Jump to content

Fotografija


Recommended Posts

ovo je od sinoc iz centra Jerevana, tzv. Kaskade.. zanimljivo mi je bilo sto ima ovoliko boja na malom mestu. cela slika je blago saturirana, ali ni priblizno onoliko koliko cete da pomislite kad je zagledate. Sve zgrade u Jerevanu (ili bar 99%) su gradjene od nekog ruzicasto/narandzastog kamena, jer je taj materijal tamo lakse dostupan. e kako su te stene valjda pune nekim mineralima, kad je zalazak sunca, kao na ovoj slici, ceo grad svetli u toj nekoj magenta nijansi dok je nebo plavo, a na Kaskadama je jos dodato i ovo zuto natrijumsko osvetljenje, pa sve to eto izgleda ovako:

hpim5573bam0.jpg

 

 

ovo je nebo nad Araratom. da obratite paznju da mi Ararat nije centralni motiv, vec ovaj oblak koji se u dva pravca usmerava na veliki Ararat i mali Ararat =] (i da, ovde se vidi da imam jadan fotoaparat =[

hpim5612araratci5.jpg

Edited by Marko Gramzivi

Share this post


Link to post
Share on other sites

ova mi je od juche. Tsitsernakaberd je spomen-park Jermenima koji su stradali 1915. tokom genocida koji je nad njima izvrshen od strane Turaka. Tachan broj ubijenih nikada nije utvrdjen, ali kada se uporede podaci sa popisa pre 1915. i posle 1915. u Turskoj je ubijeno/proterano oko 1,5 miliona Jermena.

 

hpim5721qk5.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko to razmislja na ivici kalemegdana.. :D zar ga nije strah visine..

popadijo:

 

prva i druga, pogotovo druga pristojne bas, treca ne znam ni sta je.. bezidejno. racunaju se prva i druga.

Bezidejna nije, to je slika puzavice na kapiji od kovanog gvozdja, ne znam sto je to losija ideja od puzavice na kamenu :)

Ma u stvari sve su bezidejne jer nisam planirala ovakvu obradu. Nikad ne planiram obradu. Ona izvuce slike nekad pa ako izvuce ja okacim i onda ljudi misle da sam mnogo pametna a ono koincidencija :)

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...