Jump to content

Pink Floyd


Ummagumma

Recommended Posts

u principu, ova tema nije ni bitna

bitno je da mi slusamo floyde i svaki put iznova otkrivamo nepreglednu lepotu njihove muzike

 

sta mislite ljudi, kolika je trajnost floyd muzike?

po mom skromnom misljenju, floydi imaju dovoljno kvaliteta da opstanu vecno, kao sto opstaje i klasika. sta vi mislite o ovome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa posle 100 godina eto i mene:) Mia srdacno te pozdravljam i hvala sto si ovde dosla samo zbog mene, to zaista znaci. Fillene, tema nije pusta, vec se takvom cini zato sto ljudi nisu dovoljno obrazovani da bi znali sta valja. (Izvinjavam se svima koji su se pronasli u prethodnoj recenici) Btw. za pesmu pred smrt tematski je kao stvorena Time, zar ne? Mislim Echoes jeste savrsena, ali da bi ta smrt imala neki smisao, barem za tebe, to mora da bude nesto sto ce te naterati da shvatis. Pozdrav, Floyd Armada lives!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Btw. za pesmu pred smrt tematski je kao stvorena Time, zar ne? Mislim Echoes jeste savrsena, ali da bi ta smrt imala neki smisao, barem za tebe, to mora da bude nesto sto ce te naterati da shvatis.

Meni je nekako uvek Dogs vukla na tu stranu... mada, i Time i Dogs su više pesme upozorenja koje te teraju da razmisliš malo o svom uzaludno bačenom životu. To ipak nisu pesme za pred smrt - tada je već suviše kasno slušati ih.

 

You gotta keep one eye

Looking over your shoulder

You know it's going to get harder, and harder, and harder

As you get older

And in the end you'll pack up, fly down south

Hide your head in the sand

Just another sad old man

All alone and dying of cancer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da, time ti govori da zivis sada, u ovom trenutku, a ne u nekoj buducnosti koju planiras. sto je rekao waters: to be here, now, make the most of it a dogs (inace moja omiljena sa animals) ti dodje kao prica i ljudima koji su spremni da zrtvuju sve zbog novca i karijere, a na kraju zavrse kao stari, umorni, usamljeni ljudi. to su pesme koje te navode a razmisljas o smislu zivota. a pred smrt je, kao sto rece profa, za to malo kasno. na samrti zelim da jos jednom upoznam neke nove, nepregledne svetove, pre nego sto dodju crvi da me izedu (waiting for the worms). a echoes mi daje taj put u visi nivo svesti. svaki put kad je odslusam, i ona se zavrsi, ja gotovo da drhtim. ta pesma je nesto posebno, nesto nadljudski (kao i pink floyd uopste). i da ZIVELA FLOYD ARMADA. a protivnicima porucujem: ONE OF THESE DAYS I'M GOING TO CUT YOU INTO LITTLE PIECES.

Share this post


Link to post
Share on other sites

u principu, ova tema nije ni bitna

bitno je da mi slusamo floyde i svaki put iznova otkrivamo nepreglednu lepotu njihove muzike

 

sta mislite ljudi, kolika je trajnost floyd muzike?

po mom skromnom misljenju, floydi imaju dovoljno kvaliteta da opstanu vecno, kao sto opstaje i klasika. sta vi mislite o ovome?

floydi ce postojati vjecito ...

bas kao sto je meni mama pustala corbu azru pa i floyde dok sam joj jos bila u stomaku tako cemo i mi nasoj djeci ...

ja barem!!!

 

user posted image

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta mislite ljudi, kolika je trajnost floyd muzike?

po mom skromnom misljenju, floydi imaju dovoljno kvaliteta da opstanu vecno, kao sto opstaje i klasika. sta vi mislite o ovome?

Danas sam ponovo slušao Echoes (zarazio si me icon_smile.gif) i The Wall... ma nema, to jeste klasika. Možeš da ih voliš ili ne voliš, ali oni će trajati večno. Uostalom, kome je još uspelo da mu album bude na Top 200 listi 591 uzastopnu nedelju, i preko 720 nedelja ukupno (istina, za klasičnu muziku ne postoje top liste, ili ja ne znam za njih)? biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ovako: glavni argument klasicara da je klasika najbolja je u tome sto se ona odrzala vec stotinama godinama. znaci, ima dovoljni kvalitet da istraje toliko dugo. floydi zasad opstaju vec 30 i vise godina, i ne vidim da opada zaintresovanost za njih. ne bi me cudilo da se za nekih 50-60 godina u skolama bude ucilo o njima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hm......upravo preslushavam stare radove (sve do '79)..........haos jedan totalni.................od tih starijih mi je najdraza Set The Controls For The Heart Of The Sun..........a upravo se zavrsila Atom Heart Mother..............

 

po mom misljenju vanvremenski bend..............

 

Imam na DVDu Pompeju i cert Roger Watersa i neke njegove ekipe muzicara (koji naravno sabijaju) od pre par godina.............e sad zamislite tu muziku od pre 40 godina u novom ruhu....................droll...............

Share this post


Link to post
Share on other sites

hm......upravo preslushavam stare radove (sve do '79)..........haos jedan totalni.................od tih starijih mi je najdraza Set The Controls For The Heart Of The Sun..........a upravo se zavrsila Atom Heart Mother..............

 

po mom misljenju vanvremenski bend..............

 

Imam na DVDu Pompeju i cert Roger Watersa i neke njegove ekipe muzicara (koji naravno sabijaju) od pre par godina.............e sad zamislite tu muziku od pre 40 godina u novom ruhu....................droll...............

e pazi ovo:

ja imam(zapravo tata & mama) SVE albume floyda na plocama....

znaci i one male singlice... pa do ploca...

8)

 

zapravo imaju sve albume i zepelina, doorsa, azre, corbe, purple-a, cohena, sinead o'connor, queen-a itd

da ne nabrajam jer necu zavrsiti do ujutru...

aaaaaaaaaaaaaaaaha

Edited by Vampiria

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni su ti koncerti rogera waters-a vecinu vremena skrnavljenje. iako mu je dobar onaj levoruki gitarista koji nije okrenuo zice, cini mi se da se zove doyle bramhall jr

icon_rolleyes.gif Nema vise neutralnog smajlija, ali to je moja prava reakcija.

 

Kako moze, recimo, Watersov The Wall in Berlin biti skrnavljenje kad je on devedesetopostotni autor tog istog albuma? On moze da radi s tim materijalom sta hoce i da ugosti na koncertu koga god hoce. Vece skrnavljenje ideologije poslednjih Waters included PF albuma su stadionski nastupi ostatka grupe, koji su jedva sacekali da cika Roger ode iz benda da bi mogli da pocnu da mlate kintu i rekorde po broju gledalaca po koncertu. Ma daj.

Waters je i vecinu svojih pesama na albumima otpevao, sto na solo koncertima i radi, uz svoje (fantasticne) stvari, na prvoj solo turneji mu je svirao Clapton, sto, da nije mozda Gilmourova gitarska cast ukaljana? Ne vidim da su njegove izvedbe PF materijala imalo gore od pompeznog post PF cirkusa (koji, priznajem, lepo izgleda i iznedrio je nekoliko odlicnih pesama, ali Waters je BOG), Dave bolje peva od njega, istina, ali Dave, Nick i Rick su postali mashina, profesionalni the band, za razliku od Watersa na cijim koncertima jos uvek moze da se oseti dusha muzike.

 

Nista sto Waters uradi ne moze da bude skrnavljenje Floyda.

 

Dakle, povuci rec icon_smile.gificon_wink.gif !

Share this post


Link to post
Share on other sites

hm

 

kako si odmah navela pojedine primere iako ja nista konkretno nisam spomenuo. ali sve to nije ono na sta sam mislio. sviracki sve je korektno a i kako ne bi bilo kad je rw poznat po tome koliko je nezgodan za rad i izbirljiv po pitanju saradnika. ali ne vidim po cemu su ti waters-ovi gosti manji cirkus (ajde da kazem u pozitivnom smislu te reci) od onoga sto je od benda ostalo.

 

radi se o samom waters-u. tacnije njegovom pevanju. ne zvuci kao da se uopste trudi da pesme floyda koje je on otpevao u originalu zvuce dobro, da ne pominjem ostale stvari tipa shine on you crazy diamond. meni to u ogromnoj meri kvari dozivljaj muzike, isto kao i basista sa pulse-a ocigledno izabran da zvuci kao waters. isto kao gilmour-ovo pevanje u brain damage i eclipse (takodje pulse). isto kao onaj tip sto svira sa waters-om koji se ubi da peva kao gilmour.

 

tako da od ova 2 pf tribute benda at any given time bih izabrao da slusam gilmour-ov. njegov glas je cak i malo dobio na shmeku sa godinama :)

 

my 5 cents

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna stvar - Pink Floyd nakon sto je Waters otisao se sepurio po celom svetu materijalom koji je u velikoj meri napisao Waters (normalno izuzev AMLOR i TDB). Ali The Wall je skoro u potpunosti Watersov album. A setite se da je glavni inicijator Watersu da napise The Wall bio incident na koncertu u Montrealu na In The Flesh turneji (za Animals). Jednostavno, ona car i magija (ono sat se tako dobro vidi na npr Live At Pompei) je potpuno nestala na nastupima na stadionima, gde su ljudi urlali i glupirali se. Njemu kinta nije bila toliko bitna (uostalom samo od prodaje albuma su mogli da zive ko carevi). Sa druge strane, Dave je hteo velike turneje, hitove i slicno. A sad meni licno je Delicate Sound Of Thunder malo bangav. Zvuci mi nekako slabo, bezivotno, kao da su ga odradili na silu. PULSE je mnogo bolji, ali opet mi je In The Flesh od Watersa jaci i od jednog i od drugog. Mozda nije imao binu od 5000 tona i lasera kao svemirski brod, ali je uspeo da iskaze emociju. A to je, po meni, najbitnije.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

e pazi ovo:

ja imam(zapravo tata & mama) SVE albume floyda na plocama....

znaci i one male singlice... pa do ploca...

8)

 

zapravo imaju sve albume i zepelina, doorsa, azre, corbe, purple-a, cohena, sinead o'connor, queen-a  itd

da ne nabrajam jer necu zavrsiti do ujutru...

aaaaaaaaaaaaaaaaha

Damn! Je l' mogu i ja da nabavim negde takve roditelje? icon_smile.gif

Ja sam u tinejdž danima redovno kupovao ploče Floyd-a kod SKC-a ili u Black Door-u, koji je nestao zajedno sa JDP-om za vreme onog požara sad.gif, tako da imam nekih 10-tak ploča. A onda sam kupio CD drajv za komp, pa su se pokupovali i svi diskovi (uključujući i Shine On box set, u kome se pored 7 albuma dobija i CD sa svih 10 singlova iz 1967-1968, zbog čega sam ga i uzeo biggrin.gif ). Bilo je to divno vreme, ako se izuzmu rat, sankcije i inflacija.

 

Pozdravi tatu i mamu biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih rado kupio Shine On box set, al ne znam gde ima, a i sigurno kosta papreno mnogo. Ja sam slab sa nosacima zvuka: ploce nemam (al cu ih nabaviti, kao i gramofon). neke albume imam Bugare, a neke samo mp3 i to sugavi 128Kbps. Al zato cim odem na ekskurziju u Bec i moji mi daju neku jacu kintu, u CD shopu ima da kupim original DSOTM i jos jedan (ne znam da li da uzmem Animals, Wish You Were Here ili Meddle).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih rado kupio Shine On box set, al ne znam gde ima, a i sigurno kosta papreno mnogo. Ja sam slab sa nosacima zvuka: ploce nemam (al cu ih nabaviti, kao i gramofon). neke albume imam Bugare, a neke samo mp3 i to sugavi 128Kbps. Al zato cim odem na ekskurziju u Bec i moji mi daju neku jacu kintu, u CD shopu ima da kupim original DSOTM i jos jedan (ne znam da li da uzmem Animals, Wish You Were Here ili Meddle).

$286.49 na Amazonu icon_smile.gif Kod nas teško da može da se nađe, a i nema smisla kupovati ga jer je vredan samo zbog knjige (koja u mom izdanju iz 1992. ima nedovršenu rečenicu na kraju biggrin.gif ) i Early Singles CD-a.

Anyway, imam veliki broj albuma na originalnim diskovima - javi ako ti treba kopiranje na CD ili kvalitetan DVD MP3 (naravno, ako ne planiraš da daješ pare na sve originale). Ionako sam planirao da napravim kompletnu kolekciju Floyda, samo nikako da kupim In London '66 - '67, Tonite Let's All Make Love In London, Relics, Works, Echoes, albume Gilmoura, Masona i Wrighta (imam sve Watersove izuzev In The Flesh) i Barretta... uf, ima dosta toga biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma imam nameru da polako ali sigurno nakupujem sve pink floyd albume na originalu. za jedno 20 godina cu imati sve. The early singles imam kao mp3, a i u pravu si za to da je jedini razlog za kupovinu Shine On knjiga i The Early Singles. Imam solo albume floydovaca na mp3 u 128kpbs. Jedino nemam Wet Dream od Wrighta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smiri se... skuvaj kafu, uzmi bensedin, cigarete, marihuanu, koka kolu.....

 

Ok. Kul sam. Pa da počnem:

 

Upravo sam na netu naleteo na nešto za šta nikada do sada nisam čuo - kompilaciju pod imenom A Tree Full Of Secrets. Na 17 CD-ova (da, 17!) skupljeni su svi mogući rare snimci, ikada, uključujući razne mono single, fake stereo, demo, outtake verzije. Znači, sve sve *sve* što je ikada nastalo, a nije se našlo na zvaničnim izdanjima. icon_rockdevil.gif

Naravno, učiniću apsolutno sve da do dotične kompilacije i dođem. Pošto pretpostavljam da je bootleg, neće biti baš lako, ali... uvek ima rešenja icon_smile.gif

 

Neke informacije možete videti ovde:

http://www.cdtrader1.com/setlists/floyd.html

http://www.winntia.com/html/boxes/pf-atfos.htm

...kao i kompletnu listu pesama u .txt formatu:

http://www.winntia.com/graphics/atfos/pdf/...-track-list.txt

 

Javiću kako mi ide kasnije u toku dana. Za sada sam našao sve na jednom sajtu na kome se plaća skidanje MP3-jeva, i na kome mi je ostalo još samo $2.5 sad.gif Cena za 70 minuta u kvalitetu 320kbps je oko $3.5... 192kbps je naravno jeftiniji, ali 192kbps ne dolazi u obzir u ovom slučaju - samo savršen kvalitet icon_da.gif

 

'Odo još malo da udaram glavom o zid... wallbash.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam za A Tree Full Of Secrets. E sad na jednom sajtu sam nasao bio za download prvih 10 cd-ova for free ali 48 Kbps. Neka hvala.

Samo čekam da mi se završi radno vreme (u 17h) pa da lepo kući, natenane, krenem sa skidanjem biggrin.gif 320kbps... pa to će odmah da leti na audio diskove, a posle kao MP3 na DVD-eve icon_smile.gif Vidim da je izašlo još sličnih stvari (rare ovo, rare ono), mada je daleko od pomenute kompilacije.

 

Trenutno sam u fazi skidanja svih mogućih spotova i koncerata - recimo, spot za Jugband Blues sa Sidom i njegovim pogledom icon_smile.gif mi je prilično kul. Mislim, ništa inventivno, ali ono... treba ga videti makar zbog Sida.

 

BTW, neko je uradio "spot" na muziku Goodbye Blue Sky sa snimcima Njujorka od 11. septembra 2001, što mi je prilično bez veze... deo iz filma koji ide na tu pesmu je definitivno savršen icon_smile.gif

Edited by profa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje: koji vam je najbolji deo iz pesme A Saucerful Of Secrets i koja verzija te pesme vam je najbolja? Meni je najbolja verzija sa Live At Pompeii i odatle Celestial Voices. Gilmour je otpevao jezivo dobro. Verzija sa Ummagumme je isto odlicna, a originalna verzija nije losa, ali se vidi da je ta pesma jos bila u razvoju u vreme kada je ASOS album izdat, te da se na njoj znatno poradilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...