Jump to content

Pink Floyd


Ummagumma

Recommended Posts

Ovih dana intenzivno slušam Barrettove solo radove i sve više sam ubeđen da je priča o njegovoj šizofreniji stvarno bila samo patka da bi ga javnost ostavila na miru, kao što to sada tvrdi njegova sestra. Stvari sa tih albuma su mnogo smislenije i mnogo dublje nego one koje je radio u Floydu, a da ne pričam o onima koje su oni radili bez njega u to vreme. Ne verujem da jedan šizofreničar može da uradi tako moćan album kao što je "Barrett". Taj album je izašao iste godine kad i "Atom Heart Mother" i ako poslušamo stvari koje su Waters, Gilmour i Wright radili na tom albumu, ma koliko bile dobre Syd je opet tata za sve njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde da ne spamujemo više, šta imaš od Floyda na pločama?

 

Ja imam "The Piper At The Gates Of Dawn", "A Saucerful Of Secrets", "Meddle", "Dark Side", "Wish You Were Here", "Animals" i "The Wall", plus Watersove "Radio KAOS" i "The Wall Live In Berlin" i Gilmourov prvi solo album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovih dana intenzivno slušam Barrettove solo radove i sve više sam ubeđen da je priča o njegovoj šizofreniji stvarno bila samo patka da bi ga javnost ostavila na miru, kao što to sada tvrdi njegova sestra. Stvari sa tih albuma su mnogo smislenije i mnogo dublje nego one koje je radio u Floydu, a da ne pričam o onima koje su oni radili bez njega u to vreme. Ne verujem da jedan šizofreničar može da uradi tako moćan album kao što je "Barrett". Taj album je izašao iste godine kad i "Atom Heart Mother" i ako poslušamo stvari koje su Waters, Gilmour i Wright radili na tom albumu, ma koliko bile dobre Syd je opet tata za sve njih.

Prvi Sydov solo album nisam čuo, ali ovaj drugi (''Barret'') je neverovatan! Baby lemonade, Gigolo aunt, Effervecing elephant, Wined and dined... Savršene pesme. Dobar album, jako dobar album. Čak mi se i više sviđa od Piper at the gates of dawn...

 

A što se tiče gramofonskih ploča, video sam skoro na berzi Meddle i, iako nisam naročito velik fan tog albuma, žao mi je što ga nisam zgrabio. :sad:

Edited by Totamealand

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah, za 50, za 1000, Jugoton uglavnom od 50 do 200.

Od ploca imam Ummagumma (originale :razz:), Meddle, Dark Side (2 kom), Wish You Were Here, Animals, The Wall, The Final Cut (2 kom) i jednog Gilmoura. Ako nesto nisam zaboravila, malo mi to :confused: ..?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da.. Ja sam to nekada uzimala iz cistog fanatizma, mada mi ne radi gramofon otkad mi je mladji brat naucio da pusta muziku (ove godine puni 23 :wink: ).

 

Inace, novi datumi za Watersa..

 

 

Friday 9th May - SPAIN, GRANADA (ATARFE) FOOTBALL STADIUM (open-air show)

 

 

Sunday 11th May - HOLLAND, MEGALAND, LANDGRAAF nr. MAASTRICHT (open air, own show)

 

 

Tuesday 13th May - DENMARK, ODENSE STADIUM (open air, own show)

 

 

Thursday 15th May - UK, LIVERPOOL ARENA (indoors, own show)

 

 

Sunday 18th May - UK, LONDON 02 DOME (indoors, own show)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi Sydov solo album nisam čuo, ali ovaj drugi (''Barret'') je neverovatan! Čak mi se i više sviđa od Piper at the gates of dawn...

I meni je daleko bolji od "Piper...". Prvi album je malo lošiji u produkcijskom smislu (kad su ga Waters i Gilmour producirali :) ), ali je isto mnogo dobar.

 

Inace, novi datumi za Watersa..

U poslednjih 6 godina sam ga gledao dvaput, mogao bih ove godine i da preskočim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U poslednjih 6 godina sam ga gledao dvaput, mogao bih ove godine i da preskočim.

Ja ga nisam gledao ali, ako svrati u BG, voleo bih da ga posetim, još ako bude u Areni...

 

Kako su izgledale set liste u proteklih par godina? Nadam se da nije akcenat preterano stavljen na The Wall i Final cut, koji mi nisu toliko sjajni. Nisam još čuo njegove solo radove, ali sam čuo lepe stvari o njima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ću 'vala pokušati da dođem do Granade, ako ne bude ništa bliže. Kažu da je špansku vizu prilično teško dobiti. :(

 

Večeras je Pink Floyd veče u Underworld-u, čini mi se da počinje u 21h (mada mislim da to baš i nije realno :) ). Navratite...

 

Edit:

21.00 projekcija filma

22.00 baletski performans

23.00 dj Th.eX.

 

Živo me interesuje koji će film biti. Live at Pompei?

 

Edit #2:

Gde je uopšte taj Underworld? Ako sam dobro razumeo, podzemna železnička kod Vuka?

Edited by profa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako su izgledale set liste u proteklih par godina? Nadam se da nije akcenat preterano stavljen na The Wall i Final cut, koji mi nisu toliko sjajni. Nisam još čuo njegove solo radove, ali sam čuo lepe stvari o njima...

2002:

1. In the Flesh

2. The Happiest Days of Our Lives

3. Another Brick in the Wall Part 2

4. Mother

5. Get Your Filthy Hands Off My Desert

6. Southampton Dock

7. Pigs on the Wing Part 1

8. Dogs

9. Welcome to the Machine

10. Wish You Were Here

11. Shine On You Crazy Diamond Parts 1-8

12. Set the Controls for the Heart of the Sun

13. Breathe In the Air

14. Time

15. Money

16. 5:06 AM (Every Strangers' Eyes)

17. Perfect Sense Parts 1 & 2

18. The Bravery of Being Out of Range

19. It's a Miracle

20. Amused to Death

21. Brain Damage

22. Eclipse

23. Comfortably Numb

24. Each Small Candle/Flickering Flame

 

2007:

1. In The Flesh

2. Mother

3. Set The Controls For The Heart Of The Sun

4. Shine On You Crazy Diamond Parts 1-5

5. Have A Cigar

6. Wish You Were Here

7. Southampton Dock

8. The Fletcher Memorial Home/The Gunner's Dream

9. Perfect Sense Parts 1 & 2

10. Leaving Beirut

11. Sheep

12. Breathe

13. On The Run

14. Time

15. Great Gig In The Sky

16. Money

17. Us And Them

18. Any Colour You Like

19. Brain Damage

20. Eclipse

21. The Happiest Days Of Our Lives

22. Another Brick In The Wall Part 2

23. Comfortably Numb

 

Nadam se da nisam neku stvar zaboravio. Tamo gde sam stavio / znači da su se dve stvari rotirale za vreme turneje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se ipak više svidela set lista 2002, jer je ubacio više solo stvari, mada moram priznati da mi je koncert iz 2007 bio mnogo bolji.

 

Ipak, teško da će svratiti do nas. Ne verujem da ima toliko interesovanja da napuni Arenu, a u nekom manjem prostoru to ne bi bilo to. Mislim i da traži dosta, ili su samo organizatori u Pešti zacepili kartu prošle godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

'Where were you when I was burned and broken?

While the days slipped by from my window watching...

And where were you when I was hurt and I was helpless?

Because the things you say and the things you do surround me...

While you were hanging yourself on someone else's words

Dying to believe in what you heard

I was staring straight into the shining sun!'

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim i da traži dosta, ili su samo organizatori u Pešti zacepili kartu prošle godine.

To je normalna cena karte za njegove koncerte bilo gde u Evropi (vrlo malo varira). Kada bi i svirao kod nas (kao što neće) možda bi se organizatori potrudili da spuste cenu karte (primer su Stonsi, a i ostale velike zvezde koje su bile ili dolaze) na neki pristojan nivo za naš džep.

 

Inače, u Underwolrd-u na kraju nije bilo ničeg, osim što se vrtio album The Wall. :( Planirana je projekcija filma The Wall, planirano je da neke devojke igraju balet, ali lik koji je trebalo da donese film i muziku (ako sam dobro razumeo) nije se pojavio - bar ne do 23:30 kada sam ja otišao. :( Baš šteta, užasno su mi se slušali. Bedak je i što je bilo svega 10-15 ljudi. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je normalna cena karte za njegove koncerte bilo gde u Evropi (vrlo malo varira).

Nije baš da vrlo malo varira. Preko nekih Pink Floyd foruma saznao sam da su najskuplje karte bile u Britaniji i u Mađarskoj. U ostalim zemljama bile su u proseku 50 evra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...