Jump to content

Alice Cooper


Crusader

Recommended Posts

Ste vi normalni? kakvi silni koncerti??? Aj mi nabrojte minimum 5 dobrih koncerata u BG-u tokom 2008.???

 

The Police, Queen, EXIT i to je to.....

 

Jeste da su ulaznice dosta skupe, nego je problem sto je ovo jebena Srbija gde ceca dovede 100.000 ljudi...

 

E baš si ih nabrojao, svaka ti čast. :rolleyes:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ste vi normalni? kakvi silni koncerti??? Aj mi nabrojte minimum 5 dobrih koncerata u BG-u tokom 2008.???

 

The Police, Queen, EXIT i to je to.....

 

Jeste da su ulaznice dosta skupe, nego je problem sto je ovo jebena Srbija gde ceca dovede 100.000 ljudi...

 

 

Police,Queen,Mark Knopfler,Gary Moore,Return to forever,Marcus Miller,Public Enemy,Nick Cave and The Bad Seeds,Alicia Keys,Sinan Sakic.....(pa onda koncerti po susednim drzavama)....Pa Ceca dovede toliko kad je karta za njen koncert 400 kinti,a ti skrpi 2000 za jedan,pa 2500 drugi,pa 3000 ovaj,pa 3000 onaj,pa oko 6000 onaj,1500 ovde,pa onde.I onda slag na tortu Alis Kuper za kog karta dostize i do 8000(pa tu pridodaj nas standard,i kako cene svega zivog skacu kao nenormalne).Da je nekome i od njih karta bila 400 dinara,da vidis kako bi prepunili Usce il neku poljanu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ste vi normalni? kakvi silni koncerti??? Aj mi nabrojte minimum 5 dobrih koncerata u BG-u tokom 2008.???

 

The Police, Queen, EXIT i to je to.....

 

Jeste da su ulaznice dosta skupe, nego je problem sto je ovo jebena Srbija gde ceca dovede 100.000 ljudi...

Ja ću da reknem samo ove na koje sam išao (a eto vidiš na Police i Exitu nisam ni bio), s tim da sam ja na više od pola išao za džabe :) , mada opet dosta od te uštede sjebao na Maidene u Splitu(karta+put+majica+sitnice).

 

Kamelot

Mark Knopfler

Legacy festival 2 dana

Evergrey

Jelen Pivo fest (Iggy Pop)

Thin Lizzy

Tarja

Queen+PR

Gary Moore

Haggard

 

 

Jbg, sve je pomalo uticalo, ali najviše to da Alice nema baš mnogo fanova ovde. Poison je dosta popularna, ali kontam da su mnogi bili u fazonu zašto da idu zbog 1 pesme.

U prevodu, ovo za Cecu si lepo rek'o.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Da malo osvežim temu nakon one prošlogodišnje tragedije, jer valjda i nas malo fanova možemo da koliko-toliko diskutujemo.

 

Ima li neko da se slaže sa mnom da je Cooperov najbolji album ''School's out''? Kako vreme prolazi, sve mi se više sviđa, iako mi je u početku jedina upečatljiva pesma bila naslovna, koja je bila i jedini hit. Luney tune, Public enema #9 i Gutter cat vs. The Jets su baš zarazne pesme, a Alma Mater je jedna od najboljih Cooperovih pesama uopšte, po meni, ako ne i najbolja. Predivna balada. Grande Finale je takođe fenomenalan instrumental i savršeno zatvara priču...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da malo osvežim temu nakon one prošlogodišnje tragedije, jer valjda i nas malo fanova možemo da koliko-toliko diskutujemo.

 

Ima li neko da se slaže sa mnom da je Cooperov najbolji album ''School's out''? Kako vreme prolazi, sve mi se više sviđa, iako mi je u početku jedina upečatljiva pesma bila naslovna, koja je bila i jedini hit. Luney tune, Public enema #9 i Gutter cat vs. The Jets su baš zarazne pesme, a Alma Mater je jedna od najboljih Cooperovih pesama uopšte, po meni, ako ne i najbolja. Predivna balada. Grande Finale je takođe fenomenalan instrumental i savršeno zatvara priču...

dobra ideja... ja iskreno nisam neki fan, ali slušam više od nekih njegovih navodno ludih obožavatelja koji znaju dve, tri do pet pesama... School's Out svakako mi jeste među boljima, ali meni lično najbolji bi bio Love It to Death...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ufff...Pa Alice je imao dosta razlicitih perioda...Iz prvog perioda mi je najbolji album Killer (a tu su i Muscle of Love i School's Out),pa onda imamo period na pocetku solo karijere gde mi je najbolji From The Inside...Iz Special Forces perioda DaDa...Heavy period : Constrictor,komercijalni period:Hey Stoopid,Last Temptation je odlican album...Pa onda ide taj noviji metal period gde su odlicni albumi i Brutal Planet i Dragontown, The Eyes je malo slabiji...Dirty Diamonds po meni jedan od najboljih poslednjih godina i Along Came A Spider fenomenalan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam čuo sve albume. Čuo sam od Love it do death zaključno sa Welcome to my nightmare, i posle onaj weird period tj. prva četiri albuma iz osamdesetih, ali planiram da se posvetim i ostatku karijere. Ovo što sam do sada čuo bih rangirao ovako:

 

1. School's out

2. Billion dollar babies

3. Love it to death

4. DaDa

5. Welcome to my nightmare

6. Muscle of love

7. Killer

8. Flush the fashion

9. Special forces

10. Zipper catches skin

 

Takođe, slušao sam i albume od Raise your fist and yell pa do Last temptation, ali ne dovoljno. Nisu mi ostali posebno upečatljivi, ali su prilično heavy. :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 years later...
Guest HEFEST

Alice Cooper je legenda!!!

 

Moja rang lista albuma je sledeca:

 

  1. Muscle of love
  2. Alice Cooper goes to Hell
  3. Trash
  4. Constrictor
  5. Hey stoopid
  6. Welcome to my nightmare
  7. Raise your fist and yell
  8. Lace and whiskey

Ostali mi nisu previse vredni pomena iako i na ostalima ima dobrih pesama.

 

Ovu pesmu jednostavno obozavam.

 

http://www.youtube.com/watch?v=oyEKm-D3Fcw

Edited by HEFEST
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Очекивано од Купера. У складу са претходним радовима, и предстојећом турнејом. Зна човек шта ради. Опет ће 2-3 песме убацити у постојећу сетлисту, не би ли све уклопио у једну целину и направио добар шоу.

Disco Bloodbath Boogie Fever :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za razliku od prethodna dva albuma, ovaj mi barem nije bilo dosadno da slušam. Jeste da je preterao eksperimentišući sa stilovima, ali bolje i to nego jednolični retro zvuk koji forsira poslednjih godina. Dopala mi se uvodna pesma, kao i završni instrumental, a i između se da čuti ponešto zanimljivo. Recimo, Last Man on Earth je jedan od eksperimenata koji mi se dopao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 years later...

Alice Cooper je mnogo više od izlizanog hita Poison. On ima 4 odlična albuma iz 70tih(Billion Dollar Babies, Killer, Love it to Death and Welcome to My Nightmare) koji su vredni preslušavanja. :smile: Po meni Poison mu nije ni u 20 najboljih pesama. Svi hitovi iz 70tih su mu dosta bolji od te pesme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...