Jump to content

Blind Guardian


Recommended Posts

Ja vidim da se ljudi naflejmovaše jer pominju produkciju, ali ne vidim da neko sere što je Metalika morala da snima Kill Em All, kad su No Life Till Leather i Megaforce demo već do jaja.

 

Preseravanje, ne sme čovek da pomene produkciju, odma je enemy of the music business.

Kao da slušamo samo melodije i rifove, a ne i boju zvuka.

 

Inače, karakterističan zvuk power chorda potiče od intermodulacije distorzije pizde materine, koga interesuje nek pročita, kako god, toga nema kad guliš petice na akustari, ili na primer na dve melodike. Jedite govna. :evotigana:

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

and justice for all - lars moze da bude najveca seljacina na svetu i da nema pojma sa sviranjem, ali ja sam mu za duplu bas pedalu u one pesmi zahvalan do kraja zivota. kad sam to cuo sa 6 godina bio sam u fazonu, kakav je ovo mitraljez, sta je ovo. nista mocnije nisam nikad cuo do tad.

 

[geek alert] produkcija na and justice takva kakva je, rasmusen dosta pere ruke od toga sto nema bas gitare na albumu jer kaze da su je najnormalnije snimili. posle ona dva tipa neka sto su miksali, lars i hetfild su bili u fazonu, ajde smanjite tu bas gitaru par decibela.. moze.. ajde jos duplo toliko... e tako. inace lars je toliko bio zaludjen gansima da su za justice prvo zvali majk klinka da im radi produkciju... i on je prihvatio. s tim da on nije imao pojma sta tacno oni hoce da naprave jer je on za ganse samo dosao i postavio mikrofone, toliko su dobro svirali da ih je snimao kao da je ziva svirka u pitanju. za metaliku je morala da padne teska prepeglacina a on to jednostavno nije umeo da radi, pa je lars zvao fleminga placuci da dodje da ih spasi ako moze

 

Meni "Justice..." omiljen Metallica album. Ne znam da li sam ikad u životu negde drugde čuo toliko hiruški precizan i naoštren zvuk. Sve mi tu zvuči savršeno. I Lars kad ošine onu činelu momentalno me digne na noge.

 

Snimili su bas gitaru najnormalnije ali u istoj frekvenciji kao gitaru i jedino sto je ostalo da se uradi jeste da se smanji bas.

 

"There was nobody there to work parts out with or discuss how this or that was going to sound,” he said. “It was just ‘record your bass’ and that’s that. I just knew about playing bass really fast like guitar — basically everybody playing the same thing like a sonic wall. So it ended up with everything being in the same frequency, my bass and James [Hetfield]‘s guitar battling for the same frequency.”

 

Nego, uopšte nije bila poenta da se raspravlja o priodukciji tog albuma, vec o tome kako je jedan od najboljih metal albuma ikad snimljen a nema savršenu produkciju.

 

Jebite se, sad moram da pustim And Justice For All. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onai Alkatel bozanatvo, prva cigla kou sam upotrebljavao ikada <3

 

Kace vec spominje - AJFA fenomenalan... Do skora sam ga vrtio svakodnevno... Ne bi mi dosadio ni da sam ga cepao do Bozica dvetisuce i sesnaeste... Ebo zvuk basa, pored onakvih rifcuga i refrena... I lirike, da se ne zaebavamo... Mada su mi poslednja rupa na svirali po znacaiu u vokalno instrumentalnom delu, ne moze se poreci suhi kvalitet istih

Edited by KazimKazim

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

and justice for all - lars moze da bude najveca seljacina na svetu i da nema pojma sa sviranjem, ali ja sam mu za duplu bas pedalu u one pesmi zahvalan do kraja zivota. kad sam to cuo sa 6 godina bio sam u fazonu, kakav je ovo mitraljez, sta je ovo. nista mocnije nisam nikad cuo do tad.

 

tumblr_myumjh6SgV1tn4qtuo2_500.gif

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

pada mi na pamet i nevermore - dreaming neon black, da li sam ja navikao ili sta ali nekako mi lezi uz atmosferu albuma takva mutljavina

 

ipak muzika gardijana zahteva dobru produkciju, realno ne bi ljudi kenjali o tome da bas nije ocajna na ovom novom... koliko bi pesme zvucale punije i jasnije

 

mozda ce se stvari popraviti kada izadje dostojan rip albuma, pa da preslusam lepo 320 kila i da vidim da li moze nesto da ispliva

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Beyond The Red Mirror" je konačno novi BG album koji ću moći da volim. Pretprošli je bio promašaj, prošli je klasično igranje na sigurno i osim dva sjajna instrumentalna epika skroz za zaborav. Ovo je već priča za sebe, album sa početokm i krajem i jasnim mestom u BG diskografiji, kao da se prethodnih 10+ godina nije dogodilo i da su nastavili tamo gde stadoše sa ANATO. Istina je što rekoše ljudi - pre nego što su temu preuzeli ljudi koji bend i ne slušaju, nego im se rendum sere o produkciji - nema mnogo hitova ni klasičnih pijanih, gusarskih refrena, ali makar mene žmarci podilaze svako malo. Ima originalnosti, ima brda i brda ideja, gitare su namunjenije, modernije, agresivnije, ima epskog šmeka na tone, ima i nekih duhovitih momenata, onako skroz otkačenih i kič - čisto da se zna da ni oni sami sebe ne shvataju baš sasvim preozbiljno. Mogao je Hansi tu i tamo agresivnije pevati, "Prophecies" mi za sada jedina nije nešto legla.

 

Baš su mi nedostajali ovakvi, svoji.

 

 

(što se spike o produkciji tiče... donekle se slažem da bi im više prijao 90's power metal šmek, ali baš ništa ovde ne žulja toliko, najbitnije da su se oni kreativno oslobodili i vratili, ko zna možda promene i filozofiju produkcije na sledećem.

a generalno, nikada nisam zastao nad nekim albumom i rekao "jeboteeee kakav produkcijaa!!!", to verovatno mogu samo profesionalci, problem je samo ukoliko nešto zaista žulja ili je totalno sjebano, a to ovde nije slučaj)

 

EDIT ne instrumentalna, orkestralna :haha:

Edited by truliandedzombileš!
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ала сте се распрдели ако у стара добра времена. Управо скидам чекам поштара да ми донесе оргинал цд.

 

Као фан старог Блајнд Гардијана, узећу и овај да одслушам. Јавићу се кад преслушам.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...