Jump to content

Pink Floyd


Ummagumma

Recommended Posts

Da li je moguće da se ovde toliko ćuti u vreme koncerata?

 

Opet, potrebne su mi informacije. Ići ću ili u Veronu ili u Atinu na koncert Rogera Watersa. Problem sa Atinom je što ne mogu da nađem normalan prevoz (autobus/voz), dok je problem sa Veronom to što autobusi idu samo subotom i četvrtkom - ako bih išao na koncert 4. juna morao bih da blejim u Veroni 4 noći, a jeftinih hostela nigde nema (ako neko zna jeftino prenoćište u dotičnom gradu, neka obavezno javi). Dakle, dilema je jedan ili drugi grad, a vremena je sve manje. Sledeći put dolazim tek za 1. maj, što znači da bih u nekoliko idućih dana (tačnije, u ponedeljak, jer se tada vraćam u kasarnu) morao da predam dokumenta za vizu + da kupim kartu preko neta. Ima li iko ikakvu ideju, predlog, anything, šta da radim i gde i kako da idem? icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrlo prosto, toliko je agencija da bi samo trebalo ( ti ili neko ) da se raspitas i problem je resen.

Hocu reci, postojefenomenalni a jeftini aranzmani...

Ja ti predlazem Grcku, mada Italiju obozavam...

Pokušavao sam ali bezuspešno (za sada). Najveći problem predstavlja to što sam u vojsci, tako da vrlo retko imam vremena da zvrckam/tražim po netu, a morao bih što pre da se prijavim za vizu (ako uopšte postoji šansa da je dobijem). Radije bih išao u Italiju jer tamo još nisam bio, ali ako je lakše doći do i vratiti se iz Atine, onda će to morati da bude pravi izbor, a i verovatno je lakše dobiti vizu. icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam za Atinu! Ali moramo da vidimo sa nekom agencijom!

Probacu sa nekim ljudima koji su svojevremeno vodili na RW u Pestu (RW Roger Waters a ne Robbie Williams)! icon_smile.gif

Jbt, ali najjače što ima i Running Wild!

 

 

 

Najzad sam gledao nastup sa Live 8! musik19.gif

Kako sam se smorio ono kad je bilo na TV-u! Ceo dan sam blejao uz 3K zbog Floyda i na kraju sam uspeo da propustim baš tih pola sata kad su oni svirali! wallbash.gif

 

Sad imam arhivirano na DIVX-u! icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam za Atinu! Ali moramo da vidimo sa nekom agencijom!

Probacu sa nekim ljudima koji su svojevremeno vodili na RW u Pestu (RW Roger Waters a ne Robbie Williams)! icon_smile.gif

Za Veronu: bus (Lasta) polazi subotom, a vraca se ponedeljkom. Koncert je u nedelju, tako da je to extra varijanta. E sad, ne znam sta je sve potrebno za vizu, ali sigurno potvrda o prenocistu, potvrda o prevozu, potvrda da je kupljena karta... videcu kada dodjem na vikend sad u sredu da zovem ambasadu, ako uopste rade, pa da pokusam da dobijem informacije iz prve ruke. A Atina ostaje (bar sto se mene tice) rezervna varijanta. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je neko zaintresovan da mu narezem, nabavio sam Pink Floyd KQED show video snimak. San Francisco iz 1970. traje sat vremena, kvalitet je osrednji, sviraju AHMS, Cymbaline, CWTAE, Green Is the colour, Granthcester Meadows. Tesko je malo vise od 500 mb pa staje na jedan cd.

Edited by fillex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se da ih treba shvatiti.

Mada sam bila pored ljudi koji samo povrsno slusaju Pink Floyd i uzivaju. Kazu da im se dopada zvuk.

 

Ja ih obozavam. Moja prva asocijacija na dobru muziku su oni. Psihodelicni, komplikovani, a opet jednostavni i jasni. Sva njihova muzika mi je okupana suncem ili potopljena u vodu. Mislim, uglavnom takav osecaj imam dok ih slusam....

 

Omiljeni album mi je Relics pa The Dark Side of the Moon pa Wish You Were Here pa The Wall.

 

Omiljena pesma.....za sva vremena u svim trenucima High Hopes

 

 

p.s. izvinite ako zvucim natripovano, ali svaki put se izgubim kada govorim o njima...mnogo ih volim to je sve...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Relics je jako dobar album. Nikad ga ne bih svrstao u omiljene ali ima jako dobru atmosferu, i pesme su odlicne. Od tih manje poznatih meni je najdrazi More. Mnogo dobre a nepoznate stvari (Cirrus Minor, Cymbaline, GITC, The NIle Song...) i jako dobar trip za slisanje u vecernjim satima u mraku. Atmosfera je fenomenalna, istripovana, jednostavno neki neopisiv vajb. Uopste u poslednje vreme mi jako lezi faza od ASOS do DSOTM. Zvuk je rasiren, pun prostora, rasplinut ali opet zvuci dovoljno kohezivno da ne kazes da je besmisleno i pogubljeno.

Edited by fillex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не знам из ког разлога УВЕК и СВИ прескачу "Animals" који је ГЕНИЈАЛАН!

На том албуму има 2 ствари (Dogs, Sheep) које сматрам врхом рок музике ...

Преслушао сам га 5 000 000 000 пута и никад ми није било досадно!

Напротив, увек сам се супер забављао!

Нисам могао да не кажем ...

Боли ме ова неправда ...

biggrin.gif

mhihi.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Animals je briljantan. Muzika je apsolutno savrsena, ostra, britka, tekstovi i koncept izuzetnio, omot je odlican. Pesme su dugacke ali mislim da cak i oni koji ne vole duge pesme mopgu da slusaju ove - ima puno muzickih ideja, menja se cesto ritam, brzina, instrumentacija. Meni licno najjaci Dogs. A cinjenica je da je album pomalo zaboravljan - stisnut je izmedju 2 velika hit-albuma koji su bili mnogo prijemcijiji za siru publiku (WYWH i The Wall) pa ga mnogi zaboravljaju, a jaci je po mom misljenju od oba ova albuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa Animalsa su meni licno omiljene Pigs (three Different Ones) i Dogs, tesko da je jaci od Wish You Were Here (Shine On You Crazy Diamond, eeee! svaki album sa ovom pesmom je najbolji)... a i cinjenica je da Animals ima malo pesama, vise lici na EP po tome nego na album... duzina je vec druga stvar...

Share this post


Link to post
Share on other sites

The Division Bell

To je album koji me stvarno inspirise.

 

Stvar sa Pink Floydom je ta sto oni nikada nisu isti. Uvek su experimentisali sa zvukom i tako su pobegli od monotonosti.

Uz njihovu muziku volim da se budim, volim da ucim i volim da je slusam uvece pred spavanje....dok mislim, mastam, sanjam ili bilo sta drugo...

 

Mozda bih mogla da napravim malu listu omiljenih pesama:

High Hopes > Division Bell

Breathe > Dark Side of the Moon

Not Now John > The Final Cut

A Pillow of Winds > Meddle

The Nile Song > More

Stay > Obscured By Clouds

 

A album Relics volim zato sto kada ga slusam osetim se uvek cudno....lepo pa tuzno, promenljivo...

 

i moram da napomenem pesmu Julia Dream, bez koje ne bih mogla da zamislim jedan dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je Ummagumma (Live CD) fenomenalan..

kako su samo odsvirali one 4 pesme, pogotovo Careful With That Axe i Saucerful..

 

jel neko slusao domaci bend Igra Staklenih Perli?

svirali su 70-ih i bas se cuje da su bili dota inspirisani ovim albumom, posebno pesmom Set The Controls

 

ja jos uvek osecam da sam dosta mlad za Animals album.. ima vremena kad ce mi leci bas taj zvuk i bas ti tekstovi.

 

Meddle nisam slusao mnogo, mozda par puta, i to sam samo Echoes zapamtio malo bolje..

 

Relics isto nikako da preslusam malo pazljivije..

 

treba vremena malo vise da bi se preslusao neki Floyd album, a to se nikako ne uklapa sa gomilom mp3 plejlista, ukljucenim kompom i ostalim sitnicama koje odvracaju paznju..

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

stisnut je izmedju 2 velika hit-albuma koji su bili mnogo prijemcijiji za siru publiku (WYWH i The Wall)

stisnut je izmedju Dark Side Of The Moon i The Wall icon_wink.gif

 

ali znam na sta si mislio

 

uglavnom stariji muzicari/likovi mnogo vise cene Animals kao njihovo najzrelije ostvarenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...