Jump to content

Motörhead


lemmy sixx

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

http://www.youtube.com/watch?v=jTSu8jGcTXg&feature=related

 

Једна ретка песма (кавер) и сарадња Лемија и Венди О. Вилијамс. Такође су снимили и "No Class" но крљачине никад доста...

 

А за ову сарадњу сви знате али лепо је подсетити се мало. Пјур рокенрол...

 

http://www.youtube.com/watch?v=eOpx61okWTk&feature=related

 

ФИЛ ЖИВОТИЊА У НАЈБОЉЕМ И ЛЕГЕНДАРНОМ ПЛЕСНОМ ИЗДАЊУ, ФАК ЈЕЕА...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

MOTÖRHEAD will release "The Wörld Is Ours – Vol 2: Anyplace Crazy As Anywhere Else" in Germany on September 21 (three days later in the rest of Europe) via UDR/EMI. The follow-up to 2011's "The Wörld Is Ours – Vol: Everywhere Further Than Everyplace Else" will feature the band's 2011 Wacken Open Air headline appearance as well as highlights from Sonisphere (United Kingdom) and Rock In Rio (Brazil) shows.

 

"The Wörld Is Ours – Vol 2: Anyplace Crazy As Anywhere Else" will be available as a digipack (DVD plus two CDs), double-CD, double-vinyl (Wacken Open Air show), Blu-ray and direct-to-consumer version featuring 2 CDs, a DVD/Blu-ray and a special booklet.

 

"The Wörld Is Ours – Vol 2: Anyplace Crazy As Anywhere Else" track listing:

 

Wacken Open Air - August 8, 2011 in Wacken, Germany

 

* Iron Fist

* Stay Clean

* Get Back In Line

* Metropolis

* Over The Top

* Rock Out

* One Night Stand

* The Thousand Names of God

* I Know How to Die

* The Chase Is Better Than the Catch

* In the Name of Tragedy

* Just 'Cos You Got The Power

* Going To Brazil

* Killed By Death

* Bomber

* Ace Of Spades

* Overkill

 

Sonisphere - July 10, 2011 at Knebworth House in Hertfordshire:

 

* Iron Fist

* I Know How To Die

* In The Name Of Tragedy

* Killed By Death

* Ace Of Spades

* Overkill

 

Rock In Rio - September 25, 2011 in Rio De Janeiro, Brazil:

 

* Stay Clean

* Over The Top

* The Chase Is Better Than The Catch

* Going To Brazil

* Killed By Death

 

Bonus material: festival impression Wacken Open Air

 

motorvol2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas je tacno deset godina od kako je Motorhead odrzao onaj koncert na Tashmajdanu.

Za mene prvi koncert jednog stranog benda, pa jos Motorhead! Ulaznica za taj koncert je kostala 600 dinara, sto je tada iznosilo danas smijesnih 10 Eura. :)

Lijepa sjecanja me vezu za taj koncert, ostvarenje velike zelje da uzivo vidim ovaj bend, pun Tashmajdan (iako sam negdje kasnije cuo da je prodato svega 4000 ulaznica), more poznatih likova sa domace rock i metal scene na svakom koraku, sve mi je to tada izgledalo savrseno. :)

 

U to ime:

[media=]http://www.youtube.com/watch?v=kj4BC03exKc[/media]

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je prvi metal koncert bio Motorhead 1990 u Hali Sportova. Uši su mi zujale nedelju dana posle toga. Da li je moguće da je od poslednjeg prošlo 10 godina! Znam da je Lemi osetljiv na bacanje koječega na binu jer su ga ranije u Ljubljani isekli žiletom zalepljenim na novčić, ali mi ide na kurac kad rock bendovi prekidaju svirku za svaku sitnicu. Ne mogu baš da se zakunem da se sećam, ali mislim da je bila bačena plastična čaša. Prisetim se svirke u bašti SKC kad je bio MIsfits/Ramones gig, bacali svašta na binu, Jerry se izmakne i pokaže srednji prst. To je pristup!

 

Takođe se sećam da Alogija iz nekih razloga nije izašla da svira kao predgrupa (ako nisam nešto pomešao)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nažalost, potpuno prosečan koncert.

 

Ja na ovaj koncert gledam isljucivo subjektivno, jer ne mogu drugacije, pa mi je zbog toga sve to u lijepom sjecanju. :) :) Vjerujem kada bi se davalo objektivno vidjenje tog koncerta da bi ocjena bila slicna tvojoj. :)

 

Takođe se sećam da Alogija iz nekih razloga nije izašla da svira kao predgrupa (ako nisam nešto pomešao)!

 

U pravu si, nisu svirali, iako su bili najavljeni i prisutni na stadionu. Mislim da je razlog bila neka ispala od strane menadzera Ritma Nereda, neko neslaganje sa njim, nisam sasvim siguran, pa da ne lupam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je prvi metal koncert bio Motorhead 1990 u Hali Sportova. Uši su mi zujale nedelju dana posle toga. Da li je moguće da je od poslednjeg prošlo 10 godina! Znam da je Lemi osetljiv na bacanje koječega na binu jer su ga ranije u Ljubljani isekli žiletom zalepljenim na novčić, ali mi ide na kurac kad rock bendovi prekidaju svirku za svaku sitnicu. Ne mogu baš da se zakunem da se sećam, ali mislim da je bila bačena plastična čaša. Prisetim se svirke u bašti SKC kad je bio MIsfits/Ramones gig, bacali svašta na binu, Jerry se izmakne i pokaže srednji prst. To je pristup!

 

Takođe se sećam da Alogija iz nekih razloga nije izašla da svira kao predgrupa (ako nisam nešto pomešao)!

 

Nije bila bacena plasticna casa,vec nesto stakleno.Lemmy je prvo upozorio i rekao da se sa tim prestane posto su ga vec jednom isekli.Nakon sledece pesme opet je nesto baceno, Phil je podigao staklo i prekinuli su nastup.I bili su u pravu sto posto.Kakav crni pristup,picke materine,to je rock koncert a ne bojno polje.Treba da ih iseku i povrede kojekakvi maloumnici?Video bih tebe da si u toj situaciji,lako je pricati iz ugla posmatraca.

Sto se tice Alogije,ako se dobro secam bilo je tako kako je Runner rekao.Bas me boleo kurac tada i za Alogiju i za Ritam Nereda,bili su bitni ko lanjski sneg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne sećam se tačno šta je bačeno, znam da sam i ja popizdeo. Nisam siguran da li je tamo i moglo da bude staklenih flaša, ali nije ni bitno, sasvim je moguće da je i bilo. Ukoliko je nešto ozbiljno, naravno da niko nije dužan to da trpi, samo mislim da su se rock zvezde malo i razmazile. Biohazard su 1997 prekinuli svirku jer su se neki u publici potukli ... sve im nešto smeta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma u cemu je razmazenost sto nekome smeta sto ga gadjaju staklom? Meni je to isto prvi metal koncert bio, i jedina losa stvar sa toga mi je taj debil/debili koji su hteli da gadjaju jebenog Lemmya! Ne gadjas Lemmya, pizda ti materina, to se ne radi.

 

Kako bilo, fantasticno iskustvo bilo, moje krstenje, nikada necu zaboraviti zujanje u usima koje je ostalo jos jedno 4-5 dana dobrih, nikada ponovo mi nije tako dugo jebeno zujalo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...