Jump to content

Fotografija


Recommended Posts

@Axeanosilas: slikas li ti nesto osim livadica? icon_redface.gif

Ово су спермићи који "нападају" јајну ћелију... laugh.gif

Да, голишаве довојке, ако ми дозволе...laugh.gif

 

 

 

 

Да, али ме небо, биљке и животиње фасцинирају...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm "unishtena sminka" i "corpse paint" mi nekako ne egzistiraju u istoj recenici icon_smile.gif

Ne znam da sam bilo gde pomenula šminku laugh.gif

 

Paint je bilo daleko bolji sa "čistim" linijama, određenim, a ne razmazan kao loša goth šminka, sa pozerskim crvenilom oko usana...

 

Da li je neko ovde radio corpsepaint ili se bavio time? (postujte slike)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Хеј, ова девојка има нешто тамно око очију ...

И неку флеку око уста ...

Шта јој је то?

Јесте ли је водили код лекара?

Иначе, лепа девојчица ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

edit: savet svima (nema veze s mojim radovima, ima sajtova sa strucnjacima gde dobijam kvalitetne kritike): ne mozete posmatrati neko "delo" iskljucivo kroz svoj ukus. Dakle ako i ja sama smatram cvece nekim klishe deja vu i ne znam kakvim motivom ja uprkos tome moram pogledati kakva je sama slika. Jer, ispada da je svaka fotografija npr lepe devojke lepa. A nije. Moze biti mutna, lose osvetljena, bezizrazajna icon_da.gif E sad, visha matematika je uraditi suprotno-od sasvim uobicajene stvari stvoriti nesto zanimljivo i do sad ne vidjeno na taj nacin. E to ljudi precesto pokusavaju da postignu bez da su prvo savladali osnovne tehnike. I onda imamo gomilu em apstraktnih em nekvalitetnih slika (apstraktnih tako da se vidi da je apstraktnost sama sebi bila cilj, sto je naravno lose).

To se podrazumeva... Ja veoma cenim kvalitet fotografije... Ali kad je to pomesano sa dobrim motivom onda je jos bolje... Tvoja fotografija cveca je ok,samo mi motiv nije originalan...

 

 

Samo sto postoji jedna stvar koja meni smeta u citavoj toj prici o danasnjoj fotografiji...

Nekako kao da je izgubila smisao... Ljudi fotkaju sve i svasta,bez ikakve simbolike i znacenja.To mi se ne svidja... Svi mogu uzeti digitalni aparat i uhvatiti neki zalazak sunca i eto super fotke. Moraju postojati kriterijumi. Poenta fotografije je motiv(naravno,ne zanemarujem tehnicke stvari).

 

Pejzazi su dobri za vezbanje na pocetku,ali kaznije se zahteva UOCAVANJE MOTIVA. OKO TREBA DA SE NAVIKNE DA U SVEMU VIDI KADAR.Potencijalna dobra fotografija je svuda oko nas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, to i ja pricam na ovoj temi od malo ranije...

Previse ljudi misli da je cool i bas do jaja kreativno slikati sve sto na prvi pogled ne lici ni na sta... kao sto na likovnoj najbolje prodju oni sto ni sami ne znaju sta su zabrljali tj nacrtali na papiru...

U svakom slucaju, dobra fotka se da prepoznati i tu nikakav problem nije icon_da.gif Mozda nekim ljudima samo fale kriterijumi jer otkud znam... nisu videli previse slika i to pre svega razlicitih stilova (i slikanja i motiva), pa smatraju klasican "razglednica" izgled jedinim pravim i dobrim... al to je i stvar ukusa u neku ruku.

 

A ako si pratila temu (mislim da nisi, uclanila si se kasnije) ja sam postavljala linkove ka toni drugih svojih slika... Ne mislim da su "prva liga" u "gradu" ali u "selu" jesu icon_smile.gif

(ko se seca te poslovice, naravno mhihi.gif )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda nekim ljudima samo fale kriterijumi jer otkud znam... nisu videli previse slika i to pre svega razlicitih stilova (i slikanja i motiva), pa smatraju klasican "razglednica" izgled jedinim pravim i dobrim... al to je i stvar ukusa u neku ruku.

 

Pa zapravo,mislim da je to samo stvar ukusa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@priestess: pricala sam onoj sa Emily avatrom laugh.gif

@Smorock: da,da, posto slike sa moba i nisu nekog kvaliteta najcesce, u par koraka mogu da se naprave ko da si se ceo dan cimao da stvoris "fotka stara 100 god" efekat-udaris kontrast na max, malo povecas gamma i lupis Sepia efekat biggrin.gif

npr (na brzaka uradjeno): http://img.photobucket.com/albums/v209/Dou...ashtara/old.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...