetnika svih vremena. Mislim, svaka cast Ozzy Osbourne-u, ja ga gotivim, ali Alice je postao legenda dobrih 10 godina pre Ozzy-ja. Pesme kao sto su "I'm Eighteen", "School's Out", "Elected", Billion Dollar Babies" mozda nekima sada ne zvuce kako bi trebalo, ali za ono vreme to je bilo nesto. Alice je prvi poceo sa scenskim nastupima tipa giljotina, elektricnih stolica, vesala, sekira itd, sto je danas jedan od osnovnih elemenata svakog metal nastupa i svake metal grupe. Pre Alice-a ljudi su uzimali gitare i pevali. I to je bilo to. Alice je najveci pronalazac u istoriji rock muzike. E, tek posle su to poceli da rade Bowie, Iggy Pop, Ozzy, Kiss, Marilyn Manson, Slipknot itd itd itd. Cak su i Rolling Stones totalno promenili svoj scenski nastup kada se Alice Cooper probio pocetkom 70-tih godina. A sto se pesme "Poison" tice, volim tu pesmu, jeste komercijalna, ali je i veoma slusljiva, i meni licno ne moze da dosadi. A ceo taj album "Trash" iz 1989 je takav. Komercijalan i vrhunski produciran. Nije ni cudo kada ga je producirao Desmond Child, jedan od najvecih americkih hit-makera. Sam Alice je jednom prilikom rekao da mu se u jednom trenutku ceo album "Trash" smucio, jer su samo pratece vokale za "Poison" snimali 7 dana! Ali isplatilo mu se. "Trash" je prodat u rekordnom tirazu i posle godina stagnacije (od pocetka '80-tih, kada je izbacio nekoliko, najblaze receno, neobicnih albuma, poput "Flush The Fashion", "Special Forces", "Zipper Catches Skin" i "Da Da") uspeo je da se vrati na scenu. Izmedju albuma "Da Da" [1983] i "Trash" izasla su dva odlicna albuma "Constrictor" [1986] i "Raise Your Fist And Yell" [1987] koji su najavili veliki come back. Alice izdaje jos nekoliko albuma "Hey Stoopid" [1991], "The Last Temptation" [1994] "Brutal Planet" [2000] i "Dragontown" [2001] Koliko sam uspeo da saznam, u pripremi je i novi album koji bi trebalo da se pojavi 2003.

Wow ala sam se raspisao. Ako neko ima pitanje u vezi Alice-a neka pita, a ako nekom treba njegova muzika, neka se javi, mogu da narezem na CD, imam sve albume i singlove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A i istina je da Alice nije metalac... bar on tako kaze, mada se ne bih kladio da ova dva poslednja albuma nisu... (Posebno \"Brutal Planet\", on mi je nekako najblizi metalu)

 

Ova dva poslednja albuma su po meni tesko sranje!Pogotovo "Dragontown"!Zesce sranje od albuma!Zadnji njegov kvalitetan album je "Raise your fist and yell",ovo ostalo su bledi pokusaji vracanja stare slave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i istina je da Alice nije metalac... bar on tako kaze, mada se ne bih kladio da ova dva poslednja albuma nisu... (Posebno \"Brutal Planet\", on mi je nekako najblizi metalu)

 

Ova dva poslednja albuma su po meni tesko sranje!Pogotovo "Dragontown"!Zesce sranje od albuma!Zadnji njegov kvalitetan album je "Raise your fist and yell",ovo ostalo su bledi pokusaji vracanja stare slave.

 

"Raise Your Fist And Yell" je bio nista drugo nego pokusaj vracanja stare slave koji je delimicno uspeo. Slava je vracena albumom "Trash" (izasao 1989. i na njemu se nalazi "Poison") i tu je kraj price o tome. A "Brutal Planet" i "Dragontown" imaju malo dublju pozadinu nego sto mnogi misle. Po meni je "Brutal Planet" jedan od njegovih najboljih albuma, zbog svoje teme i dogadjaja kojima se bavi (pesma "Pick up the bones" - rat u bivsoj Jugoslaviji, kao i ostale pesme koje imaju podlogu u stvarnom zivotu, bez ulepsavanja i lazne nade u bolju buducnost), a "Dragontown" je samo nastavak "Brutal Planet"-a. I slazem se da nije bas prvoklasan, ali sta ces... ne moze covek vecito da pravi savrsene albume :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od webmaster-a "First Polish Page Of Alice Cooper" sam saznao da je novi album Alice Cooper-a u pripremi i da ce izaci u februaru/martu. On je bio na nekoliko koncerata u Nemackoj ove godine i imao je srecu da licno upozna Alice-a, da se slika sa njim i da ga pita za novi album, kao i za turneju sledece godine, koja ce biti u maju ili junu.

adresa: http://www.biniek.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...