Jump to content

Pink Floyd


Ummagumma

Recommended Posts

WS, kakvih sam ja tripova imao kad sam krenuo razmišljati o tom omotu... Bolje da ne pričam. A ovo što si ti pisao je neko skoro pa 'knjiško' (najlogičnije) tumačenje, ali ja sam prije nekoliko dana krenuo razmišljati o tom omotu (onako, iz čista mira), i onda sam tu noć sanjao neke stvari koje bi veoma teško bilo smisleno riječima opisati (ali pokušaću možda za koji dan, ako se budem osjećao sposoban).

 

A sad, što se tiče njihovih omota, meni je ubjedljivo najmoćniji detalj crtež koji se nalazi na omotu WYWH omota - mehaničke ruke... A omot kao omot, Animals mi je nadrealan. Ta ploča je u mojoj kući godinama, i uvijek sam je posmatrao sa određenim strahom... A igrajući Midtown Madness 2, primjetio sam da se dotična građevina sa omota (nuklearna elektrana?) nalazi na južnoj (desnoj) obali Temze u Londonu... I to je bio jebeno nadrealan momenat kad sam skontao...

 

A za taj DVD koji spominje blondie nemam nikakvih informacija (potražiću), ali sam neki dan kad sam obilazio www.stormthorgerson.com naišao da je on radio i dizajn za DVD Live at Pompeii koji se u prodaji trebao pojaviti u junu 2003. pa sam zbog toga pitao da se nije možda već pojavio 'tamo kod vas'...

 

Ah, mehanicke rucice (zapravo metal i magnet, ako si obratio paznju). Ja sam se sa 14-15 godina istripovao gadno i precrtao te ruke na formatu 150x150 cm i mnogo je mocno izgledalo onako na zidu, bas sam se potrudio da sve proporcionalno skinem i lepo obojim. Nego, reci ti meni kako tumacis omot za A Momentary Lapse of Reason? Ili onog covu bez lica koji stoji na pescanoj dini i drzi onaj providni vinil (unutrasnja strana WYWH)? Mogao bi skinuti koji screencapture iz te igrice, da nam pokazes kako to izgleda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace, sto se tice tih ruku, ako ste primetili, slicnu ideju su iskoristili Judas Priest na albumima "Sreaming For Vengeance", "Defenders Of The Faith" i "Turbo". Nema sta, uticaj Floyda je sveprozimajuci. biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah, mehanicke rucice (zapravo metal i magnet, ako si obratio paznju). Ja sam se sa 14-15 godina istripovao gadno i precrtao te ruke na formatu 150x150 cm i mnogo je mocno izgledalo onako na zidu, bas sam se potrudio da sve proporcionalno skinem i lepo obojim. Nego, reci ti meni kako tumacis omot za A Momentary Lapse of Reason? Ili onog covu bez lica koji stoji na pescanoj dini i drzi onaj providni vinil (unutrasnja strana WYWH)? Mogao bi skinuti koji screencapture iz te igrice, da nam pokazes kako to izgleda...

 

Pa, nisam naročito obratio pažnju na detalje (metal i magnet), čak nisam ni toliko obratio pažnju na 4 Heraklitova elementa u pozadini (uopšte nisam siguran da su to Heraklitovi elementi, ona voda i ono... a nekad sam tako poznavao filozofiju... c c c), već sam taj susret ruku, koje su malo različite (spajanje različitog kao bitna stavka) a pritom i mehaničke/metalne (što daje utisak da su čvrsto spojene i da bi ih bilo teško razdvojiti) uz natpis 'Wish You Were Here' mi je dovoljno da se pretvorim u margarin...

 

Mnogo je moćno izgledalo?? Zašto je ovo u prošlom vremenu? (Ako si slučajno isjekao taj komad zida, ja bih ga rado otkupio...)

 

Eh sad, za Momentary Lapse Of Reason nemam neko ne znam ni ja kakvo tumačenje - manje više standardno buđenje - šta ja radim ovdje, ko su ovi ljudi, gdje je moja odjeća i slično... Trenutni gubitak razuma/smisla, stanje dok tek krećeš da prikupljaš informacije o detaljima koje vidiš... Obično nakon buđenja, dok trljaš oči... Vjerujem da si očekivao nešto bolje, ali biće bolje, sad ne može...

Inače, za taj omot sam pročitao detalje o tome kako je nastao (ne znam tačno gdje, da li na sajtu Storma Thorgersona ili negdje drugdje, nisam siguran), i uglavnom, čini mi se da je otprilike 300 kreveta bilo postavljeno za sliku, i to morali su dvaput da ih redaju i sklanjaju jer ih je kiša zadesila...

I da, ja taj album nisam ni slušao (I know, I know, shame on me)...

 

A što se tiče čovjeka bez lica, taj mi detalj nikad nije bio jasan... Možda je to druga slika i prilika onog čovjeka u plamenu, ali ne sviđa mi se uopšte ta sličica. (That one beats me...)

 

I da, ovo za Judas je tačno, s tim što meni još izgleda da su dodali malo 'new age' uticaja (ne znam sad koliko ima smisla ovo, jer ne postoji način da dobro objasnim na šta mislim pod 'new age' uticajima, al' nek stoji)...

 

I jedan screenshot ću ubaciti u galeriju 'vaše um. slike - ne metal', a imam još dva iz različitih uglova, ali da ne spamujem, ako kome trebaju mogu ih poslati na mejl...

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste videli film pink floyd, sa bob geldof-om?

naravno, film se zove "The Wall", i to je najbolji film na svetu, jedino

postoji problem sto da bi razumeo IJEDAN deo filma, moras da znas svasta od floyda i o njima (tekstovima uglavnom), ili da tako dobro znas Engleski da razumes u filmu sve. ja kad sam ga gledao prvi put razumeo sam apsolutno ceo film (a ima neverovatno puno stvari, tema itd.), dok moji ortaci kad su gledali smorili se i apsolutno nista nisu razumeli.

Poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

:? :? :?

Pa kako majku mu? Ona zgrada sa četiri dimnjaka, to bi trebalo biti to.

P.S. Evo je onda ovdje... Slikana sa suprotne obale Temze, baš odakle se može vidjeti i u igri pošto je simulirana samo ova druga strana... I strpljenja pošto ova sličica se sporo učitava.

user posted image

Share this post


Link to post
Share on other sites

ws - sklanjaj taj potpis

 

So, so you think you can tell Heaven from Hell

Blue skies from pain

Can you tell a green field from a cold steel rail?

A smile from a veil?

Do you think you can tell?

 

And did they get you to trade your heroes for ghosts?

Hot ashes for trees?

Hot air for a cool breeze?

Cold comfort for change?

And did you exchange a walk on part in the war

for a lead role in a cage?

 

How I wish, how I wish you were here

We're just two lost souls swimming in a fish bowl

year after year

Running over the same old ground

What have we found?

The same old fears

Wish you were here

 

Plači mala plači!!!

smile.gifsmile.gifsmile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste videli film pink floyd, sa bob geldof-om?

naravno, film se zove "The Wall", i to je najbolji film na svetu, jedino

postoji problem sto da bi razumeo IJEDAN deo filma, moras da znas svasta od floyda i o njima (tekstovima uglavnom), ili da tako dobro znas Engleski da razumes u filmu sve. ja kad sam ga gledao prvi put razumeo sam apsolutno ceo film (a ima neverovatno puno stvari, tema itd.), dok moji ortaci kad su gledali smorili se i apsolutno nista nisu razumeli.

Poz

 

U stvari, film se zove "The Wall: Pink Floyd" biggrin.gif , no necemo cepidlaciti. Ja sam procitao da taj film uopste nije trebao tako da izgleda i da je Waters bio poprilicno nezadovoljan kada je video finalnu verziju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pa i bice redovno stivo.Planiram da napravim (najozbiljnije) skolicu za obrazovanje jedinih ljudi do kojih se moze dopreti-dece od 5 do 12 godina, u kojoj ce biti ukljuceno muzicko obrazovanje, ukazivanje na znacajnu literaturu i jos milion stvari, cucete vec vi svi za to biggrin.gif . Predlazem da odmah rezervisete mesto za svoju decu, jer ce sve to poceti sa radom za nekih deset-petnaest godina...MISLITE NA VREME biggrin.gif .

 

FLOYDI DO SMRTI!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikako Floyd u skole! Hocete da imamo generacije zbunjenih i istraumiranih ljudi? smile.gif

Kad te ostavi decko/devojka, pocnes da se pitas o smislu zivota i mogucnosti vanzemaljskog zivota i shvatis da se zivot nastavlja i nakon tvoje smrti, e onda mogu Floydi. Do tada, ni slucajno! biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas sta, ja se bojim da Maideni i Floydi nekako ne mogu toliko zajedno... Ako decu prvo naucimo Maidenima oni ce otici na drugu stranu i trebace im nesto duze da dodju do Floyda... A u obrnutom slucaju, nisam sigurna da bi uopste dosli do Maidena.. I ne omalovazavam nikog, nemojte slucajno to pomisliti, volim i slusam i Maidene, mada selektivnije i dosta manje od Floyda ( koje smatram za najveci bend u istoriji, pa im niko nije ni za prineti biggrin.gif)...

 

Mislim, ako uvodimo oba benda, da je bolje da onda prvo idu Maideni, a tek pred kraj osnovne da se polako ubacuju Floydi (najbolji period za njih-sopstveno iskustvo).Whispering Wolf ce birati hronologiju uvodjenja Maidena, a ja cu odluciti kako ce upoznavati Floyde... Moze tako biggrin.gif?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...