Jump to content

Fotografija


Recommended Posts

Bilo bi lepo kad bi moderatori hteli da skupe one postove o tehnikama i cakama fotografisanja od ovih par ljudi koji bas vladaju materijom (howling wind, double fire itd.) pa da otvore neku temu na kompjuterima

Edited by marcoman

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Свиђа ми се светло на првој,

а на осталим сликама има превише детаља...

Можда је требало да зумираш неки цветић или барем да сузиш кадар.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ostavljaj linkove - za punu velicinu.. ovako se ne vidi najbolje..

 

(-:

 

па ни не треба више да се види јер управо - нема шта да се види: То је Војводина (-;

 

поента је у линији и бојама (сутон)...

 

Заиста је непотребна пуна величина слике,

једино,

ако је неко жели на десктопу (-;

Share this post


Link to post
Share on other sites

@darijus - мени је 3. супер.

Можда бих само замерила на тој светлој ивици те даске, па бих је исекла јер само омета...

Вода изгледа као неко егзотично море тамо далеко... (:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo bi lepo kad bi moderatori hteli da skupe one postove o tehnikama i cakama fotografisanja od ovih par ljudi koji bas vladaju materijom (howling wind, double fire itd.) pa da otvore neku temu na kompjuterima

 

 

Paz ovako: na kompjuterima, koje bi eventualno preimenovali u "Računari + tehnika", bi trebalo da se otvori tema o fotoaparatima, gde bi se izdvojili postovi sa pitanjima, preporukama itd u vezi "hardvera"

 

Ovde bi mogli da otvorimo 2 teme: jednu za priču o tehnikama, a jednu za radove.

 

Šta mislite o tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paz ovako: na kompjuterima, koje bi eventualno preimenovali u "Računari + tehnika", bi trebalo da se otvori tema o fotoaparatima, gde bi se izdvojili postovi sa pitanjima, preporukama itd u vezi "hardvera"

 

Ovde bi mogli da otvorimo 2 teme: jednu za priču o tehnikama, a jednu za radove.

 

Šta mislite o tome?

 

Nebi bilo lose!

Kad smo vec kod otvaranja novih tema mogla bi neka vezana i za fotomanipulacije, slike, crteze ... i te stvari! da ljudi mogu da kace svoje radove koji nisu fotografije > Znaci nesto slicno ovoj temi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paz ovako: na kompjuterima, koje bi eventualno preimenovali u "Računari + tehnika", bi trebalo da se otvori tema o fotoaparatima, gde bi se izdvojili postovi sa pitanjima, preporukama itd u vezi "hardvera"

 

Ovde bi mogli da otvorimo 2 teme: jednu za priču o tehnikama, a jednu za radove.

 

Šta mislite o tome?

 

 

Те две ствари јако повезане, увек ће се дешавати да неко "спемује" ону другу тему, зато -

ја гласам да све остане овако како јесте.

 

Немогуће је озбиљно прокоментарисати рад а да се не дотакне тема о техници, којим апаратом је усликано / која му беше цена / да ли је или није било фотошопа и слично, зато - мислим да је непотребно сепаратисати ову тему. Мене заиста би мрзело да трчим сад на другу тему и да тамо пискарам о техници. Лакше ми је да одмах одговорим на истој теми.

 

Мени не смета када неко ускочи на ову тему и пита "који апарат ми препоручујеш" и сл. то није спем,

назив ове теме је Фотографија (што подразумева све у вези с њом..).

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako je krenulo dobicemo podforum Fotografija :)

To bi bio smor.

Najbolje ovako kako jeste, snalazili smo se i pre.

A fotomanipulacije bi mogle da se stave u isti kos sa slikanjem, grafikom itd, tim kreativnim umetnickim glupostima :) (shalim se za gluposti)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde bi mogli da otvorimo 2 teme: jednu za priču o tehnikama, a jednu za radove.

 

Šta mislite o tome?

mislim da je to odlicna ideja. na primer, ja sam relativno skoro kupio aparat i ko zna kad cu kupovati sledeci, tako da me u ovom periodu uopste ne zanima prica o foto-aparatima i tehnickoj strani svega ovoga, a radove clanova rado gledam.

 

i jos jedna stvar, mozda bi bilo dobro imati i temu tipa "skola fotografije" gde bi bili postovi kao oni sto je howling wind pisao, dakle o samom "zanatu". a mislim da ima jos clanova koji bi imali sta da kazu na tu temu, plus greota je da se tako korisne poruke utope u more komentara, jer tu vise ni pretraga ne pomaze... posle treba da pretrazujem i citam svih 1000 strana teme da bih nasao gde su saveti koji mi trebaju.

 

 

no, to je samo moje misljenje, postujem i ove sto se ne slazu, ima i to rezona..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako je krenulo dobicemo podforum Fotografija :)

To bi bio smor.

Najbolje ovako kako jeste, snalazili smo se i pre.

A fotomanipulacije bi mogle da se stave u isti kos sa slikanjem, grafikom itd, tim kreativnim umetnickim glupostima :) (shalim se za gluposti)

 

Слажем се са овим.

 

 

Ако бисмо отварали нове теме - само бисмо се расули и вероватно би пропало све... Шта фали овако?

Коме сметају постови о техници - не мора да чита, нек само гледа слике.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Оља, шта кажеш на ово:

 

 

kremljUoljinimOcima.jpgkremljUaleksandrinimOcima.jpg

 

- - - - - - - - - - - - - (оригинал) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - (обрада у PhotoShop-у) - - - - -

 

Твоја фотка је мало бледа, па сам то мало поправила, и уклонила досадне људе (-;

 

А ево шта сам сад усликала, пре пар минута:

 

(поглед из моје баште)

(слика није обрађивана, само је смањена)

 

pogledIzBashte2.jpg

Edited by NeSlusamMetal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao, jao! Ladno sam pronašla neke fotke iz (!) 2003. godine. Ne mogu da vjerujem... To je bio prvi digitalac u društvu, pa evo, izdvojih par:

 

1-1.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v217/Vampiria/2-1.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v217/Vampiria/4-1.jpg

 

Ova bi druga trebala da se potamni a bit, ali nemam živaca sada da bilo što radim... Ionako je rezolucija ubitačna :)

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...