Jump to content

Fotografija


Recommended Posts

da, ja sam slikala `ficu` - ispred IKEA radnje, koja je inace stva u bojama, cime god da okines dobro ispadne :D

 

vampiria:

super je ta posljednja slika, kroz prste :da:

 

 

neslusammetal:

 

e, slike su ti superiska.. prelijepa slika konjica.. ne mogu bas ni da izdvojim najbolju, svaka ti je dobra :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ти мислиш да је овај формат који видиш, у ствари, и формат у ком је фотка настала? :)

 

 

Фотографија је генијална, као и већина на њеном сајту...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne? Vidi se da je los kvalitet jer vec ovako mala izgleda lose. Veca sigurno nije bolja.

To da li je fotka genijalna nije prica ovde vec kvalitet.

Za 150e mozda kupis polovan dobar, ali nov ne. Pogotovo pre 4 godine, tada si za 150e mogao da kupis megapixel i po :lol:

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Double Fire,

нећу да те убеђујем,

ако ош веруј ако неш не мораш.

Ја ти рекох да сам имала ок искуство са тим од 150 еврића па ти види шта ћеш.

http://www.dpreview.com/reviews/specs/Olympus/oly_d520z.asp

Share this post


Link to post
Share on other sites

U sta da verujem? Nije mi jasno oko cega se ovde vodi rasprava. Los aparat je los aparat. Njime mozes da belezis slike za uspomene ali nisu ni za sta drugo jer se sa 2 megapiksela NISTA drugo ne moze uraditi. To je fakat, kao da me ubedjujes da se zemlja okrece oko marsa.

 

Ajde ovako: niko ne preispituje tvoje umetnicke sklonosti jer one nemaju veze sa aparatom! Jednostavno bilo bi bolje po slike da mogu da se pogledaju u nekoj rezoluciji vecoj od 600 pixela na duzoj strani.

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

U sta da verujem? Nije mi jasno oko cega se ovde vodi rasprava. Los aparat je los aparat. Njime mozes da belezis slike za uspomene ali nisu ni za sta drugo jer se sa 2 megapiksela NISTA drugo ne moze uraditi. To je fakat, kao da me ubedjujes da se zemlja okrece oko marsa.

 

Ajde ovako: niko ne preispituje tvoje umetnicke sklonosti jer one nemaju veze sa aparatom! Jednostavno bilo bi bolje po slike da mogu da se pogledaju u nekoj rezoluciji vecoj od 600 pixela na duzoj strani.

 

Марина,

да си кликнула на линк који сам оставила видела би да је резолуција била 1600х1200 и при таквој изради - слика испадне сасвим ок. Наравно, подразумева се да је пре тога не силујеш у Фотошопу.

 

'ајд уздравље!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U sta da verujem? Nije mi jasno oko cega se ovde vodi rasprava. Los aparat je los aparat. Njime mozes da belezis slike za uspomene ali nisu ni za sta drugo jer se sa 2 megapiksela NISTA drugo ne moze uraditi.

 

Mislim da je Double Fire u pravu sa 2 megapiksela ne mozes da radis neku ozbiljniju vecu stampu ili da eventualno uzimas neku kintu jel kvalitet od 2MpiX je los, ali ako nisi planirala nista od ovoga gore navedenog onda on moze da odradi posao.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je Double Fire u pravu sa 2 megapiksela ne mozes da radis neku ozbiljniju vecu stampu ili da eventualno uzimas neku kintu jel kvalitet od 2MpiX je los, ali ako nisi planirala nista od ovoga gore navedenog onda on moze da odradi posao.

 

Најбитније је да човек уме да рукује апаратом.

 

Тачно да са 2 мега пиксела не можеш да израђујеш слике за билборде... али некоме је 2 сасвим довољно и не би требало да баца новац на неки од 10 а да при том озбиљно не намерава да зарађује новац.

 

Edited by NeSlusamMetal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Најбитније је да човек уме да рукује апаратом.

 

Тачно да са 2 мега пиксела не можеш да израђујеш слике за билборде... али некоме је 2 сасвим довољно и не би требало да баца новац на неки од 10 а да при том озбиљно не намерава да зарађује новац.

 

 

Pa to sam ti ja rekao gore...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Марина,

да си кликнула на линк који сам оставила видела би да је резолуција била 1600х1200 и при таквој изради - слика испадне сасвим ок. Наравно, подразумева се да је пре тога не силујеш у Фотошопу.

 

'ајд уздравље!

To sto pravi slike 1600x1200 ne znaci da je slika gledljiva u full size-u. Mislis da ja nisam imala aparat od 2mpx i ne znam sta su mu mogucnosti? To dok ne uradis resize ne lici ni na sta.

I koji je kurac svima da mi se obracaju po imenu??

 

Ne znam otkud ti to poredjenje sa kupovinom 10mpx, trenutno je neki minimum 5mpx i to mozes dzaba da nadjes.

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto pravi slike 1600x1200 ne znaci da je slika gledljiva u full size-u. Mislis da ja nisam imala aparat od 2mpx i ne znam sta su mu mogucnosti?

 

 

Немам појма да ли си имала или ниси али то је небитно јер сам ти ја (не само теби већ свима) причала о искуству које сам ЈА имала са олимпусом од 2 мега пиксела и сасвим је био ок - слике при изради су биле ок али као што већ рекох - под условом да не шминкам слике у фотошопу.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

racunaj ovako: za iole ozbiljnu stampu razmatraj minimalno 300 tacaka po incu (300 dpi) iako 200 moze da prodje ako se gleda sa vece razdaljine (bilbordi se gledaju sa veeeelike razdaljine i imaju jaaako velike tacke - tehnicki mozes da ih radis vec sa 5 Mp)

 

znaci za 13 x 18 stampu u foto radnji u maksimalnom kvalitetu treba ti 1500 x 2100 = 3.15 Mp

za A4 -> 2478 x 3504 -> 8.68 Mp

 

sve preko toga nema seme da ljudsko oko moze da opazi razliku na bilo kojem rastojanju, a cesto ce ti i 200 dpi savrseno raditi posao. stampa po casopisima cesto ide dole i do 150 dpi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Најбитније је да човек уме да рукује апаратом.

 

Тачно да са 2 мега пиксела не можеш да израђујеш слике за билборде... али некоме је 2 сасвим довољно и не би требало да баца новац на неки од 10 а да при том озбиљно не намерава да зарађује новац.

 

 

to mi davno rece jedan fotograf :da:

 

 

 

elem, ne znam cemu frka.

 

prvo, ja na ovoj temi nisam vidjela nijednog JEDINOG profija. svi bacaju manje vise amaterske slike, sto je sasvim ok, neko bolje, nego gore, nekad i corava koka zrno ubode, nebitno.

profi fotografi imaju pametnija posla, mi ovdje razmjenjujemo svakakve slike, ja imam digitalac od 130 dolara, sto je koliko eura? 120? za te pare dobih regularan aparat kojim moze tu i tamo da se napravi sasvim okej fotka, da se napune albumi slikama, pa cak i u rezoluciji postera - sa zadovoljavajucim kvalitetom obzirom da se podrazumijeva da slike s digitalca od 130 dolara nece ici ni u jedan muzej niti izlozbu.

 

e sad, kad se bude imala kinta za neki kanonov rebel, bice i ljepse slike i sve drugo kvalitetnije. no naravno, ko bude pravio fotke s tim aparatom a da su profi ili poluprofi, imace namjeru mozda da ih proda ili zaradi bar neki dzeparac te ih sasvim sigurno nece kaciti svuda po netu da bi se kurcio kako ima najskuplji aparat, s najvecom rezolucijom na svijetu, i objektivom velikim ko moje dupe.

 

 

 

nastavimo temu, Double Marina - opusti se :lol:

 

 

 

ta slika s prethodne strane mnogo dobra :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...