Jump to content

Fotografija


Recommended Posts

Znam engleski al ne znam fotografski engleski i mnogo bi mi lakše bilo na srpskom da pročitam. Imam neku hrvatsku knjigu pa se opet iznerviram prevodeći na srpski.

 

 

A nisam ni mislio da kupujem neku knjigu nego sam lepo i napisao "na netu", samo da je na srpskom.

 

U međuvremenu sam naleteo na još jedan dobar hrvatski sajt www.svijetfotografije.com

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dalje su knjige sranje, bolje da provrsljas kroz forum Fotografija na Dizajn Zoni, ukucas "skola fotografije" na Google-u i sl, od e-bookova obicno nema nista (a i na engleskom su, knjiga na srpskom je prava egzotika :) ).

Ima jedan hrvatski PDF tutorijal koji je jedno vreme vrsljao po netu, cula sam za njega na DZ, eto jos jednog razloga da odes tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je puno, 425 eur a imas i d50, 60, 70 i 80 posle njega :D

dok za te pare imas 350d+kit posle kog imas samo 2 (400d i 450d :) ). Ne znam, osim kad se radi o aparatima preko 1500 eur ja bih uvek isla s Canonom.

 

gluposti.

 

aktuelni Nikon lineup je: D60 - D40x - D80 - D300 - D3

aktuelni Canon lineup je: 1000D (upravo najavljen) - 450D - 40D - 5D - 1D mIII - 1Ds mIII

 

sve ostalo su stari, zamenjeni, modeli. D40 je zamenjen sa D60, D70 je zamenjen sa D80. 350D je zamenjen sa 400D koga je zamenio 450D i ako se vec daje neka lova, bolje uzeti 450D zato sto se uprkos povecanoj rezoluciji jako dobro pokazao po pitnaju suma (Cnaon odgovor na high iso sposobnosti D300) ili, jos bolje, polovni, dobro ocuvani 40D.

 

u nikon varijanti best buy polovnog su D80, pa tek onda D200 ako ti trebaju njegovi dodatni feature-i (merenje sa manuelnim objektivima, vise AF modova, zaptivenost, vece, metalno telo, veci fps). D80 jako dobro ocuvan,. amlo presao moze da se nadje za 450 eur, D200 koji je presao puno moze da se nadje vec za 500.

 

D40, D60, D40x ne mogu da fokusiraju sa objektivima bez motora (mnogo dobro, ali $kupo), i ja bi ih izbegavao u velikom luku, osim ako vam ih ne poklone ili ako ne zelite da ostanete samo na jednom objektivu (u kom slucaju, koji k ce ti dSLR?)

 

to da je Canon bolji od Nikona ispod 1500 eur je netacno. Nikon je vrlo malko slabiji po pitanju suma u tom klasi, sto se naduvava od strane Canon korisnika, ali kad jednom pogledas kroz trazilo na D80 i vidis da Nikoni u sustini vrlo vrlo retko imaju problem sa fokusom, i vidis ergonomiju Nikona u odnosu na Canon, a pogotovo blic sistem, to je sasvim druga prica. Nikon sad ima i gamu fenomenalnih objektiva za amatere, a stari profi objektivi sa 2.8 blendom su vrlo jeftini (polovni 35-70/2.8 je jeftiniji od kit objektiva)

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

O cemu sad ti to pricas kad ljudi ovde NECE DA DAJU TE PARE.

Mislis da ima vec da se nadje POLOVAN 40D za 400 eur? :) :)

Mani se te price i prestani da ih lozis da daju 300 EUR vise nego sto imaju, na samo telo.

 

A dobrota Canona prestaje kod D300 znaci nesto preko 1500 EUR, ispod tih para i dalje ostajem pri tome da je bolje uzeti Canon. Poznajem ljude iz oba tabora i znam zasto tako mislim. Ali to je LICNO tako da opet, previse se lozis.

 

A sto se "line up-a" tice, cilj moje price (za razliku od tvoje) nije bio da pokazem kako ja mnogo znam o tome sta se sad nudi, nisam o tome ni pricala. Svrha je bila pokazati da je mnogo modela posle D40 proslo i da je van pameti njega uzimati.

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo editovao sam malo neke moje poslednje slike pa ajd da okačim kad već niko drugi ništa ne postavlja...

 

portret :)

 

stepenište

 

tvrđava, časovnik

 

put

 

lipa :)

 

dead hand =)

 

pčelica =)

 

Jel dobra neka?

Fil fri da komentarišete.

 

Btw sutra imam ispit iz primenjene fotografije. =)

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam koji mali foto-aparat da kupim koji mogu da stavim u dzep. Za sada su mi zanimljivi Canon SD870IS, Canon SD790IS, Sony DSC-W150, Sony DSC-W120. Ili mozda da zaboravim celu pricu i kupim neki dobar fon sa kamerom (Sony Ericsson K790/800/810) i da mi on stoji u dzepu :)

 

Sta vi mislite? Ne znam kako se porede sociva za SD870 i W150 po pitanju kvaliteta slika, oba su sira od 35mm.

Edited by Crusader

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reshila sam da se pripremam da upishem fotografiju ^^

Krenutju na chasove crtanja (poshto nemam pojma) i dobijam za mesec dana canon 450 d,nadam se da tje itji kako treba.

 

 

Mozhe li mi neko retji na kom je faksu u bg-u fotografija,chisto da vidim shta se tamo polazhe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reshila sam da se pripremam da upishem fotografiju ^^

Krenutju na chasove crtanja (poshto nemam pojma) i dobijam za mesec dana canon 450 d,nadam se da tje itji kako treba.

 

 

Mozhe li mi neko retji na kom je faksu u bg-u fotografija,chisto da vidim shta se tamo polazhe.

 

 

Fotografija ti je na likovnoj akademiji.

Spremas mapu radova, to treba da se raspitas koliko studiskih crteza ti treba (takozvanih studija - crtezi ugljenom velikih formata , ljudske figure)

koliko malih crteza , koliko strucnih radova u ovom slucaju fotografija! To se raspitas na samoj akademiji!

 

Na prijemnom polazes crtanje ljudske figure na velikom formatu, sedi ti zivi model i za smer fotografije predpostavljam sama fotografija!

 

Lepo odes ili nazoves akademiju i sve ti tacno kazu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav loš pokušaj muvanja. :)

 

Glup si. :P Nisam je muvao, da jesam rekao bih direktno - muvam te. Haha... Da. :lol:

 

This post has been edited by Double Fire: 45 minutes ago
Edited by AstralliS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo par nekih mojih interesantnih fotografija nacinjenih danas u blizini centra Cacka, koje su me stoprocentno uverili da je moj grad sa svojih 60.000 stanovnika u svom srcu ipak ostao-selo.

Ovih par slika nazvao sam jednostavno-setnja(whwn pigs could fly).

Nemojte mi zameriti ako su slike lose, nisam bas imao vremena da podesim lepo sve parametre, a uz to sam slikao sa bicikla pa mi se aparat mrdao. IMG_2941.jpg

 

ova je malo vise mutna ali dobro istice poentu-saobracaj- http://i341.photobucket.com/albums/o384/Ml...09/IMG_2943.jpg

 

njam-njam- http://i341.photobucket.com/albums/o384/Ml...09/IMG_2959.jpg

 

http://i341.photobucket.com/albums/o384/Ml...09/IMG_2954.jpg

Edited by Uruk Hai

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...