Jump to content

Rotten-Metal (Rot-Metal)


Will-O-The-Wisp

Recommended Posts

Evo, Slayer i ja smo se slozili, da sve grupe koje prave trulez-muziku stavimo u novi pravac koji se zove Rotten-Metal (ili Rot-Metal, ako vise volite).

 

U obzir dolaze svi derivati rock-a, punk-a i metal-a (znaci: rock 'n' roll, hard rock, slow rock, punk, grunge, punk-rock, hardcore, heavy, trash, death, black, sweet, gotic, doom metal, grindcore, cyber-punk, industrial, mainstream rock...)!!!

 

Evo (nekih) mojih predloga:

 

- Limp Bizkit, SlipKnot, Marilyn Manson, Bon Jovi, Nirvana, Mr. Big, Red Hot Chili Peppers, Skid Row, Pearl Jam, Guns 'n' Roses...

 

Slayer je predlozio: Korn, Machine Head, SlipKnot i Bon Jovi...

 

Na vas je red!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na to vase dodajem:

1.Nightwish

2.Linkin Park

3.Papa Roach

4.RHCP

5.Crazy Town

Da vise ne nabrajam te americke bendove posto nijedan ne volim.

6.Good Eye Closed

7.Abonos

8.Mortification

9.Order Of Splendor

10.Crimson Moonlight

.........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ace, hvala na 'komplimentima'. A sad da pokusam da objasnim zasto sam stavio sve ove bendove ovdje.

 

1) BON JOVI. Bend (tj. koliko se sjecam Bon Jovi je radio na svom solo-albumu) koji je napravio samo jednu pjesmu vrijednu (konstantnog) slusanja - "Blaze of Glory". Sve druge pjesme su dodju i prodju. Bon Jovi je ucinio za razvoj metala, koliko li sam ja za razvoj kvantne fizike. Tekstovi su ocajni (sto kaze Stiven King sve sami 'ljubici'), muzika prosecna... Jedino sto imaju kvalitetno u bendu je gitarista Sambora.

 

2) GUNS 'N' ROSES. Jos jedan tipican predstavnik tzv. melodicnog rock-a (tj. mainstream rocka). Tekstovi isti kao kod Jovi-ja. Od njihovih pjesmama sve zapadaju u usi posleije petog slusanja, cujes ih dvaput i onda ajde zdravo pjesmo moja mila. Sto jedan kriticar rece (parafraziram): Kad je Bah stvarao svoju bogom danu muziku nas zivot je vrijedio milijarde dolara, a kad cujete GUNS-e (pomenuti su bili i Skid Row, Bon Jovi, Mr. Big i jos neki rotten-metal bendovi icon_biggrin.gif) shvatite da je nas zivot samo zelena mrlja na prstima. Mislim da to sve govori!

 

3) Skid Row i Mister Big su ista (mozda i gora prica)!!!

 

4) SLIPKNOT. Prvi svoj TV debi su imali na sou Conana O'Briena, i kad sam ih cuo rekao sam sebi- divljastvo! Stalno ponavljam da na muziku volim da gledam kao na umjetnost, a ovo prevazilazi granice kica i muzike, stoga i umjetnosti. Dranje, urlikanj, neartikulisani zvuci, brujanje, ne mozes ni da cujes tekst... I ovo je muzika? Evo svima upustva kako da napravite SlipKnot-muziku: ukljucite mikser, radio (nadjete etar i navijete do daske), udarate kasikom o sto, otvorite prozor da se cuje graja sa ulice i govorite: "Bljg-grrrr-kva-kill-ghsze-diejksjal-jslsjlsmehns!" . . . i eto SlipKnot-a u vasoj kuci!

 

5) Nirvana se pojavila kao komercijalni potez, sa jednom solidnom pjsmom - "Smells Lika a Teen Spirit". Oni su sto je i Metallica u metalu, Peppersi u rock-u (funkcore-u, ako vise volite). Jedna ocajna degradirana muzika, koju slusaju (da koristim komunisticku retoriku): sire narodne mase! Cista komercijala. (Ako nesto valja od tih grunge bendova to je Soundgarden.) Ace, grunge je s kraja osamdesetih proizasao kao 'talas' (ja volim da kazem - derivat) punka. Grunge je povezan sa tzv. Generacijom X. Procitaj istoimeni roman Daglasa Koplanada, i sve ce ti biti jasno.

 

6) Marilyn Manson. Ne vidim nista lijepo u izivljavanju nad zivotinjama. Covjek je 'prikriveni komercijalista' koji nikog normalnog sa svojom muzikom ne moze da privuce. Covjek samo moze da odusevi napaljene klince, koji su puni buntovnickog manira. Kad cete da vidite neku zreliju osobu da slusa Mansona?!

 

7) METALLICA. Svi znamo pricu o padu jednog benda (na muzickom kvalitetu).

 

6) LIMP BIZKIT. Ovjde je komentar suvisan!

 

Lucifer 666, sto si se toliko uskurcobecao junace???!!! Odkud ti znas sta ja slusam! Ja koliko vidim ti si vegeta svega i svacega (na muziku mislim). Korn, nisam pomenuo (ne mislim da spada bas u rotten-metal)! A ti nemoj vise nikom da prijetis.

 

 

Ace, svetski priznata je Jennifer Lopez (na publiku mislim), a znamo koliko je njen 'muzicki', 'umjetnicki', kvalietet! Poserem se na tu popularnost kad nam Bon Jovi i Nirvana otvaraju medijska vrata.

 

Ace, ne znam da li si slusao Blue Oyster Cult, ali ovaj bend je jedan od bendova koji je najvise ucinio za stvaranje metala, a ipak nikad nije mnogo bio popularan. (Eto ti i primer Ramones-a. Sta su oni ucinili za punk, to je neizbrisivo!)

 

Ace, mislis da rotten-metal vrijedja metal muiziku, jer znaci trulez-metal. Samo da kazem jedno: "Prevedi rijec - trash-metal!!!"

 

Ace, mogu ovo da nazovem i rotten-punk, rotten-rock ili sta vec, ali poenta je u tome da svaka vrsta muzike nije 100% dobra, uvijek ima sranja u svakoj muzici! Sad ces da kazes da je svaki metal bend dobar???!!!

 

Ace, melodic rock nije derivat nicega? Varas se! Sve je ovo proizaslo iz rock 'n' roll-a, jos ranije iz jazz-a! Grunge je derivar punk, a mainstram rock i jos svakakvi 'rock-ovi' su derivati niceg drugog do samog rock-a!!!

 

Htio sam da sve stavim u neku zajednicku korpu (rock, punk, metal...), a sad ako je neko glup da sve to protumaci - druga je to stvar...

 

Mislim da sam sve rekao.

 

P.S. Samo nesto da kazem o Peppers-ima i Pearl Jam-u. Kada slusate njihove pjesme, 'vokal sa tekstom', toliko odudara od muzicke podloge (u 90% slucajeva, (citaj: pjesama)) da je to uzas! To dodje nesto ovako: muzicka podloga - "Aces High", a vokal pjeva - "Mostovi na Moraci"...

 

P.P.S. Priznajem da sam slusao grupu Bon Jovi, ali ona nikako nije mogla da utice na moj ukus. a slusanje ove grupe se zavrsilo komentarom: "Ocajno, Zasto da slusam ovo, kad ima mnogo boljih bendova." Uostalom, moja sestra od 8 godina slusa Bon Jovi-ja.

 

P.P.P.S. Linkin Park je golo govno, a i slicni bendovi1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha koji si CRETINO bre

jednostavno cu citirati lika:

Ace, mislis da rotten-metal vrijedja metal muiziku, jer znaci trulez-metal. Samo da kazem jedno: "Prevedi rijec - trash-metal!!!"

joooooooooojjjjjjjjjjjjjj kakvoooooooo crnooooooooooooooooo djubreeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee Budaloooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

TRASH(djubre) metal ne postoji budalo

postoji samo jedna genijalna tehnicki najusavrsenije najpreciznije uskladjeno odsvirana mjuza na svetu THRASH(mlatiti,tuci razneti sve ispred sebe).

 

Stvarno sad vidim koliko se razumes u muziku zbog koje je ovaj forum i napravljen!

SMesan si stvarno kakve glupostii pises,u tome ne mogu da ti pariram.

 

"Tekstovi su ocajni (sto kaze Stiven King sve sami 'ljubici'), muzika prosecna" ?????????

 

Napadas Bon Jovu zato sto pishe muziku sa ljubavnim textovima????

E onda stvarno mora da nikad nisi bio zaljubljen ili imas neke svojske poglede na zivot???

Mislim Jovu stvarno cenim i mislim da je covek genijalan, .ti mozes da pises sta hoces .mjuza je odlicna

Jebiga,Ribe ce ga uvek obozavati

A sto se tice ovih novih bendova daleko su od metala i boli me taki za njih

E da sto se kompimenata tice nema na chemu...

... I drugi put.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za ACE-a:

 

Kao prvo, rekao sam TRASH (smece), a ne THRASH (mlatiti). Trash-metal je tzv. kriticki zanr, znaci kritika je dala ime necemu sto se zove djubre-metal. Znaci tu spadaju grupe koje imaju ocajne tekstove, losu muziku i prosjecno sviranje. Koliko mogu da vidim imas mnogo oficijelnih kriticara koji vole Canobal Corpse da nazivaju trash-metal.

 

Trash postoji itekako. Trash postoji u svim muzickim zanrovima, i oznacava ono sto je smece. Imas i trash folk (tj. turbo-folk)!

 

ako cu da citam ljubavnu poeziju citacu Zaka Prevera ili nekog drugog.

 

Bon Jovi ti je u muzici, kao Danijela Stil u knjizevnosti, sve se pale par dana na proizvod, a onda o'lade.

 

Bon Jovi je komercijala i samo se uspaljene tinejdzerke (ocigledno i tinejdzeri), kako jedan kriticar rece: "skromne inteligencije" pale na njega. Tinejdzerke koje su zasle u pubertet i shvatile sta je...

 

Ace, nemam namjeru da se svadjam sa tobom. Sve sam ti objasnio zasto ne volim, sad ti ako ne mozes da shatis, ja ti pomagat ne mogu. Ocigledno je da ti je nezgodno, pa si malo popismanio.

 

Ace, ne zaboravi da se zenske i pale na Backshit Boys i na N*Stink... Slusas li i njih?

 

P.S. Ja sam mislio da ti slusas dobru muziku, kad sam cuo da slusas AC/DC . . . ali ocigledno je da sam se prevario. . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

E stvarno ti desko sto si pokrenuo temu i ova jsto se predstavio kao slayer (pametni sto je uzeo ime svetinje,samo kad bi Tom araya mogao da skonta o cemu se ovde pishe) stvarno ste mozgovi!

 

"Evo, Slayer i ja smo se slozili, da sve grupe koje prave trulez-muziku stavimo u novi pravac koji se zove Rotten-Metal" citiram

1.Prvo i prvo kako neko ko voli metal moze da ga svrsta u "trulez muziku" i time mu dodeljuje svoje sveto ime???

A objasnjenje je jos debilnije:

"U obzir dolaze svi derivati rock-a, punk-a i metal-a "

Ajd razumem deca su zeljna izmisljanja novih pravaca ali ovakvo objasnjenje metala zaista nisam ocekivao!

Razumeo bi da su napisali Rot-core(haha,secate se hita rotten to the core?)posto bas nisam sklon slusanju core-ta ili Rot-rock posto to bi mi bilo logicnije....

Ali neko da mi tako vredja metal...

Stavrno nije on to zasluzio

 

2.Drugo i drugo Bon Jovi, , Mr. Big,Skid Row,Guns 'n' Roses u jednom taboru i Pearl Jam i Nirvana u drugom nisu nikakvi derivati some,to su cistokrvni predstavnici svojih pravaca

E onda se pojavi i pametni Thunderman Sa "PREDLOGOM" Canibal Corpse i SODOM "DERIVATI"???????????

(A ove EXhumed nisam ni cuo,kakvi su oni?)

NE znam sta vishe da pishem....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvin iali mislim da nemas pojma o muzici ... Metallica , Korn , Nirvana , Gunsi , Manson (kao i jos neki bendovi koje nisi pomenuo u rot metalu kao sto su Pantera , Heloween , Slayer i Megadeth) su medju naj bandovima koji su ikad postojali .. sto ti shvatas samo jednu vrstu muzike to je tvoj problem (kad sam rekao jednu vrstu , mislio sam smao power ili samo dead il isam oblack ili tako nesto)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Lucifera 666:

 

Hahaha!!! Volim kad me neko nasmije.

 

Luci 666, vidi se da ne znas ni da citas (a da ne pricamo o greskama koje pravis upisanju (citaj: kucanju)).

 

Kao sto mnogi ovdje znaju AC/DC je, pored Iron Maiden-a, moja omiljena grupa. Te dvije grupe nikad ne razdvajam i uvijek ce biti na prvom mjestu, moje TOP 10 liste!

 

Nebuloziranje je tvoja glavna 'retorika', koliko mogu da primjetim.

 

Marilyn Manson je obican drkadzija. Covjek koji je ubijao (kako se prica) kravu sa motornom-testerom na bini. Zar je to normaln. Pa sa tim on kupi publiku, napaljene tinejdzere kao sto si ti. Kao sto kaze jedan stih pjesme "Weeken Warrior" Iron Maiden-a: "The rebel of yesterday, tomorrows fool, who are you kidding being that cool!" Nadam se da shvatas stih? Nadji jednu zreliju osobu da slusa Manson gluposti!!!

 

Helloween, Blind Guradian, Slayer, Pantera, Megadeath, Accept itd. su jedni od najboljih bendova svih vremena i to ce ostati.

 

Pominjes Guns-e. Pa oni su, ponavljam, obicno komercijalno sranje i to ce i biti. Da oni nisu nesto ucinili za metal.

 

Ako ima bendova koji su nesto ucinili za metal (mislim na razvitak, tj. pocetak metala) to su: Saxon, Iron Maiden, Samson, AC/DC, Black Sabbath, Blue Oyster Cult... A koliko mogu da vidim ti ove bendove i ne slusas, ti slusas novasranja tipa Manson.

 

O Nirvani sam sve rekao, i ako ces da slusas 'grunge' slusaj Soundgarden (to je jedino sto valja u grunge-u).

 

Dalje, TRASH je kriticki zanr, a THRASH je zanr (fanova) metala. H, H, H! Tacno je da mnogi i pisu samo trash misleci na thrash. Sve je to od brzog kucanja... Bar se nadam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok nsiam dobro video sto se tice Ac/Dca ... ali , sto se tice ovih grupa i dalje ostajem pri svome ... jeste da slusas ok muziku , ali moram raci da niej dobr osamo ono sto ti slusas ima jos milion komercijalnih ili ne-komercijalnih grupa koje su isto jakooooo dobre , pa cak mozda i bolje od ovog tvog (izdvajam iance moej 3 omiljene grupe Pantera , Slayer i Megadeth koej ti isto slusas , dobr ovidim da slusas i Ac/Dc) ... tu smo se i kod jos nekih stvari slozili , ali ne mzoes volitei 5 ili 50 grupa , sto je tvoj izbor tak uzak to je tvoj proble, ja i dalje tvrdim da nije sve sa MTVa sranje i tvrdim da i u rocku i punku i jos nekim vrstama muzike ima dobrih grupa , sad sto ti mislis "samo metal , samo metal" i na to dodajes "samo naj naj naj ne-komericjalniji metal" to je opet ponavljam tvoj problem ...

 

p.s. potrudicu se da popravim greske , mada kad se iznerviram nemam bas vremena da kucam pazljivo ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo postaje sve zanimljivije...

Kao prvo Ex-Reaperu (nezgodno mi je da pisem Will O' ...) jedino sto moze da se postigne sa ovakvom temom je da se ljudi zesce posvadjaju.Svako slusa muziku koju hoce i sve dok ne pocne to nekome da natrljava na nos sve ce biti u redu.OK,ti si rekao razloge zbog kojih mislish da su odredjene grupe shit,ali to vodi samo u svadju...

Kao drugo,ako vec govorimo o nekom tamo Rotten-Metalu onda tu treba ubrajati loshe metal grupe a ne rock,punk,grunge...Jer,Bon Jovi,Korn,Nirvana,Offspring,Limp Biskit,Slipknot i slicno NISU METAL pa ih ne treba ni ubrajati u metal.Ako bi,s druge strane takve grupe za sebe tvrdili da sviraju metal muziku onda bi ih definitivno trebalo strpati u taj neki Rotten-Metal,ali posto nije tako...

Zato,ako vam je zaista do rasprave na ovakvu temu onda navedite neku METAL grupu i RAZLOG zbog kojeg bi trebalo da bude kritikovana (da ne kazem pljuvana).Najlakse je ispisati listu svih mogucih bendova razlicitih zanrova koji vam se ne svidjaju,ali ne zaboravite da se ovde govori o Metalu.

 

[ 03 Septembar 2001: Poruku izmenio Briox ]

Share this post


Link to post
Share on other sites

za Will Smitha

E sad otkud ja znam kakve nazive metala stvaraju kriticari

I boli me bulja za njih i kako ONI vole da nazivaju grupe,otkud ti sad to,stalno skreces s teme bre.

Ti kad si spomenuo trash(djubre) metal nisi spomenuo nikakve kriticare o sad se vadis sa nekim tvojim kriticarima bre.Mi ovde govorimo o pravcima koji su priznati ne od strane kriticara.Po tebi i kriticarima onda vishe od pola bendova sa ovog foruma spada u trash-metal???Ne znam kako bi oni koji nisu jos pogledali ovu temu reagovali po tom pitanju??

BON JOVI ti je u heavy muzici dragi decko vec 2 decenije, i ne znam ko se popalio i oladio.

BON JOVI jeste komercijalna ali kvalitetna rock muzika i uvek ce i biti, i nemam nista protiv komercijalizovanja heavy sounda posto je on sa njima,gunsima,Motley crueom, Skid rowom,i black metallicom konacno izasao iz undergrounda.Ceo Mtv je pocetkom 90-tih bio preplavljen njihovim spotovima a samim tim otvorili su put i manje komercijalnim metal bendovima da dobiju deo kolacha.A onda svi znamo sta se dogodilo.

Ja uopste nisam rekao da slusam previshe Bon Jovia pre sam ga vishe slushao sad uglavnom sluham samo thrash metal,ogranicio sam se na njega ali Bona cenim jer ima krsh kvalitetnih stvari.Isto tako i gunse i ostali sweeteri.

Sad nemam nameru da odgovorim na ovo tvoje glupavo pitanje sa B boysima kad njih stavljas zajedno u kosh sa rockerima,ono sa ribama je samo bio primer a ti se oma primio, some

P.S.A po tebi su samo Ac/Dc dobra muzika?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo nimalo ne valja...

Tema je bezveze,svako ce da kaze za muziku koju ne slusa da je Rotten metal,cak iako to i ne spada u metal...

Nightwish ni u jednom trenutku NIJE SMEO da se nadje na ovoj temi...

A sto se tice nekih budala koje pisu "pametni Thunderman" hvala na komplimentu,samo to sam vec znao...

Trazim od moderatora da ukinu ovu temu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...