Jump to content

Pink Floyd


Ummagumma

Recommended Posts

Ako si takva kad se šališ, ne daj Bože da se kukuruz i ja nađemo u tvojoj blizini kad se naljutiš... smile.gif :oops:

 

Nego, The Wall... O njemu se nema šta pričati, ja se osjećam kao da sam ga slušao dok još nisam bio izašao iz... Mislim 'Mother', 'Comfortably Numb', 'Hey You' jednako stoje uz stvari čija imena nikako ne mogu upamtiti ali mogu zviždati melodije po sjećanju. Sve pjesme mi se čine kao da su neko urođeno znanje... Ali The Final Cut mi je blijed, tekstove nisam čitao pa ne znam o čemu se radi (pretpostavljam), ali muzika je previše monotona...

Btw. malo se zagrijavam sa The Wall pošto mi sutra dolazi A Momentary Lapse of Reason... Valja kompletirati Floyd, a i ovog Watersa imam ideju gdje da nađem...

 

Sajt obilazim, počeo sam od biografije... Vidim da ima dosta čuvenih citata, kao i odjeljak sa intervjuima, tako da ću se pozabaviti tom adresom još koju noć sigurno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali draga, nemam ja vremena da slušam The Final Cut 1,2,3,36,74 puta dok ga ne skontam. Bar ne u ovoj godini.

 

A što se ovog A Momentary Lapse of Reason tiče, nema druge nego da ih mlatneš kukuruzom. Ja samo hoću da ga poslušam jer nisam dosad.

 

Sad trenutno obilazim diskografiju, odlično je urađeno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadji vremena biggrin.gif. Ma salim se, dokle god posvecujes Floydima vreme, manje je bitno koji je album u pitanju smile.gifsmile.gif.

 

Obicavam da ovo ne radim, ali moram ponoviti informaciju koju sam postovala na temi o Floydima na drugom forumu jer je jako zanimljiva biggrin.gif.

 

Iskopah iz jednog Watersovog intervjua zasto je ustvari Syd odleteo iz benda, hahaha. Tj, oni su, kao sto znamo, planirali da ga drze kao lutku(sa povremenim naletima inspiracije) dok bi Gilmour odradjivao posao. No, Syd je hteo da se bend prearanzira, imao je ideje o ubacivanju dva saksofona i zenskog vokala. Waters je friknuo, a posebno posto su ga dva producenta (ili sta su vec bila) podrzavala(Syda), pa su se oslobodili svih u paketu smile.gif 8) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam to, čitao sam dosta o njima... Imam Mojo časopis (maj 1994) gdje ima o njima na 14 strana (povodom izdavanja The Division Bell), nažalost bez Watersovih riječi...

 

Samo da dodam još mali citat (iako si ga ti sigurno već čula, možda ima ljudi koji nisu).

JM (John Marsh) [Floyd lighting man]: Some A&R man was taking them around Hollywood for the classic tour of stars' homes, and Syd's wandering around the place, wide-eyed, and reckless. Gee, he says, It's great to be in Las Vegas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ne znam šta bi bilo bez Borisa smile.gif (u stvari, imam jasnu predstavu smile.gif ).

 

Ja lepo kažem da je AMLOR najlošiji..i to je upravo utisak koji ostavlja-pop albumčić sa hitičnom "Learning to fly" i najvise iritantnom pesmom u PF karijeri "A new machine" (stresam se, ali nikako da pronađem odgovarajućeg smajlija da to predstavi na pravi način). Uh, mislim da je to jedina stvar dotičnih za koju mogu da kažem da je ne volim.

Pokušaj oživljavanja Floyda..reanimacija ne previše uspešna.

 

O, da, hvala na saradnji biggrin.gif , da, težim da tema ne siđe bar sa prve strane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah, trudim se i ja da je držim pri vrhu kad imam šta reći ali je tema takva da mi brzo ponestane snage...

 

user posted image

 

Nego, meni su AMLoR a i Division Bell (kojeg moram naći na disku) ambijentalni albumi melanholične atmosfere bez prave poruke, ali imaju posebnu draž zbog toga što shvatam da su stvari mogle otići u puno gorem smjeru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Division bell je ok ( smile.gif ), i vise od toga. Cluster one, Wearing the inside out, Marooned i High hopes su odlicne! Da nije onog teksta, i Keep talking bi bila izuzetna, hahaha. A moglo je biti mnogo gore, slazem se.

 

Izvini, slika jeste lepa, ali ovde je zbog... :? ?

 

(dosadila sam sebi, ako se slucajno neko vreme ne budem pojavljivala na temi)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

(Council A ce biti srecna sto ozivljavam ovu temu biggrin.gif)

 

Samo da prijavim da sam u sredu ili cetvrtak videla na "VJ satu" na Studiju B spot za "Astronomy Dominé" 8O Spot je, istini za volju, prilicno glup, ali zacudila me i sama cinjenica da postoji, a jos vise to sto su ga pustali na TVu... :?

Share this post


Link to post
Share on other sites

(Council A je srecna biggrin.gif )

 

Ni ja nisam videla taj spot, ali mislim da znam o kom se radi. KO to sad pusta sredom na VJ satu, to ne gledam godinama..svaka mu cast..

Inace, skoro sam prvi put videla i spotic za Apples i Oranges, tj, neki tv snimak. Pateticni su biggrin.gif , ali ih volem biggrin.gif . Syd je tu dostigao vrhunac svoje lepote. Ostali samo s vremena na vreme (usput kao svirajuci svoje instrumente) pevuse refren...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam pojma ko je pustao muziku, samo su isli spotovi bez najava. (a iza toga je islo nesto totalno nepovezano, neki hip-hop or sth.)

 

Ja sam uhvatila samo poslednji deo spota, ali verovatno da je i ostatak bez vecih promena: prilicno bezvezna crno/bela kombinacija snimaka benda koji svira, neke stondirane plavuse sa vestackim trepavicama koja se, kao, gubi, i preko toga one klasicne psihodelicne projekcije 'blobova' od razmazanog ulja ili sta se vec koristi (referenca: sta ide iza Dzima Kerija dok peva "Somebody to Love" biggrin.gif) pretpostavljam da su mislili da bi koriscenje, recimo, astronomskih slika sazvezdja ili slicnog bilo previse... ocekivano... ? :wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

ZASTO JE SYD BARRET POLUDEO??

 

Mislim da je ovo vrlo diskutabilna tema... Neki kazu zbog droge, a neki ipak kazu drugacije... Moje licno misljenje je da je "neko" vrsio veliki pritisak na njega ili se cak mozda "nekome" nasao na putu... Ko misli da zna, neka razmisli malo,...

 

Citiracu intervju sa doticnom osobom posle snimanja albuma "Wish You Were Here":

 

Nick Sedgewick: A lot of people have made remarks to me over the album's sadness.

 

Roger Waters: I'm glad about that... I think the world is a very, very sad fucking place... I find myself at the moment, backing away from it all... I'm very sad about Syd, I wasn't for years. For years I suppose he was a threat because of all that bollocks written about him and us. Of course he was very important and the band would never have fucking started without him because he was writing all the material. It couldn't have happened without him but on the other hand it couldn't have gone on *with* him. He may or may not be important in Rock' n’ Roll anthology terms but he's certainly not nearly as important as people say in terms of Pink Floyd. So I think I was threatened by him. But when he came to the 'Wish You Were Here' sessions -- ironic in itself -- to see this fat, bald, mad person, the first day he came I was in fucking tears...

 

Ko procita, shvatice...

 

“…The madcap laughed at the man on the border.”

Edited by Gothic Angel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko procita, shvatice...

 

“…The madcap laughed at the man on the border.”

Znas sta icon_rolleyes.gif , ovo je vrhunac vas Waters-ima-tajni-plan-da-unisti-svet. icon_smile.gificon_uhoh.gif Sta sam sve o njemu nasla, cudi me sto mu do sad neko nije skinuo masku sa glave i otkrio ljubicasto cudoviste sa zelenim antenama koje se odaziva na ime Anril Vaspopita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas sta rolleyes.gif , ovo je vrhunac vas Waters-ima-tajni-plan-da-unisti-svet. icon_smile.gificon_uhoh.gif Sta sam sve o njemu nasla, cudi me sto mu do sad neko nije skinuo masku sa glave i otkrio ljubicasto cudoviste sa zelenim antenama koje se odaziva na ime Anril Vaspopita.

Hmm, pa to sto ga ti branis ne moze da sakrije cinjenicu da je on ozbiljno poremecen covek... Pomiri se sa cinjenicom da je Syd Barrett bio genijalac, a samim tim i ozbiljna pretnja Watersu sto je on i sam izjavio... pa, razmisli o tome... Nego, neko je pomenuo spot za Astronomy Domine,... Pre neki dan sam ga skinuo sa neta i imam ga na racunaru, a skoro sam nasao i jos neki video materijal (Arnold Layne, Syd's First Trip, Syd's Home Video, It Would Be So Nice, Jugband Blues, The Scarecrow i tako...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm, pa to sto ga ti branis ne moze da sakrije cinjenicu da je on ozbiljno poremecen covek... Pomiri se sa cinjenicom da je Syd Barrett bio genijalac, a samim tim i ozbiljna pretnja Watersu sto je on i sam izjavio... pa, razmisli o tome... Nego, neko je pomenuo spot za Astronomy Domine,... Pre neki dan sam ga skinuo sa neta i imam ga na racunaru, a skoro sam nasao i jos neki video materijal (Arnold Layne, Syd's First Trip, Syd's Home Video, It Would Be So Nice, Jugband Blues, The Scarecrow i tako...)

Syd je bio genijalac i prva ja to nikada necu osporiti, ali da je Waters nekako doprineo njegovom ludilu (ili kako god to nazivali), ne pada mi na pamet da verujem. Waters jeste rekao da Syd morao da izadje iz benda i Waters jeste preuzeo ulogu frontmena nakon Sydovog odlaska, ali..pa, dobro, sta ti predlazes? Sta je Waters mogao da mu uradi? Da mu sipa neki otrov u pice? A? Da ga zacara magijama ljubicastih bica sa zelenim antenama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...