Jump to content

Pink Floyd


Ummagumma

Recommended Posts

Da se razumemo, savrseno sam upoznata(i vise od toga) sa istorijom Pink Floyda), samo sam pitala coveka na sta u stvari misli, kad mnogi ljudi govoreci"stari floyd" tu ne ukljucuju period sa Sydom, vec samo sedamdesete.

P.S.ako je bilo dobronamerno ovo sto je blondie napisala, izvinjavam se :wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se razumemo, savrseno sam upoznata(i vise od toga) sa istorijom Pink Floyda), samo sam pitala coveka na sta u stvari misli, kad mnogi ljudi govoreci"stari floyd" tu ne ukljucuju period sa Sydom, vec samo sedamdesete.

P.S.ako je bilo dobronamerno ovo sto je blondie napisala, izvinjavam se :wink:

 

uh, nismo se razumjeli izgleda, ali naravno da je dobronamjerno!

samo sam pitala za tu knjigu... u njoj se nalaze i neki textovi pjesama, prevedeni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A question za bafometa(i sam je napisao malo slovo!). Stari Floyd kao-Syd Barrett-Floyd ili kao Atom heart

mother-Floyd?

P.S. Da se razumemo, A Momentary Lapse of Reason i Division Bell mogu da vole samo fanovi (tu sam i ja, al sam odvratna)

 

Namerno sam napisao bafomet malim slovom.

Stari Pink Floyd je shto se mene tiche druga ponudjena opcija.

Shto se tiche Barrett-ovog rada divim mu se, ali ga zbog manjka melodichnosti (shto ne smatram za loshe nego za posebnu vrstu kvaliteta) ne uvrshtavam u neshto najbolje shto sam chuo.

Slusham i novije albume...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, jebote, a ja stekla utisak da su Sydove stvari bas melodicne!!! :wink: On, mucenik, u solo karijeri i nema na sta da se osloni osim na melodiju. Ma, genijalac, zaljubljena sam u njegov glas.

Svi smo mi dobronamerni, cim volimo Pink Floyd!!!

Nisam imala zadovoljstvo povodom pomenute knjige.(blondie-odgovor)

Jos nesto, komentar da je Waters heart&soul PF-a. Pa, preslusavanjem poslednja dva albuma moze se tako sto zakljuciti, ali cinjenica je da niko od njih ne moze jedan bez drugoga(jesu Watersovi solo najbolji, ali to ipak nije pravi Pink Floyd). Ali, ako vec biramo, WATERS!!!

 

No, sta sam ja ustvari htela da kazem? Culi ste verovatno da su ova tri magarca krenula na turneju. Ima li neko neke podatke koje bi nas se svih blize ticale, posto svuda samo seru o Velikoj Britaniji, jeb... ih Velika Britanija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otkad se odusevljenje izrazava :| ???

Meni je ubedljivo omiljeni album Animals. No, stvarno, Meddle i Relics(mada nije album) su odlicni.

 

mislio sam na tvoj potpis ako me nisi shvatila (ja bih bio kriv)

shta fali :| bash je fora. najjacha emocija ( :twisted: -najshugavija)

 

Animals je zaista odlichan album.

Preferiram ovce i pse.

 

Da li si chula da je pesma Echoes proglashena za njihovu najbolju pesmu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm...mhm..da, zaista je imalo veze sa potpisom mojim(???) Mislim, znas odakle je(potpis), obozavam tu pesmu, tj,omiljena mi je, iako je sa Division Bell-a.

Svasta se proglasava s vremena na vreme, mada Echoes ne bi bio pogresan izbor,omiljen mi je 13. minut, to je...uh, orgazmicno...

Nema svrhe za omiljenom pesmom sa Animals-a, kad tu nema greske. Pigs(TDO) je moj favorit.

P.S. AKO JOS JEDNOM KAZEM-OMILJENO, UBITE ME!!! MOLIM VAS!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bike

 

I've got a bike. You can ride it if you like.

It's got a basket, a bell that rings and

Things to make it look good.

I'd give it to you if I could, but I borrowed it.

 

You're the kind of girl that fits in with my world.

I'll give you anything, ev'rything if you want things.

 

I've got a cloak. It's a bit of a joke.

There's a tear up the front. It's red and black.

I've had it for months.

If you think it could look good, then I guess it should.

 

You're the kind of girl ...

 

I know a mouse, and he hasn't got a house.

I don't know why. I call him Gerald.

He's getting rather old, but he's a good mouse.

 

You're the kind of girl ...

 

I've got a clan of gingerbread men.

Here a man, there a man, lots of gingerbread men.

Take a couple if you wish. They're on the dish.

 

You're the kind of girl ...

 

I know a room of musical tunes.

Some rhyme, some ching. Most of them are clockwork.

Let's go into the other room and make them work.

 

 

Shta mislish o ovome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam li rekla da je Syd apsolutni genijalac???Daaa, to sam htela da te pitam (bafometa), kako to ovamo pricas kako covek nije melodican, kako te ne inspirise previse, a ovamo-Relics, sa pola njegovog materijala. Jesi li slusao solo albume?

Johnny is on guard!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam li rekla da je Syd apsolutni genijalac???Daaa, to sam htela da te pitam (bafometa), kako to ovamo pricas kako covek nije melodican, kako te ne inspirise previse, a ovamo-Relics, sa pola njegovog materijala. Jesi li slusao solo albume?

Johnny is on guard!

 

nisam rekao da me ne inspirishe previshe. Slazem se da je genijalac, ali ono shto je on doneo u Pink ( biggrin.gif ) je agresivna psihodelija koja se posle polako razvodnila. Neka pesme su mu beskrajno osecajne, dok iz drugih otvoreno izvire mrznja prema slushaocu.

Nazalost nisam slushao njegove solo albume. Voleo bih; kakvi su?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde nadje tu mrznju prema slusaocima??! Hm, dobro... Mozda... Genijima ja svasta oprastam. Mene pitas kakvi su mu solo albumi-odlicni sa ogromnim OOOOOOOOOOOOOOOOOOO. Ozbiljno, nabavi ona dva iz '70,

The Madcap Laughs i Barrett, ako si iz BG-a, ima na mp3 kod SKC-a mislim cak i neka kombinacija sa solo radovima ostalih, vidi vec. Ako si previse privrzen instrumentima koji nisu gitara, ne moras mnogo da se trudis. Sve je vise u fazonu, sedim u studiju, ispijam pice i sviram drugovima sta sam smislio u medjuvremenu, ali melodije su vrlo zanimljive i zarazne. Ma, vredi cuti.

 

Eh, da sam ja imala takvog caleta... :wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde nadje tu mrznju prema slusaocima??! Hm, dobro... Mozda... Genijima ja svasta oprastam.

Nema tu shta da se oprashta. Iskrene emocije izrazene kroz muziku (ili shta vec) uvek dobro dodju.

shto se pm3-shitova tiche, trenutno nemam komp smile.gif .

Jesi li chula josh shta slichno radu chlanova ove grupe?

 

(najgori albom im je The final cut :oops: zamalo pa losh)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas li ti sta si upravo rekao???? The Final Cut je prvi album koji sam nabavila od Floyda, pa samim tim se emocionalno rangira vrlo visoko kod mene. Volis li ti Watersa ili ne? Osim toga, album je produzetak Wall-a. Ni to ti se ne svidja? 8)

Onda lepo idi u IPS, tamo imaju original Wouldn't You Miss Me-best of Syd Barrett, pa daj 1079 dinara ili tako nesto.

Nazalost, to je jedna od onih losih stvari kad slusas NAJBOLJE, nema niceg za prineti... Mada, cula sam nekog mucenika kome pesme podsecaju na Floyde, zaboravila sam kako se zove, one man band, '87 izdanje ili opet tu neka godina, zove se Johnatan(no, mozda i to lupam biggrin.gifa: ), provericu pa ako te bas zanima...

Kad smo kod najgorih, meni je to A Momentary Lapse... nije ni on los, ali nesto mora biti najgore, a?

Share this post


Link to post
Share on other sites

The final cut je praktichno politichki pamflet. Shto se tiche tvog favorita ... ima tu neshto.

Pare pare pare parepare parepare pare i zvuk se gubi u daljini ustupajuci mesto slot machine-ama... na kraju uvek vazi velcome to the machine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan od mojih favorita je i "Time". Nijedna grupa u meni ne izaziva slichna osecanja

 

 

 

Ticking away the moments that make up a dull day

You fritter and waste the hours in an off hand way

Kicking aroundon a piece of ground in your home town

Waiting for someone or something to show you the way

 

Tired of lying in the sunshine staying home to watch the rain

You are young and life is long and there is time to kill today

And then one day you find ten years have got behind you

No one told you when to run, you missed the starting gun

 

And you run and you run to catch up with the sun, but it's sinking

And racing around to come up behind you again

The sun is the same in the relative way, but you're older

Shorter of breath and one day closer to death

 

Every year is getting shorter, never seem to find the time

Plans that either come to naught or half a page of scribbled lines

Hanging on in quiet desperation is the English way

The time is gone, the song is over, thought I'd someone more to say.

 

 

 

Agresivnost kod Syd-a je jedna od onih stvari koju ili uspesh da osetish ili prepoznash kao princip koji je vec bio deo tebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Paintbox" (Wright)

 

Last night I had too much to drink

Sitting in a club with so many fools

Playing to rules

Trying to impress but feeling rather empty

I had another drink

Drink - a - drink - a - drink - a - drink

 

What a way to spend that evening

They all turn up with their friends

Playing the game

But in the scene I should have been

Far away

Away - away - away - away - away

Getting up, I feel as if I'm remembering this scene before

I open the door to an empty room

Then I forget

 

The telephone rings and someone speaks

She would very much like to go out to a show

So what can I do - I can't think what to say

She sees through anyway

Away - away - away - away - away

 

Out of the front door I go

Traffic's moving rather slow

Arriving late, there she waits

Looking very angry, as cross as she can be

Be - a - be - a - be - a - be - a - be

Getting up, I feel as if I'm remembering this scene before

I open the door to an empty room

Then I forget

 

 

zapazash ime tekstopisca i glavnog kreatora pesme.

Waters se bavio gushenjem kreativnosti ostalih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Was Roger an effective bassist back then?

 

'He had developed his own limited, or very simple style. He was never very keen on improving himself as a bass player and half the time I would play bass on the records because I would tend to do it quicker. Right back to those early records; I mean, at least half the bass on all recorded output is me anyway.'

 

rechi Dave-a Gilmour-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Julia Dream(Waters)

 

Sunlight bright upon my pillow

Lighter than an eiderdown

Will she let the weeping willow

Wind his branches 'round

 

Julia Dream,

Dreamboat queen,

Queen of all my dreams

Every night I turn the light out

Waiting for the velvet bride

Will the scaly armadillo

Find me where I'm hiding

 

Julia Dream,

Dreamboat queen

Queen of all my dreams

 

Will the misty master break me

Will the key unlock my mind

Will the following footsteps catch me

 

Am I really dying

 

Julia Dream

Dreamboat queen

Queen of all my dreams

 

 

P.S. Kad smo vec udarili po Relics-u i Watersu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta se tu moralises i ignorises cinjenice? (kojim smajlijem se ovde izrazava dobra namera?zamislimo da sam ga ubacila) Pa normalno da je Waters bio nemoguc. Niko to ne osporava. I naravno da je Dave samo pljuvao posle po njemu, kao i ovaj po Dave-u. Wright je izuzetan stvaralac, ali u odnosu kolicina izuzetnih pesama, Waters ubedljivo vodi. Sta se pravis lud?? pa Waters je odbio da snimi Wall ako Wright ne izadje iz benda, naravno da je hteo da zagospodari, pizda egoisticka. Ali, da li to sprecava njegove pesme da budu izuzetne? Mada, rekoh vec, najbolje stvari su uradili zajedno. Zajebi sve ostalo.

Animals jeste anti-utopijski, ali meni je favorit uglavnom zbog muzike, a tekstovi su inteligentni i cinicni, dakle-dobri. Jebiga, mizantropski, ali...

Evo ti malo odnosa iz benda: :wink:

 

 

Tri preostala clana Pink Flojda stradaju u saobracajnoj nesreci.I tako stoje ispred bisernih vrata raja kad izadje Sveti Petar i kaze:"O, zdravo, momci! Ocekivali smo vas! Stvarno ce vam se svideti ovde, raj je odlicno mesto za muzicare. Cak imamo nas sopstveni bend, i vi ste pozvani, naravno, da se prikljucite! peva nam Elvis Prisli, gitaru svira Dzimi Hendriks, Frenk Sinatra je na klaviru, a Rodzer Voters pise tekstove!"Na to ce Dejv:"Rodzer je ovde?? Kad je on to umro?"

Sveti Petar se nagnu i sapnu mu u uvo:"Znas, to je ustvari samo Bog, ali umislja da je Rodzer Voters!"

 

 

Rodzer, Dejv i Nik su nekako, zacudo, poginuli u isto vreme u vrlo cudnim nezgodama i cekali su ispred vrata raja. Sveti Petar dodje do njih i objavi im vest da bilo ko ko zeli da prodje kroz kapiju mora prvo da ispuni zadatak kojim ce dokazati svoju vrednost.

NJih trojica morali su da predju preko brzotekuce reke. Svi se poredjase uz obalu i gledase u ledenu vodu, svaki se priblizavajuci na jednakom odstojanju minijaturnim koracima napred. Nik je odmah potonuo i udavio se istog trenutka, Rodzer i Dejv su presli preko povrsine vode i sigurno stigli na drugu obalu pred ulaz u raj. Dejv pokajnicki pogleda Rodzera i kaze:"Uh, mislis da je trebalo da mu kazemo za ono kamenje u vodi?" Rodzer se okrenu i pogleda ga zbunjeno:"Kakvo kamenje?".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...