Jump to content

Fotografija


Recommended Posts

Pa znam da nije fokus bas preko celog limuna ali mozda je bas u tome fora...nego da li mozes da mi kazes koje si opcije koristila koju expoziciju...posto ne mogu da vidim...

 

http://img.photobucket.com/albums/v209/Dou...8467_resize.jpg

 

Prelepa slika, ako mozes napisi mi kako si ovde podesila aparat...predpostavljam da nisi koristila blic?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh ta slika mnogo varira u zavisnosti od monitora na kom gledas, evo sad mi izgleda ko da je sve crno 9da ne dodje do zabune, slika nije zaista takva, ako je jos neko tako vidi).

 

Blic za outdoor sliku :confused:

 

A tebe zanima exif data? kao duzina ekspozicije, otvor blende...? vazi napisacu kad dodjem kuci i pogledam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

DF: extra su slike, samo meni cheri blosom naj :D

inace, neki dan u Bath&Body Works (radnja za `mazalice`) bila usputna izlozba cherry blossom fotki - naravno, sve u svrhu rasprodaje proizvoda, pa mi se jaaaaakooo svidjelo (koliko, govori prazan novcanik :mhihi: ), ali ne mogu na netu da pronadjem nijednu od izlozenih fotki.. :(

 

 

e da, ima jedna stvar koju niko od vas nije kacio na ovu temu (ili jeste ali ja nisam vidjela) - a to je nesto fotki iz grada bas.. ono, ulice, kafane, ljudi u setnji, i sl.. malo zivlja atmosfera, ako me iko ovdje kapira. da ne bude samo cvijece i proljece, zalasci sunca i sl. mislim, nemam nista protiv toga nego samo poredjenja radi.

 

 

 

evo ga jedno zvono iz centra Hangtowna.. http://img338.imageshack.us/my.php?image=img1242copypl4.jpg

 

zao mi sto nisam vise slika napravila, drugi put.. inace, Hangtown je dobio ime naravno po tome sto je nekad bio cuven po broju vjesanja krimosa, Indijanaca, crnaca i sl. i zao mi cak sto nisam uspjela uslikati tablu na kojoj pise `dobrodosli u Hangtown` i pored bukvalno ovakva slika - http://img352.imageshack.us/my.php?image=untitledti6.jpg :) :)

inace, ista slika se nalazi pored imena ulica :)

Edited by blondie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh ta slika mnogo varira u zavisnosti od monitora na kom gledas, evo sad mi izgleda ko da je sve crno 9da ne dodje do zabune, slika nije zaista takva, ako je jos neko tako vidi).

 

Blic za outdoor sliku :confused:

 

A tebe zanima exif data? kao duzina ekspozicije, otvor blende...? vazi napisacu kad dodjem kuci i pogledam.

 

za outdoor portrete se jako cesto koristi blic da posvetli senke na licu zato sto je dinamicki raspon CCD senzora na najboljim aparatima (Canon 1Ds MK II, 5D... Nikon D2X, Fuji S5) svega 6-6.5 blendi (moze da se izvuce i malo vise ako pucas RAW), na kompaktima 4 - 5 blendi, a u stvarnosti i primetno iznad 12 blendi. ako je vedar dan, nebo i subjekat u senci se ne mogu naci optimalno osvetljeni istovremeno, pa se na ovaj nacin smanjuje kontrast. To popunjavanje zovu fill-flash, ne tuche se punom snagom (neces Micky Mouse efekat), odbija se od nesto, ili se jednostavno koristi reflektor (zlatni, beli, srebrni) kojim usmeravas prirodno svetlo ka modelu.

 

otidjite na strobist.blogspot.com da naucite da koristite blic, ili jos bolje na: www.planetneil.com/faq/flash-techniques.html

 

 

 

inache slika je neinteresantna bas zato sto je nebo pregorelo, a prvi plan u dubokoj senci pa se nista ne razaznaje. bolje je napraviti fotografiju velikog dinamickog raspona - High Dynamic Range tako sto snimis nekoliko slika (sa stativa bez promene kadra) eksponiranih razlicito (svaki na primer 1 blendu svetliji od prethodnog, prvi da bude jedno 3 blende podeksponiran), pa spajati u PS-u ili programu koji se zove photomatix (i koji sam pre neki dan video da se moze naci na www.avaxhome.ru)

 

 

 

evo malo promene teme:

 

koka-resize-usm05-curves2.jpg

 

odsekao sam joj krestu, ali je ovo jedina koju imam na kojoj je fokus precizno stavljen na oko. nije lako sunjati se i manuelno fokusirati na sicusnom trazilu od D70.

Edited by HowlingWind

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

ovaj pejzaz iz Slovenije je odlican samo bih ti preporucio sledecu tehniku za popravku perspektive: ova crkvica se previse naginje zato sto ti je aparat bio blago podignuy (sto je ok, jer bi inache morala da seces donji deo slike). U PS-u selektuj celu sliku sa CTRL+A idi na edit -> transform -> perspective (ili tako nekako) i vuci gornji levi i desni kvadratic levo odnosno desno dok zidovi crkve ne budu uspravni. mozes i da koristis free transform, opet ta dva kvadratica, dok ne podesis da izgleda prirodno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čak se i ti vidiš u oku :D

 

То сам и ја хтео да прокоментаришем. Има кратку косу и није ТРВЕ. :)

 

Апарат је посебна прича. Прочитах на једном сајту "цена САМО 800 евра :) ". Опет, Вјетруљко је скоро па профи, па је толико улагање и оправдано.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Howling Wind: moje cudjenje zbog blica je (mislila sam da ces makar ti shvatiti) bilo zbog toga sto je na onoj slici ocigledno glupost :) portreti i ostale stvari do kojih blic moze da stigne su druga stvar.

Rekoh "na ovo ce mnogi da odlepe" a ne "dobra je slika". Klasican cookie za noobove.

 

Probacu ono u PSu sto se perspektive tice, cale mi je to pokazivao nesto ranije ali nisam upamtila :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

То сам и ја хтео да прокоментаришем. Има кратку косу и није ТРВЕ. :)

 

Апарат је посебна прича. Прочитах на једном сајту "цена САМО 800 евра :) ". Опет, Вјетруљко је скоро па профи, па је толико улагање и оправдано.

 

nja, to su pljackasi. zamenjen je novim modelom, ja sam ga kupio po odlicnoj ceni polovnog, a polovnjaci mogu da se nadju za 400 evra bez ikakvog problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

There is a fifth dimension, beyond that which is known to man. It is a dimension as vast as space and as timeless as infinity. It is the middle ground between light and shadow, between science and superstition.

Та-на-на-на-на-на-на-на

Edited by Nolalothcaragasint

Share this post


Link to post
Share on other sites

There is a fifth dimension, beyond that which is known to man. It is a dimension as vast as space and as timeless as infinity. It is the middle ground between light and shadow, between science and superstition.

Та-на-на-на-на-на-на-на

LSD hints to us that there is a... an area of the mind

which could be called “unsane” – beyond sanity,

and yet not insane.

Think of a circle with a fine split in it

at one end is insanity,

you go around the circle to sanity,

and on the other end of the circle

close to insanity but

not insanity is “unsanity”.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

za pocetak, slikaj samo u Av modu (jebes AUTO mod, to je za babe i dede). Tako pomeranjem tockica menjas otvor blende (F broj), a aparat odredjuje ekspoziciju. sto je F broj manji to ulazi vise svetla, ali je dubinska ostrina manja (mada na kompakt aparatu ne mozes nikad da postignes dobru izolaciju subjekta, osim u makro modu). za portete F2.8, F4, za pejzaze F5.6, F8. drzi ISO uvek na 50 ili 100 (sta je vec najmanje kod tvog aparata). WB postavljaj na preset vrednosti (sunce, hlad, oblacno, fluo svetlo, volframovo svetlo...), drzi eventualno na AUTO samo na prirodnom svetlu van senki. uvek max. rezolucija, max. kvalitet, nemoj da shtekas prostor na kartici, nikad ne znas kad ce elementi da se nameste za sjajnu fotografiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...