Jump to content

H.P. Lovecraft


Dani Filth

Recommended Posts

  • 3 months later...
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

PRETPLATA

na jedanaestu knjigu u ediciji Poetika strave:

Hauard F. Lavkraft – U PLANINAMA LUDILA

Puna knjižarska cena ove knjige će biti 1.210 dinara, a u pretplati je 900.

Pretplata traje od 15. jula do 15. avgusta, a sa isporukom počinjemo već 10. avgusta. Pretplatnici dobijaju knjigu mesec dana pre nego se pojavi u knjižarama.

U toku pretplate možete naručiti i druga Orfelinova izdanja po pretplatnim cenama:

Edicija Poetika strave

1. V. H. Hodžson – Glas u noći (900 dinara)

2. H.F. Lavkraft – Šaptač u tami (700 dinara)

3. A. Blekvud – Vrbe (700)

4. R. Ejkman – Hladna ruka u mojoj (1.000)

5. Š. Džekson – Ukleta Kuća na brdu (900)

6. Š. Le Fanu – Karmila (900)

7 A. Maken – Veliki bog Pan (900)

8. T. Ligoti – Pisar Tame (1.000)

9. A. Blekvud – Dreva svetla (900)

 

Edicija Gluvo doba

10. D. Ognjanović – Zavodnik (800)

Knjige Ransoma Rigsa

11. Dom gospođice Peregrin za čudnovatu decu (900)

12. Grad pustoduha (900)

13. Biblioteka duša (900)

14. Priče o čudnovatom (900)

Edicija Srpska mitologija

15. Prognana bića (2.000)

16. Buntovnici (1.700)

17. O biljkama, životinjama i predelima (1.700)

18. Iščezli (1.700)

19. Komplet od četiri knjige u kutiji (7.000)

Đorđe Kadijević

20. D. Ognjanović i Đ. Kadijević – Više od istine, Kadijević o Kadijeviću (1.900)

Knjige treba platiti na račun Orfelin izdavaštva, Kosovska 23, Novi Sad (broj računa 220-73108-85), a pretplatnik svoje podatke (ime i prezime, adresa i broj telefona), kao i naslove knjiga na koje se pretplatio šalje na: [email protected].

Knjige isporučujemo poštom na adresu koju naznačite. Poštarinu plaća Orfelin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

PRETPLATA

na Nekronomikon H. F. Lavkrafta i More, poput vina tamno Roberta Ejkmana

Nekronomikon – prva knjiga u ediciji Crna mačka, 600 strana, tvrd povez, veliki format, dve boje, ilustrovan

Puna cena 2.970, u pretplati 2.400, ukoliko se pretplatite i na Ejkmana 2.200

More, poput vina tamno – 12. knjiga u ediciji Poetika strave

Puna cena 1320, u pretplati 1000

Nekronomikon i More, poput vina tamno zajedno koštaju 3200.

Pretplata traje od danas pa do 30. oktobra. Pretplatnici koji izvrše uplatu do 20. oktobra mogu svoje primerke knjiga preuzeti na Sajma knjiga u Beogradu.

 

U toku pretplate možete naručiti i druga Orfelinova izdanja po pretplatnim cenama:

Edicija Poetika strave

1. H.F. Lavkraft – Šaptač u tami (700 dinara)

2. A. Blekvud – Vrbe (700)

3. R. Ejkman – Hladna ruka u mojoj (1.000)

4. Š. Džekson – Ukleta Kuća na brdu (900)

5. Š. Le Fanu – Karmila (900)

6. A. Maken – Veliki bog Pan (900)

7. T. Ligoti – Pisar Tame (1.000)

8. A. Blekvud – Dreva svetla (900)

9. V. Hodžson – Glas u noći (900)

10. H.F. Lavkraft – U planinama ludila (900)

Edicija Gluvo doba

11. D. Ognjanović – Zavodnik (800)

Knjige Ransoma Rigsa

12. Dom gospođice Peregrin za čudnovatu decu (900)

13. Grad pustoduha (900)

14. Biblioteka duša (900)

15. Priče o čudnovatom (900)

Edicija Srpska mitologija

16. Prognana bića (2.000)

17. Buntovnici (1.700)

18. O biljkama, životinjama i predelima (1.700)

19. Iščezli (1.700)

20. Komplet od četiri knjige u kutiji (7.000)

Đorđe Kadijević

21. D. Ognjanović i Đ. Kadijević – Više od istine, Kadijević o Kadijeviću (1.900)

Knjige treba platiti na račun Orfelin izdavaštva, Kosovska 23, Novi Sad (broj računa 220-73108-85), a pretplatnik svoje podatke (ime i prezime, adresa i broj telefona), kao i naslove knjiga na koje se pretplatio šalje na: [email protected].

Knjige isporučujemo poštom na adresu koju naznačite. Poštarinu plaća Orfelin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

43788099_2190568494552415_2406174596299489280_n.jpg?_nc_cat=110&oh=829a1087055d3846019da6f4c895237d&oe=5C58FB7A

 

 

 

Nekrofanatici imaju razloga za radovanje jer u ove tople jesenje dane stiže komadina literarnog crnila iz pera Hauarda Lavkrafta - NEKRONOMIKON - "zajebalo vek" izdanje!

Pretplata kod EdgeART-a:

1) Paket NEKRO-KLOT - knjižurina B5 formata + crna grafika (bonus art u formatu 12x23cm) autorizovana belim mastilom - 2600 dinekroa

2) Paket NEKRO-FRKET - knjižurina B5 formata + crna grafika (bonus art u formatu 12x23cm) autorizovana belim mastilom + 1 velika grafika po izboru (sa slike) - 3700 dinekroa

3) Paket NEKOR-KLOT-FRKET - knjižurina B5 formata + crna grafika (bonus art u formatu 12x23cm) autorizovana belim mastilom + 2 velike grafike - 4600 dinekroa

Prijave na [email protected]

Iz mračne niše EdgeArt vam nudi uvek više. Knjige se šalju pretplatnicima posle sajma, a pretplata traje do kraja oktobra. Navali narode nekronomikonski!

 

https://www.facebook.com/EdgeArtBooks/

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 months later...

Ako volite H.P. Lovecraft-a, a pre svega filmsku adaptaciju Stuarta Gordon-a, onda je ovo pravi mini dokumentarac o svemu tome.

Nisam ni bio svestan u suštini koliko ima verzija Re-Animator u obliku stripa (čitao samo Evil Dead vs Re-Animator), mjuzikla i par pokušaja u omaž filmovima sa sličnom tematikom.

Uzgred sjajno je poređenje koliko je priča o Re-Animator imala uticaja na pop kulturu generalno, a to je nešto što mi je promaklo jer sam je oduvek otpisao kao zabavnu Lovecraftovu sporednu priču koja je daleko poznatija zbog Gordonovog crnohumornog horor filma.

I svaka čast momku na kopanju silnih informacija i odličnoj montaži, zapratite kanal uvek će se naći dobra tema o hororima, sci fi i knjigama.

 

 

Edited by VoivodBG

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Image may contain: text

 

Quote

Uprkos planeti koja je zastala i verovatnom otkazivanju Sajma knjiga, odluka je doneta i Nekronomikon 2 stiže uskoro, možda ne baš do najavljenog 1. septembra, ali ubrzo posle toga svakako... knjiga je skockana, štamparske mašine kreću u ponedeljak, 912 strana definitivno, trećina u boji, sadrži 37 priča (sve napisano nakon 1920. bez onih koje su u Nekronomikonu 1), izbor pesama (kompletne gljive jug-gotske) i enciklopedijski leksikon pojmova vezanih za Lavkrafta sa preko 400 odrednica, više od 1000 ilustracija i fotografija, još podosta zanimljivih stvari... najkvalitetnija štampa, najkvalitetniji, povez, vrhunski dizajn... cena 30 evra za prvih 200 kupaca...

Opa, već vidi krvoproliće između Ognjanovića i Bobana Kneževića. Simpatično je to što je Bob Živković odabran za omot i možda za unutrašnje radove, ali opet imam posle Ognjanovićevih prosipanja kamenja i drvlja po Kneževiću da li će ovo vredeti imati pored inicijalnog Nekronomikona?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bob je vrstan crtač, i može da izađe iz svojeg crtanog stila koji je izgradio. Njegovi prvi radovi su bili vezani za ozbiljnije ilustracije za sci fi časopise i horor omotnice koje je radio za Klajv Barkerove Knjige krvi.

Evo par primera:

No photo description available.

Image may contain: 1 person

Image may contain: one or more people and text

Meni se taj novi Nekronomikon uopšte ne dopada. Kičast mi je prednji omot, i smeta mi što je recikliran papir i dosta novih crteža me ne radi. imam Everest Media prvo izdanje i to je onomad bilo zaista sjajno malo delo, tvrde korice, mazan papir i odlične ilustracije raznih crtača (ponajviše Nikole Vitkovića čiji će rad kasnije da završi na prvom omotu Temple of The Smoke)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sećam se ovakvih radova kao što je taj drugi, to je ako se ne varam stalno išlo u Politikinom Zabavniku uz one SF priče, ali mi je to opet malo drugačije od onoga što očekujem od Lavkrafta, tu mi baš nekako treba čovek koji nije skroz zdrav u glavu :haha:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...