Jump to content

Pink Floyd


Ummagumma

Recommended Posts

Pa to je i meni bio drugi dom do relativno skoro... Ajd videću šta mogu da izbunarim. :pivopije:

 

Royal Albert Hall gde je svirao prosle godine prima oko 8000, po novim propisima oko 5500 ljudi. Prosle godine je svirao u Italiji, Holandiji, Kanadi, SAD, Austriji...

Taj nastup Royal Albert Hall je bio na festivalu.

 

Ne znam za podatke na sajtu, ali znam pouzdano da su se u fan klubu žalili baš ljudi iz Holandije i SAD da tamo nije svirao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo, ali već sto puta viđeno... Nešto između "Ummagumma" i "Echoes". Totalno Thorgersonov trip, mada ne znam da li je on radio omot. Ako jeste, izgleda da mu je (konačno) ponestalo ideja.

 

Upravo.

Da, on je radio omot, naravno. Previse simetricno, doduse, tako da bih uvek pre izabrala Ummagummu ili Echoes (Ummagumma na prvom mestu :mrgreen: ).

 

img_4680696a2d2fd.jpg

 

Evo, da budem fer :bigblue: ..

 

echoesbestof.jpg

 

Inace, booklet Echoes-a je fantastican, to je moj jedini Pink Floyd cd original, ali, posto sam videla i ostale, nije u pitanju subjektivnost, hehe :mrgreen: .

(kad smo vec kod slucajnosti, Ummagumma mi je jedini vinil original :cool: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, bas sam nesto dosadna, valjda ce mi spojiti i ovaj post sa predhodnima.. Problem sa omotom za Oh By the Way je to sto je omot za kompletna oficijalna izdanja Floyda. Logicno bi bilo da se uradi nesto sa motivima svih omota, klasicnim Floyd referencama.. Ali, to je vec uradjeno.. za Echoes. I, sta sada? Ovaj paket uopste nije los, za nekog ko ih nije slusao ranije. Ali, ovde bi stvarno trebalo da stanu. Ili, sta, da ocekujemo na svakih par godina neko anniversary izdanje, u malo doteranom pakovanju, u nekoj novom verziji audio formata? Besmisleno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dolazi li neko večeras u KST na veče Floyda?

 

Taj nastup Royal Albert Hall je bio na festivalu.

Hm? Kakav festival u Royal Albert Hall-u? Gilmour je za završetak turneje iz 2006. odsvirao tri (solo, ako se to tako može nazvati) koncerta u RAH-u - 29, 30. i 31. maja.

 

Ne znam za podatke na sajtu, ali znam pouzdano da su se u fan klubu žalili baš ljudi iz Holandije i SAD da tamo nije svirao...

Ne znam za ljude iz Holandije i SAD, ali tamo definitivno jeste svirao. :) Ali činjenica je da je posećivao izuzetno malo zemalja - otprilike, Evropska turneja 2006. se svela na Britaniju, Francusku, Nemačku, Italiju, Holandiju, a van Evrope bio je u SAD i Kanadi, i to sa svega desetak koncerata. Zaista šteta... Za razliku od Gilmoura, Waters je obišao skoro pola sveta. :da:

 

E da, zaboravih da je Gilmour u avgust još jednom prošao parčence Evrope - opet Nemačka, Italija i Francuska, ovog puta sa Austrijom i Poljskom. Nikako ne mogu da se setim zašto sam propustio koncerte u Austriji i Poljskoj...

Edited by LazaGNR
http://www.yumetal.net/forum/index.php?showtopic=32159

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosli put je bila srednjoskolska matematika ;) .

Ah, ja, kao i obicno, idem.

Znači biće nam kao na Watersu u Budimpešti? ;)

 

Dugo sam razmišljao šta treba da uradim da bih preživeo radni dan posle Floyda, i nisam ništa smislio. Ima li iko pametnu ideju kako ostati živ tih 8 sati? :)

 

E, nego ti si isto na NBG? Pošto ću krenuti kolima mogu da te pokupim negde, if you want. Cijenim da je pravo vreme za polazak 22:40 - želim da ne propustim apsolutno sve što budu puštali (da, ova rečenica namerno nema dvostruku negaciju ;) ). :da:

Edited by profa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo.

Da, on je radio omot, naravno. Previse simetricno, doduse, tako da bih uvek pre izabrala Ummagummu ili Echoes (Ummagumma na prvom mestu :mrgreen: ).

 

img_4680696a2d2fd.jpg

 

Evo, da budem fer :bigblue: ..

 

echoesbestof.jpg

 

Inace, booklet Echoes-a je fantastican, to je moj jedini Pink Floyd cd original, ali, posto sam videla i ostale, nije u pitanju subjektivnost, hehe :mrgreen: .

(kad smo vec kod slucajnosti, Ummagumma mi je jedini vinil original :cool: )

 

Sa Scorpionsima imaju najjace covere na svetu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@profa

 

Ja nisam cula Sorrow :confused: ?

Kako nisi? Pa kada je počela rekao sam ti nešto tipa "ti beše ne voliš Gilmoura?". Ma znaš, par pesama pred kraj... Sad k'o u inat ne mogu da se setim šta je sve išlo na kraju - sećam se Welcome To The Machine/Wish You Where here i Us & Them pre Echoes, ali ne mogu da uglavim ništa više. Bila je Interstellar Overdrive tu negde? E, Sorrow je sigurno išla nakon Welcome To The Machine i Wish You Were Here, ali se ne sećam da li je bilo još nešto između. :)

 

@ Council A

 

I ona je original :smile:

Šta znači original ploča? :confused: Original britanska, ne-Jugoton? Svi vinili su originali. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...