Jump to content

Pink Floyd


Ummagumma

Recommended Posts

AAAAAAAAAAAA!!!! Palo na drugu stranu!!!

 

Dakle, ispricacu onda onu pricicu sa Kjubrikom, moze?

Te '71 trazio Kjubrik muziku za svoj novi film "A Clockwork Orange", i naisao na predhodne godine izdani albumcic izvesne grupice Pink Floyd biggrin.gif .(Atom Heart Mother, ukoliko neko slucajno ne zna)

No, kad je zatrazio muziku na koriscenje, grupica je odbila da da. (ni meni nije jasno ???)

Idemo 21 godinu u buducnost. Roger Waters zeli da ubaci govor Hala iz Odiseje nam znane na pocetak neke pesme sa Amused To Death. I Kjubrik, naravno, odbija :wink: . Waters ubacuje skrivenu poruku koja naopacke zvuci onako kako je planirao biggrin.gif .

Ah, ah...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Da, slazem se, moze se reci da je Anathema pokupila nesto od Pink Floyda. Pa kad su na onoj kompilaciji Peacevila \"X\" obradili (i to bih stavila pod znake navoda, jer to nije obrada, nego prepev, ako si cuo) One of the few i Goodbye cruel world, cini mi se da su to i ubacili na neki album posle(?) (imam samo par albuma Anatheme, pa nisam bas strucnjak)

 

evo chuo sam.

 

 

i trovah se Piper-om zadnjih nekoliko dana.

 

 

i tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

O njima moze da se pise tri dana.Jednostavno jedan od najvecih bendova u istoriji.Tu su oni Syd-ovi albumi,onaj pod evidentnim uticajem LSD-a,naravno Ummagumma.Kazite samo naslov:"Several species of small fury animals gathered together in a cave and grooving with the pict zatim "The wall"jedan od najrevolucionarnijih u muzici,pa oni sa politickom pozadinom kakav je "The final cut",pa jedan od,po meni, najboljih live albuma uz Live after death,"Pulse".Mada licno mislim da je mozda i najbolji "The division bell",iako ce se malo vas sloziti sa mnom,jer su ipak malo promenili zvuk i stil uopste.Neverovatno koliko emocija budi u meni.A tek pesme.Recimo"Hey you".Na jednom koncertu lik je prosuo sebi mozak dok je su je izvodili.Ja sam i plakao uz nju.Legende.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne bude da sam zapostavila svoju omiljenu temu, Division Bell po meni zaista nije najbolji album Floyda, mada je znatno bolji od svog studijskog predhodnika. Cluster One, Wearing The Inside Out i, naravno, High Hopes su izuzetne (dobro, moze da se ubaci i Marooned), ali nekako mi ne pasuje kao ostali albumi u celini. A Wall...uh, eh i slicni uzdasi.

Sledece godine bi i Dave i Waters trebalo da se prosetaju s instrumentima, pa bi to valjalo videti, jel neko bio prosle godine u Pesti na Watersu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

koji put? danas se ubih trazeci ovu temu i ne nadjoh je, pa otvorih drugu

(da blama :oops: )...

kako god ... PINK FLOYD su bogovi biggrin.gifa:

 

BTW kako to da OPEL nije Baretov album - ja ga imam kao album :?

mislim da ima 3 albuma - Barrett, The Madcap Laughs i Opel (bar ja imam ta 3) i M>L> je najslicniji pocetnickoj psihodeliji PF-a i meni je nabolji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, da proverite na

http://www.geocities.com/SunsetStrip/Studi...41/syddisco.htm

ili nesto slicno... :roll:

 

inace, da li je neko gledao jedan od 3 filma za koje ja znam da su Floydi

radili soundtrack-ove... More, Obscured by Clouds (Vally), Zabriskie Point...i gde to da nabavim i vredi li stogod?

naravno da tu ne racunam The Wall...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, jeste neko ovde rekao da Opel nije album, verovatno se osvrcuci na cinjenicu da ima milion verzija pesama sa drugih albuma. Ali, jeste, slazem se, Syd ima tri albuma, sve one kompilacije se ne mogu racunati u to, ali Opel moze. I, opet cu se sloziti, Madcap Laughs je ubedljivo najbolji, melanholicno lelujav, fenomenalan.

 

Nazalost, stidim se da priznam da nisam gledala Ni Zabriskie, ni Obscured... I mene bi vrlo zanimalo B@K@-ovo pitanje o tome gde se mogu nabaviti, jer se odgledati, u svakom slucaju -moraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, znaci ipak su sklanjali temu... pa onda mene optuzuju da ne gledam, cccc smile.gif

 

Dakle, Council A, da li to znaci da si gledala "More", ako se tako zove i film

za koji je radjen istiomeni album Floyda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

inace, da li je neko gledao jedan od 3 filma za koje ja znam da su Floydi

radili soundtrack-ove... More, Obscured by Clouds (Vally), Zabriskie Point...i gde to da nabavim i vredi li stogod?

 

Ja sam gledala Zabriskie Point, gde doduse ima samo dve ili tri pesme Flojda ali su prilicno krucijalne u filmu (narocito verzija Careful With That Axe, Eugene na kraju biggrin.gif). Daje se povremeno u Kinoteci ili slicnim mestima, treba ga pogledati ako ni zbog cega drugog a ono kao dokument vremena smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, ja imam OST Zabriskie Point na 2 cd; na 1. ima 3 pesme, a na 2. su 4 pesme od PF...a ni jedna od njih nije Careful With That Axe, Eugene...

nikad nisam naleteo na njega u Kinoteci...a koja su to slicna mesta :roll: ...

tongue.gif

 

inace, zna li neko vise o The Grateful Dead i Jerry Garcia-i..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, ja imam OST Zabriskie Point na 2 cd; na 1. ima 3 pesme, a na 2. su 4 pesme od PF...a ni jedna od njih nije Careful With That Axe, Eugene...

 

Ja imam plocu na kojoj su samo stvari sa tog prvog diska; koliko se secam, na drugom je uglavnom neka 'pozadinska' muzika...

A stvar o kojoj je rec se zove "Come On, Number 51, Your Time Is Up" ili tako nekako, i predstavlja de facto preimenovanu i malo drugaciju "Careful With That Axe, Eugene".

 

 

nikad nisam naleteo na njega u Kinoteci...a koja su to slicna mesta :roll: ...

tongue.gif

 

Pa i ja sam se zestoko nacekala da bi ga gledala u Kinoteci prosle godine, a pre toga su ga davali u Domu kulture "Studentski Grad" neke 1995. ili 1996. tongue.gif

Mislim da na jos nekim tako 'levackijim' mestima ima revija starih filmova, tipa na Adi, treba obratiti paznju kad je tako neka manifestacija. Ja do sad nisam srela ovaj film u DiVX formatu, sto ne znaci da se ne moze naci smile.gif

 

inace, zna li neko vise o The Grateful Dead i Jerry Garcia-i..

 

Grateful Dead i pocivsi Garcia su posebna, veoma duga prica... u sustini, za pocetak: njihova karijera bi se grubo mogla podeliti na 'psihodelicni' i 'kantri' period. Izdali su nekih milion albuma, ali sto se mene tice, esencijalni su prvi "Grateful Dead" koji je onako malo vise mellow ali dobar, i sledeca dva "Anthem Of The Sun" i "Aoxomoxoa" koji su najcistiji i najbolesniji primeri West Coast psihodelije na svom vrhuncu ('67-69) biggrin.gifa: Takodje toplo preporucujem 'dupli zivi' "Live/Dead" sa predivnim omotom i integralnom verzijom od 23 minuta pesme "Dark Star" ciji se isecak moze cuti u filmu "Zabriskie Point".

 

{izvinjavam se na ovom skretanju od teme, ali nesto mi se ne cini da na ovom forumu ima dovoljno deadheadsa da se otvori poseban topic o Grateful Dead... wink.gif}

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle, Council A, da li to znaci da si gledala "More", ako se tako zove i film

za koji je radjen istiomeni album Floyda...

 

Da, zove se isto i ne, nisam ga gledala, samo me je mrzelo da navodim sva tri naslova(zasto sluze omiljene mi tri tacke 8) ).

Sta mislite o onim pricama o soundtrack-ovima, navodno, Dark Side je radjen tako da prati Carobnjaka iz Oza ako se puste film i disk istovremeno, a Meddle Odiseju 2001. Hm?

Licno, smatram da je u pitanju magija. Ozbiljno. Nista nije slucajno, a posebno kad su takvi filmovi dovedeni u vezu sa Floydima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A stvar o kojoj je rec se zove "Come On, Number 51, Your Time Is Up" ili tako nekako, i predstavlja de facto preimenovanu i malo drugaciju "Careful With That Axe, Eugene".

 

 

skoro sam ponovo preslusao Zabriskie Point... da znas da mnogo lici biggrin.gifa:

......a da je preimenovana - to se slazem smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta mislite o onim pricama o soundtrack-ovima, navodno, Dark Side je radjen tako da prati Carobnjaka iz Oza ako se puste film i disk istovremeno, a Meddle Odiseju 2001. Hm?

Licno, smatram da je u pitanju magija. Ozbiljno. Nista nije slucajno, a posebno kad su takvi filmovi dovedeni u vezu sa Floydima.

 

...nista nije potvrdjeno, ali prica se da je opis radnog mesta Floyd-ova bio - BOGOVI 8)

 

p.s. bez cinizma, stvarno biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I sedim ja tako u autobusu... Kad, verovali ili ne , pocinje pomenuta "Alka profesionalka" i ja napregnem usi ne bi li cula gde je to, mucena, ubacila Floyde, kako pomenu Smorock. Odustanem na pola, imam i ja svoje dostojanstvo 8) , i na kraju samo upadne, AAAAAA!!! Ma, sta bi obradjivala, imate dva puta pravo da pogadjate.

 

I, B@K@, sta uopste da se prica o cinizmu, ozbiljnosti itd, kad mi svi znamo da su Floydi BOGOVI. :wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, (prezriva faca), mislim, ja volim "Another brick...", fenomenalna je, naravno, kao i ostale, ali tolika isforsiranost je dovela do toga da moj rodjeni brat (da, to je moja najveca sramota) ,kad sam ga jednom onako usput proverila, nije znao da navede nijednu drugu pesmu do te od Floyda. Nisam pricala s njim par dana i shvatila da moram da pocnem da uticem na ljude. (panker, sta ces, eh, i za to sam kriva, treba me spaliti na lomaci)

Ili, jos bolje, ako je to moguce, snimala drugarici Atom heart mother, Animals i jos ponesto, svaki put je pitam-i?i?i? ona, ma jok, nisam slusala, odslusala sam tri puta itd. KAD-pre neki dan kaze ona meni, da joj snimim Wall, zbog te pesme koja je TOLIKO drugacija i BOLJA od onog sto sam joj dala. I s njom necu pricati par dana biggrin.gif .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...