Jump to content

Pink Floyd


Ummagumma

Recommended Posts

Svi Floydovci su mi braca icon_smile.gif Ako nekog zanima nesto sto imam neka mi se javi i tako... icon_smile.gif Nego, ne zelim da se uplicem u svadju,... Mislim, Pink Floyd je zadnja stvar preko koje bih hteo da se prepucavam,... To sto sam rekao nije potvrdjeno, ali ipak ne treba okretati glavu, ako te zanima, mogu da ti dam nesto od materijala sto imam, pa procitaj sama icon_smile.gif Mislim, nemoj poricati sve sto ti je nepoznato... Sto se tice Watersa, iskreno, iako ga ne mirisim bas, siguran sam da Floyd bez njega ne bi bio to sto sada jeste, i sigurno je da je jedan od najvecih genijalaca sto se tice muzike i teksta... i svega uopste... Veruj mi, procitao sam dosta toga i veoma me je potreslo to sto sam nasao. Ja nisam tu da sudim, i ne mogu da tvrdim nista, mada zacudio me je Watersov stav... Ne znam, mozda gresim... Ali u svakom slucaju stoji da situacija izmedju Watersa i Barreta nije bila bas najlepsa, i svakako neko je morao da ode i to je bio Syd... (Pametniji popusta ili najjaci ostaju,.. hmm..) Nego, nisam hteo nikoga da vredjam, nisam ja takav icon_smile.gif U svakom slucaju drago mi je sto nas ipak ima... icon_smile.gif

Edited by Armadillo

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
To sto sam rekao nije potvrdjeno, ali ipak ne treba okretati glavu, ako te zanima, mogu da ti dam nesto od materijala sto imam, pa procitaj sama icon_smile.gif Mislim, nemoj poricati sve sto ti je nepoznato...

Ja nisam videla ovaj post ranije icon_confused.gif ???

 

Dakle...phmrgh...citala sam ja dosta o njima, veruj mi.. I nisam stekla utisak da je Waters pravio vudu lutkice.. No, to je zaista stvar interpretiranja i licnih afekcija prema clanovima benda (valjda? icon_biggrin.gif )..

Da, ukoliko si slucajno pogresno protumacio, nije bilo ni naznake nekog vredjanja/nerazumevanja itd..

Taman posla icon_wink.gif .

 

P.S. smoricu te za te spotove

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ova tema je bila pala na treću stranu... Uh

 

Nego,

1. Monster Magnet su na svom novom albumu (Monolithic Baby, SPV 2004) obradili 'There's No Way out of Here' - solo Gilmorova stvar sa njegovog samonazvanog albuma iz 1978. Nisam slušao original pa ne mogu uporediti ali mogu reći da stvar jako dobro zvuči u MM verziji...

 

2. Da li je iko slušao bilo koju od simfonijskih/klasičnih varijanti Floyd obrada? ('The String Quartet Tribute to Pink Floyd', 'The String Quartet Tribute to Pink Floyd's The Dark Side of the Moon')

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova tema je bila pala na treću stranu... Uh

 

Nego,

1. Monster Magnet su na svom novom albumu (Monolithic Baby, SPV 2004) obradili 'There's No Way out of Here' - solo Gilmorova stvar sa njegovog samonazvanog albuma iz 1978. Nisam slušao original pa ne mogu uporediti ali mogu reći da stvar jako dobro zvuči u MM verziji...

 

2. Da li je iko slušao bilo koju od simfonijskih/klasičnih varijanti Floyd obrada? ('The String Quartet Tribute to Pink Floyd', 'The String Quartet Tribute to Pink Floyd's The Dark Side of the Moon')

Ju icon_uhoh.gif , nisam..

Inace, Davidove solo stvari ne zvuce lose, ali su u poor izdanju u odnosu na njegov rad sa Floydima, naravno icon_cool.gif . NIje bas moj cup of tea, ali da se slusati.. Verovatno je , stoga, obrada bolja...hahaha...

 

Waters forever mrred.gif .

Share this post


Link to post
Share on other sites

2. Da li je iko slušao bilo koju od simfonijskih/klasičnih varijanti Floyd obrada? ('The String Quartet Tribute to Pink Floyd', 'The String Quartet Tribute to Pink Floyd's The Dark Side of the Moon')

Ja sam ovo izdanje video u IPS-u, ali malo mi je labava ideja da se za orkestar prearanziraju pesme iz post-TDSOTM perioda uz ziv Meddle, Ummagumma, Atom Heart Mother i Saucerful Of Secrets. Kapiras?

Share this post


Link to post
Share on other sites

The Pink Floyd song Eclipse, from the album Dark Side of the Moon was used to wake the Mars probe 'Opportunity' on the 10th of March 2004. The song was chosen in recognition of the transit of the martian moon, Phobos.

 

Ma ko je naj sasvim potpuno sasvim najbolji dasa icon_cool.gif ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Julija Dream"-zakon pesma icon_da.gifmusik19.gif

Ma Waters icon_cool.gif , mili, sta je on lose uradio (ona ubistva i kidnapovanja ne racunamo, kao ni masovne hipnoze, zamucivanje londonskog i kembridzskog vodovoda, prosipanje kancerogenog pepela na decija igralista itd itb...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo može biti interesantno, sa www.dksg.co.yu:

 

ciklus predavanja

Fenomen: PINK FLOYD

Govori: Andrej Jeremic

 

Ciklus predavanja zasnovan je na sagledavanju jednog od najvecih fenomena popularne muzike - grupe Pink Floyd. Obuhvacen je celokupan razvoj benda, od 1967. godine do danas. Na ovom hronološkom "putovanju" težište je, pored istorijata, stavljeno na prezentaciju raritetnog video materijala i manje poznatih detalja iz života i rada grupe.

 

Cetvrtak 13. 5. u 19:00 Mala sala

"THE HAPPIEST DAYS OF OUR LIVES" 1967-1970

Formiranje grupe, uticaj Syd-a Barett-a i ostali elementi koji su odredili rad benda i u kasnijim fazama

Projekcije: prvi spotovi, nastupi na TV-u, delovi filma "Tonight, Lets All Make Love"

 

Utorak 18. 5. u 19:00 Mala sala

"THE SHOW MUST GO ON" 1970-1975

Razvoj benda, prvi veliki koncerti, povezivanje sa londonskom art scenom, snimanje jednog od najznacajnijih albuma u istoriji popularne muzike

Projekcije: VH-1 dokumentarni film, koncertni snimci

 

Cetvrtak 27. 5. u 19:00 Mala sala

"IS THERE ANYBODY OUT THERE?" 1975-??

" Zlatna era", najznacajniji albumi benda, analiza koncepta albuma, odlazak Roger-a Waters-a, veza sa filmom "Odiseja u svemiru 2001".

Projekcije: spotovi, delovi filmova "Final Cut" i "Odiseja u svemiru 2001"

 

(ciklus ce biti nastavljen u junu)

 

~~~~~~

 

...a da, sve se to dešava u Domu kulture Studentski grad, i naravno džabe je ulaz icon_cool.gif

Edited by sanguinia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo može biti interesantno, sa www.dksg.co.yu:

 

ciklus predavanja

Fenomen: PINK FLOYD

Govori: Andrej Jeremic

 

Ciklus predavanja zasnovan je na sagledavanju jednog od najvecih fenomena popularne muzike - grupe Pink Floyd. Obuhvacen je celokupan razvoj benda, od 1967. godine do danas. Na ovom hronološkom "putovanju" težište je, pored istorijata, stavljeno na prezentaciju raritetnog video materijala i manje poznatih detalja iz života i rada grupe.

 

Cetvrtak 13. 5. u 19:00 Mala sala

"THE HAPPIEST DAYS OF OUR LIVES" 1967-1970

Formiranje grupe, uticaj Syd-a Barett-a i ostali elementi koji su odredili rad benda i u kasnijim fazama

Projekcije: prvi spotovi, nastupi na TV-u, delovi filma "Tonight, Lets All Make Love"

 

Utorak 18. 5. u 19:00 Mala sala

"THE SHOW MUST GO ON" 1970-1975

Razvoj benda, prvi veliki koncerti, povezivanje sa londonskom art scenom, snimanje jednog od najznacajnijih albuma u istoriji popularne muzike

Projekcije: VH-1 dokumentarni film, koncertni snimci

 

Cetvrtak 27. 5. u 19:00 Mala sala

"IS THERE ANYBODY OUT THERE?" 1975-??

" Zlatna era", najznacajniji albumi benda, analiza koncepta albuma, odlazak Roger-a Waters-a, veza sa filmom "Odiseja u svemiru 2001".

Projekcije: spotovi, delovi filmova "Final Cut" i "Odiseja u svemiru 2001"

 

(ciklus ce biti nastavljen u junu)

 

~~~~~~

 

...a da, sve se to dešava u Domu kulture Studentski grad, i naravno džabe je ulaz icon_cool.gif

Jao !!! Divno !!! icon_da.gificon_da.gificon_biggrin.gif

 

Hvala na obavestenju, sigurno ga sama ne bih pronasla icon_wink.gif .

Share this post


Link to post
Share on other sites

uh, ovde moram doci

a shta je ovo... film "the final cut" i kakve veze (osim one jedne, kao odbili su da priloze musicu) imaju sa odisejom

Pomesao si, nisu hteli da daju muziku za Clockwork orange, a Odiseja se povezuje sa Meddle-om..

 

Joj! Jedva cekam icon_biggrin.gificon_da.gif !

 

A The Final Cut je materijal od dvadeset minuta...imas nesto o tome ovde http://site.voila.fr/rogerwaters/pages/videos/1983.htm .

Edited by Council A

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha ha ha...pa, bila sam na prvom predavanju pomenutom gore i moram priznati da jesam saznala ponesto novo...Podhitno moram nabaviti PF albume "A piper at the gates of DAWIN", "AtomIC heart mother" itd...

I , naravno GILMOUROVU pesmu The grand viziers garden party... icon_smile.gif

 

O, Floyda mu... icon_smile.gif

 

Da, inace, lik je odbio da prosledi(ili cak direktno tu nareze) spotove prikazivane u toku veceri koji su, by the way, u uzasavajucem stanju...

 

Ma...

 

Svejedno, icicu i na ostale veceri, cisto da ga sledeci put javno izblamiram, kad danas nisam. Ha ha ha..

 

Malo serem, ima se sta cuti/videti, ali, za bilo koga ko ozbiljnije prati i slusa Floyde, i ne narocito.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"A piper at the gates of DAWIN"

icon_smile.gif Na mojoj kopiji isto ovo pise... Inace, na omotu je ova slika, uokvirena tamno plavim, iznad pise The Piper At The Gates Of Dawin, ispod Pink Floyd:

 

user posted image

Edited by WS

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_smile.gif Na mojoj kopiji isto ovo pise... Inace, na omotu je ova slika, uokvirena tamno plavim, iznad pise The Piper At The Gates Of Dawin, ispod Pink Floyd:

 

user posted image

He he..ma, videla sam i ja slicne ispade, ukljucujuci i omot PRVOG albuma sa onom slikom devojaka islikanih omotima POTONJIH albuma. icon_smile.gif Strasno...

 

Ali, covek koji je priredio PREDAVANJE o Floydima, ono sebi nije smeo da dozvoli. Strasno, ma strasno icon_smile.gif ..mogu da se kladim da ih slusa par meseci, da se mucenik odusevio i odlucio da malo prokopa po internetu o njihovoj istoriji, pa da celom svetu (u ovom slucaju Beogradu) objavi kako je on, eto, veliki postovalac grupe icon_smile.gif ...ma, uzas..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jel' to neki matori konj ili šta? Kolike su razmjere katastrofe?

GROAR!! Napisala sam odgovor koji se izgubio u hiper-prostoru icon_mad.gif !!

'Ajd ponovo icon_mad.gif !

 

Dakle, rekoh da ja malo preterujem jer sam alergicna na greske vezane za Floyde od strane samozvanih fanova.

 

Decko ima, po mojoj proceni, izmedju 25-30 godina i nije odradio los posao, pustio je gomilu relativno uzasnih icon_smile.gif snimaka spotova i live nastupa, ispricao poznatu pricicu, doduse, ne znam koliko zanimljivo, jer bi meni bilo jako uzbudljivo i da mi dovedu omatorelog Watersa da ga gledam kako trepce 4 sata (hm..mozda bi prosao i video ekvivalent icon_smile.gif )..

Sve u svemu, inicijativa za ovako nesto moze umanjiti strahotu icon_smile.gificon_smile.gif bagova..

Videcemo da li ce uslediti Dark side of the sun, Wish you were there, Medal itd icon_smile.gif...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

U okviru akcije 'Boro za Vas okreće požutjele stranice prošlosti' danas donosimo par riječi iz Džuboksa br. 79 (04.01.1980):

Pink Floyd kažu na svom novom duplom albumu: 'Sve u svemu, to je samo još jedna cigla u zidu.'

'Sve u svemu, tu su još samo dve ploče u polici' - kaže Momčilo Rajin preslušavši album.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pink Floyd kažu na svom novom duplom albumu: 'Sve u svemu, to je samo još jedna cigla u zidu.'

'Sve u svemu, tu su još samo dve ploče u polici' - kaže Momčilo Rajin preslušavši album.

icon_smile.gificon_biggrin.gif

 

Ma sta on zna icon_biggrin.gif .

 

 

Nego, da ispravimo jednu nepravdu sa ove stranice, kad smo vec tu. Naime, pominjani Andrej, organizator tribine o Floydima, naruzen sa moje strane icon_biggrin.gif , sprao je ljagu sa imena svoga ustupivsi nekoliko diskova sa materijalom nekim clanovima ovog foruma. He he(jos uvek to nije u mojim rukama, tako da cu kasnije izvestiti sta smo dobili icon_biggrin.gif).

Naravno, na potonjim predavanjima uocene su mu jos poneke greske, ali, ovog puta mizerne i sklone instant zaboravljanju.

 

(hocu li ja spavati ove nedelje icon_sad.gif ;nevezano za temu, samo se pitam)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...