Jump to content

Najbolje solaže


Guest kArLo

Recommended Posts

Blackmoore ima svoj prepoznatljivi stil i za to mu svaka cast. Svira u svom fazonu covek i ima zvuk gitare koji niko nece da ima. A ja ne znam u cemu je ta tajna.

Ipak on je covek malo vise kreten u privatnom zivotu i to moze da bude veliki minus za mnoge fanove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prve ploce Maidena su mozda i najbolje,ali sa najmuljavijim solazama

 

Ne bih se slozio...mozda su muljave one Stratonove ali za Dave-a se ne moze reci da je muljav gitarista...poslusaj neke live snime iz tog perioda...

 

Run to the Hills je takav primer,dobra pesma,a solo za decu,cak se ne razume sta tu svira

 

Pesma je prosek ali se solo savrseno uklapa u nju...

 

...Kod Kirk Hammeta se na prvim Metallica plocama bar cuo svaki ton,kod Maidena ne.Inace,vise volim Maiden mozda,ali to su cinjenice

 

Kakve crne cinjenice i kakav crni Kirk Hammet icon_smile.gif ...on i dan danas nije u stanju da odsvira nesto kako treba icon_smile.gif ...cak ni u studiju icon_smile.gif

 

Danas su sola tehnicki bolje odsvirana sto se Dave-a tice,ali to je opet taj isti,smesni troprstaski stil

 

Pocinjem da se pitam da li si ti uopste nekada video Dave-a kako svira...daleko je on od nekog obicnog tropstasa....

 

Pa pre cu da slusam Malmsteena(mada me i on ubija u pojam koliko smara,ali ne gresi)

 

Malmsteen ne gresi icon_uhoh.gif ...jes' gledao ti novi G3...pa cak i posle tog silnog dub-ovanja opet zvuci krajnje brljavo...

 

Ali,ajde,kad ste vi pametni,izdvojite mi neki Dave-ov solo da je dobar skroz...A da su 80-te...

 

Bilo bi mi mnogo lakse da izdvojim neki solo koji ne valja icon_smile.gif

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blackmoore ima svoj prepoznatljivi stil i za to mu svaka cast. Svira u svom fazonu covek i ima zvuk gitare koji niko nece da ima. A ja ne znam u cemu je ta tajna.

Ipak on je covek malo vise kreten u privatnom zivotu i to moze da bude veliki minus za mnoge fanove.

Meni se npr. njegov zvuk u studiju uopste ne dopada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate,Marty,ne seri,molim te...Kirk Hammet je za Murray-a keva.Doduse,tacno je da nije ni on nista posebno,ali Dave... icon_smile.gif Vama ocigledno ne ide u glavu...Ako ti je Run to the Hills dobar solo,onda si ti palacinka icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kirk Hamett je opasan gitarista ali je najgori Satrijanijev ucenik od svih kojih je imao. James Hetfield je cale u odnosu na Kirka.

Nesto malo sam slusao metalikin snimak iz Beograda i ne da Kirk mulja nego ispada i to upadljivo. Ko da je nadrogiran.

Nece moci Kirk da svira dobro kao sto je svirao 80-ih i 90-ih.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate,Marty,ne seri,molim te...Kirk Hammet je za Murray-a keva.Doduse,tacno je da nije ni on nista posebno,ali Dave... icon_smile.gif Vama ocigledno ne ide u glavu...Ako ti je Run to the Hills dobar solo,onda si ti palacinka icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif .

U kom smislu je Kirk Hammet keva za Dave-a? Ako je u vecem koeficijentu muljanja u sekundi solaze, ili u smarackom sablonu samih solaza onda jeste, slazem se sa tobom. Ne kazem, ima i Kirk jedno 2-3 dobre solaze, ali je ostatak po meni pukeface.gif Mislim, nisam ja ljubomoran na Metallicu, ili na njihov uspeh ili bilo sta, oni su jedan od najvecih bendova ikada, ali to ne znaci da moram da volim Kirkovo muljanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate,Marty,ne seri,molim te...Kirk Hammet je za Murray-a keva.Doduse,tacno je da nije ni on nista posebno,ali Dave... icon_smile.gif Vama ocigledno ne ide u glavu...Ako ti je Run to the Hills dobar solo,onda si ti palacinka icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif .

Ovde ja i ti zavrsavamo diskusiju icon_smile.gif ...iz ove recenice je ocigledno da nemas pojma o cemu pricas te nema svrhe da se vise raspravjam sa tobom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogi ljudi su ljubomorni na clanove Metallice...zato sto nikada nece postici ono sto su oni uradili.Ali jebiga,ljudska zavist je beskrajna...isto kao i glupost.

Ja uopste nisam ljubomoran na Kirka...zasto bih za ime boga zeleo da budem los gitarista icon_smile.gificon_smile.gif ...da sam poceo da sviram zbog para onda bih mu mozda i zavideo...

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ni nisam rekao da si ti ljubomoran...bez ljutnje,ti si niko i nista,tako da bi,i da postoji,tvoja ljubomora bila potpuno nebitna stvar.Ja pricam za ljude sa scene koji su ljubomorni na Metallicin uspeh.

Recimo,u jednom Metal Hammeru je bila prica o Venomu,i bio je jedan clanak u kome su pricali koliko mrze Metallicu i koliko ih je ona pokrala.Realni da budemo,Venom je muzicki za Metallicu kurac na biciklu.Kakva bre kradja,kakvi bakraci..to je cista ljubomora.O tome ja pricam.

I to ne samo ljubomora prema 'Tallici,vec prema svim velikim bendovima.

"Maideni su sranje,underground je jedini moguci put"...koje sranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marty,ti nemas,pojma,stidi se svog nicka i slike koju imas tu icon_da.gif .Kirk ima vece znanje od Murraya i to se vidi.A mozda se nisam lepo izrazio,nije Kirk bolji,nego je Murray gori laugh.gif .Ocigledno se ne razumes u gitaru ili ne podnosis Metallicu,pa si toliko neobjektivan.Prve ploce Metallice su odsvirane sasvim fino,nisu kao Vai ili tako to,ali nije ni lose,zato ne seri.A Murray mozda se kao nesto trudi,ali je sve isti penis... icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ni nisam rekao da si ti ljubomoran...bez ljutnje,ti si niko i nista,tako da bi,i da postoji,tvoja ljubomora bila potpuno nebitna stvar.Ja pricam za ljude sa scene koji su ljubomorni na Metallicin uspeh.

Recimo,u jednom Metal Hammeru je bila prica o Venomu,i bio je jedan clanak u kome su pricali koliko mrze Metallicu i koliko ih je ona pokrala.Realni da budemo,Venom je muzicki za Metallicu kurac na biciklu.Kakva bre kradja,kakvi bakraci..to je cista ljubomora.O tome ja pricam.

I to ne samo ljubomora prema 'Tallici,vec prema svim velikim bendovima.

"Maideni su sranje,underground je jedini moguci put"...koje sranje.

Nema sta da se ljutim, potpuno si u pravu icon_smile.gif ...ali zato svakim danom tezim da budem neko i nesto...

 

A za Metallicu...pa ono, Venom je kanta kako god okrenes tako da se njihovo "misljenje" povodom toga bas i ne racuna icon_smile.gif ...samo kada neko sa malo vecim "kredibilitetom" tako nesto izjavi to je vec lose...a inace i meni se prilicno gade te underground "price" no.gif

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marty,ti nemas,pojma,stidi se svog nicka i slike koju imas tu icon_da.gif .Kirk ima vece znanje od Murraya i to se vidi.A mozda se nisam lepo izrazio,nije Kirk bolji,nego je Murray gori laugh.gif .Ocigledno se ne razumes u gitaru ili ne podnosis Metallicu,pa si toliko neobjektivan.Prve ploce Metallice su odsvirane sasvim fino,nisu kao Vai ili tako to,ali nije ni lose,zato ne seri.A Murray mozda se kao nesto trudi,ali je sve isti penis... icon_mrgreen.gif

Nemam pojma? icon_smile.gif ...hoces da zakazemo gitarski duel, iliti Secenje glava? icon_smile.gif ...name the time and place icon_smile.gif

 

Ja sam za razliku od tebe veoma objektivan i kada bih napisao nesto tako krajnje subjektivno kao sto si ti napisao u vezi Murray-a obavezno bih naglasio da je to samo moje misljenje

Nego sad mi je palo nesto na pamet...da li ti uopste znas ko svira koje solaze u Maiden-ima icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Shone

 

Pa po nekim tvojim recenicama cini mi se da bi te odro' icon_smile.gificon_wink.gif ...da prostis na izrazu, no naravno to nema ama bas nikakve veze...znas onu izreku pas koji mnogo laje, ne ujeda ili kako vec ide icon_smile.gif

 

pivopije.gif

 

 

 

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajde,marty,nabroj nam tvoje gitarske uzore koje po tebi prave najbolje solaze...

Da nabrojim uzore...vrlo rado

 

Joe Satriani...prvo sto mi pada na pamet je The Extremist solo...posto sam ga relativno skoro skinuo...a tu su i The Forgotten part 2, Lights of Heaven...ne mogu da se odlucim

Steve Vai...Bad Horsie...doduse u toj pesmi je solo prilino bedan

Marty Friedman...Tornado of Souls.

Eric Johnson...jedna rec...Manhattan...savrsenstvo

Steve Morse...Sometimes I Feel Like Screaming

Roy Z...sve solaze sa Chemical Wedding-a

Dave Murray...Judas Be My Guide

Glen Tipton...A Touch of Evil i Beyond The Realms of Death

+ jos par Jazzera koje me mrzi da nabrajam

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...