Jump to content

Time Requiem


Recommended Posts

Sa Kentom se slazem u mnogim stvarima koje je naveo u pretposlednjem postu u vezi sa Adagio i Time Rquiem.

 

Sa Azalom se takodje slazem u vezi sa kradjom od Malmsteena i postujem kad je nekome nesto dosadno kao njemu Adagio,ali samo bih dodao isto ono sto sam napisao na temi "Akcija i Reakcija",a to je da je meni nebitno da li je bend dosadan ili ne,ako pricamo o kvalitetu.Na rhapsody temi sam takodje rekao da je i meni Vagner dosadan,ali sam svestan koliko vredi.

 

Meni se Adagio bas zbog toga i svidja sto podseca na Symphony X i na klasicnu muziku.Stephan Forte je izuzetan gitarista i uvek me odusevljavaju njegove izjave.Vidi se da je iskusniji od svih nasih metal gitarista i kompozitora zajedno i zato moram sve to da postujem,jer jednostavno imam poverenja u proveren kvalitet,pa i sablon,ako ga neko tako naziva.

 

Moje misljenje,takodje...

 

Pozdrav!!!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preslusao sam "Th inner circle.." i svidja mi se. Stekao sam utisak da su se malo vise osvrnuli na neke, da se tako izrazim, soppstvene ideje. Rif u Definition of insanity na pocetku jebe keve. Ima dobrih momenata, ali ima i malo slabijih.

Sve u svemu TR je do jaja, kao i novi album!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preslusao sam "Th inner circle.." i svidja mi se. Stekao sam utisak da su se malo vise osvrnuli na neke, da se tako izrazim, soppstvene ideje. Rif u Definition of insanity na pocetku jebe keve. Ima dobrih momenata, ali ima i malo slabijih.

Sve u svemu TR je do jaja, kao i novi album!

pivopije.gif

 

Drugi album je odrađen u totalno drugom fazonu od prvog pošto se 1 bazirao na neoclassic podlozi ova 2 je više otišao na neki tehnički progressive.

Nabavi još Live in Japan pa da vidiš koliko su bolesni profesionalci.

Mislim da je to najčudniji koncert koji sam slušao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Likovi super sviraju tu nema spora.Iako ja volim ovakvu vrstu muzike,ali ovi likovi su LOPOVI.

Razumem ja da su na njih uticali Malmsteen i Symphony X ali ovo je stvarno strasno.

Poslusajte pocetak Reflections - iskopirana Evolution od symphony X

Dreams of tommorow pevanje za bridge je isti kao u malmseenovoj Rising force

ima jos ali me mrzi da preslusavam sve opet.

Ima puno bendova koji sviraju slican stil kao Sympohony X (recimo Adagio) ali ih niko direktno ne krade kao Time requiem ( i Majestic)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Likovi super sviraju tu nema spora.Iako ja volim ovakvu vrstu muzike,ali ovi likovi su LOPOVI.

Razumem ja da su na njih uticali Malmsteen i Symphony X ali ovo je stvarno strasno.

Poslusajte pocetak Reflections - iskopirana Evolution od symphony X

Dreams of tommorow pevanje za bridge je isti kao u malmseenovoj Rising force

ima jos ali me mrzi da preslusavam sve opet.

Ima puno bendova koji sviraju slican stil kao Sympohony X (recimo Adagio) ali ih niko direktno ne krade kao Time requiem ( i Majestic)

Šta bi tek rekao za Meduzu. icon_smile.gif

OK vidim da je ovo ispala rasprava između Lopova vs Muzičara.

Na kraju ne moramo ni da se složimo oko svega dok je nekima ovaj bend totalni apsurd meni je odličan i tehnički i muzički.

 

 

Pozdrav!

 

 

PS: Kent Apollo ima odličan vokal nije ko Patric J. ali ima svoj stil i harizmu čudi me da čujem od tebe da ti se ne sviđa??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apollo je pevao u Faith Tabooo-u, a Jonas Blum iz Pole Position-a je pevao na Abstract Symphonyu i on mi je malo bolji pevac od Apolla.

 

poz

Jeste Faith Taboo sad sam se setio.hehehehe dobar stari Kent jebeš kompijutere ovu memoriju nemože sjebati virus. icon_da.gif

 

Reci mi jer si nešto čuo od Faith Taboo bilo šta pesmu,album hteo bi čisto da znam koji je stil u pitanju.

 

Da ti baš ne gotiviš Apolla ja znam uvek kad pričam sa nekim o prva dva albuma svi kažu da je Apollo bolji vokal ali to je na kraju stvar ukusa.

 

 

Pozdrav i hvala!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad tek videh i meni je ovaj refren non stop u glavi. icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

 

 

I'd sign - a contract with the devil

I've tried - for so very long

I'd die - to become immortal

that's why I sing this song

Am I a wannabe? - have I no dignity.

Who'd give up all my life.. to be

In the book of heavy metal.. metal!

In the book of heavy metal

Share this post


Link to post
Share on other sites

zar sumnjas? icon_smile.gif

 

nekada su ze zvali Alley Cat (cak sam tada imao neku njihovu kasetu, jos 1994. icon_da.gif )... imam i njihov debi album Psychopath iz 1997.

 

evo ti sempl, pa sam proceni icon_wink.gifFAITH TABOO

 

poz

Više ne!

 

 

Sviđa mi se ovo Melodic Hard Rock, vokal me u nekim delovima podseća na Mats Leven-a. Reci mi u kom formatu ili mediju imaš ovaj album??Thanx!

 

Pozdrav!

 

 

ps: Alley Cat jer bilo oficijalano izdanje ili demo??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo sumnjas! icon_smile.gif

 

Od Alley Cata je demo bio, mislim da nisu imali nista vise, jer su vec 1994. promenili ime u Faith Taboo. Psychopath imam u audio formatu, srezao mi je ortak iz Svedske jos tada. Malo je teze bilo naci original.

 

Poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo sumnjas! icon_smile.gif

 

Od Alley Cata je demo bio, mislim da nisu imali nista vise, jer su vec 1994. promenili ime u Faith Taboo. Psychopath imam u audio formatu, srezao mi je ortak iz Svedske jos tada. Malo je teze bilo naci original.

 

Poz

Što se tebe tiče ne sumnjam već dugo. icon_biggrin.gif

 

 

Uff al bi voleo da ima to negde da se uzme na originalu ali to je sigurno ultra raritet. Imao sam iskustvo sa takvim diskovima pa znam ako ga i nađem ima da me oderu.

 

Nego prepostavljam da ti je taj dečko srezo to sa originala, pa bi ti ja dosađivao da i meni srežeš jedan. icon_redface.gif

 

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, srezano je sa originala. Kad odem u kg, preturicu sobu da nadjem, jer se ne secam da sam slusao album od kad sam fax upisao icon_smile.gif znam da je bio dobar zvuk icon_da.gif

 

poz

OK odlično. Malo sam čeprko po netu ima izgleda još jedan album istog naziva kao bend.Da li znaš jer Apollo pevao i na ovom. Sorry ako te smaram sa ovim.

 

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta se izvinjavas, bre!??! icon_smile.gif ionako samo ti i ja razglabamo na ovoj temi icon_smile.gif

 

istoimeni je izasao kasnije, apollo je posle njega tek otisao u majestic, koliko znam...

 

btwe, jesi li gledao spot za Voodoo Treasure?

 

poz

Edited by Kent

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta se izvinjavas, bre!??! icon_smile.gif ionako samo ti i ja razglabamo na ovoj temi icon_smile.gif

 

istoimeni je izasao kasnije, apollo je posle njega tek otisao u majestic, koliko znam...

 

btwe, jesi li gledao spot za Voodoo Treasure?

 

poz

OK.

 

E jebiga znači nemam 2 albuma na kojima je pevao ovaj freak.

Ne nisam gledao spot, jer je dobar?? Nego Apollo po prezimenu mi miriše na Grka, to mi je malo čudno pošto oni skoro svi imaju lošu dikciju a on perfektno peva... icon_smile.gif jer imaš info i o ovome??

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno icon_smile.gif

 

on je, us tvari, Svedjanin... tamo je rodjen i odrastao (mislim da se grad zove Boras, nisam siguran)... slabo zna grcki skroz... a znas i sam kakav Svedjani imaju naglasak...

Imaš pivopije.gif od mene.

 

Jer si možda slušao live in japan od TR? Izašao je posle drugog albuma...

i ja glupo pitam sigurno znaš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...