Jump to content

Motörhead


lemmy sixx

Recommended Posts

Evo slusam par dana i album je fantastican. Lemi przi ko mladic. Evo jedna kul fotka. Legende na okupu. Glen i Lemi su veliki prijatelji. Malo mu pomaze i da kontrolise alkohol.

 

1462893_10151681823012657_1882097307_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lemmy ne pije niti ne pusi, zbog svoje bolesti. Samo pred kamerama, zbog imidza. Kao sto ubace i razlicite stvari stilski na album da privuku razlicite grupacije, marketinski trikovi. Zato sam rekao da su fileri.

 

Bas sam citao clanak i od Aleksandra Dragasa, kriticara pozatog jel na jutarnjem. hr Potaknut Copy/paste clancima, zadnji je bi Dragasev, moram ponovo ono sto vec stari fanovi znaju, postavit Motorhead diskografiju kao info. Uz moj evo neki pogled koji se kosi sa mnogima i ocigedno ce se zauvijek kositi, ali dobro je pogledati sve pa kako kazu neka narod odluci. Dve zamjerke clancima koji se krecu o Motorheadima je prvo sto svi pricaju (copy/paste) Motorhead je isti. Ali nitko ne precizira na sta se misli, jer ako se misli zanrovski znaci da Motorhead ne svira Jazz onda je to ok, ali ako se misli unutar zanra to nije istina, pa samo mjenjanjem postava su nastale velike razlike, poslusajmo za usporedbu albume "On Parole", "Another Perfect Day" i "Sacrifice". To je prvo sto iritira. Drugo oko cega ce postojati razliciti pogledi ali ja iznosim svoj, a to je broj albuma. Mene ne zanima kako muzicka industrija ili diskografske kuce seciraju albume, ja ne slusam njih nego bend. S toga albume smatram sve koji su studijski i live ALBUMI. Dakle bez Best of izdanja, bootleg izdanja itd... Lemmy niti sam nazalost ne zna koliko ima albuma, niti je znao koji je po redu Aftershock, albume tj njihov broj diktira Ace Trump (vodja bivseg 'sluzbenog' sajta, kojeg bend ne prati niti je ikad pratio, link do tog sajta je pod nazivom bio 'metal forever' iako znamo sto Lemmy misli o tome) njegov frend Todd Singerman zaduzen za press, nakon toga svi koriste copy/paste spiku, nitko se ne zeli suprostaviti da ne ispadne neprofesionalan. Medjutim oni namecu svoj privatni pogled sta je album a sta ne. Zato iritiraju clanci na temu novog albuma. Nitko mene nece recimo zaposlit da nesto napisem, radio bi to besplatno. Ok to nije sad bitno. Nego, Ace Trump smatra da recimo prvi Motorhead album "On parole" nije album. Ja smatram da je to patologija. A zbog cega to smatra? Samo zbog jedne stvari, zbog toga sto je album na policama ducana zavrsio dve i po godine nakon sto je snimljen a ne iste godine. Koliko je to retardirano? Briga me ponavljam kakav odnos i seciranje ima muzicka industrija, ja slusam bend a ne njih, oni imaju tu bedastocu da pisu godine kad je album dosao u prodaju na izdanjima, a ne pisu ili rijetko pisu kada je to umjetnicko djelo nastalo, kad je snimljeno, sto je najbitniji podatak. Znaci kako nekakvo umjetnicko djelo moze ne vrijediti ili biti manje vrijedno ako je postalo kasnije dostupno javnosti?! Pa nije javnost pravila to djelo, pa nije muzicka industrija pravila to djelo, od kud onda pravo da neko sikanira izdanja sa autorskim pravima koja su eto sluzbena ali "nisu izasla na vrijeme" kako je netko rekao, pa sad nisu to albumi. To je poremecena nakaradna logika. I uvijek cu stajati iza ovoga sto kazem. Nece meni muzicka industrija niti neka dikografska kuca niti neki Ace Trump sikanirati djela Motorhead-a. To sam morao izbaciti iz sebe i zao mi je sto nemam medijskog prostora da se tome osobno suprostavim. Evo svih albuma Motorheada (bez bootlega, best of, dvd, singlova... samo ALBUMI studijski i live) u zagradi su datumi koji su bitni, a to je kada su albumi snimljeni, a ne kad ih je netko stavio svojom rukom na neku policu ducana. Sveukupno ima 42 albuma. Aftershock je 42 album, ako se seciraju (sto mi glupo) samo studijski onda je 25 a ne 21:

 

 

On Parole (1975/76.)

Motörhead (1977.)

Blitzkreig on Birmingham '77 live (1977.)

Iron Fist & the Hordes from Hell live (1978.)

Lock up your daughters live (1978.)

Overkill (1979.)

Bomber (1979.)

Stone dead forever (1980.)

Dirty Love (1980.)

Ace of Spades (1980.)

No Sleep 'til Hammersmith (1981.)

Iron Fist (1982.)

Jailbait live (1982.)

Another Perfect Day (1983.)

Live '83 Sheffield (1983.)

Live at Manchester live (1983.)

King Biscuit Flower Hour - live in New York live (1983.)

No Remorse (1984.)

Birthday party live (1985.)

Orgasmatron (1986.)

Rock 'n' Roll (1987.)

Live at Brixton live (1987.)

Nö Sleep at All live (1988.)

1916 (1990.)

March ör Die (1992.)

Bastards (1993.)

All The Aces / The Muggers Tapes (1993.)

Sacrifice (1995.)

Overnight Sensation (1996.)

Snake Bite Love (1998.)

Everything Louder than Everyone Else live (1998.)

We Are Motörhead (2000.)

Live at Brixton Academy live (2000.)

Hammered (2001.)

Inferno (2004.)

Better Motörhead than Dead live (2005.)

Kiss of Death (2006.)

Motörizer (2008.)

The World Is Yours (2010.)

The World is ours Vol.1 live (2011.)

The World is ours Vol.2 live (2011.)

Aftershock (2013.)

 

Zaboravih jedan zanimljiv detalj. Nemojte nasjedati kad Lemmy kaze za neki album "To nema veze sa nama... to su oni izdali..". Imam zanimljiv dokaz, moze se naci mislim na motorhead.ru na jednom intervju-u. Pitao ga je jedan novinar za izdanja sa pocetka 90tih u vezi ne seciranja albuma nego legalnosti, u smislu sta je bootleg ili ne. Castle Communication, je radio reizdanja albuma Ace of Spades, Bomber, Overkill itd... Novinar pita Lemmy-a sta misli o tome. On kaze "to nema veze sa nama....". Novinar pita opet kao u smislu jesu li ti albumi onda legalni, jel dobijate lovu? I onda Lemmy objasni: Naravno da dobivamo lovu. Nase albume je otkupio tada Bronze, oni su vlasnici tih albuma, Castle je od njih onda otkupio citav nas katalog, i placa nam postotak, mene je jedino zasmetalo sto nas nisu trazili za neko misljenje, jer bi volio da na tim reizdanjima nije bilo bonus pjesama, nego da su se one izdale kao drugi disk na izdanju ili kao posebno izdanje....' Dakle, ovo kad Lemmy kaze "To nema veze sa nama..." ne znaci da album nije potpuno legalan niti da nije trazeno odobrenje benda. U ovom slucaju nije bilo potrebno odobrenje jer bend nije bio niti vlasnik toga nego Bronze, a oni su prava prodali. Lemmy ne zna niti ga zanima koliko ima albuma koliko sam shvatio, a ovaj sad post sam napisao da ljude ne zbuni ako Lemmy kaze "to nema veze sa nama..." pa ljudi pomisle da je to tamo neki pirat ili bootleg. Drugo je da je to izdao netko tko nema prava. Dakle treba malo dublje prokopati ne odmah zakljucivati. Volio bi da ova predhodna dva posta Drags i ostali koji pisu na portalima o Motorheadima procitaju i prouce. Za detalje info sam tu. Inace sa sefom fan kluba Alan Burridge-om sam potpuno na istoj strani u vezi ove teme.. Pricali puno puta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma,braca ste najrodjenija.Ako mi bude trebao neki info obraticu se tebi velikom bvani i tvom kumu Alanu.

 

Rnr! Favoriti: Lost Woman Blues, Dust and Glass, Do you Believe, Crying Shame, Queen of the damned (koja me podsjeca na neke radove The Exploited), Keep your powder dry. Fileri su: Heartbreaker, Coup the grace, End of time, Paralyzed.

 

Lemmy ne pije niti ne pusi, zbog svoje bolesti. Samo pred kamerama, zbog imidza. Kao sto ubace i razlicite stvari stilski na album da privuku razlicite grupacije, marketinski trikovi. Zato sam rekao da su fileri.

 

Dakle,da li si svestan gluposti koje si napisao?Pesme koje si naveo filerima su tipicne Motorhead pesme.Vecina onih koje si naveo favoritima veze nemaju sa Motorhead stilom.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha... Dali si ti svjestan svoje gluposti? Tipican metalac (ok, s obzirom da je metal forum) koji misli da je Motorhead metal. Nemas ti veze s Motorheadima. Ti fileri, su za tebe tj metalce, da kupujete njihove albume i dolazite na koncerte da vam uzmu lovu. Sta mislis da bi prezivjeli da svi ne dolaze na njihove koncerte? Punk, rock, metal ekipe itd... Oni su rnr bend, ostalo su fileri za vas pripadnike drugih zanrova. Koiko blues stvari imaju pa nisu blues band? Imaju i pnk stvari pa nisu punk.. Ako sad ti njih smatras za nesto drugo to je isto ko i religijski fanatik koji vjeruje da postoji nesto sto ne postoji. Kao bog npr. Mislim zivjeti u laznom svjetlu o tome sta je Motorhead, umjesto da se nesto nauci, update-a svoj pogled, ti i takvi odbijaju sve sto rusi vas neki pogled pogled na Motorhead, iako je lazan. Jer sav svijet bi ti se srusio u tvojoj glavi kad bi Motorhead shvatio drugacije, onoo sto jesu a to nije metal. Al ok ,takvih je bilo i bit ce. Uostalom nije zabranjeno shvacati umjetnost na druge nacine koje nemaju veze s onim kako bend shvaca. Vas stav (Metalci) u vezi Motorheada znam, ali smatram da nemate pojma. Ja sam rnr/rock fan. Znam da necete nikada stavove niti prmjeniti, kao sto niti vjernik nece promjeniti stav da bog ne postoji, ali to je vec jedno posebno pitanje. Moje znanje je izuzetno po pitanju Motorheada, citav moj zivot. Ja proucavam njih citav svoj zivot na maltene znanstveni nacin, znaci ne kao puku zabavu, nego detaljnije, dublje itd... racionalno. Mnogi me poznaju pod nickom blackadder sa mnogih foruma, pa znaju sta sam govorio. Necu iznova voditi ratove sa nekima koji su sebi zamislili o Motorheadu nesto sto oni nisu sa istovremenom kolicinom ega kao najveci strucnjaci na planeti. Tog sam se nagledao. Uostalom, rekao sam sto je trebalo, nemam namjeru trosit energiju na tebe ili takve...

  • Upvote 1
  • Downvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa upravo si je potrošio :haha:

manje filozofiranja ,nema leba od toga

neke stvari će uvek da budu subjektivne ,i onda ,džaba sva diskusija

ko voli album ,taj će da ga sluša i uživa, ko ne ,nek ga jednostavno obriše i aj ćao

naravno da rade za pare ,kao i svaki drugi profesionalan bend ,i nema ništa loše u tom

i da, Motorhed je jazz/neofolk.......kakav rnr kakav metal , jel vi sedite na ušima?

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogi me poznaju pod nickom blackadder sa mnogih foruma, pa znaju sta sam govorio.

 

Meni si poznat samo pod nazivom kurac na biciklu,i govoris gluposti.

 

I ja nisam metalac,najvise volim Draganu Mirkovic,zato sto je boginja.

 

Pozdravi svog fan klub kuma Alana Forda.I reci mu da prenese Broju Jedan da ubije vise onog Klodovika,strasno me nervira.

  • Upvote 13
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blackadder lupetas gluposti. Licno Glenn Hughes mi je rekao da Lemi ima problem sa picem, ali da ga on(Glenn) obuzdava i drzi pod kontrolom. Mozda ti imas jos bolje informacije? Jeltede

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni si poznat samo pod nazivom kurac na biciklu,i govoris gluposti.

 

I ja nisam metalac,najvise volim Draganu Mirkovic,zato sto je boginja.

 

Pozdravi svog fan klub kuma Alana Forda.I reci mu da prenese Broju Jedan da ubije vise onog Klodovika,strasno me nervira.

 

Tako je Lemi. Pojasni mu da ne moze on znati o Lemiju bolje od Lemija. To je kao da hoce biti kalif umesto kalifa.

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni si poznat samo pod nazivom kurac na biciklu,i govoris gluposti.

 

I ja nisam metalac,najvise volim Draganu Mirkovic,zato sto je boginja.

 

Pozdravi svog fan klub kuma Alana Forda.I reci mu da prenese Broju Jedan da ubije vise onog Klodovika,strasno me nervira.

Cuj burke, idiote nervira kad im znanjem i istinom neko rusi njihov svijet. Pogotovo neko ko ja ko pozna osobno Phil Campbella npr. Ti kao i ostali čobančići, tvoje postojanje na ovome svijetu niti u ovome svemiru ne vrijedi nista. Tj, da sam na vlasti zavrsio bi ti i takvi kao ti u plinskoj komori ili bi ti sprasio metak u to metalsko celo da se maknes od rnr bendova jer ih zagadjujes. Pedercino!

 

Tako je Lemi. Pojasni mu da ne moze on znati o Lemiju bolje od Lemija. To je kao da hoce biti kalif umesto kalifa.

Ja tvrdim ono sto Lemmy tvrdi a to je rnr a ne metal! Retardu! Postojanje tih muzicara od 50tih, Rockin Vickers, Sam Gopal, Hawkwind i Pink Fairies od cega je Motorhead nastao, na prva dva albuma On parole, Motorhead, i sljedeca tri live, svirka pjesama Hawkwind i Pink Faires itd.... Ne moze se niti zamisliti moje znanje u vezi njih. Napisao i knjigu o njima, zavrsena prije dve godine. Nece da izdaju, kosi mnoge svjetonazore na osnovu cinjenica. Npr: Motohead svirao na vise rock festivala nego metal, kao da i na metal festivalima sviraju samo metal bendovi? Ko ima koznjak i dugu kosu je metal? Jos jedan monopol metal medija. Koznjak je furao jos James Dean 50tih, duge kose hippy ekipa, dakle nemoze se odmah zakljucivati da je to metal, pa nisu to metalci izmislili itd itd itd.... Treba uciti, a ne pljuvati po pametnijem od sebe. A ja ne mogu godnama i godinama se sa cobanima primitivnim svadjati po forumima. Ima 7 milijardi na planeti ljudi, nek ih 50% primitivaca pa ko ce njima objasnjavati? Pa ne mogu ja citav zivot potrositi u odgajanju i osvjestavanju cobana..

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuj burke, idiote nervira kad im znanjem i istinom neko rusi njihov svijet. Pogotovo neko ko ja ko pozna osobno Phil Campbella npr. Ti kao i ostali čobančići, tvoje postojanje na ovome svijetu niti u ovome svemiru ne vrijedi nista. Tj, da sam na vlasti zavrsio bi ti i takvi kao ti u plinskoj komori ili bi ti sprasio metak u to metalsko celo da se maknes od rnr bendova jer ih zagadjujes. Pedercino!

 

Ispravka,ti nisi kurac na biciklu,ti si kurcina na automatiku.

 

I poserem se po tvom intelektualnom nivou kada ti je trebalo 2 sata i 7 minuta da smislis sta ces srati u drugom postu.

 

A ja ne mogu godnama i godinama se sa cobanima primitivnim svadjati po forumima. Ima 7 milijardi na planeti ljudi, nek ih 50% primitivaca pa ko ce njima objasnjavati? Pa ne mogu ja citav zivot potrositi u odgajanju i osvjestavanju cobana..

 

Da,da...jednostavno ne mozes to vise.Zato i provodis period od 3:00-5:17 upravo radeci to.Jer ne mozes vise.

  • Upvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...