Jump to content

Pink Floyd


Ummagumma

Recommended Posts

Naravno :wink:.

Pesma je posvecena Syd Barrettu , kao i ostatak istoimenog albuma. Kuriozitet vezan za Wish you were here je to sto je jedina pesma u opusu Floyda za koju je napisan prvo tekst, ostale su ili dobijale muziku na pocetku ili je sve nastajalo istovremeno( mislim na tekstove koje je pisao Waters, za ostale nisam sigurna, ali, posto od DSotM svi tekstovi prirpadaju njemu, nema tu razlike...hehe...).

Share this post


Link to post
Share on other sites

smile.gifsmile.gifsmile.gif

Ovo morate da vidite... Ovako svet vidi jedan od osnivaca skoro-pa-oficijalnog-fan kluba Rogera Watersa (posto on ne zeli oficijalne fan klubove)...

 

...In 1986, at the onset of a the creation of a new "Surogate Band," calling itself Pink Floyd, Roger Waters recieved an unheard of amount of bad press. He disagreed with the bands reformation and attempted to stop it in court. It seemed that this new band was in exsistance only for the money the name Pink Floyd would garner. This new band, led by former Floyd Guitarist David Gilmour, comprised only of one other member, former Floyd drummer Nick Mason. In fact former Floyd keyboardist Rick Wright was hired as a paid studio musician to tour with the band to give it any facimile of creditability.

 

Therefore, as this new band took over all the creit of its former self, it was felt that Roger Waters, the leader and creative genius behind the original band, would not be given any credit for creating Pink Floyd's most famous masterpieces...

 

Oo.. smile.gif Obratiti posebnu paznju na izraze-former Floyd guitarist...kao, totalno nebitni lik...a i onaj former bubnjar...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svacije misljenje cijenim ali mislim da je Voters legenda time se ponovo vracam na pjesmu Careful with that axe Eugene.

 

Tu pesmu su pisala sva cetvorica. Tj, (skoro)svaki instrumental sa pocetka karijere je potpisan celim bendom.

Naletala sam na pricice fanova, tj, razrade ideje ko je bio Eugene, zasto je poludeo itd itd...i da li je poludeo uopste...imate li neko misljenje o tome?

 

By the way, katkad sebe predstavljam kao Eugenu :wink:smile.gif.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj cale je bio na "Pulse-u" i to je jedna od stvari zbog kojih zalim sto nisam rodjen malo ranije...izlisno je svako komentarisanje Floyda kao benda i uticaja koji su ostavili na celokupno covecanstvo, ali sam morao da postujem na ovoj temi, cisto radi reda smile.gif

 

Moji favoriti

 

The final cut

Animals

Division bell

Darkside

wish you were here

Wall

Meddle

Saucerful

 

 

ma svi, jedino sam ummagumu vrteo manje od milion puta u plejeru

a dve najomiljenije solaze Comfortably numb (kako je dobra scena iz filma Wall ) i High hopes ..i shine on you ( to su tri okej smile.gif

8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj cale je bio na "Pulse-u" i to je jedna od stvari zbog kojih zalim sto nisam rodjen malo ranije...izlisno je svako komentarisanje Floyda kao benda i uticaja koji su ostavili na celokupno covecanstvo, ali sam morao da postujem na ovoj temi, cisto radi reda

 

Prvo-zasto te cale nije vodio sa sobom :ne: , imao si desetak godina, ja znam da bih vodila svoje dete... biggrin.gifa:

 

Pa mi ovde ne komentarisem ono sto je ocito-da su oni najbolji bend koji je prosetao ovim krajem univerzuma, vec iznosimo neke zanimljivosti koje bi druge mogle zainteresovati, pa, dakle, slobodno se pridruzi.

 

a dve najomiljenije solaze Comfortably numb (kako je dobra scena iz filma Wall ) i High hopes ..i shine on you ( to su tri okej smile.gif )

 

Mhm...MOLIM? 8) Davidu je omiljena upravo solaza iz Comfortably numb...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cudi me sto niko nigdje nije spomenuo Atom heart mother sa Libest spacement monitor,mozda jednu od njihovih najatraktivnijih pjesama.Oni su jedina grupa koja je uspijela prevazici granice same muzike povezavsi je sa psihologijom :twisted: Gilmoure-ov stil sviranja gitare potpuno odudara od svih poznatih stilova i nacina.Cuo sam da su svi oni bili studenti arhitekture pa me zanima je li to tacno?Bio bih zahvalan kad bi mi neko poslao njihovu malo siru biografiju na PP.Usput ,jednom sam slucajno zapalio kucu slusajuci :twisted::twisted::twisted: Shine on your crazy diamond :twisted::twisted::twisted: !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cudi me sto niko nigdje nije spomenuo Atom heart mother sa Libest spacement monitor

 

Izvini, sta???

I album Atom Heart Mother i pesma Atom Heart Mother Suite je pominjan , pobogu, ovo je 14. strana teme(valjda?). Ne znam, zbunjena sam, sta je Libest spacement monitor? :? Cudi me da za to nisam cula ako postoji :? .

 

Da, Mason, Waters i Wright su bili studenti arhitekture, tako su se i povezali u krajnjoj liniji. Syd je bio vise usmeren na klasicno slikarstvo, a Gilmour se kasnije prikljucio.

 

Jebiga, malo siru biografiju? Ako te nesto zanima, pitaj, jos nisam u fazonu da pisem knjigu o njima, mada bih mogla smile.gif 8) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Libest spacement monitor(kako se to u stvari prevodi :? )je live album iz1970 sa 5 pijesama. 1.Embryo

2.Green is the colour

3.Careful with that axe,Eugene

4.If

5.ATOM HEART MOTHER

Da,znam da je stvar spominjana ali nije navodjen ovaj album i ta verzija pjesme od 26min.

Sto se tice biografije,interesuje me kad je Gilmour tacno dosao,je li Barret stvarno puk'o i da li je on uopste ziv danas?Interesuje me jesu li oni muzicki obrazovani?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šiju...(brisem rukom čelo), to ti, srećo, nije album. Ovo ti je spisak albuma:

 

The Piper At The Gates Of Dawn 1967.

A Saucerful Of Secrets 1968.

More 1969.

Ummagumma 1969.

Atom Heart Mother 1970.

Meddle 1971.

Relics 1971. (singlovi i reste)

Obscured By Clouds 1972.

Dark Side Of The Moon 1973.

Wish You Were Here 1975.

Animals 1977.

The Wall 1979.

The Final Cut 1983.

A Momentary Lapse Of Reason 1987.

Delicate Sound Of Thunder 1988. (live)

Division Bell 1994.

P.U.L.S.E. (live) 1995.

Is There Anybody Out There?The Wall Live

Echoes-the best of Pink Floyd

 

E, da , ima i neki Masters of the rock, sa jos singlova-"Apples and oranges" i tako to...

 

Green is the color je sa "More" -a.

If i Atom Heart Mother je sa Atom Heart Mother-a, naravno, i da, pesma traje oko 25 minuta.

Careful with that axe... je early single.

Embryo je sa Picnic-A breath of fresh air, tj, isto rani, nesvrstani singl.

Dakle, to je samo neka od mnogih kompilacija. NIje album.

 

Nisu muzicki obrazovani, koliko ja znam (nisam sigurna 00 posto).

Gilmour je dosao 1968, pet meseci je bend brojao 5 clanova, a onda su odlucili da im Syd vise ne treba ( i onako su ga zadrzavali da bi im pisao pesme, valjda su ukapirali da to mogu i sami smile.gif ). Syd je imao problema psihicke prirode, ali je ziv, zivi danas u Kembridzu ne radeci nista, ha ha.

 

 

 

syd87.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Evo ti neke statistike sa jednog od fan sajtova Watersa (jednog od aktivnijih, by the way)(glasalo se za omiljenee albume uopste, ukljucujuci i PF, a i pojedniacno, svi clanovi su ukljuceni):

 

Best Overall

1. The Wall (2086.5)

2. The Dark Side of the Moon (1659.25)

3. Wish You Were Here (1243.75)

4. Amused to Death (1145.5)

5. The Final Cut (809.75)

 

Solo

1. Amused to Death (3353.5)

2. The Pros and Cons of Hitch Hiking (1802.75)

3. Radio Kaos (1139.75)

4. David Gilmour (563.75)

5. The Madcap Laughs (349.5)

 

smile.gifsmile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj biti tako brutalna majku mu. Samo sam se šalio. Nego, jedno su obožavaoci PF i RW, a drugo su prosječni konzumenti pop kulture... Ja pokušavam da saslušam obe strane i za sebe pronađem nešto.

Naravno da nisam slušao ništa (samo sam vidio omot za Pros & Cons :oops: ), zašto bih inače postavljao onako neodređeno pitanje? Razmišljam da zbavim nešto pa pitam sa koje strane da krenem. No vidim ja da si se ti namjerila da me mlatneš kukuruzom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

smile.gifsmile.gif Ovo je tebi brutalno? smile.gif Pa i ja sam se salila :wink:.

Za kukuruz ces morati da sacekas, a ako ti se svidjaju The Wall i The Final Cut, svidece ti se i Pros & Cons..pa ti vidi sta ces nabavljati...

 

Obavezno. Svasta sadrzi..( i ne samo o Waters-u :wink:), odusevio me je.. samo ga dobro prokopajte pa cete videti na sta mislim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...