Jump to content

Time Requiem


Recommended Posts

  • 2 months later...
  • 2 months later...
bedni plagijatori.

 

 

"Isn’t it strange how it’s a fad to bite your idols

when the whole reason you liked them is because their shit wasn’t recycled?”

-Aesop Rock

icon_smile.gificon_smile.gif

 

Da su plagijatori nebi mogli da izbace album već bi bili tuženi za autorska prava!

 

Reći nekom da je bedan je uvreda časti za ovo sledi suđenje i nadoknada oštećenom (uglavnom finasijska)

 

 

Međutim kad ti to kažeš onda to ne znači ništa jer se niko ne obazire na nekog ko lupeta i nema pojma!

 

 

 

 

"Taking neo-classical metal one step ahead of all competitors"

 

And that is exactly what Time Requiem do with regards to quality, progression and pure listening enjoyment, putting them leagues ahead of their nearest competitors.

 

What do they sound like? Well, they are more neo-classical than Threshold, tons more progressive than Evergrey, and more heavy metal than Arena. The focus on the album is firmly on the progressive rather than metal side, but don't be fooled by that, these guys can and do play metal with the best of them.

 

Let me use Evergrey's latest release for a moment for comparison purposes, with the Evergrey album I was struggling to hear the progressive aspects, with this album you can't ignore them. And you also can't miss all the neo-classical passages especially on the fantastic track "The Aphorism" during which I find myself thinking, "Now where did they take that from, Mozart, Haydn or Bach?"

 

And where the too fast too heavy not progressive enough Evergrey album starts to wear thin on innovation and interest after about three tracks this album keeps your interest up by having a different style on every single track, from soft metal ballad to neo-classical instrumental to Flower King/Arena like neo-prog.

 

The instrumental "Brutal Mentor" opens with a classical passage on the guitar reminiscent of Andrew Lloyd Weber's Variations, but played to a background of blistering fast drumming and on top of solid chord keyboard accompaniment, the subtlety of which doesn't distract from the Paganini like playing of the guitarist. This track could have been called, "Baroque on Acid!"

 

"Grand Opus" is probably as close as you're ever going to get to hearing a progressive metal "opera aria" Apollo's vocals are dead on note wise, clean and clear enough without sounding clinically so (as Porcupine Tree's vocals tend to sound on occasion) and hard enough without sounding excessively put on.

 

The last track, "Above and Beyond" in order to keep presenting a different style per track delves for a few bars into prog-metal fusion territory, which is a new and I must say pleasant experience for me.

 

The constant fast metal drumming really drives this album along and keeps reminding you that you are listening to a prog-metal rather than a neo-prog band.

 

All in all this would be one of those records that Virgin or HMW would put their "Satisfaction guaranteed" sticker on, informing prog-metal fans that if they didn't like it they could get two new albums in exchange, knowing full well that no prog-metal fan would ever dream of getting rid of this album once purchased!

 

 

RICHARD ANDERSSON - Keyboards

APOLLO - Vocals

PETER WILDOER - Drums

MAGNUS NORDH - Guitars

DICK LÖVGREN - Bass

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

slusaj i uzivaj.

 

 

Majestic - Abstract Symphony

________

 

Loser Shades of Hell

Yngwie rip off - Don't Let it End, The Only One

 

Standing Alone

Yngwie rip off - Crying solo section

 

Black Moon Rising

Yngwie rip off - Deja Vu

 

Seekers Battlefield

Yngwie rip off - You Don't Remember, I'll Never Forget

 

 

 

Majestic - Trinity Overture

________

 

Entering the Arena

Yngwie rip off - Rising Force

 

Voodoo Treasure

Symphony X rip off - Of Sins and Shadows

 

Rapture of Canaan

Yngwie rip off - Queen In Love

 

I'll Shoot the Moon

Symphony X rip off - Smoke and Mirrors

 

Curtain of Fire

Yngwie rip off - My Ressurection

 

The Breath of Horus

Yngwie rip off - Dark Ages, Queen in Love solo section

 

Approaching the Storm

Yngwie rip off - Disciples of Hell

 

Confusicus

Yngwie rip off - Don't Let it End

 

 

Time Requiem - s/t

(don't have the song titles)

 

Track 2

Symphony X rip off - Bird-Serpent War

 

Track 3

Yngwie rip off - Never Die, Asylum

 

Track 4

Yngwie rip off - Voodoo Nights, Crying

 

Track 5

Nightwish rip off - The Pharoah Sails to Orion

 

Track 6

Dream Theater rip off - Metropolis Part 1

Yngwie rip off - Rising Force

 

Track 7

Yngwie rip off - Far Beyond the Sun, Wield My Sword

 

Track 8

Dream Theater rip off - Ytse Jam

 

 

 

brdo su jadni.

 

 

I rest my case.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

a vi guzichari ste jos jadniji sto ste to pazljivo preslusavali.

 

totalno lame.

 

verovatno bih se ugusio u sopstvenoj prljavstini posle prvog refrena na albumu al' ajde.

 

uzasan bend.

cak i da ne kradu jingvija (nisam bas apsolvirao sve albume poput laze, ali ovo sto sam slusao govori u korist svemu sto je momak nepisao) sviraju najdosadnijiu i najrepetitivniju mjuzu ikad.

 

 

poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

a vi guzichari ste jos jadniji sto ste to pazljivo preslusavali.

 

totalno lame.

 

verovatno bih se ugusio u sopstvenoj prljavstini posle prvog refrena na albumu al' ajde.

 

uzasan bend.

cak i da ne kradu jingvija (nisam bas apsolvirao sve albume poput laze, ali ovo sto sam slusao govori u korist svemu sto je momak nepisao) sviraju najdosadnijiu i najrepetitivniju mjuzu ikad.

 

 

poz

Što volim ovakve ljude oni sami svojim ponašanjem, uvredama i komentarima

dokazuju da ovde i ne dolaze zbog muzike.

 

Ti dečko očigledno imaš psiholoških problema jer svi tvoji postovi koje sam ja pročitao su uvek bili nakon postova 2 ili 3 ista čoveka, koji samo pokazuju da nemaš svoje mišljenje već "guzičariš" uz ove napucane likove!!

 

Evo dajem ti foru da napišeš svoje mišljenje o bilo kojoj temi samo da vidim da li si sposoban za to.

 

 

Muzika benda je odlična a Vokal je sigurno od najvećih potencijala od novih pevača.

 

Ovaj lik što je pisao o plagijatu i pokušavao to da dokaže nekim smešnim komentarima svake pesme neka se baci na advokaturu i dokaže to što priča pošto niko u svetu to još nije uradio.

 

 

To što vi ovako komentarišete album on je dobio već veću vrednost nego što je imao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@eternal flame:

 

= brawler

 

resistance is futile.

 

 

poz

Da tako sam i mislio sekund tvoje genijalnosti. icon_smile.gif

Ne svađam se ja sa tobom jer nemam ni o čemu čisto sumnjam da si uopšte i čuo album, svi tvoji komentari su totalno izvan priče i nejasni.

Izgleda je tebe neko mnogo mučio u ranoj maldosti kad nemaš svoj stav već se prikrivaš iza tuđih.

 

poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam ni pravio primedbu na tebe koji se svadjas samnom.

 

ne secam se da sam spomenuo da sam slusao album, nisam. cuo sam neke dve tri pesme kod ortaka i rekao :idem da pisham". a i da sam preslusao nesto bilo bi me sramota da ovde to napisem.

 

a ja vise od onoga o ovome i ne znam napisati jer se u bend ne razumem poput vas ostalih. sta da kazem vishe?

 

džrkosi poput tebe jednostavno ne mogu da skapiraju da kada ja kazem da je neki bend koji ti volis jadan ne znaci da ja mislim da si ti glupak (ali te to posledicno cini jednim).

 

ne mogu da otvaram teme i pricam mnogo na power topicima (kako me zacikujesh) posto mnogo malo znam o muzici toj.

 

i tako.

 

sta god mi pricali time requiem se popraviti nece.

 

sta jos da vam kazem djeco... slusacemo novu angru icon_wink.gif

 

 

poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh icon_rolleyes.gif Secam se jose kada sam se ja ranije raspravljao oko Time Requiem-a na slicnoj temi.

Najveci problem je taj sto u ovakvim raspravama dolazimo u situaciju da polemisemo sa nekim oko toga da li je TR plagijat,da li je TR originalan itd.Ljudi koji tvrde da Time Requiem nije originalan su skroz u pravu i to se ne osporava,samo tu sledi ono pitanje koje interesuje nas koji volimo TR,a to je-da li je ovakvom bendu potrebna originalnost da bi bio cenjen i postovan u metal okvirima?Symphony X,Rhapsody,Stratovarius,Malmsteen i ostali nisu puno originalniji bendovi od Time Requiem.

 

Primetio sam da ljudima smeta "pozajmljivanje" i modifikovanje tudjih melodija koje koriste Time Requiem,Majestic ili Space Oddysey,ali zar to nije i Malmsteen radio?Da su Bach i Paganini zivi mislim da bi umrli od smeha kad bi culi besnog Malmstena kako svira na osnovu njihovih fraza i td.

 

Znaci Time Requem nikako ne krije da nije originalan,ali kvalitet nikada nece moci da im se ospori,osim na onaj nacin kako se uvek zavrse ove rasprave.Na primer,po ovom mojem postu se vidi da ne verujem u originalno-je-kvalitetno u danasnjem metalu,a oni koji u to veruju imaju suprotno misljenje od mene,naravno.Ali onda je problem sto Slipknot,Korn i ostali klovnovi ispadnu kvalitetniji nego Time Requiem,Rhapsody i tako dalje.

Znaci rasprava nema nekog smisla onog trenutka kada dodje do toga da se dvoje ljudi raspravljaju u fazonu:

 

A) Korn je zakon,jer to niko nije radio to pre njih,a Time Requiem je sranje,jer je to Malmsteen radio pre njih.

B)Time Requiem je dobar jer Korn ne zna da drzi instrumente i proserava se sa nekim nebuloznim stimovima pritom misleci da je izmislio Indijski rog.

 

I tako dalje....

Neko ceni muziku(poput Mozarta i Bacha),a neko ceni originalnost(poput Korna).A sta cenim od toga ovog puta necu reci da se nebih opet svadjao kao onda kad sam dosao u situaciju da moram svim mogucim silama,literaturama i argumentima da branim svoje misljenje zasto je Mozart vredniji muzicar od Grua.Ono je bilo stvarno previse icon_rolleyes.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma dali su originalni ili ne nije toliko bitno (i Evergrey nisu bas nesto originalni ali su im pesme do jaja). Skinuo sam njihov zadnji Album i moje misljenje je da nije nikakav. Nijedan rif me nije uzbudio, nema melodije koju vec nisam cuo. Bend je za mene pfuj i totalno nepotreban sto potvrdjuje i status koji uziva (nikakav).

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam ni pravio primedbu na tebe koji se svadjas samnom.

 

ne secam se da sam spomenuo da sam slusao album, nisam. cuo sam neke dve tri pesme kod ortaka i rekao :idem da pisham". a i da sam preslusao nesto bilo bi me sramota da ovde to napisem.

 

a ja vise od onoga o ovome i ne znam napisati jer se u bend ne razumem poput vas ostalih. sta da kazem vishe?

 

džrkosi poput tebe jednostavno ne mogu da skapiraju da kada ja kazem da je neki bend koji ti volis jadan ne znaci da ja mislim da si ti glupak (ali te to posledicno cini jednim).

 

ne mogu da otvaram teme i pricam mnogo na power topicima (kako me zacikujesh) posto mnogo malo znam o muzici toj.

 

i tako.

 

sta god mi pricali time requiem se popraviti nece.

 

sta jos da vam kazem djeco... slusacemo novu angru icon_wink.gif

 

 

poz

Da sam znao da ne slušaš ovu muziku ne bi ni komentarisao stobom ništa.

Uzgred ova grupa nesvira power već neoclassic prog metal ali to tebi i nije važno.KAd budeš išao sledeći put u WC gledaj tamo i da ostaneš. icon_da.gif

 

 

 

 

O popularnosti benda negovoriš ti ili neki čovek koji ni nesluša ovu muziku već najbolji pokazatelj je sama prodaja CD ove grupe kao i popularnost.

Ova grupa je veoma popularna u Japanu,Portugaliji,Španiji i Švedskoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

svaki Yngwie clone je popularan u japanu.

 

Yngwie bi prestao da snima 89 da Japana nema. icon_smile.gif

 

 

TR = pukeface.gif

 

"that means when I wake up and decide to comprise the new shit,

it's not some watered-down version of what my favorite crews did."

- Aesop Rock

 

 

bojkot plagijatorima. pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

svaki Yngwie clone je popularan u japanu.

 

Yngwie bi prestao da snima 89 da Japana nema. icon_smile.gif

 

 

TR = pukeface.gif

 

"that means when I wake up and decide to comprise the new shit,

it's not some watered-down version of what my favorite crews did."

- Aesop Rock

 

 

bojkot plagijatorima. pivopije.gif

Ma daj čoveče ne lupetaj više.

Mogu ja isto tako da kažem da tvoj tata nije spavao sa tvojom kevom ne bi se rodio čovek koji ovoliko lupeta.

 

Još samo treba da kažeš kao ovaj tvoj predhodni sapatnik da ni neslušaš ovaj pravac pa da završimo.

 

Ukapirao sam da nevoliš bend ali nemoj da ideš iz krajnosti u krajnost!

 

 

Ajd dosta sa ovim nemam vremena. pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eternal Flame,

 

da se ja ne razumem u neoclassical metal, i da ne postujem i volim bendove kao sto su Symphony X i Rising Force, sigurno se nebi bunio o Time Requiem-u.

 

mislim da je totalno budjavo kako ocigledno skidaju ove benodove...ne po stilu..to je sasvim ok..Stratovarius, i jos gomilu bendova podseca na Yngwie-a, to je skroz kul.

 

Ali ovi likovi KRADU textove, melodije, riffove, solze, bez blama.

 

ne razumem kako to nekome nebi smetalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

krvave li rasprave icon_smile.gif

 

aj da dam i ja 2 centa... sa neshom sam, cini mi se, odavno polemisao oko misije time requiema i ajd` da kazem da se nekako slozismo na kraju...

 

da krenem od dobrih strana - ritam sekcija je jebeno briljantna! jonas reingold i madjar zoltan cije prezime ne smem da napisem su mozda i najbolji tandem na danasnjom prog sceni... biseri the flower kings, karmakanic, tangents, pa sad i ovo...

 

apollo panthanasio mi se ne dojmi... nije ni u meduzi ni u majesticu (brrrr)... strvarno me cudi zasto andersson nije uzeo patrick johanssona za ovaj poduhvat kad su vec imali plodonosnu saradnju na svemirskoj odiseij (koja je po meni vrlo nekreativna, ali je pomenuti vrh pevac vadi)

 

medjutim, glavni nedostatak bih izneo u komparaciji sa adagiom... posto me mrzi da pisem toliko, iscitiracu samog sebe icon_smile.gif "time requiem se cesto poredi sa francuskim neoklasicarima adagio (na cijem je prvom albumu upravo richard andersson bio zaduzen za klavijature, a sada njih vise nego uspesno izvodi cudesni tinejdzer kevin godfert), mada je ta komparacija tesko odrziva, jer je time requiem bend koji se, gotovo iskljucivo, zasniva na muziciranju gospodina andersson-a koji je svojim prekomernim virtuoznim aranzmanima i beskrajnim arpedjima potisnuo sve ostale momke u pozadinu, osim fenomenalnog jonas-a reingold-a cije unosenje jazz-fusion elemenata najvise doprinosi razbijanju monotonije ovog opusa. i stephan forte ima vodecu ulogu u adagio-u, mada je njegova gitarska izvedba apostrofirana u razumnim granicama i omogucava i drugim instrumentima da dobiju licnost, da ne pominjem glasovne sposobnosti jednog iskusnog lisca david readman-a, tako da, ukupno gledajuci, adagio nadmasuje time requiem u vecini parametara, pa i onom koji se tice kvaliteta melodija, jer stephan zna da stvori autenticne uzbudljive figure, a richard ne moze nikako iskociti iz kruga ciju jednu polovinu konture formira yngwie, a drugu michael romeo. ako zelite da se odusevite tehnikom koju poseduje jedan covek i cujete veoma produzene, pa i prenaglasane, solaze, samo napred, the inner circle of reality je album kao stvoren za to, ali tesko da cete uspeti da pronadjete jednu jedinu melodiju koju vec niste culi u radovima svedskog maestra ili mocne cete iz new jersey-a."

 

naravno, samo moje msljenje...

 

poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa to je to.

 

Vidis, Adagio ne volim, zato sto su mi dosadni ko proliv, ali ipak respect!

 

stil podseca na SX, ali to je to...furaj taj stil i rade ga na svoj nacin i respect, i ako je jadno icon_smile.gif

 

 

ali TR, da ponovim pukeface.gif pa onda violent.gif za kradju.

 

Vise kradu of Malmsteen nego sto Jay Z krade od Tupac-a. icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...