Jump to content

Pink Floyd


Ummagumma

Recommended Posts

bice Waters u Budipmepsti u aprilu.

 

nisam skeptik, ali sam realan, i ne bih se mnogo uzdao u Zrenjanin, vec bih planirao da odem do madjarske ambasade instead :D

 

@scum:

 

pre nekoliko godina sam bio u istoj poziciji kao i ti, s tim da se meni od Floyd-a prvo dopao Ummagumma CD2, Live disk.

 

Wish You Were Here je odlicno mesto da pocnes..

 

Animals nikako. u pravu je fillex, tezak je k'o tuc, i bas je ono, album, kad prostudiras PF bas do jaja detaljno, sve od pocetka do WYWH i DSOTM faze, pa tek onda uzmes Animals da slusas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa ovim se slazem.

Animals je toliko kompleksno ostvarenje (sve pesme osim naravno 1. i 5. traju preko 10 min. a Dogs cak 17:00) i koje tako zahteva slusalacku paznju.

Ja ga obozavam.

Jedan od najboljih tripova koje sam imao je da kupim par hladnih piva, uzmem slusalice i pustim Animals.

Brate ...

Ma, extra trip.

:da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina. Animals je albumcina kakva se retko vidja. I meni je u pocetku bio malcice tezak, ali nakon jedno 2-3 slusanja sam odlepio na njega. Definitivno mi je u top 5 listi albuma svih vremena. Sto se Waters-a tice, potrudicu se da ga nikako ne propustim. Bilo bi lepo da dodje u Zrenjanin, ali se slazem sa slowdiverom da su sanse male. U svakom slucaju, Budapest je uvek tu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sticajem okolnosti sam uspeo da propustim sve Waters-ove koncerte u okruženju u poslednjih 6-7 godina. Moram da se potrudim da odem na taj koncert u aprilu. Da ga vidim i slušam uživo, a posle mož' i da se 'mre. :muzicar:

 

Vremenom mi je Animals postao jedan od najomiljenijih albuma (ako PF, tako i uopšte). Mada, svi PF albumi su mi prirasli srcu, svaki na poseban način. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

I sta bi? Ide li ko za Pestu...tj. planira li ko?

14.april.... vode i agencije, ne znam da l' smem da kazem koje!

 

Evo plana puta:

Program putovanja:

1.dan /petak- 13.april/

Polazak iz Beograda u 22:00h /Sava Centar – savska strana/, polazak iz Novog Sada u 23:30h /parking kod Novosadskog sajma/...

2.dan /subota - 14.april/

...dolazak u Budimpeštu u jutarnjim satima, razgledanje grada i slobodno vreme u centru Budimpešte, oko 17:30h zajednički odlazak na koncert, posle koncerta polazak iz Budimpešte...

3.dan /nedelja - 15.april/

…dolazak u Novi Sad i Beograd u jutarnjim satima na mesto polaska.

CENA ARANŽMANA PO OSOBI: 35 eur

Cene ulaznica:

80 € - sektori 101-108, 114-121, 201-208, 220-226

75 € - sektori 109-113, 210-219

70 € - parter - stajanje

55 € - sektori 319-326

Aranžman sadrži:

• prevoz autobusom (klima, video) na relaciji Beograd-Budimpešta-Beograd

• vodiča – pratioca na putovanju

Cena ulaznica u tabeli važi uz aranžman.

Aranžman je rađen na bazi 35 osoba.

Uz ovaj aranžman važe opšti uslovi putovanja naše agencije.

Napomena:

Za putovanje u Mađarsku potrebna je ulazna viza. Viza se može dobiti lično u konzulatu svakog radnog dana ili posredovanjem naše agencije (minimalno 15 dana pre putovanja).

Potrebna dokumenta za vizu su:

pasoš, fotokopija prve stranice pasoša, 1 fotografija, fotokopija lične karte, potvrda o zaposlenju sa naznačenim primanjima /studiranju/ školovanju, fotokopija radne knjižice /indexa, đačke knjižice/, za studente/đake potrebna je saglasnost roditelja o snošenju troškova putovanja overena u opštini i potvrde o zaposlenju sa naznačenim primanjima oba roditelja, za maloletne osobe potrebna je saglasnost roditelja o putovanju overena u opštini. VIZA JE BESPLATNA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je Animals bio jedan od prvih albuma koje sam chuo of Floyda, i tako sam se i nalozio na njih... prva stvar mi je bila Comfortably Numb a nakon toga Animals:D... inache, Animals mi je jedan od omiljenih albuma ikada, a Floyde obozavam da je to nenormalno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbt, ja sam doziveo prosvetljenje! Mozda sam retardiran, ali tek sad sam gledao koncert (samo deo) i to na nekoj caletovoj izdrndanoj kaseti, tako da ne znam kako se zove koncert, ali znam jedno: na njemu je ogromna napumpana svinja sa reflektorima umesto ochiju letela iznad publike!!!!!!! zna li iko koji je to koncert???

 

da nije to neka promocija Animalsa?hjd, pomozite meni neobrazovanom... :mrtav:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda mi necete verovati, ali moj prvi album PF bese upravo Animals... Dugo mi se po rukama motala kaseta Wish you were her, ali je nikako nisam ubacivao...nije mi se svideo cover(ipak sam bio dete tada). Ubacih CD Animals... Totalna opcinjenost! U zivotu nisam cuo tako nesto i na prvo slusanje shvatio asm da slusam nesto sto ce mi jednog dana biti medju prvih pet albuma ikada... Animals je bio album za svaki dan, za citanje, za razmisljanje...

PF je nekako godinama bio u zaledju za mene, stedeo sam ga...slusao album po album, vise puta... Potpuno neverovatan bend, nedokuciv i nestvaran, ponekad se zapitam da li se PF uopste moze nazvati asmo muzickim bendom...

 

Dark side...vanvremenski album sa udarom malja na prosecnost, muzicka sila koja ostaje u usima, tonovi za obozavanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam verovao da nesto moze toliko da me istripuje...

Posto uglavnom slusam Floyd na slusalicama (na putu do faxa, u busu... ma kad god nisam gajbi) redovno se zestoko tripujem, pogotovo sto sam zesce paranoican...

Zvucni efekti jebu kevu...

Slusam "Comfortly Numb", u levom uhu cujem kucanje, a u desnom glasove...

Jako mi je mnogo sto im pesme dugo traju, taman se opustis uz finu muzikicu i odjednom pocne da VRISTI ("Careful With That Axe, Eugene")...

Moram da izdvojim i pesmu "Several Species of Small Furry Animals"...

Zao mi je sto sam ih tako kasno otkrio...

Edited by TheBigBadRedRaven

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ja mislim da covek ne moze stvarno da shvata tu muziku, ako nije malo zreliji... Kao sto je receno moze biti samo rano... Ja sam oduvek slusao Pink Floyd i neke pesme su me se svidjale ali tek sam poceo da ih stvarno razumem sa nekih 16, 17 god... Tad je svaki zvuk, svaki sum u pesmi za mene imao neko znacenje... Zato mi je sad PF vise od muzike...

Edited by Fat_Old_Sun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakljucali nam temu o koncertu Watersa (ili SAMO MENI; MUAHAHAHAHAHAH), mozemo ovde da nastavimo, ako sta pametno ima ko jos da kaze..

Prometheus, kad dodjes u BG, javi se, pa cemo skup PF da napravimo i diskove razmenimo. Zahvaljujem se od srca Fat_Old_Sun-u i njegovom drugaru sa izdrzivim misicima na ruci, oni snimci su odlicni!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...