Jump to content

Motörhead


lemmy sixx

Recommended Posts

Podsetio me plakat. Shta znachi taj krst shto Lemmyju visi oko vrata, taj shto lichi na templarski krst? Hetfield ga ima na gitari, Adrian Smith ga nosi na odeci na koncertima... Nikad nisam provalio kakav je to krst.

 

I uchemu je shtos sa ö u Motörhead?

Edited by Huszar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, to je taj bootleg, odnosno to su ti snimci koji su kasnije objedinjeni na jedan DVD. Znaci: soundcheck, intervju u hotelu i snimak koncerta sa tribina. Sve amaterski, naravno. Samo nisam znao za ovaj omot tog bootlega, ali moguce da je to uradio neki strani fan.

 

Hvala za info. Yup, omot je radio taj lik ciji je sajt, pazi "Tasmadjan" na omotu, heh heh...

 

Inace, poslao sam skeniranu fotku koju sam ovde okacio (zajedno sa propratnim intervjuem u "Blicu", nista posebno, izvinjavam se zbog velicine uzgred) onom tipu koji vredno skuplja podatke o koncertima na nasim prostorima; ima tu na stranici za Motorhead jos dosta clanaka koje prvi put vidim, pa da se na godisnjicu svi podsetimo te veceri...

 

http://rockdock63.bl...Belgrade%202002

Edited by Okudzava

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Podsetio me plakat. Shta znachi taj krst shto Lemmyju visi oko vrata, taj shto lichi na templarski krst? Hetfield ga ima na gitari, Adrian Smith ga nosi na odeci na koncertima... Nikad nisam provalio kakav je to krst.

 

I uchemu je shtos sa ö u Motörhead?

 

Taj krst kod nas zovu jos i malteski ali zasto ne znam jer je on malo drugacijeg oblika...

 

 

A ö pa samo sam cula da se uopste ne izgovara kao nase o posto lepse zvuci i lakse se izgovara.Ali to nisam proveravala..

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj krst kod nas zovu jos i malteski ali zasto ne znam jer je on malo drugacijeg oblika...

 

 

A ö pa samo sam cula da se uopste ne izgovara kao nase o posto lepse zvuci i lakse se izgovara.Ali to nisam proveravala..

 

OK, ali sam mislio da neko zna razlog zbog kojeg ga nosi.

 

A ö... Nadji nekog ko zna nemachki ili madjarski npr. da ti izgovori, pa cesh znati kako se izgovara. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jesmo li pricali pre par stranica... okacio sam i link za jedan blog gde je info i artwork za DVD... ali tip (iz Argentine valjda) se samo menja... ali ima neko i od nasih forumasa... i sigurno je boljeg kvaliteta od mog, a kreten koji mi je prebacivao je napravio par propusta, jedna pesma ok, druga zvuk kasni sekundu - dve,ali sam se toliko sa njim nagnjavio da ću svakako pokušati da nabavim već postojeci bootleg a ovaj zasad ovako gleduckam... uzgred, snimak je napravio moj komsija i drugar Aleksandar Polzovic (braca Polzovici, imali cool emisiju pocetkom 90-ih na NS Plus, "Hard Metal" se zvase valjda, vec se i ne secam).

Edited by Okudzava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehehe, tako je... nego, prebacih sa VHS-a neke stare koncerte (Pro-Pain u BG-u '97 i '98, Biohazard '97), pa tako i Lemija 2002 na Tashu, zakacicu par zanimljivih delova na Youtube, npr. onaj detalj kad mu je Slovenija '89 prosla kroz glavu... "you fuckin' wanker!" :D

 

Ovo?

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=YGlHmtnze7o&feature=related

 

Kakav CAR! :rockdevil:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugarica mi je izgovorila ona zna nemacki...ali ne znam kako da ti napisem...a zasto ga nosi to ne znam...postoje takvi krstovi sa kukastim krstom u sredini ne znam da li si to video...?

 

Ma, znam ja kako se chita to slovo. ;)

Nisam video te s kukastim u sredini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Probaj ovaj:

 

51PGe-gBL-L._SL500_AA280_.jpg

http://www.mediafire.com/?ihnlljl4xjd

 

Track listing

1. Ace of Spades - Blood for Blood

2. R.A.M.O.N.E.S. - The Groovie Ghoulies

3. Orgasmatron - Integrity

4. Rock and Roll - Dropkick Murphys

5. Sweet Revenge - Skarhead

6. We Are the Road Crew - Electric Frankenstein

7. Metropolis - Chrome Locust

8. I'll Be Your Sister - Zeke

9. No Class - Fahrenheit 451

10. Bomber - Terra Firma

11. Motorhead - Speedealer

Edited by Runner

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Lemmy", the long-awaited documentary examining the life and career of MOTÖRHEAD frontman and rock icon Lemmy Kilmister, will receive its U.K. premiere at the London Film Festival in the headline 9:00 p.m. slot at NFT1 on October 23, followed by a theatrical run in selected cinemas throughout the U.K. from December 3rd 2010.

 

"Lemmy" will be released on DVD by Entertainment One on January 24, 2011. The film premiered in the U.S. in March 2010 during the South by Southwest at the historic Paramount Theatre in Austin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...