Jump to content

Blind Guardian


Recommended Posts

Larsu doboš na St. Angeru jeste kanta, bančilo se previše, ali Crni album je najbolje producirani metal album ikada. Reper za sve ostalo.

 

A što se tiče samog popa, kulminacija je dostignuta sa Joyride od Roxette... 666.

 

Buda objasnio, iako ja nešto slično u vezi sve te metal plastike tvrdim još od 2003, a nisam majstor da napravim bure.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Uostalom, molicu lepo, pogledajmo samo listu najboljih albuma ove godine.

Primordial sa najjezivijom produkcijom od devedeset pete godine u prva tri i Solstafir, jedan od ispeglanijih ikada odmah tu iza.

 

Mnogo se stvari desava i kad sednes za slavski sto da pojedes meze, 6 salata, 2 corbe, sarmu, punjenu papriku, jagnje i prase i slavski kolac i samesas 12 vrsta alkohola pa zavrsis sa kolacem, al' ne odustanes posle supe nikada

 

sto se primordiala tice, koliko sam uspeo da primetim alan je sve bolji pevac/frontmen/interpretator/glumac/dramaturg/poeta/knjizevnik ali meni to ne vredi mnogo kada bend iza njega pravi po stoti put jos jedan a journey's end. taj i burning season ep su mi i dalje nesto najbolje od njih, kasnije sve to isto samo prezvakano i vise metalni ratnici fazon.

 

sto se solstafirovica tice, oni su veca tresijana nego sto mislis, nego kad unajme lepe gudace oni izvuku stvar. bubnjar je najvise meni tresijanovic tu i nema kapacitet da to izgura na neki visi nivo. kul mi je sto su se malo priklonili baroness yellow & green fazonu sa vokalima da ostave i neke falseve tu i tamo da ne mora sve da bude prepeglano kao mastodon. ostale metal albume ne mogu da komentarisem jer nisam slusao

 

a za slavski sto, jbg ja bih odabrao nesto od svega toga. kad bacis sve to na jedno dobijes slicno kao i sa produkcijom - svinjac.

 

slazem se za black album da je verovatno najboljezvuceci metal album ikad. takodje se slazem i sa tim da ako je dobra pesma nema te lose produkcije koja moze dovoljno da je sjebe. ali najbolja produkcija ne moze da spasi losu pesmu. neki kazu i da je reper da li je neka pesma do jaja ako moze da se odsvira na akustari

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

takodje se slazem i sa tim da ako je dobra pesma nema te lose produkcije koja moze dovoljno da je sjebe. ali najbolja produkcija ne moze da spasi losu pesmu. neki kazu i da je reper da li je neka pesma do jaja ako moze da se odsvira na akustari

 

OVO je moja poenta, bas ovo i nista vise

Nisu mi jasni momenti gde neko ne kaze da mu je muzika dosadna, da mu se ne svidja tekst, da mu se ne dopada zanr, da je bend djubre, da mu vokali ne odgovaraju, da mu se overall pesma/album ne dopada, nego da nece da slusa dalje jer je prenapumpana produkcija

Not legit razlog

Mislim da nesto ne gubi dusu time sto je opeglano, i pedantnost mi ne smeta u tom smislu

Nesto ili osecam ili ne osecam i to je to

 

Apsolutno nisam pucala na to koji je album dobar, koji nije i naravno, ukusi se razlikuju, i meni se svidja mnogo stvari za koje ljudi tvrde da je krs i ne svidja mi se i ne shvatam nesto sto drugi uzdizu u nebesa i to mi je jasno, ali se vidi po spisu da ljudima nije bila toliko bitna produkcija koliko im je bio celokupan kvalitet bitan

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

kapiram da u zavisnosti od toga koliko je akustara ponudjeno mozes bilo sta da na njima odsviras da zvuci predobro

 

i unplugged koncerti su uvek bili odlican dozivljaj na svaki moguci nacin odakle god da krenes, gde se vidi kvalitet svakog dela benda pojedinacno

 

sa druge strane, uvek se nekako lomim kada cujem na primer ovo:

 

 

Na koliko kanala mozes ovo da izbrojis?

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da se zbog hiperprodukcije, sto protoka muzike i uopsteno informacija tice, ljudi danas sve manje imaju zivaca da trose vreme na nesto sto im se ne dopadne na prvu. dodati na to i globalnu depresiju i nemastinu, kali yuga i ostale zajebancije i to neraspolozenje se odrazava i na sve ostalo u zivotu, ne samo na muziku.

 

sto se dopadanja odredjenog albuma tice kroz diskografiju benda, i dalje mislim da najcesce omiljeni album bude onaj koji prvi cujes. s njim upoznas/zavolis bend pa sve ostale albume ravnas sa njim

 

and justice for all - lars moze da bude najveca seljacina na svetu i da nema pojma sa sviranjem, ali ja sam mu za duplu bas pedalu u one pesmi zahvalan do kraja zivota. kad sam to cuo sa 6 godina bio sam u fazonu, kakav je ovo mitraljez, sta je ovo. nista mocnije nisam nikad cuo do tad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda ja ovo vidim bas ovako jer svo to neraspolozenje i sve lose pretacem u nesto sto mi prija... A uvek ima ona bar jedna koja mi se dopadne dovoljno da barem jos jednom preslusam ceo album, pa mi se dopadne 3 pa mi na kraju ostane ona jedna koja mi se ne dopada

(ovde govorim o bendovima koje pratim od pocetka)

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

[geek alert] produkcija na and justice takva kakva je, rasmusen dosta pere ruke od toga sto nema bas gitare na albumu jer kaze da su je najnormalnije snimili. posle ona dva tipa neka sto su miksali, lars i hetfild su bili u fazonu, ajde smanjite tu bas gitaru par decibela.. moze.. ajde jos duplo toliko... e tako. inace lars je toliko bio zaludjen gansima da su za justice prvo zvali majk klinka da im radi produkciju... i on je prihvatio. s tim da on nije imao pojma sta tacno oni hoce da naprave jer je on za ganse samo dosao i postavio mikrofone, toliko su dobro svirali da ih je snimao kao da je ziva svirka u pitanju. za metaliku je morala da padne teska prepeglacina a on to jednostavno nije umeo da radi, pa je lars zvao fleminga placuci da dodje da ih spasi ako moze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni "Justice..." omiljen Metallica album. I zbog samih pesama i zbog produkcije koja mi je na tom albumu fenomenalna [baš po mom ukusu, iako se bas gitara prakitčno ne čuje]. Ne znam da li sam ikad u životu negde drugde čuo toliko hiruški precizan i naoštren zvuk. Sve mi tu zvuči savršeno. I Lars kad ošine onu činelu momentalno me digne na noge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[geek alert] produkcija na and justice takva kakva je, rasmusen dosta pere ruke od toga sto nema bas gitare na albumu jer kaze da su je najnormalnije snimili. posle ona dva tipa neka sto su miksali, lars i hetfild su bili u fazonu, ajde smanjite tu bas gitaru par decibela.. moze.. ajde jos duplo toliko... e tako. inace lars je toliko bio zaludjen gansima da su za justice prvo zvali majk klinka da im radi produkciju... i on je prihvatio. s tim da on nije imao pojma sta tacno oni hoce da naprave jer je on za ganse samo dosao i postavio mikrofone, toliko su dobro svirali da ih je snimao kao da je ziva svirka u pitanju. za metaliku je morala da padne teska prepeglacina a on to jednostavno nije umeo da radi, pa je lars zvao fleminga placuci da dodje da ih spasi ako moze

 

Snimili su bas gitaru najnormalnije ali u istoj frekvenciji kao gitaru i jedino sto je ostalo da se uradi jeste da se smanji bas.

 

"There was nobody there to work parts out with or discuss how this or that was going to sound,” he said. “It was just ‘record your bass’ and that’s that. I just knew about playing bass really fast like guitar — basically everybody playing the same thing like a sonic wall. So it ended up with everything being in the same frequency, my bass and James [Hetfield]‘s guitar battling for the same frequency.”

 

Nego, uopšte nije bila poenta da se raspravlja o priodukciji tog albuma, vec o tome kako je jedan od najboljih metal albuma ikad snimljen a nema savršenu produkciju.

Edited by In The Flesh
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moras. Ali taj album je smece,jer su pesme govno.

 

To jes, tek mi nisu jasni ljudi koji su u fazonu ''ovo sad i nije tako loše'' za rerecord što snimili oni dečaci.

 

A Hetfild dernja li dernja one teen angst tekstove.

 

Izvinite za offtopic, Gardijani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Druga stvar i ne manje bitna, Guardiani su takav bend da ili ga voliš ili ga ne voliš od početka do kraja jer lošu stvar nisu izbacili

Jebala vas produkcija, slušajte dušu benda

Eno vam Nicky Minaj pa slušajte produkciju, jebala vas produkcija

 

Ја не видим чему толико просеравање о продукцији. Имам пар замерки али ништа вредно толиког баљезгљња. Слушао сам једном ил двапут до сад, онако, фино је, није лоше.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...