Jump to content

Pink Floyd


Ummagumma

Recommended Posts

1. Album je specifičan i po tome što je jedini na kome je radio Sid Baret.

 

2. Reizdanje prvog studijskog albuma je dostupno kao dvostruki i trostruki boks set. Trostruko izdanje biće bogatije za tri neobjavljene pjesme kao i reprodukciju Baretovih zapisa.

 

3. Riječ je o pjesmama ''Apples and Oranges'', ''Matilda Mother'' i ''Interstellar Overdrive''.

Kao dugogodišnji član jednog od nekoliko oficijelnih Pink Floyd fan klubova, moram da reagujem na ovo.

 

1. Syd Barrett je radio i na drugom albumu ("A Saucerful Of Secrets"), samo nije potpisan. Zna se da je pevao 'Jugband Blues', a zvanično je potvrđeno da je svirao još i na 'Remember A Day', 'Corporal Clegg' i 'See Saw', dok članovi benda smatraju da je u originalni miks 'Set The Controls For The Heart Of The Sun' ubačena i njegova gitara, samo što to nije potvrđeno.

 

2. Dvostruko izdanje sastoji se od remasterovanog albuma (CD 1) i originalnog mono miksa (CD 2)

 

3. Treći CD sadrži 3 kompletna singla iz 1967 ('Arnold Layne', 'See Emily Play' i 'Apples And Oranges', što dakle nije neobjavljena pesma), verziju 'Interstellar Overdrive' sa singla za francusko tržište (skraćenu, što takođe nije neobjavljena pesma) i verziju 'Matilda Mother' sa promenjenim stihovima (ovo je samo neobjavljena verzija). U 3 CD izdanju nalazi se i booklet sa Barrettovim crtežima i rukopisima.

 

Album je inače izašao početkom septembra, ali ga još nema kod nas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Кад смо већ код истраживања и проучавања, требало би да обновим градиво за "Dogs" и "Sheep", нисам баш одавно.

Непревазиђен трип - слушалице, мир, путујеш у Pink Floyd, ко зна где би могао завршити ...

Ко зна да ли ћеш се икада вратити.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Sada gledam poslednji DVD Davida Gilmoura Remember That Night i mislim se kako sam uzivo gledao Tool i Muse u poslednja dva meseca a u najavi imamo jos iznenadjujuce dobrih koncerata. Znaci, organizatori koncerata su nam sve bolji ==> sve je moguce pa mozda i to da vidimo Gilmoura i ekipu u Areni. Tome bi pola Evrope doslo da prisustvuje. Da li se covek moze nadati takvom necemu?

 

P.S. Posle duzeg koriscenja funkcije search nisam uspeo da nadjem nista o ovoj temi, kao ni Gilmourovu temu pa ako sam nesto promasio molim moderatora da premesti poruku na odgovarajuce mesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada gledam poslednji DVD Davida Gilmoura Remember That Night i mislim se kako sam uzivo gledao Tool i Muse u poslednja dva meseca a u najavi imamo jos iznenadjujuce dobrih koncerata. Znaci, organizatori koncerata su nam sve bolji ==> sve je moguce pa mozda i to da vidimo Gilmoura i ekipu u Areni. Tome bi pola Evrope doslo da prisustvuje.

 

i ekipu? tesko da bi doslo pola Evrope

 

leba mi.

 

Biljana ne voli hleb, kao sto je opste poznato...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pink floyd vece u kstu

28.11.

aaaaaaaaaaaaa

:wub:

Koleginice, hvala za info.Dolazim obavezno! :pivopije:

 

sve je moguce pa mozda i to da vidimo Gilmoura i ekipu u Areni. Da li se covek moze nadati takvom necemu?

Teško da ćemo taj film gledati, jer deda Gilmour već desetak godina svira isključivo po Engleskoj, Francuskoj, Nemačkoj i Poljskoj, reason unknown. Osim toga, čak i da dođe ovamo, Arenu zaboravite jer iz još nekog nepoznatog principa nikad ne svira u prostorima koji primaju više od 2000 ljudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teško da ćemo taj film gledati, jer deda Gilmour već desetak godina svira isključivo po Engleskoj, Francuskoj, Nemačkoj i Poljskoj, reason unknown. Osim toga, čak i da dođe ovamo, Arenu zaboravite jer iz još nekog nepoznatog principa nikad ne svira u prostorima koji primaju više od 2000 ljudi.

Nije vazno, ne mora Arena - ona mi prva pada na pamet zbog dobre akustike i velikog kapaciteta. Royal Albert Hall gde je svirao prosle godine prima oko 8000, po novim propisima oko 5500 ljudi. Prosle godine je svirao u Italiji, Holandiji, Kanadi, SAD, Austriji... ako sam dobro shvatio podatke na njegovom oficijelnom sajtu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...